By 18 Nisan 2012 Devamı →

PROSTAT KANSERİNE ULTRASONLU ÇÖZÜMBüyük oranda başarılı olan ultrason tedavisinin, 5 yıl içinde İngiltere’de rutin olarak kullanılabileceği açıklandı.
İngiltere’de yapılan araştırma, ultrason tedavisiyle, 10 erkekten dokuzunun önemli yan etki olmadan prostat kanserinden kurtulabileceğini ortaya çıkardı.
Lancet Oncology’de yer alan makalede, prostatta kanserli tümörlere odaklanarak yapılan ve minimum doku zararına yol açan ultrason tedavisinin, geceyi hastanede geçirmeye gerek kalmadan gerçekleştirilebilecek bir yöntem olduğu belirtildi.Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason (HIFU) terapisi sonucu, 12 aylık tedavi sonrasında, 10 vakanın dokuzunun kanserden arındığı bildirildi.

Geleneksel kanser tedavisi yöntemleri olan ameliyat ve radyoterapinin, hastaların yalnızca yüzde 50’sinde işe yaradığının altı çizilirken, bu yöntemlerin, idrarını tutamama ve cinsel iktidarsızlık gibi yan etkilerinin bulunduğuna da işaret edildi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, araştırmayı yürüten bilim insanları, bundan böyle daha geniş ölçekli tedavi denemeleri gerçekleştirmeyi ve yöntemi beş yıl içinde İngiltere’de rutin olarak kullanılır hale getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.
Yılda 37 binden fazla kişide teşhis edilen prostat kanseri, erkeklerde görülen en yaygın kanser çeşidi olarak biliniyor. Bu hastalığa bağlı ölümlerin sayısıysa, yıllık ortalama olarak 10 bini buluyor.

Prostatdan Nasıl Korunurum Prof.Dr. Erkan Topuz
Yeşil Çay için Prostatdan Korunun Prof.Dr. Erdem Yeşilada
Prostata Yararlı Bitkiler Prof.Dr. Erdem Yeşilada
Domates Prostatdan Korur mu? Prof.Dr. Osman Müftüoğlu
PSA Yüksekliği ve Prostat Kanseri
Prostata Karşı Kabak Çekirdeği Dr. James A.Duke
E Vitamininde Prostat Kanseri Riski
İleri Evre Prostat Kanserine Yeni İlaç
Kronik Prostatit Erkeklerin Kabusu
Ameliyatız Prostat Tedavisi Mümkün
Prostat Kanserinde Erken Tanı Önemli

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sağlık

Etiketler:, , ,


Comments are closed.