By 23 Haziran 2011 Devamı →

PROF.DR. NURİ ÖZGİRGİNTürk doktorun uluslararası başarısı

Uluslararası Kulak Cerrahisi ve Bilim Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuri Özgirgin, 8. Ortadoğu Ülkeleri KBB Konferansı’nda ‘İşitme Engellilere Hizmet’ ödülü aldı.
Ortadoğu Otoloryngoloji Akademisi tarafından Dubai’de düzenlenen Ortadoğu Ülkeleri KBB Konferansı’nda Prof. Dr. Nuri Özgirgin, tüm kulak cerrahlarının eğitimine vermiş olduğu destek, editörlüğünü yaptığı bilimsel dergi ve çeşitli ülkelerde vermiş olduğu konferanslarla yaptığı katkılar nedeniyle ödüle layık görüldü.
Journal of International Advanced Otology dergisinin editörlüğünü yapan Prof. Dr. Nuri Özgirgin “Uluslararası düzeyde kulak hastalıklarına yönelik araştırmaların motivasyonu, hastalıkların tedavisinin standardizasyonu ve kulak hekimlerinin eğitim seviyelerinin yükseltilmesine yönelik çalışmalarım 1998 yılında başladı. Geçen 13 yılda özellikle başta Akdeniz ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya bu konuda hizmet verebilmek için büyük çaba gösterdim. Çabalarımın bu şekilde değerlendirilmiş olmasından dolayı çok mutluyum” dedi.
2006 yılında İran’dan Prof. Danishi ve Prof. Farhadi, 2007’de Ürdün’den Kraliçe ALIA İşitme ve Konuşma Kuruluşu, 2008’de Suudi Arabistan’dan Jeddah Konuşma ve İşitme Kuruluşu, 2009’da Katar’dan Dr. Ahmed Handoussa ve 2010’da Suriye’den Jamal Kassouma bu ödüle layık görülmüştü.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


2 Yorum Var "PROF.DR. NURİ ÖZGİRGİN"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. osman akarçay dedi ki:

  bu olayın devamı çok önemli LÜTFEN OKUYUN…
  .BAYINDIR HASTANESİ VE DOKTORLARINDAN KBB UZMANI SAYIN PROF.DR.OSMAN NURİ ÖZGİRGİN BEYEFENDİ İLE TANIŞMAMIN HİKAYESİDİR..
  7 YILLIK MENİER HASTASIYIM.YAŞIM 62..ELAZIĞDA İKAMET ETMEKTEYİM.18 MART 2013 TARİHİNDE EŞİMLE BERABER ANKARA YA UÇAKLA GELEREK HASTALIĞIM KONUSUNDA UZMAN OLDUĞUNU DUYDUĞUM BAYINDIR HASTANESİ (SÖĞÜTÖZÜ) DOKTORLARINDAN PROF.OSMAN NURİ ÖZGİRGİN’E MUAYENE OLMAK İÇİN HASTANEDEN RANDEVU ALDIM VE AYNİ GÜN YANİ PAZARTESİ EŞİMLE BERABER SAAT 15.10 DA HASTANEDE HOCAMIZIN MUAYENEHANESİNDE HAZIR BULUNDUK.7 YILLIK HİKAYEME AİT TÜM TETKİK, FİLM VE TAHLİLLERİMİ BERABER GÖTÜRDÜM.HOCAMIZA KENDİSİNE MUAYENE OLMAK İÇİN ELAZIĞDAN ÖZEL OLARAK GELDİĞİMİZİ VE CUMA GÜNÜ TEKRAR ELAZIĞA UÇAKLA DÖNECEĞİMİZİ SÖYLEDİM.HOCA BANA DÖNEREK ELAZIĞDAN BURAYA BU HASTALIK İÇİN NİYE GELDİĞİMİ,ELAZIĞDA BU İŞİN UZMANI OLAN PROF.DR.ŞİNASİ YALÇIN ın OLDUĞUNU SÖYLEDİ.FAKAT YİNEDE HİKAYEMİ DİNLEYEREK BENİ HASTASI OLARAK KABUL ETTİ. FİLMLERİMİ VE ÇEŞİTLİ TARİHLERDE YAPILAN TESTLERİMİ İNCELEDİ BİLGİSAYARINA HASTALIĞIN SEYRİNİN NOTLARINI ALDI..BENDEN , VESTİBÜLER DEĞERLENDİRME (DENGE TESTİ) İSTEDİ VE EKLEDİ ,BU TESTİ ANKARADA SADECE BAYINDIR HASTANESİ (KENDİ ÇALIŞTIĞI HASTANE) VE BAŞKENT HASTANESİ YAPAR DEDİ.BU TESTİ GÖRDÜKTEN SONRA YORUM YAPACAĞINI SÖYLEDİ..HASTANEYE 294 TL MUAYENE ÜCRETİNİ ÖDEDİM.(FATURA TARİH NO =18.3.2013 TARİH 263058 NO)..ÇIKARKEN HASTANEDEN İSTENEN TESTİN ÜCRETİNİ SORDUM VE 420TL CEVABINI ALDIM.ANKARADA BU TESTİ YAPACAK BAŞKA BİR YER ARADIM VE BU TESTİN BİR ÇOK HASTANEDE YAPILDIĞI CEVABINI ALDIM VE SELANİK CADDESİNDE ÖZEL BİR ODİYOLOJİ MERKEZİNDEN, 20 MART 2013 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 11.00 GİBİ RANDEVUMU ALDIM.2 SAAT SÜREN TESTİ YAPTIRIP AYNİ GÜN 13.15 TE HASTANEYE ,HOCAYA TESTİMİ GÖSTERMEK GAYESİYLE RANDEVU ALMAK İÇİN TEL.AÇTIM . HOCANIN İSTANBULA GİTTİĞİNİ VE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ANKARAYA DÖNECEĞİ CEVABINI ALDIM.(OYSAKİ BEN HOCAYA ,MUAYENE SIRASINDA ELAZIĞA CUMA GÜNÜ GERİ DÖNECEĞİMİ SÖYLEMİŞTİM.ONA RAĞMEN BENİ HASTASI OLARAK KABUL ETMİŞ VE ELİMDEKİ MEVCUT ESKİ FİLM VE TETKİKLERİME BAKMIŞTI.MUAYENE PARASINIDA PEŞİN OLARAK ALMIŞTI.)HOCA , PARASINI ALDIĞI HASTANIN KENDİSİNE NE ZAMAN GELDİĞİNİ VE MEMLEKETİNE NE ZAMAN DÖNECEĞİNİ BİLDİĞİ HALDE BENİ HASTASI OLARAK KABUL ETMİŞTİ.TELEFONDA HASTANE YETKİLİLERİNE BUNU ANLATINCA BENİ HASTANEYE DAVET ETTİLER VE DİĞER K.B.B UZMANI OLAN DOÇ. TUNCAY ÖZÇELİK’İN ODASINA GÖTÜRDÜLER. YENİ DOKTORUMUZ ELİMDEKİ YENİ YAPTIRDIĞIM TEST SONUCUNU ALIP İNCELEYEREK HOCAYA İLETMEK ÜZERE FOTOKOPİSİNİ ALDI. 25 MART TA YANİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA , MUAYENE OLDUĞUM DOKTORUN TEKRAR HASTANEYE DÖNECEĞİNİ VE BU TESTLERİ HOCAYA GÖSTERDİKTEN SONRA SANA TELEFON EDİP AYDINLATACAĞINI SÖYLEYEREK BENİ HASTANEDEN GÖNDERDİLER.22 MART GECE 10.50 DE de EŞİMLE BERABER TEKRAR ELAZIĞA UÇAKLA GERİ DÖNDÜK.
  OYSAKİ KIYMETLİ HOCAM ,HASTANENİN SÖYLEDİĞİ GİBİ İSTANBULA DEĞİLDE BENİM İSTENEN TESTİ HOCAYA GÖSTERMEK İÇİN TEKRAR HASTANEYE GİTTİĞİM GÜN,HOCA DA KONYA YA ,TARİHİ VE PROGRAMI ÖNCEDEN BELLİ OLAN , VERTİGO İLE İLGİLİ BİR TOPLANTIYA GİTMİŞ.İNTERNET ÇIKTILARI ELİMDE.YOĞUNLUĞU DOLAYISIYLA O TARİHTE HASTAYA BAKMAMASI GEREKİRKEN BENDEN HAK ETMEDİĞİ 294 TL I NİYE ALDI??
  26 MART 2013 GÜNÜ SAAT 12.12 DE BAYINDIR HASTANESİNE TEL.EDİP HOCANIN BAYINDIR HASTANESİNE GERİ DÖNDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİM VE BENİ ARAMASINI BEKLEDİM.BANA GERİ DÖNEN OLMAYINCA 29.3.2013 GÜNÜ SAAT 16.12 DE BAYINDIR HAST.FACE BOOK’UNDA ,HASTANE İLE OLAN İLİŞKİLERİMİ PAYLAŞTIM.HEMEN ONÜÇ DAKİKA SONRA YANİ 16.25 TE BAYINDIR KBB DOKTORLARINDAN DOÇ.DR TUNCAY ÖZÇELİK BENİ CEPTEN ARADI VE HOCANIN HASTANEYE YENİ DÖNDÜĞÜNÜ VE YAPTIRDIĞIM TESTİ HOCANIN BEĞENMEDİĞİNİ VE ANKARAYA GELİRSEN O TESTİ BAYINDIR HASTANESİNDE BEDAVA YAPACAKLARINI SÖYLEDİ.BENDE KENDİLERİNE BU İŞ İÇİN GİDİŞ,DÖNÜŞ UÇAK,OTEL,YEMEK VE DR ÜCRETİ OLARAK 2000 TL MASRAF ETTİĞİMİ VE ŞU ANDA ELAZIĞA GERİ DÖNDÜĞÜMÜ VE KENDİSİNE ,HOCA nın TESTİN PARASINI BAYINDIR HASTANESİNE KAZANDIRMADIĞIM İÇİNMİ TESTİ KABUL ETMEDİĞİNİ,VE BENİ LÜTFEDİP HOCANIN ARAMASINI SÖYLEDİM.HALBUKİ TEST SONUCUNU KBB UZMANI DOÇ.DR.TUNCAY ÖZÇELİK e TESLİM ETTİĞİMDE KENDİSİ HERHANGİ BİR OLUMSUZLUKTAN BAHSETMEMİŞTİ..
  1 NİSAN 2013 SAAT 17.19 DA PROF.DR OSMAN NURİ ÖZGİRGİN BENİ ARADI VE TESTİN ÇOK İPTİDAİ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.HASTALIĞIM HAKKINDA BAŞKA HİÇ BİR ŞEY KONUŞMADI.HALBUKİ O TESTİN HAZIRLANIŞ SÜRESİ 2 SAAT SÜRMÜŞTÜ VE 3 AD.ÇEŞİTLİ MAKİNADAN GEÇMİŞTİM..MENİER HASTALIĞINI 153 YIL ÖNCE BULAN DOKTOR , 1861 TARİHİNDE,BUGÜNKÜ BAYINDIR HASTANESİNDE YAPILAN TESTLE BİREBİR ÖRTÜŞEN BİR TESTİMİ UYGULUYORDU???PROSPER MENİERE ŞİMDİ SAĞ OLSAYDI ,ÇALIŞTIĞI HASTANESİNE , ARTI 420 TL KAZANDIRAMADIĞI İÇİN TESTİ BAHANE EDEREK PARASINI ALDIĞI , FAKAT HASTASINA KARŞI TAAHHÜDÜNÜ YERİNE GETİRMEYEN SAYIN PROF.HAKKINDA NASIL BİR KANAATA VARIRDI?? 294 TL IN HAKEDİLMEDİĞİ VE HASTANIN İNSAN YERİNE KONULMADIĞI BİR DURUM VAR ORTADA. BENİM,HASTA HAKLARININ KONUŞULDUĞU BU ÇAĞDA UĞRADIĞIM MADDİ VE MANEVİ HAKSIZLIĞA NE DEMELİ???
  ** BENİM ZİHNİMİ KURCALAYAN ;MENİER HASTALARI , TEŞHİS VE TANI İÇİN TÜRKİYENİN BÜTÜN ŞEHİRLERİNDEN SADECE BAYINDIR HASTANESİNE VE BAŞKENT HASTANESİNEMİ GELMELERİ İCAP EDİYOR..İKİNCİ OLARAK BAYINDIR HASTANESİNDE UYGULANAN BU TEST BU KADAR ÖNEMLİ İSE,SN.HOCAMİZ BU TESTİ ŞİMDİYE KADAR GÖREV YAPTIKLARI HASTANELERE NİYE KAZANDIRMADI? Ör.ANKARA NUMUNE VE GAZİ HASTANELERİNE..ÜÇÜNCÜ OLARAK SN.HOCAM ANKARANIN SAYILI HASTANELERİ OLAN HACETTEPE,GATA,GAZİ,FATİH ,ANKARA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANELERİNE DAHİ GÜVENMEZKEN DIŞLARKEN, NASIL OLURDA ELAZIĞ HASTANELERİNİ VE ELAZIĞDAKİ KBB DOKTORLARINDAN DR ŞİNASİ YALÇINI BANA ÖNEREREK ANKARAYA NİYE GELDİN DER?? DÖRDÜNCÜ OLARAK SN HOCAMIZ ŞU ANDA BAYINDIR HASTANESİNDE UYGULANAN TESTLE TANIŞMADAN ÖNCE, MENİER HASTALARINA BAKMIYORMUYDU?? BU SORULARIN CEVABI HOCANIN HAKSIZ OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR…
  ***HOCAMIN TESTİ BEĞENMEYİŞİNİN TEK SEBEBİ ,ÇALIŞTIĞI ÖZEL HASTANEYE FAZLADAN 420 TL ÖDEMEYİŞİMDİR..
  O KADAR MASRAF BENİM GİBİ EMEKLİ BİR ADAM İÇİN ÇOK PARA.AYRICA BİR SAĞLIK KURUMUNUN VE BİR PROF.OLMUŞ TIP DOKTORUNUN BUKADAR TİCARETİ ÖN PLANA ÇIKARMALARINI İÇİME SİNDİREMİYORUM. HASTA HAKLARININ VE HİPOKRAT YEMİNİ ? NİN RAFA KALDIRILMASIDA İŞİN AYRI BİR ACI YÖNÜ..ETİK KURALLARINI HİÇ AKLIMA BİLE GETİRMEK İSTEMİYORUM..
  SAYGILARIMLA
  OSMAN AKARÇAY (osmanakarcay23@mynet.com) 0552.6635212
  NOT=bu durumu Ankara il sağlık müdürlüğüne aktardım.konuyu muhakkik vasıtası ile incelettiler.SONUÇ=HERHANGİ BİR CEZAİ İŞLEM UYGULANMAMIŞTIR.BAYINDIR HASTANESİNE VE HOCAYA YAKIŞIR. SAĞLIĞIN KALİTE POLİTİKASI GEREĞİ,SAĞLIK HİZMETLERİNDE MÜKEMMELİ BİRLİKTE YAKALAMIŞLAR …

 2. osman akarçay dedi ki:

  ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE
  A N K A R A ELAZIĞ 28 MART 2013

  7 YILLIK MENİER HASTASIYIM.YAŞIM 62..ELAZIĞDA İKAMET ETMEKTEYİM.18 MART 2013 TARİHİNDE EŞİMLE BERABER ANKARA YA UÇAKLA GELEREK HASTALIĞIM KONUSUNDA UZMAN OLDUĞUNU DUYDUĞUM BAYINDIR HASTANESİ (SÖĞÜTÖZÜ) DOKTORLARINDAN PROF.OSMAN NURİ ÖZGİRGİN’E MUAYENE OLMAK İÇİN HASTANEDEN RANDEVU ALDIM VE AYNİ GÜN EŞİMLE BERABER SAAT 15.10 DA HASTANEDE HOCAMIZIN MUAYENEHANESİNDE HAZIR BULUNDUK.7 YILLIK HİKAYEME AİT TÜM TETKİK, FİLM VE TAHLİLLERİMİ BERABER GÖTÜRDÜM.HOCAMIZA KENDİSİNE MUAYENE OLMAK İÇİN ELAZIĞDAN ÖZEL OLARAK GELDİĞİMİZİ SÖYLEDİM.HİKAYEMİ DİNLEDİ,FİLMLERİME BAKTI VE VESTİBÜLER DEĞERLENDİRME (DENGE TESTİ) İSTEDİ VE EKLEDİ ,BU TESTİ ANKARADA SADECE BAYINDIR HASTANESİ VE BAŞKENT HASTANESİ YAPAR DEDİ.BU TESTİ GÖRDÜKTEN SONRA YORUM YAPACAĞIM,DEDİ. HASTANEYE 294 TL MUAYENE ÜCRETİNİ ÖDEDİM.(FATURA TARİH NO =18.3.2013 TARİH 263058 NO)..ÇIKARKEN HASTANEDEN İSTENEN TESTİN ÜCRETİNİ SORDUM VE 420TL CEVABINI ALDIM.ANKARADA BU TESTİ YAPACAK BAŞKA BİR YER ARADIM VE BİR ODİYOLOJİ MERKEZİNDE YAPILDIĞINI ÖĞRENDİM 20 MART 2013 SAAT 11.00 GİBİ RANDEVUMU ALDIM.2 SAAT SÜREN TESTİ YAPTIRIP HASTANEYE HOCAYLA GÖRÜŞMEK İÇİN TELEFON AÇTIM.HOCANIN İSTANBULDA OLDUĞUNU VE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ANKARAYA DÖNECEĞİ CEVABINI ALDIM.BEN ELAZIĞA CUMA GÜNÜ DÖNECEĞİMİ HOCAYADA MUAYENE SIRASINDA SÖYLEMİŞTİM.ONA RAĞMEN BENİ HASTA OLARAK KABUL ETTİ VE ELİMDEKİ MEVCUT ESKİ FİLM VE TETKİKLERİME BAKMIŞTI..TELEFONDA HASTANE YETKİLİLERİNE BUNU ANLATINCA BENİ HASTANEYE DAVET ETTİLER VE DİĞER K.B.B UZMANI OLAN DOÇ. TUNCAY ÖZÇELİK’İN ODASINA GÖTÜRDÜLER.HEMEN AKLIMA MEŞHUR ESKİ, İKNA ODALARI GELDİ.YENİ DOKTORUMUZ ELİMDEKİ YENİ YAPTIRDIĞIM TEST SONUCUNU ALARAK 25 MART TA MUAYENE OLDUĞUM DOKTORUN HASTANEYE DÖNECEĞİNİ VE BU TESTLERİ HOCAYA GÖSTERDİKTEN SONRA SANA TELEFON EDİP AYDINLATACAĞINI SÖYLEYEREK BENİ HASTANEDEN İKNA EDİP GÖNDERDİLER.22 MART GECE 10.50 DE de EŞİMLE BERABER TEKRAR ELAZIĞA UÇAKLA DÖNDÜK.
  BUGÜN 4.GÜN ARAYAN SORAN YOK.O KADAR MASRAF BENİM GİBİ EMEKLİ BİR ADAM İÇİN ÇOK PARA.AYRICA BİR SAĞLIK KURUMUNUN VE BİR PROF.OLMUŞ TIP DOKTORUNUN BUKADAR TİCARETİ ÖN PLANA ÇIKARMALARINI İÇİME SİNDİREMİYORUM.HELE HASTA HAKLARININ VE HİPOKRAT YEMİNİ NİN RAFA KALDIRILMASIDA İŞİN AYRI BİR ACI YÖNÜ..ETİK KURALLARINI HİÇ AKLIMA BİLE GETİRMEK İSTEMİYORUM..
  SAYGILARIMLA
  OSMAN AKARÇAY
  Osmanakarcay23@mynet.com tel 0552.66 352 12
  NOT.HOCAMIZIN ANKARAYA ,GÖREV YAPTIĞI HASTANEYE
  DÖNDÜĞÜNÜ BİLİYORUM.
  **DAĞITIM=SAĞLIK BAKANLIĞI,BAŞBAKANLIK VE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ/ankara