By 05 Kasım 2011 Devamı →

PROF.DR. GAMZE MOCAN WASPALM BAŞKANI SEÇİLDİDünya Patologlar Birliği Başkanlığı’na, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey seçildi.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, Kuzey, ABD’nin, Las Vegas şehrinde 19-22 Ekim’de American Society for Clinical Pathology (ASCP) – Dünya Patoloji ve Tıp Laboratuvarları Birliği’nin (WASPaLM) düzenlediği XXVI. Dünya Kongresi’nde, WASPaLM Başkanlığına seçildi.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey, WASPaLM başkanlığına seçilmesi nedeniyle, YDÜ Kurucu Rektör Dr. Suat İ.Günsel’i ziyaret etti.
Kuzey, 64 yıllık bir geçmişi olan Dünya Patologlar Birliğinin toplantısı için gittiği Las Vegas’ta 2 yıl süreyle başkan seçildiğini ve bir önceki başkan Alman bilim adamından başkanlık madalyasını teslim aldığını söyledi.
Kuzey, Dünya Patologlar Birliğinin 26. kongresine, hem Türkiye Cumhriyeti’ni hem KKTC’yi temsilen Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi adına katılarak yeni başkan seçildiğini ve layıkıyla temsil edeceğini kaydetti.
Birliğe, 35 ülkeden 45 derneğin üye olduğunu belirten Kuzey, Birlik yönetim kurulu toplantılarının, Birliğin başkanı nerede yaşıyor ve görev yapıyor ise o ülkede yapıldığını, 2012 yılında gerçekleştirilecek Dünya Pataloglar Birliği’nin Yönetim Kurulu Toplantısının da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılacağını bildirdi. Kuzey, bunun kendisi için ayrı bir önem ve heyecan olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Kuzey, Dünya Patologlar Birliği’nin çalışmalarının www.waspalm.org adresinden takip edilebileceğini de kaydetti.
YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel de, Dünya Patologlar Birliği’nin başkanı olmasından dolayı YDÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey’i kutladı.
Kuzey, kabulde, Birliğin bayrağı ve madalyasını YDÜ Kurucu Rektör Dr. Günsel’e taktim etti.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


Comments are closed.