By 24 Temmuz 2010 Devamı →

PİN KODUNUZU HESAPLAYINPin kodunuzu hesaplayın, kendinizi keşfedin!

Kaderin Pin Kodu - Douglas ForbesHer bebek, içinde bir tutku ile doğar ve o tutkunun enerjisi de pin kodunda mevcuttur, dolayısıyla aileler bu tutkuyu ortaya çıkartmalılar!. Bu sözlerin sahibi ve her şeyin doğum tarihinde saklı olduğunu savunan Douglas Forbes, geliştirdiği pin kodu sistemini sizler için anlatıyor.

“Her şey doğum tarihinizde saklıdır”

Kim olduğunuz, neden, hangi amaç için dünyaya geldiğiniz ve tüm sırlar sadece doğum tarihinizdeki enerjide gizli. Ve bunun açıklamasını, kendi geliştirdiği “Pin Kodu” sistemiyle anlatıyor bizlere.

Doğduğunuz günün enerjisini alırsınız…

Onu ilk tetikleyen, okuduğu kitapta yer alan Cari Jung’un, “Bir günde doğarsınız ve o günün enerjisini alırsınız.” sözü oluyor. Bunu okuduğunda “Bir enerji varsa, fizik kurallarına göre onun ölçülebilmesi lazım” diyor ve nasıl ölçülebileceğine dair kafa yormaya başlıyor. Bundan dolayı ortaya çıkarttığı ve yıllarca davranış kalıpları üzerinde yaptığı gözlemleriyle, 1992 yılında formülünü bulduğu sistemi “Pin Kodu” olarak adlandırıyor. Bugüne değin 30 bini aşkın pin kodu analizi yapan ve çok fazla deneyim edinen Douglas Forbes, formüle ettiği bu sistemin yanılma payının sadece yüzde 2 düzeyinde kaldığını savunuyor.

Onun Türkiye’de sistemini paylaşmaya başlamasının da önemli bir sebebi var aslında. Öncelikle burada olmasının sebebinin kendi seçimi olmadığını, aslında Türkiye’nin onu seçtiğini söylüyor. Uygarlıklar ve geçmişleri üzerinde de araştırmalar yapan Bay Douglas’ı en çok etkile-yen, en eski uygarlıklann merkezi olan Türkiye’de onun sisteminin kabul görmesi ve yayılması oluyor. Çünkü, “Yüzyıllardan beri bu topraklarda yaşayan uygarlıklann bilgileri özümsenerek geldiği için, Türkiye’de kabul edilen sistem, tüm dünyada da kabul görecek demektir.” diyor ve gerçekten öyle de oluyor.

“Anne, bebeğinin doğumunu planlayabilir”

İlişkilerin Pin KoduBu sistemin biz ebeveynleri ilgilendiren önemli bilgilerine geçersek eğer, Pin Kodu’na göre, anne, bebeğini programlıyabilir ve hatta ne zaman doğacağına bile karar veriyor. Yanı annenin farkında olmadan da olsa, hamilelik sürecinde tahmin edilen ve bilinenden çok daha fazla etkisi bulunuyor. Nasıl da çarpıcı bir bilgi değil mi? Bunu pek çoğunuz gibi ben de bilmiyordum, onunla tanışana değin. Doglas Forbes “Her bebek, içinde bir tutku ile doğar ve o tutkunun enerjisi de pin kodunda mevcuttur, dolayısıyla aileler bu tutkuyu ortaya çıkartmalılar. Çünkü mutluluğun anahtarı, insanın kendi tutkusunu bulması ile mümkün.” diyor.

Bay Douglas, altını çizerek en önemsediği şeyin, çocukların pin kodlarını, anne ve babamı anlayabilmeleri olduğunu söylüyor. Şimdiki çocukların daha saldırgan olmalanrındaki sebep, mutlu olacakları alanlarda eğitilmeleri yerine, ebeveynlerinin kendi istekleri ve doğruları ile bambaşka alanlarda eğitimler almaya zorlanmaları. Bu çocuklar hırçın ve saldırgan tavırlarla mutsuzluklarını dışarıya vuruyorlar aslında. Kendisinden
emin, ne istediğini bilen ve neye yeteneği olduğunun farkında olan ve bu yönde eğitim alabilen çocuklar ise mutluluklarını aynı şekilde dışarıya yansıtan çocuklar olsun istiyor Douglas, gelecek günlerde. Bunun için de, onun kurduğu sistemin Türkiye’de kabul görüp gelişmesine bir teşekkür olarak böyle bir çalışma başlatıyor. Bu düşünceyle hem anneler ve anne adaylarına yönelik workshop’lar düzenliyor. Bu verilen eğitim, çocuklarımızı anne olarak bizim nasıl programladığımızın farkına varıp neler yapmamız gerektiğinin öğrenileceği bir süreç olabilir. Ve insan kaynakları için verecekleri eğitimlerle doğru yere, doğru insan seçiminde kaynak ve zaman israfını önlemeyi planlıyor, yine önümüzdeki günlerde…

Pin kodu

Pin kodunda 8 hane vardır ve her rakam şu farklı duyulan temsil eder:

1. hane: Kişilik
2. hane: Sosyal bilinci
3. hane: Küresel bilinçlilik
4. hane: Yaşam döngüsü
5. hane: Ders
6. hane: İçsel benlik
7. hane: İçsel çocuk
8. hane: Ruh duygusu

Pin Kodu Nasıl hesaplanır?
Örnek: 02.11.1977

1. hane rakamın hesaplanması: Doğduğu gün olan 2’dir. Çift hanelileri toplayarak tek haneli rakama indirgemek gerekir.
2. hane rakamın hesaplanması: Kasım 11. ay olduğu için ikinci hane rakamı 1+1 =2’dir.
3. hane rakamın hesaplanması: Doğum tarihinin tek tek toplamının tek haneye indirgenmesidir. 1+9+7+7=24=2+4=6
4. hane rakamın hesaplanması: İlk üç rakamın toplamından oluşur. 2+2+6= 10= 1+1 =2
5. hane rakamın hesaplanması: Birinci hane ile dördüncü hane toplamıdır. 2+2= 4
6. hane rakamın hesaplanması: Birinci hane ile ikinci hane rakamı toplamıdır. 2 +2= 4
7. hane rakamın hesaplaması: 2.hane ile 3. hane rakamı toplamıdır. 2 + 6 = 8
8. hane rakamın hesaplanması: 6. hane 7. hane rakamı toplamıdır. 8 +4=12= 1+2=3

2 2 6 2 4 4 8 3

Her sayının olumlu ve olumsuz özellikleri
1: HAVA ELEMENTİ – YARATICI

AKTİF ÖZELLİKLER: Lider, canlı, parlak, do-kunsal, neşeli, yaratıcı, gururlu, hevesli, konuşkan, güvenli, girişken.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: Değişken, gürültücü, agresif, rahatsız, hoşgörüsüz, homurdanan, kendine güveni az, uyuşuk, deperesif, egoist, mızmız.

2: SU ELEMENTİ – BESLEYEN

AKTİF ÖZELLİKLER: Besleyen, bakan, sakin, gözlemci, cool, yumuşak, istikrarlı, eve düşkün, domestik, sosyal, kendine yeten.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: Duygusal, ağlamaklı, savunmacı, geri çekilen, koruyucu, fırtınalı, irrasyonel, duyarlı, melankolik, aniialj değişen, somurtkan.

3: ATEŞ ELEMENTİ – ORGANİZATÖR

AKTİF ÖZELLİKLER: Organize, adayan, bağımsız, iyimser, dinsel, hayat dolu, samimi, hay-vansever, azimli, ciddi.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: Yanlış yönlendirilen, düşmanca, korku dolu, fanatik, savunmacı, davranış bozukluğu olan, küskün, kayıtsız, kaba öfkeli.

4: TOPRAK ELEMENTİ – BÜTÜNLÜK

AKTİF ÖZELLİKLER: Bireysel, esrarengiz, farklı, hedefleri olan, sadık, alışılmışın dışında,kahin, yaşa ve yaşatçı, zeki, adil, devrimci, şaşırtıcı.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: Gizli, eksantrik, şok sözler eden, alışılmamış, kinci, heyecanlı, patavatsız, önyargılı, önceden tahmin edilemez, yalancı, sabit fikirli, aldatan.

5: HAVA ELEMENTİ – KAŞİF

AKTİF ÖZELLİKLER: Zarif, mizahçı, dışa dönük, analitik, entelektüel, sonuca giden, esnek eğlenceli, duygusallığa kapılmayan, mantıklı.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: İsyankar, rahatsız, eleştirel, sivri dilli, yoğun, uçan, zor, ters, sinirli.

6: ATEŞ ELEMENTİ – KARİZMA

AKTİF ÖZELLİKLER: Büyüleyici, şefkatli, romantik, seksi, uyumlu, duygusal, sıcakkanlı, arkadaş canlısı, iyi, müzakereci, huzurlu.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: İllüzyon gören, asm, duygusal, kendine dönük, uyumsuz, talepkar, müsrif, küsen, yapışkan, kıskanç.

7: SU ELEMENTİ – İDEALİST

AKTİF ÖZELLİKLER: Sakin, muhafazakar, tapan, sanat sevgisi olan, kendini çeken, bağımlı, bağlanabilen, rafine, araştıran, idealist.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: Kinci, münzevi, yalnız, duygusuz, radikal, ruh hali değişken, yoğun endişeli, ifadesiz, ihtiyatlı, kontrolcü, utangaç.

8: TOPRAK ELEMENTİ – GÜVENİLİR

AKTİF ÖZELLİKLER: İstikrarlı, sabırlı, destekleyen, deneyimli, bilge sorumlu, güvenli, ciddi, gayretli, kayıtsız.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: Güvensiz, yoğun, obsesif, göstermeyen, hesapçı, manipülatif, hareketsiz, kurban hisseden, zorba, kurbanfck koyun rolü oynayan.

9: ELEMENTİ YOK – ÇOCUK

AKTİF ÖZELLİKLER: Biricik, naif, artistik, kararlı, perspektif, incinebilir, masum, verici, çocuksu, dürüst.
TEPKİSEL ÖZELLİKLER: Çelişkili, karışık, safça, dürtüsel, unutan, gururlu, düşük özgüvenli, inatçı, belirsiz, sabırsız.

Pin kodu tam olarak nedir, bunu kitaptan, ustadan öğreneceksiniz elbet ama benim için faydası nedir diye sorarsanız, belki tek bir sözcük yetecektir:
Anlamak……..Tüm hayat bir ‘anlama’ çabası….Douglas ağbi işimizi çok kolaylaştırıyor. Kendinizi anlamak , herkesi anlamak zaten..ya da herkesi anlamaya kendinizden başlamak…Usta, kaderin şifresini çözmüş ya da üstündeki örtüyü bir daha geri konulamaz bir şekilde ortadan kaldırmış. Yılmaz ERDOĞAN

Douglas Forbes’un, bana ait pin koduna ilişkin yorumları benim için gerçekten önemli bir yol gösterici oldu. Pin kodunuza ilişkin gerçekleri okuduğunuzda şaşıracaksınız. Çünkü pin kodunuz, sizin kaderiniz ve geleceğinizdir. Bunu çok net anlayacaksınız… Mehmet COŞKUNDENİZ
Pin Kod’unu ilk duyduğumda çok ilgimi çekmisti. Başkası anlatsa hayatta inanmayacagım, belki de ‘hadi ordan palavracı’ diyeceğım ilginç bir hikayem var Douglas’la. Saba TÜMER

Kaderin Pin Kodu,doğum tarihinizi kullanarak, kişilik özelliklerinizi, hayatta öğrenmeniz gereken dersleri, toplum önünde ya da beklenmedik durumlarda ne tür tepkiler verebileeğinizi, başkalarının sizi nasıl gördüğünü, dünyayı nasıl algıladığınızı, bir işi nasıl bir ruh ile yaptığınızı açıklarken bir yandan da bu hayattaki varoluş amacınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Douglas Forbes Kimdir?

Douglas Forbes

Douglas Forbes

“Benim bir tek ogretmenim var, o da tabiattır/dogadır ” diyen Douglas Forbes, Afrika’da büyüdü. Doğanın gizemli döngülerini gözlemlediği Afrika doğası, bilimsel çalışmalarının ve inanışlarının ilk temellerini oluşturdu.

Matematiğe olan doğal yeteneği, “orman bilgeliği” olarak adlandırdığı algılama biçimi ile birleşince tutucu düşünceleri sarsıcı bir düşünür olmasına yol açtı.

Varolan doğal yeteneklerini ve özelliklerini ezoterik, bilimsel ve matematik araştırmaları ile birleştiren Forbes, insan davranıslarını temel inceleme konusu haline getirdi. Forbes, hem iş alanında hem de eğitim alanında Pin Kod sistemini kullanarak danışmanlık yapmaktadır.

Aynı zamanda bireysel danışmanlık da veren Forbes, “İnsanın Pin Kodu”, “İlişkilerin Pİn Kodu” ve “Kaderin Pin Kodu” adlı üç kitabın yazarıdır.

ÖNSÖZ

Sonunda! İşte karşınızda, Douglas’ın bize vaad ettiği ikinci Pin Kod kitabı yayınlandı. Bu adam kesinlikle, içsel teknolojiyi kullanarak kişisel gücü elde etmenin nasıl başanlacağı konusundaki bilgiyi yeniden keşfeden dahiler ve yazarlar arasındaki yerini büyük bir gururla alabilir, ölü Deniz’deki Kumran mağarasında yeniden gün ışığına çıkarılan metinler de aynı şekilde beraberlerinde “kendini iyileştirme” bilgisini taşıyan insanları resmetmektedir. Douglas’ın, Pithagoras’ın Oktagon Te oremi’ne dayanan matematik formülleri, hem uzmanlara hem de sıradan insana, iç dünyalara açılan bilimsel bir pencere oluşturan son derece doğru kişisel haritalar sunmaktadır.

Çoğumuz için yaşam, en iyi ihtimalle ve çoğu zaman bir kumardır. Yaşam bize, arada bir el sallar fakat biz de ona el sallayacak kadar bilgiye sahip değilizdir. İşte burada İnsanın Pin Kodu bütün ihtişamıyla devreye girmektedir. Kendi kişiliğiniz ve bütün güçlü yönleriniz ile zayıf yönleriniz, ayrıca durmadan tekrarlanan “kendi kendime zarar verdim” tarzı hayıflanmalarınız konusunda elinizde, kesin doğruluğa sahip olan bir tanımlama sisteminin bulunduğunu hayal edin; üstelik de saat saat, gün gün, yıl yıl ve on yıllar boyunca… İnsanın Pin Kodu, Douglas’ın dehası ile, kendi etkisel ve tepkisel özelliklerinizi kullanarak kendi yaşam halınızın dokumacısı olmanızı sağlamaktadır.

“Öyle mi? Al sana 30 saniyede mucizevi şekilde her tür sorununuzun çözümü ile ilgili yeni bir yöntem!” dediğinizi duyar gibi oluyorum. Kendi adıma, hemen hemen ânında geri dönüşlerle bu sistemi test etmemi sağlayacak geniş insan gruplarının bulunduğu bir çevrede yaşıyor ve çalışıyorum. Güney Afrika’daki, Johannesburg dışında bulunan Afrika köylerinin kurucularından bir tanesiyim. Bu grupta, her tür kötü şartla yaşamak zorunda kalmış yaklaşık 400 köylü bulunuyor. Köy hayatındaki 160 çocuğun büyük bir çoğunluğu (%90 civarında), cinsel istismarın, açlığın, terk edilmenin, fiziksel kötü muamelenin, AIDS nedeniyle öksüz kalmanın kurbanıdır ve genel olarak da kırık bir kalple yaşamaya çalışmaktadırlar. Buradaki yetişkinler de genellikle aynı kötü deneyimleri yaşamış ve kendilerini bir anda birer anne ve baba, sevgili ve benim kendilerine sunduğumdan başka destekleri olmayan arkadaşlar olarak buluvermiş insanlardırlar! İşte Douglas’ın çalışmaları bu ortamda, olağanüstü bir güç ve farkındalık kazanma aracı olarak yerini aldı.

Sarkacın diğer yanında ise, çok daha imtiyazlı bir çevreden gelmiş ve benden danışmanlık alan insanlar bulunuyor. Bir süre sonra, hepimizin de aynı karanlık uçurumun kenarında durarak, ilişkilerimizde ve kişiliklerimizde meydana gelen değişimler sırasında el yordamıyla yolumuzu bulmaya çalıştığımızı anladım. Doug’ın yöntemini böylesine hayrete düşürücü hale getiren şey, hiçbir sınırlarının bulunmaması ve dil, ırk, eğitim, yaş ve sınıf engellerini ortadan kaldırması.

İnsanın Pin Kodu, ilişkileri geliştirmek için en güçlü araç. Yalnızca 10 dakikanızı ayırıp bir arkadaşınız, meslektaşınız ya da sevgiliniz konusunda yapacağınız küçük bir keşif ve ardından ihtiyaç halinde yapacağınız daha derin bir araşurma, el yordamıyla boşa harcanan ya da başarısızlıkla sonuçlanan pek çok ilişkinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Son zamanlarda şu sorulardan bir tanesini kendinize sorduysanız İnsanın Pin Kodu tam olarak aradığınız şeydir: Niçin ben? Bu adil mi? Niçin bir çocuk gibi davranıyorum? Niçin kendime durmadan aynı tarz insanları çekiyorum? Niçin sürekli olarak aynı şekilde tepki veriyorum? Niçin her şey kendini tekrar ediyor? Bu yıl niçin her şey değişiyor / korkunç / yepyeni / üzücü?

Buna ek olarak, size açıklanacağı gibi Pin Kod aracığılıyla aynı zamanda, bazı insanların niçin sürekli gergin olduklarını, hayır diyemediklerini, her şeyi yönetmek istediklerini, tertip ve düzen delisi olduklarını, pasaklı olduklarını, dürüst olamadıklarını, paralarına sahip çıkamadıklarım, kibirli göründüklerini, kavga etmekten hoşlanmadıklarını ya da her an kavgaya hazır olduklarını da anlayacaksınız.

Köyde, İnsanın Pin Kodu’nu kullanarak, insan kaynaklarımızı, uzmanların kullandıkları bir seviyeye çıkarmayı başarabildik. Bu yöntem aynı zamanda köylüler içinde intihara, uyuşturucuya eğilimi olanlar ya da hangi çocukların ve yetişkinlerin hassas bir bakıma ihtiyacı olduğu konusunda bizi uyarmaktadır. Buna ek olarak, köylülerin belli günlerde, haftalarda, aylarda ve yıllarda, para kazandıklarını, kaza geçirdiklerini ve belli bir tarzda davrandıklarını da bize kanıdamıştır.

Size inanılmaz geliyor, öyle değil mi? Bilimsel, kullanımı kolay ve önemlisi de size yaşadığınız bütün kötü deneyimler ya da sevinçler kadar güçlü olduğunuzu yeniden anımsatacak olan bu insan kaynakları aracını hemen kullanmaya başlayın ve onun gücünü kendiniz keşfedin.

Marion Anne Cloete BA Sosyal Antropolog, Psikohipnotist danışman, travma ve ölüm danışmanı, Köy tasarımcısı

GİRİŞ

Kendime sık sık, insanın Pin Kodu’nun sunduğu şeyin yalnızca, kendimizi anlamak için kullanacağımız bir “alet çantası” olduğunu anımsatmam gerekiyor. Bu yöntemin önemi üzerinde ne kadar dursam azdır. Her ne kadar kendimizi tanıdığımızı düşünüyor olsak da, danışmanlık hizmeti almak için bana başvuran kişilerin %95’inin kendilerinin nasıl birer insan olduğu konusunda çok az bilgilen olduğunu gördüm. Bu, kesinlikle bir yargılama değil, yalnızca gerçeğin ta kendisi. Fakat eğer bana, “Peki ama bunun suçlusu kim? Biz miyiz?” diye sorarsanız, yanıtım kesinlikle hayır olur. Bana sorarsanız bunun sorumluları, annelerimiz ve babalarımız, onların anneleri ve babaları, onların anneleri babaları, onların anneleri babaları… Yaşamınızda her ne yaşamış olursanız olun onları bağışlayabilirsiniz ve bağışlamalısınız da. Ebeveylerimiz ve bizi yetiştiren insanlar bizlere yalnızca kendilerine öğretilen şeyi öğrettiler. Kesinlikle, anlayışlarının ölçüsünde, bizler için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarına inanıyorum. Pek çok ebeveynle ve ardından da çocuklarıyla konuştuğumda, en büyük sorunun, “annem ve babam beni anlamıyor” şeklinde ifade edildiğini gördüm. Bizler bunu kuşak farkı ya da uçurumu olarak adlandırıyoruz.

Yakın bir geçmişte, bizlerden büyümemiz, evlenmemiz ve çocuk sahibi olmamız beklenirdi. Aslında, üstümüze yüklenmiş o kadar büyük bir gerilim bulunurdu ki, genç “yetişkinlerin” evlenme kararları konusunda önce cesaretleri kırdır, ardından da bu kararları nedeniyle övülürlerdi. “Bunun doğru bir şey olduğunu düşünerek evlenmeyen” insanların sayısı çok azdı.

Yetmişli yıllar yaklaşıp da “özgür seks” gündeme geldiğinde bu anlayış ortadan kalktı. Çiftler birlikte oldular ve ardından da birlikte yaşamaya başladılar. Evlilik bağı olmadan (bu arada kelimeye dikkat edin: EVLÎLİKBAĞI) çocuk sahibi olma düşüncesi de aynı şekilde, toplumun dokusunu paramparça eden bir gelişmeydi. Dinlerin büyük bir kısmı toplumun ahlak ve erdem anlayışını kontrol etmekteydi.

Bazı toplumsal sınırların iyi şeyler olduğuna şüphe yoktur. Bir inanç sistemimiz olmasaydı ne yapardık? İnsanlık ailesinin bir üyesi olarak, hiyerarşik bir sisteme ihtiyaç duyarız; her şey bir yana bu, doğanın kanunudur. Bu hiyerarşi içinde, gittikçe daha şeffaf ve herkes için barışı amaçlayan birer dünya yaratmaya çalışıyoruz.

Ama yine de size, bu nirvana durumuna ulaşmak için başlangıç noktanızın, kendinizi tanımak olduğunu anımsatmam gerekir. Pek çok insan bunu yapıyor. İnsanın Pin Kodu sistemi aracılığıyla kim olduğumuzu anladığımızda, kendimizi kabul etmeye de başlıyoruz. Bu sayede de değişim sürecini harekete geçiriyoruz. Bu da içimizi gerçek bir özgürlük duygusu ile doldurmaktadır. “Hepimizin eşit doğduğumuz” fikrini unutun. Bu ifade, insanlığa hayal edemeyeceğimiz kadar büyük bir acı ve akıl karışıklığı yaşattı. Zihninizi, hepimizin bundan daha karmaşık olduğumuz olasılığına açın. Kendimizi ölçebilme miz için bir dayanak noktasına, başka kelimelerle ifade edersek psikolojik bir zihin haritasına ihtiyacımız vardır. Üzerinde çalışacağımız bir platforma sahip olduğumuzda kendimizi de anlamaya başlarız.

Bunun ilişkilerle ilgisi nedir? Aslında hemen her anlamda ilgilidir? Başka bir insanla sağlıklı bir ilişki kurmadan önce, kendimizle sağlıklı bir ilişki kurmamız gerekmektedir. Kendimizle kurduğumuz bu ilişki, kendi ihtiyaçlarımızı tatmin ederek duygusal açıdan hayatta kalmayı başarabilmek için başkalarının peşinden koşma ihtiyacımızı ortadan kaldıracaktır.

Canlılar içinde duyguları ile hareket eden tek tür insandır. Bu sürece ise kaçma ya da savaşma yeteneğimiz eşlik etmektedir. Bu yetenek, bir zamanlar hayatta kalmamızı sağlıyordu. Ancak artık buna ihtiyacımız olmadığım anlamaya başlayıp evrimleştikçe daha da “medenileşerek” uygar olduk, insanlığı iyi tavırlar yarattı. Nazik olmak, zihinsel iletişimin kapılarını araladı. Yaş farkımız ne olursa olsun saygı göstererek saygı görmeye başladık. Kim olursak olalım, en azından bir takım iyi elbisemiz bulunmaktadır. İyi giyinin, iyi konuşun, saygı görecek sinizdir.

Kendimizle olan ilişkimizin bir diğer önemli yanı da başka insanların iyi niyetlerinden bağımsız olmamız gerekmesidir. Hepimiz cehenneme giden yolun iyi niyetlerle döşendiğini biliyoruz! Bununla anlatmak istediğim şey, kurallar tarafından belirlenen bir toplumda büyürken, ebeveynlerimizin bizleri kendi bakış açılarından en iyi niyetlerle yetiştirmiş olmalarıdır. Eğer bir erkek olarak doğduysanız, sizden tipik bir erkek olmanız beklenmektedir. Aynı şekilde eğer bir kız olarak doğduysa nız, sizden tipik bir kız olmanız beklenir. Fakat pek çok insan için bu, kazanamayacakları kadar güç bir durumdur. Erkek/ kız, yalnızca bir cinsiyet tanımlamasıdır ve karakteri belirleyici bir sınıflama olarak kullanıldığında ayrımcılıktan başka bir şey değildir.

Pin Kod’u kullanmanın zevki ise, ilk olarak yaşanmakta olan günlerin süreçlerini ve dinamiklerini, ardından cinsiyeti hesaba katmasıdır. Bizimle ilgili yanlış bir şeyler olduğu çıkarsamasında bulunmaz; bunun yerine mükemmel bir şekilde işlememizi sağlayacak şeyler üzerinde odaklanmamız gerektiği düşüncesini yaratır.

İnsanın Pin Kodu bize, bu keşfi yapacağımız ortamı sunar. Her ne kadar bazı şüpheciler bu konuda tartışmaya kalkışacak olsalar da, Pin Kod şüpheye yer bırakmayacak şekilde insanların kendileri ile ilgili algılarını değiştirmektedir. Şüpheciler de son derece önemli bir yere sahiptirler; eğer bir şeyleri kamtlamasaydık bugün nerede olurduk. Bu nedenle onlara minnettar olmalıyız. En koyu şüpheciler tarafından bile tartı şılamayacak tek konu tartışma gerektirmeyen gerçeklerdir. Bilimsel gerçekler öylesine şüphe götürmezdir ki onların iddialarını çürütemeyiz. İşte bu nedenle de bu kitapta, İnsanın Pin Kodu’nun ardında yatan bilgiyi açıklamaya karar verdim. Bilimin bize kanıtladığı, tüm yaşamın atomik bir yapıya dayandığı gerçeği, İnsanın Pin Kodu sistemi tarafından birer insan olarak potansiyellerimizi ve davranışlarımızı tam olarak yorumlayan sayıların diline dönüştürülmüştür. Bu kitapta, fizik ile ilgili olarak okuyacaklarınız son derece basittir ve anlaması da son derece kolaydır. Bu konu üzerinde uzun uzun ve dikkatli bir şekilde düşünün. Karşılaşacağınız olasılıklar aklınızın alamayacağı bir sınırsızlığa sahiptir.

Mesele ilişkilere geldiğinde, bunların da bilimsel temelleri bulunmaktadır ve iki insan arasındaki Sinerji Pin Kodu ile ifade edilmektedir. Diğer insanlarla pek çok nedenle ilişkiye geçeriz.

Şu ana kadar, diğer insanlarla, gerçekten de kim olduğumuzu anlamadan iletişime geçtik. Karşımızdaki insana bir bakış attık ve o insanda gördüğümüz simetri, bu insanın inandığımız insan olarak yaratıldığına inanmamızı sağladı. Hollywood, bu görüş üzerine yaratıldı.

Yaşlarımız ilerledikçe, kendi yaş grubumuzdaki insanlar gibi, ailemizin yönlendirmeleri ve beklentileri doğrultusunda davranmamız ve bu davranışlarımızı da kabilemizin (toplum) kurallarına uydurmamız beklenmektedir. Fakat elimizde, ilişki bilgisi ile ilgili temel araçlar olmadan yolumuzu bir anda kaybedebiliriz. Baskın tipler ilişkilerini yönetmekte, istedikleri şekilde kur yapıp, karşılarındaki insanı ayartmakta, kendilerine ait olduğunu düşündüklerini alarak yollarına devam etmektedirler. Duygusal olarak ezilmiş eşleri ise kırık kalplerinin parçalarını birleştirmek için kendi başlarına kalmaktadırlar. Ardından ilişki yolculuğu yeniden başlamakta ve aynı hatalar peş peşe tekrarlanmaktadır.

Bazen ise her şeyi doğru yaparız ve kendimize “mükemmel” eşi buluruz. Aşk ile gözümüz kör olmuş bir şekilde mutluluğu deneyimleriz. Fakat bazen bu bile devam etmez ve yapabildiğimiz tek şey bir köşeye oturup nerede hata yaptığımızı düşünmek olur. Hem de bir kez daha! Size neyin yanlış gittiğini anlatacağım, ilişki kurmanın kurallarını anlamadınız. İşte yanlış giden şey buydu.

Pek çok insan yaralanmış, zarar görmüş, kalbi kırılmış ve duygusal açıdan solmuş şekilde yaşamaktadır. Bir canlı türü olarak insanlığın kurallarını anlamadan denerler, denerler ve denerler. Aldığımız riski en aza indirebiliriz. İşte bunun için kullanacağınız aracınız şimdilik bu kitap olacak. Artık ilişkinin kurallarını, arkadaşlığın ve aşkın süreçlerini anlayabilir ve ilişkinin tüm dinamiklerine kucak açabilirsiniz. Her bir Sinerji Pin Kodunun kendi kuralları bulunmaktadır. Bu kurallarla oynayıp olağanüstü ve tatmin edici bir hayata sahip olabilirsiniz. Bunu hak ediyorsunuz.


Kaderin Pin Kodu
Douglas Forbes

İlişkilerin Pin Kodu
Douglas Forbes

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: İlginç

Etiketler:, , , , , , , , , ,


1 Yorum Var "PİN KODUNUZU HESAPLAYIN"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Nude Prayer dedi ki:

  Bu saçma bir teori…

  Bir çok takvim çeşidi var. Mutlak zaman diye bir takvim olsaydı belki kabul ederdik. Kadere inanmamak için çıkarılan bu hurafelere asla inanmayın. Unlu olmak için maskaralık yapıyorlar. İ N A N M A Y I N.
  Hicri tarih: 27 Cemaziyelevvel 1434
  Miladi tarih: 07 Nisan 2013
  aynı gün ve farklı takvimler farklı sayılar çıkacak sonuçta!!!