By 02 Nisan 2011 Devamı →

PERMALİP İLE DOLGUN DUDAKLARPermalip İmplantı ile Doldun Dudaklara Kavuşun

İnce dudaklarınızı şekillendirmek, dudak çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsunuz…

Dudaklara kalıcı dolgunluk kazandıran “permalip” uygulaması işte bu imkanı sunuyor. Eğitim için Türkiye’ye gelen tekniğin mucidi Op. Dr. Scott Harris sorularımızı yanıtladı.

Permalip uygulaması nedir?

– Daha dolgun dudaklar isteyenlerin tercih edebileceği bir yöntem diyebilirim. Etkilerine gelince; dudakları büyütüyor, şekillendiriyor. Yaptığımız uygulamaların sonunda gördüğümüz bir şey daha var; o da bu uygulamanın dudak çevresindeki ince kırışıklıkları yok ettiği malzeme kullanıyoruz.Kimler böyle bir uygulama için size başvuruyor?

– Birçok kadın dudaklarını büyütmek için değil, gençliklerindeki eski dudak formlarına kavuşmak için geliyor bize. Tabii bu sırada kırışıklıklarından kurtulmaları da tekniğin bir başka avantajı. Yaşlılıkla birlikte dudak ile burun arasındaki bölge düzleşir, dudaklardaki dokular azaldığı için dudak eskisinden daha ince bir görünüm alır. Bu değişim özellikle fotoğraflarda belirgin bir şekilde kendini gösterir. Dokuz yıl boyunca -araştırma amaçlı olarak da- yüzlerce kadına Permalip uyguladık, onları takip ettik. Gördük ki şu anda bile gençlikteki dolgun dudaklarına sahipler.

Kullandığınız malzemeden bahseder misiniz?

– Permalip uygulamasında kullanmak üzere geliştirdiğimiz malzemenin vücuda kesinlikle bir yan etkisi yok. Silikon elastomerden üretiliyor. Pürüzsüz ve porsuz, doğal dudak şeklinde bir forma sahip. Ayrıca hiçbir şekilde yırtılmıyor, kopmuyor ve sönmüyor. Kullanılan diğer implant, göğüs implantlarından oldukça farklı. Diğerlerinin içlerinde silikon jeli bulunuyor. Likitin vücut dokularına dağılma olasılığı var. Üstelik onları 15 yıl içinde yenilemek gerekebiliyor. Bizim dudağa uyguladığımız silikon implantında ise böyle bir olasılık da bulunmuyor. Boyutunu değiştirmek istemediğiniz sürece dudağınızda kalmasının kesinlikle bir riski yok.

PERMALİP NASIL UYGULANIYOR?

Uygulama dudaklarda kullanılacak implantların ebadının tespit edilmesiyle başlıyor. Lokal anestezi ile dudak çevresi uyuşturulduktan sonra cerrahi işlemle üst ve alt dudağa implantlar yerleştiriliyor. Normalde iki gün süren ödem oluşuyor. Genellikle iki dudağa da implant yerleştirilebiliyor. Ama alt dudak daha kalın ise sadece üst dudağa implant yerleştirilmesi yetiyor.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , ,


5 Yorum Var "PERMALİP İLE DOLGUN DUDAKLAR"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. duygu ak dedi ki:

  Ben yaptırtmayı dusunuorum bu ayın sonu sonuçları yazıcam

 2. emine şimşek dedi ki:

  dr.ismi ve ücretini öğrenebilirmiyim.tşk.ler emine

 3. seval öztürk dedi ki:

  hangi doktora yaptırdınız ve telefon numarısını alabilir miyim ücrette aşağı yukarı uygun yoksa pahalı mı yardımcı olursanız sevinirim

 4. nilay nilay dedi ki:

  ne kadara yaptırdın

 5. Poison dedi ki:

  bugün yaptırdım, şu an oldukça iyi görünüyor, bakalım, 1-2 gün sonra nasıl görünecek. Şimdiden tavsiye ederim.