By 25 Ağustos 2008 Devamı →

PEDİKÜRÜN PÜF NOKTALARIPedikürün püf noktaları

Ayaklar bir kadının en göz önünde ve dikkat çeken yerlerinden biri olduğu asla unutulmamalıdır. Evde uygulayacağınız basit işlemler ve pedikür sayesinde bakımlı ve güzel ayaklara sahip olabilirsiniz.
Pedikür Püf Noktaları
Normal şartlarda dört haftada bir yapılması yeterli olan pedikürün, ilkbahar ve yaz aylarında 15 günde bir yapılması gerekiyor.
Ojelerinizi iyice temizledikten sonra ayaklarınızı sabunlu ve limonlu suyun içinde yaklaşık 20 dakika kadar bekletmelisiniz.

Havluyla ayaklarınızın nemini aldıktan sonra, ayak törpüsüyle ölü derilerinizi temizleyin ve peeling yapın.

Tırnak etlerinizi asla kesmeyin. Çünkü mikrop kapabilirsiniz. Ayrıca etleriniz daha sert çıkmaya başlar. Tırnak etlerinizi her zaman törpünün ucuyla geriye itin. Eğer etlerinizi mutlaka kesmeniz gerekiyorsa bir pens yardımıyla dikkatlice kesin.
Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirdikten sonra, parlak ve pembe bir görünüm almaları için tırnak yüzeyi için özel olarak geliştirilmiş törpüyle törpüleyin.
Ayak tırnaklarınızı kavisli değil, hep düz kesmeye özen gösterin. Çünkü kavisli kesimler içten uzayarak batıkların oluşmasına neden olabilir.

Tırnaklarınızı tek yöne doğru törpülemeniz tırnaklarınızın çatlamasına engel olacaktır.

Tırnaklarınızı altı fazla sert olmayan bir tırnak çubuğuyla temizlemelisiniz.

Meryem DEDE

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, ,


1 Yorum Var "PEDİKÜRÜN PÜF NOKTALARI"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. leyla polat dedi ki:

    meraba ben 14 yaşındayım ve kendimi bildim bileli tırnaklarımı yiyorum acı oje kullandım bi faydasını göremedim.normalden çok çok kısa nerdeyse hiç yok bu beni çok rahatsız ediyor ayrıca çokda güçsüzler bana yardımcı olursanız çok sevinirim