By 15 Eylül 2015 Devamı →

Parfümden Tasarruf Etmenin 6 YoluParfümler pahalıdır, ama elbette birçok kadın için güzel kokmak da bir o kadar önemlidir. Belli temel alışveriş yöntemleri benimseyerek zaman zaman çok masraflı olabilen parfüm alışverişlerinizi daha kazançlı bir hale dönüştürebilirsiniz. İşte size ilham verebileceğine inandığımız birkaç yol.

parfum1. Online Alışveriş Yapın

Büyük bir mağazaya gittiğinizde parfümden tasarruf edebilmek genellikle mümkün değildir. Peki online alışveriş öyle mi? Hayır, bu tamamen farklı bir hikaye. Markafoni ve morhipo  gibi bazı online alışveriş siteleri pahalı parfümleri dönem dönem çok şaşırtıcı indirimli fiyatlar ile satışa sunarlar. Ayrıca n11, hepsiburada ve gittigidiyor tarzındaki gibi alışveriş sitelerinde de çok indirimli parfümler bulabilirsiniz. Ve elbette kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için hediye çeki ya da kupon kodları gibi fırsatlarıdan olabildiğince yararlanmaya çalışın. Unutmayın online alışverişin en büyük albenisi mağazadakilerden daha düşük olan etiket fiyatlarıdır.

2. Kuponlara ve İndirimlere Bakın

Parfümler her zaman indirime girer. Fakat gerçekten esaslı bir indirim yakalamak istiyorsanız mağazaları ve kampanyaları daha yakından takip etmeniz gerekiyor. En iyi fırsatlar karşınıza Yılbaşı zamanı, Bayram ve Sevgililer Gününde çıkar. Bazen, örneğin, Trendyol özellikle özel günlerde parfüm butikleri düzenliyor burada indirimler Burberry, Chole, Versace ya da Gucci gibi markalarda 200 TL’ye varıyor. Ayrıca, yine dönem dönem yayımladıkları Trendyol indirim kodunu kullanarak ekstra indirim kazanabilirsiniz.

3. Tatil Tasfiye Dönemlerini Araştırın

Parfümden tasarruf etmenin en başlıca yollarından biri Yılbaşı zamanı tasfiye dönemleri alışveriş yapmaktır. Böyle dönemlerde seçtiğiniz mağazaya göre %50, %70 ve hatta %90 indirimle parfümler ve koku hediye setleri bulabilirsiniz! Bu türden fırsatları iyi değerlendirerek bütçenizi hiç aşmadan kendinize bir parfüm koleksiyonu bile oluşturabilirsiniz.

4. Daha Büyük Şişeler Satın Alın

Sevdiğiniz bir parfümden tasarruf etmeye çalışırken, satın alabileceğiniz en büyük şişeyi satın alarak genellikle verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alırsınız. Bu başlangıçta büyük bir yatırım gibi gelebilir, ancak gram başına fiyat daha büyük şişelerde genellikle daha düşük olduğu için verdiğiniz paranın karşılığını katbekat alırsınız.

5. Deneme Ürünlerine Bakın

Deneme ürünleri satın almak da parfümden tasarruf etmenin harika bir yoludur! Deneme ürünleri mağazaların müşterilerine bir kokuyu denemeleri için sundukları büyük parfüm şişeleridir. Bazen normal şişe fiyatının çok daha altında fiyatlarda satışa sunulan deneme ürünü şişeleri de bulabilirsiniz! Tek fark, deneme ürünü şişelerinin kutuda olmayacak ve bazen tozlu şişeler olmalarıdır.

6. Jenerik Ürünleri Deneyin

Parfümlerin jenerik versiyonlarının tıpkı pahalı parfümler gibi koktuğunu hiç duydunuz mu? Pekala, bu konuda söylenenlerin bir kısmı abartı ama çok daha popüler karşıtları gibi veya onlardan daha iyi kokan ürünler bulmanız mümkün! Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve parfüm alışverişlerinize harcadığınız parayı en aza indirmek istiyorsanız, piyasa tabiriyle “sahte” ürünleri denemekten korkmayın. Çok şaşırabilirsiniz!

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


Comments are closed.