By 12 Mayıs 2008 Devamı →

OSMAN MÜFTÜOĞLU KİMDİR?Prof.Dr. Osman Müftüoğlu Kimdir?

Osman Müftüoğlu, 1955’te Anamur’da doğdu.

1972’de Anamur Lisesi’ni, 1978’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1984’ iç hastalıkları uzmanı, 1989’da endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları klinik şef yardımcısı, 1989’da doçenti, 1990’da iç hastalıkları klinik şefi, 1997’de profesör oldu.1993-2001 arasında Ankara Numune Hastanesi Başhekimliği ve Cumhurbaşkanı sağlık başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.1991’den beri 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in özel hekimliğini yapmaktadır.

Amerika Mikrobiyoloji Derneği(1991), Amerika Anti-Aging Akademisi(1997), Amerika Triod Birliği(1998), Avrupa Aterosklerozis Derneği(1997), Avrupa Akdeniz Diyabet Çalışma Grubu(1999), Lozan Tıp Birliği(1986), Türkiye Diyabet derneği, Ankara Diyabet derneği, Türk hipertansiyon ve Nefroloji derneği, Türk iç hastalıkları derneği ve Osteoporoz Çalışma grubu üyesi olan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Sağlık Bakanlığı Yüksek Sağlık Şurası, Etik kurul ve ilaç ruhsatlandırma komisyonu üyeliklerinde bulundu. Müftüoğlu’nun ilk kitabı “Yaşasın Hayat” da Doğan Kitapçılık tarafından ocak 2003’te yayımlandı.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Osman Müftüoğlu

Etiketler:,


5 Yorum Var "OSMAN MÜFTÜOĞLU KİMDİR?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Nuriye gülsevinç dedi ki:

  henüz yazılarını yeni okumaya başladım.Bilgiyi paylaşma yöntemi çok güzel.Bilgiyi alırken sıkılmıyorum.Hayatı,acıyı bu denli net anlatabilmesi ne güzel.Çektiğim acıları hatırladım yüzümde gülümseme oluştu.Herkes acı çekecek.Ne kadar doğru.Başarılar diliyorum

 2. Mesut Mert dedi ki:

  Osman müftüoğlunun boyu kaç metredir?

 3. Emel Avcı dedi ki:

  Değerli hocam yazılarınızı Hürriyet Kelebek' te ve NTV'de izlemekteyim.Sağlık konusunda bilgilenmekteyim çok yararını görüyorum.Merakla yarın ne okuyacağım diyorum.Size Bilgilerinizden ve emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

 4. nergiz erdoğan dedi ki:

  ben de sayın Müftüoğlu'nun yazılarını beğenerek takip ediyorum. O nu çok seviyorum.

 5. gökcan albayrak dedi ki:

  Ben manisa saruhanlıdan gökcan albayrak.hürriyetin kelebek ekindeki yazılarını hergün okuyorum.Çok aydınlatıcı bilgiler veriyorsunuz iki senedir o bilgileri biriktirip dosya hazırladım çoğunuda uygulamaya başladım şimdi içim çok huzurlu çünkü hiç bilmediğim konularda beni aydınlattınız size çok teşekkür ediyorum yeni bilgilerinizi bekliyorum