By 13 Aralık 2011 Devamı →

ORTOPEDİK AYAKKABISI OLSA YÜRÜYEBİLECEKTekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’ne bağlı Kapaklı Beldesi’nde yaşayan ve her iki ayağındaki damar çekmesi nedeniyle yürümekte zorluk çeken 4 yaşındaki Murat Akman, değeri 600 lira olan ortopedik ayakkabıya sahip olduğunda yürümeye daha çabuk başlayacak.Ortopedik Ayakkabıya İhtiyacı VarAsgari ücretle bir fabrikada çalışan Serdal ve ev hanımı Rahşan Akman çiftinin 2 çocuğundan Murat Akman’ın 2 yaşındayken her iki ayağında da damar çekmesi tespit edildi. Birilerinin yardımıyla parmaklarını ucuna basarak yürüyebilen Akman için fizik tedaviye başlandı.
Maddi sıkıntı yaşadıklarını ve zor durumda olduklarını belirten baba Serdal Akman şunları anlattı:
“Uzun süre işsiz kaldım. Bir ay önce asgari ücretle bir fabrikada çalışmaya başladım. Oğlumun tedavi ücretleri gerçekten beni çok zorluyor. Doktorlar oğlumun fizik tedavi ile yürüyebileceğini söylediler. Oğlum fizik tedaviye başladı. Doktorlar, ortopedik ayakkabının oğlumun yürümesi için çok faydalı olacağını, ayakkabıyı aldıktan sonra parasının sigortadan geri ödeneceğini söylediler. Ama benim maaşım bu ayakkabının fiyatı kadar. Para bana sigortadan ödenecek olsa bile, bu parayı bulup ayakkabıyı almaya imkanım yok. Eve ekmeği zor alıyorum. Oğlum fizik tedaviye devam ederse 2 yıl sonra yürüyebilirmiş.”
VALİLİK VE BELEDİYEDEN CEVAP GELMEDİ
Yardım için Tekirdağ Valiliği’ne, Kapaklı Belediyesi’ne, Kapaklı Bedensel Engelliler Derneği’ne oğlunun belgelerini gönderdiğini kaydeden baba Serdal Akman şöyle devam etti:
“Ancak gönderdiğim hiçbir yazıdan herhangi bir olumlu cevap gelmedi. Nereye gitsem elim boş dönüyorum. Çok çaresiz durumdayım. Acil ayakkabıyı almak için paraya ihtiyacım var. Borç alacak kimsem de yok. Sesimi duyanlar olursa bana parayı borç olarak versinler. Sigortadan geri aldığımda öderim. Yeter ki oğlum iyileşsin.”
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


Yorumlar "ORTOPEDİK AYAKKABISI OLSA YÜRÜYEBİLECEK"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. xprodoksit dedi ki:

    Yaşadığı yer olan, Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'ne bağlı Kapaklı Belediyesi Yazi İşleri Müdürlüğünün telefon numarası: 0282 717 11 00

  2. Mümin OKTAR dedi ki:

    yaa ii güzel, diğerleri gibi gereksiz haber değil bu, destek olmak için aile nasıl ulaşabiliriz acaba bi iletişim gönderseniz diyorum