By 05 Eylül 2011 Devamı →

ORMAN BİTKİ KOKTEYLİManisa’da bulunan Muradiye Orman Fidanlığı’nda 12 çeşit bitkiden üretilen “Orman Bitki Kokteyli” isimli çay hem yurt içi, hem de dışında ilgi görüyor.
ORMAN BİTKİ KOKTEYLİYılda 6 bin paket üretilen doğal çay, başta soğuk algınlığı olmak üzere çeşitli hastalıklara iyi gelirken, sakinleştirici etkisiyle de dikkat çekiyor. Çevre ve Orman İl Müdürü Yahya Güngör, “Çayda, defne, kuşdili, gülhatmi, adaçayı, ıhlamur, kekik, nane, melisa, mercanköşk, mersin, avakado ve papatya bulunuyor. Personelimiz tarafından özenle bitkiler harmanlandıktan sonra paketlenmek üzere İzmir’deki bir firmamıza gönderiliyor. Şu anda Türkiye’de içinde 12 çeşit bitki bulunan bir çay yok. Bu çayı tek üreten Muradiye Orman Fidanlığı’dır” dedi.
Sipariş bekleniyor
Güngör son olarak doğal bitki çaylarını marketlerde veya bitkisel ürünler satılan iş yerlerinde satılmadığını belirterek, “Marketlerde pazarlama işinin maliyeti yüksek olduğu için bu işe girmedik. Artık isteyen kişi adresin Muradiye Orman Fidanlığı olduğunu biliyor. Türkiye’nin dört bir yanında bu çaydan içmek isteyenler siparişlerini verebilirler” dedi.
İçindekiler:
Defne, kuşdili, gülhatmi, adaçayı, ıhlamur, kekik, nane, melisa, mercanköşk, mersin, papatya.
Hiç bir kimyasal ve boyar madde kullanılmamıştır.
Hazırlanışı :
Süzen poşeti fincanın için daldırın, üzerine kaynar su ekleyin, yaklaşık 3 dakika bekleyin. İsteğe göre tatlandırırak, limon dilimleriyle servis yapın.Sipariş :
Paket ücreti 3 TL
fidanlik.manisa@cob.gov.tr
0236 2468405 -0236 2468014
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:


Comments are closed.