By 26 Temmuz 2012 Devamı →

ÖKSÜRÜRKEN AĞZINDAKİ ÇİVİLERİ YUTTUZonguldak’ın Devrek ilçesinde ağzında inşaat çivileri varken öksüren işçinin yuttuğu iki çivi Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesin’de çıkartıldı.
Devrek’te inşaatta çalışan Yunis H., tahtaya çakacağı çivileri ağzında tutarken öksürdü. Bu sırada 2 çiviyi yuttuğunu fark eden vatandaş, bir süre sonra karnında şiddetli ağrı hissedince hastaneye başvurdu.  İşçinin yuttuğu çiviler, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ameliyatla çıkarıldı.
Hastanenin başhekim yardımcısı ve genel cerrahi uzmanı Dr. Hüdaver Nurlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yunis H.’nin, Zonguldak ve Ankara’daki hastanelerin yoğun bakım üniteleri dolu olduğu için 112 Acil Servis ekiplerince bu sabah Kırıkkale’ye getirildiğini söyledi.
Hastanın tetkiklerin ardından ameliyata alındığını ifade eden Nurlu, şöyle konuştu:”Hastamızı akut karın zarı iltihabı teşhisiyle ameliyata aldık. Ameliyatta hastanın daha önce yuttuğu iki inşaat çivisinin yemek borusunu, mideyi ve ince bağırsağı geçip kalın bağırsağın girişine geldiğini, çivilerden birinin bağırsağı delip karın duvarına saplandığını gördük. Ameliyatta iki çiviyi bağırsaktan ve saplandığı karın duvarından çıkardık. Hastamızın durumu iyi. Taburcu etmeyi bekliyoruz.”

Hasta Yunis H. de Devrek’te inşaat işleriyle uğraştığını belirterek, ”Tahtaları çakmak için ağzıma inşaat çivisi almıştım, bu sırada öksürük tuttu, iki çivi boğazıma kaçtı. Hemen su içtim. Bir süre sonra rahatsızlandım ve hastaneye gittim. Ardından Zonguldak’ta yer olmadığı için Kırıkkale’ye geldik. Sağlığıma kavuşturan doktorlara teşekkür ediyorum” dedi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


Comments are closed.