By 04 Ocak 2012 Devamı →

OBEZİTE TEDAVİSİ İÇİN GİTTİ ÖZÜRLÜ OLARAK DÖNDÜAntalya’da annesi ve 2 kardeşiyle yaşayan 19 yaşındaki Melek Yiğit, aşırı kilolarından şikayetçi olarak gittiği hastaneden yüzde 76 özürlü olarak taburcu oldu.
Yüzde 76 özürlü raporu verildi
Ameliyatın ardından vücudunun büyük bölümü felçli olan ve zihinsel engelli hale gelen Yiğit, gözyaşları içinde eski günlerine dönmek istediğini söyledi.Eşinden ayrıldıktan sonra 3 çocuğuyla birlikte Antalya Konuksever Mahallesi 789. Sokak Mehmetler Apartmanı 1126’da oturmaya başlayan Senem Yıldız, 6 kilo doğan ve o günden beri sürekli kilo almaya devam eden kızı Melek Yiğit ile yine kilolu olan oğlu Yunus Yiğit’i Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. 22 Şubat 2011’de 177 kilo olarak hastaneye gelen Melek Yiğit’i kontrol eden Doç. Dr. Ramazan Eryılmaz, mide küçültme operasyonu ile Melek’in sağlığına kavuşabileceğini, kardeşi Yunus Yiğit için ise ameliyatın henüz çok erken olduğunu söyledi. Yapılan operasyonun ardından midesi yüzde 50 oranında küçültülen Melek Yiğit, ilk şoku ameliyatın ardından yaşadı.

Aynı gece dikişleri patladığı için iki kez daha ameliyat masasına yatırılan Melek Yiğit’in ameliyatın 1 ay sonrasında yemek borusu tıkandı. Bu olaydan 45 gün sonra da akli dengesini yitiren Melet Yiğit, bunun üzerine Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Kızıyla birlikte 3 ay boyunca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kalan Senem Yıldız, daha yemek borusunun açıldığını ancak kızının normale hiç bir zaman dönmediğini söyledi. Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ramazan Eryılmaz’ın sonrasında milletvekili adaylığı için hastaneden ayrıldığını, kızının ise ehil olmayan iki doktorun eline kaldığını iddia eden Senem Yıldız, Ameliyatın ardından kızıma verilmesi gereken vitamin ilacı verilmediği için ve beyni oksijensiz kaldığı için kızım bu halde. İstanbul’dan geldikten sonra kontrol için gittiğim hastanede doktoru yine gördüm. Bir süre tartıştık. Bana kızımın yüzde 76 özürlü olduğunu gösteren bir belge verdi. Sapasağlam hastaneye gelen kızım yüzde 76 özürlü oldu. Ömür boyu böyle kalabileceğini söylediler. Ben ise kızımın bir an önce eski haline gelmesi için dua ediyorum. Ameliyatı gerçekleştirerek kızımı ihmali sonucu bu hale getiren doktordan da şikayetçi oldum. Hakkında suç duyurusunda bulundum diye konuştu.

İYİKİ BENİ AMELİYATA ALMAMIŞ
Ablasının yürüyerek gittiği hastaneden özürlü olarak çıktığını gördükten sonra bıçak altına yatmadığı için mutlu olduğunu söyleyen 15 yaşındaki Yunus Yiğit ise ablasının durumuna çok üzülüyor. Doktorun muayene sırasında yaşının küçük olduğu için kendisine perhiz önerdiğini söyleyen Yunus Yiğit, Bundan sonra kilo vermek için çalışmalarımı devam ettireceğim. Ancak hiç bir zaman bıçak altına yatmayacağım diye konuştu.

DOÇ. DR. ERYILMAZ SUÇLAMALARI REDDETTİ
Gözü yaşlı anne Senem Yıldız’ın suçladığı Doç. Dr. Ramazan Eryılmaz ise suçlamaları reddetti. Hekim olarak üzerine düşen her şeyi yerine getirdiğini söyleyen Eryılmaz, yaptığı yazılı açıklamada bu tür ameliyatların riskli olduğunu ifade etti. Hastada komplikasyonların gelişebileceğini hatta hastanın hayatını bile kaybedebileceğini ifade eden Eryılmaz, bunların hepsinin hasta sahibine anlatıldığını ve imza dahilinde ameliyatın yapıldığını söyledi.


Sağlık Bakanlığı, Antalya’da, Melek Yiğit isimli kişinin hastanedeki obezite tedavisi sonrasında felç olduğu iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Melek Yiğit’in obezite tedavisi sonrasında felç olduğuna yönelik iddiaların bugün bazı basın yayın organlarında yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimatlarıyla Teftiş Kurulu Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Comments are closed.