By 11 Kasım 2012 Devamı →

NİLÜFER MEME KANSERİNİ NASIL YENDİMeme kanserini yenen pop müziğin güçlü yorumcusu Nilüfer, geçirdiği zor günleri ilk kez canlı yayında anlattı.Nilüfer40 yıldır hayatımızda olan Nilüfer, Ali Kırca’nın “Siyaset Meydanı” programına konuk oldu. Nilüfer’e programda zor günlerinde yanında olan kendi doktorlarının yanı sıra konuyla ilgili uzman isimler de eşlik etti.

Programa konuk olan uzmanlar : Prof. Dr. Sevil Bavbek (Onkolog), Prof. Dr. Maktav Dinçer (Onkolog), Doç. Dr. Nesrin Dilbaz (Psikiyatrist), Prof. Dr. İsmail Kuran (Plastik Cerrahi), Dr. Yasemin Bradley (Beslenme Uzmanı), Prof. Dr. Demir Budak (Genel Cerrahi)

“Kansere yakalanan birinin kurtuluşu yok bilirdik, buna inanırdık ancak artık günümüzde kanser tedavi edilebilen bir hastalık oldu. Bugün insanları korkutmak için değil, umut vermek için buradayım” şeklinde konuşan Nilüfer sözlerine şöyle devam etti:

“Geçen eylül ayında çamaşırımda bir küçük lekelenme gördüm. Çok önemsemedim. Tekrarladığını görünce önce ultrason, sonra mamografi çekildi. Süt kanalında bir şeylerin olduğu fark edildi ama tam teşhis koymak için biyopsi yapılması gerekiyordu. Hiç unutmuyorum, bayramdı ve doktorum Meral Demirel, bana biyopsi sonucunu e- mail’le yolladı. Maalesef süt kanalında sıfır evre bir kanser türü olduğu söylendi. ‘Neden ben?’ diye sormadım.”

GÖĞSÜMÜN ALINMASI BENİ ÜZMEDİ

Mamografide şüpheli birtakım şeyler olduğunu gördüklerinis söyleyen Nilüfer. “Bir kez o gün ağladım, aklıma kızım geldi. O daha çok küçük diye düşündüm. Geçen yıl 25 Ekim’de ameliyat oldum ve memem alındı. Hiç unutmayacağım bir tarihtir. Eğer ‘Size bırakıyoruz’ deselerdi bile ‘Memem alınsın’ derdim. Meme estetik açıran kadın için önemli ama göğsümün alınması beni üzmedi. Sonuç olarak orada bir canlı bombayla dolaşamazdım.” şeklinde konuştu ve şöyle devam etti; “Süt kanalının dışında kalan dokuda da en büyüğü 4 mm olan küçük tümörler vardı. Ondan sonra da kemoterapi tartışması başladı. Bazı hocalar sıcak bakarken bazıları da bakmıyordu. Böyle farklı düşünceler çıkınca yurtdışından görüş alma kararına vardım. Oradaki doktor kemoterapi almamam halinde bir sene sonra başka bir organa sıçrayacağını söyledi. Türkiye’ye döner dönmez kemoterapiye başladım.”

* Nilüfer Meme Kanseri

Nilüfer’in Konuk Olduğu Programı izlemek için

Memeler Kontrol Edilmeli (Prof.Dr. Derin Kösebay)
Meme Kanseri Hakkında Bilmedikleriniz
Mamografi Nedir?
Kendi kendinize Meme Kanseri Testi
Kendi Meme Kanseri Kontrolünü Yap
Meme Kanserinde Yeni Yöntem
Meme Kanserine Karşı Havuç Kürü (Prof.Dr.Erkan Topuz)
Memede Şişlik Kanser Belirtisi mi? (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanseri ve Soya Tüketimi (Prof.Dr. Erdem Yeşilada)
Meme Kanserinde Artış Nedenleri
Meme Kanserine Karşı Altın Gıdalar (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserine Karşı Prostat İlacı
Meme Kanserine Karşı Jel Geliştirildi
Meme Onarımı Gerekliliği
Meme Kanserinde Erken Teşhiş Önemli
İğneli Meme Biyopsisi Nasıl Yapılır?
Elle Meme Kontrolü Nasıl Yapılır?

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , , , , , , ,


Comments are closed.