By 19 Ekim 2011 Devamı →

NİLÜFER MEME KANSERİPop müzik sanatçısı Nilüfer göğüs kanseri olduğunu açıkladı. 25 Ekim’e ameliyat randevusu alan sanatçı, “Erken teşhisten dolayı kendimi şanslı hissediyorum” dedi

NİLÜFER MEME KANSERİÇağımızın büyük hastalığı kanser, sanat dünyasının da korkulu rüyası oldu. Son dönemde kanser vakalarında büyük bir artış var. Akciğer kanseri olan ünlü yapımcılar Meral Okay ve Tomris Giritlioğlu, göğüs kanserine yakalanan ünlü oyuncu Vahide Gördüm ve kolon kanseri nedeniyle önceki hafta ameliyat olan yönetmen Onur Ünlü’den sonra, pop müziğin 56 yaşındaki güçlü yorumcusu Nilüfer de göğüs kanseri olduğunu açıkladı.

Haftaya ameliyat olacak

İki gün önce doktoru Meral Demirel’e yaptırdığı muayene sırasında kendisine kanal içi erken evre meme kanseri teşhisi konulduğunu belirten Nilüfer, KKTC’de vereceği konserini aniden iptal edince hastalığını açıklamak zorunda kaldı.

Nilüfer, teşhisin ardından hemen doktoruyla ameliyat programı yaptı. Ailesinde meme kanseri vakası bulunmayan Nilüfer, 25 Ekim’e ameliyat randevusu aldı. Amerikan Hastanesi’ndeki ameliyatı sonrası tedavisine devam edecek olan Nilüfer, moralinin yerinde olduğunu belirtti.

3 yıldır birlikte olduğu ünlü karikatürist Latif Demirci’nin moral verdiği Nilüfer, yakın çevresine “Hiçbir korkum ve endişem yok. Erken teşhis konulduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Kısa süre sonra sapasağlam olacağım” diye konuştu.


Ünlü sanatçı Nilüfer, meme kanseri olduğunu açıkladığından beri, ünlü sanatçının hayranları başta olmak üzere tüm sanatçı dostları bir hayli üzgün.

Sosyal paylaşım sitelerinden Nilüfer ‘e destek ve geçmiş olsun mesajları yağdı. Hastalığını kısa zamanda atlatacağına inanan ve güçlü duruşuyla sevenlerini mutlu eden Nilüfer ‘e sanat camiasından dostaları geçmiş olsun mesajları yayınladı.

İşte bazı mesajlar;

Yeşim Salkım: Sevgili Nilüfer sen güçlü ve sağlam iradenle bunu atlatacak ve daha bize çok güzel şarkılar söyleyeceksin. Allah seni kızına bağışlasın.

Hande Yener: Nilüfer,dilerim ki bu illet hastalığı atlatacaktır. Enerjisi,gücü ve bu kadar çok seveni, ona en güzel ilaç olacaktır..Geçmiş olsun Nilüfer.

Ceyda Düvenci: Vahide Gördüm ve Nilüfer hem güçlü hem güzel. Tüm dualar şifa adına onlara gitsin ve sağlıklarına en yakın zamanda kavuşsunlar..

Bengü: Hiç birşey olmaz; Nilüfer ‘e hiç birsey olmaz..Büyütmeyin abartmayin…Geçer gider!!

Fettah Can: Nilüfer’e Allah’tan acil şifalar dilerim.

Reyhan Karaca: Sevgili Nilufer ‘e acil şifalar diliyorum.Erken teşhis hayat kurtarır!Meme kanseri de bunlardan biri! Hanımlar 7/70 dikkatli olalım olduralım.

Derya Büyükuncu: Nilüfer’e geçmiş olsun. İnşallah bu hastalığı atlatıp tekrardan sağlığına kavuşur.

Meyra: Üzücü haberi okudum. Nilufer’i çok severim ve cocuklugumdan beri buyuk hayranıyım. En kisa sürede iyileşmesini diliyorum.. Acil şifalar!!

Armağan Çağlayan: Nilüfer’e çok üzüldüm. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

Ebru Yaşar: Meme kanseri teşhisi koyulan Vahide Gördüm ve Nilüfer’e acil şifa diliyorum .Allah yardım etsin diliyorum.


Nilüfer’den iyi haber…


Meme kanserine yakalanan pop müziğin güçlü yorumcusu Nilüfer (56), dün öğleden sonra ameliyat oldu
Sabah saatlerinde Amerikan Hastanesi’ne giden Nilüfer’i yakın dostları Sezen Aksu, Nükhet Duru, Ayşegül Aldinç, Şehrazat, Yonca Evcimik, Asya, Yeliz ve kendisi de kanser tedavisi gören ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay yalnız bırakmadı. Yapılan kontrollerde Nilüfer’in sol memesinde doktoru Meral Demirel tarafından tespit edilen erken evre kanserli hücrenin vücudunun başka bir bölgesine yayılmadığı anlaşıldı. Bu durum Nilüfer ve yakınlarını çok sevindirdi. Sevgilisi ünlü karikatürist Latif Demirci’nin de yanından hiç ayrılmadığı Nilüfer, arkadaşlarının verdiği moralle ameliyata girdi.
14.30 sıralarında ameliyata alınan Nilüfer’in sol göğsündeki kitle alındı. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın oldukça başarılı geçtiği ifade edildi. Nilüfer 19.30 sıralarında odasına alındı. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi de ameliyat sonrası “Nilüfer Yumlu, 25 Ekim 2011 tarihinde sol memesinde kitle nedeniyle hastanemizde başarılı bir ameliyat geçirmiştir. Nilüfer Yumlu’nun sağlık durumu iyi olup normal odada izlenmektedir” açıklamasını yaptı. Hastanede 3 gün kalacak olan Nilüfer’i Sezen Aksu ameliyat sırasında kafeteryada bekledi. Aksu geçen aylarda yine aynı hastanede pankreas ameliyatı olmuştu. 26.10.2011

Kemoterapi görecek
Meme kanseri teşhisi konulan Nilüfer, Belçika’dan döndü.
Ameliyatla alınan memesindeki tümör boyutunun sınırda olması nedeniyle, koruma amaçlı tedavi görüp görmemesi konusunda doktorların fikir birliğine varamadığı için Belçika’ya giden sanatçı, Türkiye’de tedavi göreceğini söyledi.
Kafamdaki şüpheyi yok etmek için kemoterapi görmeye karar verdim” diyen Nilüfer, doktorlarına güvendiğini dile getirdi. 09.11.2011

Kemoterapi gören Nilüfer, yeni yıl mesajında sağlık durumu hakkında bilgi verdi: “Saçlarım üç gün önce dökülmeye başladı. Daha sonra kıvırcık çıkabilirmiş. Çok komik olacak!”
GÖĞÜS kanserine yakalanan Nilüfer, sevenleri için bir yeni yıl mesajı yayınladı. 25 Ekim’de ameliyatla sol göğsündeki kitleyi aldıran ve ardından kemoterapiye başlayan sanatçı, mesajında sağlık durumu hakkında da bilgi verdi: “Sevenlerimden sürekli mesajlar geliyor. Beni merak ettiklerini söylüyorlar. Kemoterapim devam ediyor. Onkoloğum Sevil Bavbek’in kontrolü altındayım. Genellikle çok iyiyim. Kemoterapinin o kadar da korkulacak bir şey olmadığını söyleyebilirim. Saçlarım üç gün önce dökülmeye başladı. Tuhaf bir duygu ama bunun için hiç üzülmüyorum. Bu mesele, tedavinin en önemsiz kısmı bence. Üstelik, daha sonra saçlarım kıvırcık da çıkabilirmiş. Çok komik olacak! Kanser sebebiyle tedavi gören bütün hastalara sabır, umut, güç ve acil şifalar diliyorum. Moral çok önemli, bunu hiç unutmasınlar. Kontrollerini ihmal etmesinler. 2012 yılının da Türkiyemize barış, dostluk ve bolluk getirmesini diliyorum. Beni merak etmeyin, ben iyiyim. Sevgiler, saygılar herkese…” 29.12.2011

Memeler Kontrol Edilmeli (Prof.Dr. Derin Kösebay)
Meme Kanseri Hakkında Bilmedikleriniz
Mamografi Nedir?
Kendi kendinize Meme Kanseri Testi
Kendi Meme Kanseri Kontrolünü Yap
Meme Kanserinde Yeni Yöntem
Meme Kanserine Karşı Havuç Kürü (Prof.Dr.Erkan Topuz)
Memede Şişlik Kanser Belirtisi mi? (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanseri ve Soya Tüketimi (Prof.Dr. Erdem Yeşilada)
Meme Kanserinde Artış Nedenleri
Meme Kanserine Karşı Altın Gıdalar (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserine Karşı Prostat İlacı
Meme Kanserine Karşı Jel Geliştirildi
Meme Onarımı Gerekliliği
Meme Kanserinde Erken Teşhiş Önemli
İğneli Meme Biyopsisi Nasıl Yapılır?
Elle Meme Kontrolü Nasıl Yapılır?

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


Comments are closed.