By 13 Nisan 2013 Devamı →

Nilüfer fark ettirmek için sahnedeNilüfer Fark Ettirmek için Sahnede“Nilüfer fark ettirmek için sahnede” sloganı ile 1 Nisan’da gerçekleştirilmesi planlanan, ancak konser günü salonda yaşanan elim bir kaza sonucu ertelenen konser 28 Nisan’da Ankara MEB Şura Salonu’nda yapılacak.

Kanser Haftası Kapsamı’nda, Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden Nilüfer , Pınar Ayhan önderliğinde beş yıl önce  hayata geçen Farkındalık Korosu ile aynı sahneyi paylaşacaktı. Son hazırlıklar sırasında salon görevlilerinden birinin, elim bir kazada hayatını kaybetmesi sonucu konser ileri bir tarihe ertelenmişti.

28 Nisan’da Nilüfer ve 40 Kadın Aynı Sahnede…  

Nilüfer, 28 Nisan Pazar günü Ankara’da “farklı bir konser” için değil, “fark yaratacak” bir konser için sahnede olacak. Kısa bir süre önce kanser tedavisi gören ve güçlü duruşu ile tedaviyi başarıyla tamamlayarak şarkılarını söylemeye devam eden sanatçı Nilüfer, bu kez tedavi gören kadınlardan oluşan koroya konuk olacak.

Ankara MEB Şura Salonu’ndaki konser 2008 yılında sanatçı Pınar Ayhan önderliğinde kurulan “Rotary Farkındalık Korosu”nun etkinliklerinden biri. Meme kanserinde erken tanının önemini vurgulamak için bir araya gelen ve meme kanseri tedavisi gören 40 kadından oluşan koro, içeriği bakımından dünyada örneği olmayan bir koro ve kendi alanında pek çok ödüle sahip.  Kurulduğu günden bu yana büyük ilgi gören “Rotary Farkındalık Korosu”yla gecede, kurucuları  sanatçı Pınar Ayhan’da bir şarkı söyleyecek.

Geçtiğimiz günlerde rock grup ve solistleriyle beraber söylediği “13 Düet” albümünü çıkaran Nilüfer, hem satış listelerinde hem de dijital satışlarda büyük bir başarı yakaladı. Yeni albüm repertuarıyla hızla konserlerine başlayan Nilüfer de bu ilginç ve başarılı koro ile yan yana gelmenin mutluluğunu yaşıyor. Nilüfer ve 40 kadın, 28 Nisan gecesi, “farkettirmek”  için sahnede olacak!

Ankara Güven Hastanesi, Sevda Cenap And Müzik Vakfı, Türk Plastik-Rekonstrüktif ve  Estetik Cerrahi Derneği, Swiss Otel, Travelium ve Sixt firmalarının katkılarıyla gerçekleşecek olan konser, 28 Nisan 2013 pazar akşamı 20:00’den itibaren Ankara MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Comments are closed.