By 08 Aralık 2010 Devamı →

NEŞTERSİZ GÜZELLİK SIRLARI
Artık genç bir cilde ve etkileyici vücut hatlarına sahip olmak için bıçak altına yatmak gerekmiyor. İz bırakmayan, kısa sürede etkili sonuçlar veren, öğle tatilinde dahi uygulanabilecek neştersiz uygulamalar ile her zamankinden daha bakımlı ve fit görüneceksiniz.


YÜZ


TAZE KOLAJENLER LAZER İLE YENİLENİYOR

Fraksiyonel CO2 Lazer; kullanıldığı bölgede yara oluşturmadan mevcut deformasyonları azaltan ya da yok eden yeni nesil bir lazer. Temel prensibi; cilde derinlemesine nüfuz ederek, yıpranmış kolajeni tahrip etmek ve taze kolajeni tetiklemek. Bu tetikleme de üst derideki kök hücreleri aktif hale getiriyor, beraberinde ise genç ve sağlıklı doku oluşumu başlıyor. 10.600 nm dalga boyu ile ciltteki her 1 cm2’lik alana mikron çapında 100 tedavi sütunu açarak, cildin hem üst hem de alt tabakasına etki ediyor, Kısacası; cilt üzerinde mikroskobik tedavi alanları oluşturuyor. Bunu ‘mikroskobik’ olarak nitelendirmemizin temel nedeni ise her bir noktasal lazer atışının çapının 120 mikrometre olması. Yani neredeyse bir saç kılının yarısı büyüklüğüne denk geliyor. Uygulama sonrasındaki üç aylık süre boyunca da cilt altında yeni kolajen oluşumu gerçekleşiyor ve cilt altı bağ dokusu yenilenmeye devam ediyor. Bir başka değişle; cilt yenilenirken akne, yara, yanık ve ameliyat izleri en aza indirgeniyor.


LIFTMASAJ İLE KIRIŞIKLIKLAR AZALTILIYOR


Liftmasaj tekniği ile cildin yenilenmesine yardımcı olan Endermolab; özel başlıkları sayesinde kırışıklıklarda azalma sağlamasının yanı sıra, cildi sıkılaştırıyor ve toparlıyor. Bu yenilenmeyle birlikte mikrodermabrazyon da uygulanabiliyor. Stres ve hızlı yaşamın getirdiği yorgun ve mat yüz hatlarının giderilmesine yardımcı olan Endermolab, kolajen ve elastin sentezinin doğal yollarla üretimini artırarak cilt tonüsünü yükseltmeye yardımcı oluyor. Ciltte genetik ya da zamana bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesiyle cildin yenilenme hızını yükselterek, çok daha sıkı ve genç görünmesini sağlıyor.


EPİDERMİS KORUMA ALTINA ALINIYOR


Thermage CPT derin dokuları eşit şekilde ısıtıp gerginleştiriyor ve cryogen soğutma sistemi ile epidermisi koruyor. Thermage uygulaması kolajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlıyor ve zaman içinde de bu sıkılaşma artış gösteriyor. Şöyle düşünün; saç teli yakıldığı an hemen nasıl kısalıyorsa, yaşlanmış cilt, yani gevşemiş kolajen yapısı da, tıpkı saç gibi daralıyor, uygulama yapılır yapılmaz kendini toparlıyor ve geriliyor. Dayanıklılık süresi ise bir yıl. Genellikle hamilelik ve kilo kaybı sonrasında tercih edilen bu yöntem için Dr. Mustafa Karataş; “Şimdiye kadar hiçbir sistem üç boyutlu olarak cilt toparlama ve sıkılaşmayı hedeflememişti. Thermage CPT yöntemi özellikle yüz, göz kapağı, karın, bacak ve kollar gibi bölgeler için sarkmaya karşı en etkili yöntemlerden biri” diyor.


KAN HÜCRELERİ İLE LEKE İZLERİNDE AZALMA


PRP; yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklık, sivilce, leke gibi izlerin tedavisinde uygulanan bir doku yenileme tedavisi. Kendi kanınızın özel işlemlerden geçirilip, akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrışması ile elde ediliyor. PRP ile kandan alınan büyüme faktörleri, doku yenilenmesine destek oluyor ve lekelerin azalmasını, sivilcelerden kalan izlerin yok olmasını, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlıyor. Dr. Banu Serbes Kural; PRP’nin amacının güneş ışınları ve yaşlanmayla birlikte ciltte ortaya çıkan kırışıkların azaltılmasını, çöküntülerin giderilmesini, deriye esneklik ve parlaklığının tekrar kazandırılmasını sağlamak olduğunu belirtiyor. Ayda bir kez, üç uygulamadan oluşan bu tedavinin sonuçları en erken bir ay sonra kendini göstermeye başlıyor.
NEŞTERSİZ GÜZELLİK SIRLARI


VÜCUT

BACAK İÇLERİNDEKİ GEVŞEME LAZER İLE SIKILAŞTIRILIYOR


Lipolite; incelme ve selülitlerden arınma konusunda şu sıralar dünya genelinde en sık başvurulan lazer tedavi yöntemlerinden. Orta deriye uygulanan özel preparatlar ve mikroenjeksiyonlar ile yağ hücrelerini önce yakıyor daha sonra da vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Selülit tedavisinde etkili olduğu söylenen bu yöntem, vücuttaki ödem ile bacak içlerinde ve karın bölgesinde gevşeme problemi yaşayanlar için de öneriliyor. Sekiz haftalık bir kürle uygulanması önerilen Lipolite kür bittikten sonraki iki, üç aylık dönemde de inceltmeye devam ediyor. Ancak kürü uygulayan kişilerin aynı zamanda beslenmelerine de dikkat etmeleri gerekiyor.


IŞIK ENERJİSİ İLE GELEN PÜRÜZSÜZLÜK


SmoothShapes; selülit tedavisi için geliştirilen en son yöntem. Vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan ve bu sayede deri yüzeyindeki selülit görünümünden kurtulmanızı sağlayan bu yöntem komple bir vücut şekillendirme sistemi. Vücutta selülit oluşumunu tetikleyen yağ hücrelerini lazer ve ışık enerjisi ile şekillendirerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı oluyor. Işık enerjisi ile önce formu bozulan yağ hücrelerini geçirgen hale getiriyor, ikinci aşamadaki lazer ışığı ile geçirgen hale gelen yağ hücrelerindeki fazla yağı da sıvılaştırıyor. Son aşamada, vakum ve mekanik masaj uygulaması ile sıvılaşan yağ vücudun lenf kanallarına yönlendiriliyor ve buradan vücuttan böbrekler vasıtası ile atılıyor. Böylece cildin daha gergin ve pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olunuyor.


SOĞUK MASAJ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ


Vücudumuzdaki hücreler sıcak ve soğuya çok farklı seviyelerde tepki gösteriyor. Hücrelerin tepki verdiği doğru seviyeler bulunduğu zaman da yağ hücrelerini yok etmek mümkün oluyor. Zeltiq cihazı da bu sıcak ile soğuk arasındaki ilişkiden yola çıkılarak zayıflatma hedefliyor. Zarar görmüş yağ hücrelerinin bulunduğu bölgeye ters tepki yaşatmak amacıyla soğuk masaj yapılıyor. Vücut bu masaja iltihapla karşılık veriyor ve zarar görmüş yağ hücrelerinin doğal olarak vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Uzun süre tekrarlanan Zeltiq uygulamasının sonucunda vücuttaki yağ birikimlerinde dikkat çekici bir fark oluşuyor. Tek dezavantajı bazı hastaların aşırı soğuk masajdan rahatsız olmaları… Ancak on dakikanın sonunda soğuğu hissetmemeye başlıyorsunuz.


KASLAR ELEKTRO TERAPİ İLE TOPARLANIYOR


Microplur adındaki aletin bu programı özellikle gevşemiş kaslara lifting uygulamak ve kaslara güç kazandırmak için uygulanıyor. Uygulanan ‘H’ dalgası, dinamik gerilim yaratarak izometrik egzersiz yaptırıyor. Bu da kasları kuvvetlendiriyor, kasılmalarını sağlıyor ve sarkmış, zayıflamış kasları toparlıyor. Ayrıca uyarıcı akım deriyi pürüzsüzleştiriyor, kasları sıkılaştırıyor, metabolizma ve lenf dolaşımım canlandırmaya yardımcı oluyor. Bu özellikleri sayesinde selülit tedavisinde, detoksikasyonda, derinlemesine lenf drenajında, bölgesel şekillendirmede, sarkmaya bağlı tedavilerde ve ödem sorunlarında kullanılıyor.


“Yağ hücreleri ultrason ile patlatılarak vücuttan atılması sağlanıyor.”

YAĞLAR PATLATILARAK VÜCUTTAN ATILIYOR


Yağ hücrelerini patlatarak yok eden Morpho Lipo Sculpture sistemi üç aşamalı. Dr. Saliha Güner uygulamayı; “Birinci aşamada bilgisayar yardımıyla kişinin yağ dokusu ölçülüyor ve yağ hücrelerine nüfuz edecek özel sıvı formülü hesaplanıyor, ikinci aşamada bu sıvı, yağlı bölgeye enjekte ediliyor. Şişen yağ hücreleri, cilt dışından MLS sisteminin özel bir parçası olan ultrason aleti yardımıyla patlatılıyor ya da sıvılaştırılıyor. Son adım ise sıvılaşmış yağların infraruj, elektromanyetik örtü altında ısıtılarak lenf drenajlarıyla vücuttan atılmasını sağlamak. Patlatılan yağ hücreleri aynı bölgede yeniden yapılanamıyor” diyerek açıklıyor. Sonuçların ilk seanstan itibaren gözle görülür bir şekilde alındığı bu yöntemde hiçbir ağrı hissetmiyorsunuz. Her seansta ise verimlilik giderek artıyor. Tedavinin önerilen şekli sonuna kadar yapılırsa, kalıcılık ve verimlilik o oranda artıyor.


TOKSİK MADDELER VAKUM İLE TEMİZLENİYOR


SPM-Vacupress cihazı, genel olarak vücut şekillendirmede kullanılıyor. Bu cihaz ile uygulanan bölgeye, kişinin problemine göre değişen çeşitli boylardaki cam başlıklarla, cilde sürülen jel yardımıyla lenfatik drenaj masajı yapılıyor. Hücreleri aktive ediyor, dokunun derinliğindeki enerjiyi açığa çıkarıyor, vücutta depolanmış yağları çözerek cildin sıkılaşmasım ve pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Aynı zamanda lenf drenajını hızlandırıyor, kan dolaşımını artırıyor, metabolizmayı hızlandırıyor, vücuttaki yağları parçalayıp ödemin ve toksik maddelerin dışarı atılmasına yardımcı oluyor. Bu maddelerin atılmasıyla birlikte ise hastada ciddi bir incelme görülüyor. Genellikle lokal fazlalıkların olduğu bölgelerde kullanılan bu cihaz 15 seanstık paketlerde gün aşırı uygulanıyor. Ortalama süresi ise 30 dakika. xprodoksit

Soğuk Lipofiz Zeltiq ile Zayıflama
Lifting’de Yeni Dönem
Sanatçı Botoksu ve İğnesiz Mezolift

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik


Comments are closed.