By 27 Ağustos 2011 Devamı →

NE YERSE YESİN KİLO ALAMIYORTek İsteği Kilo Alabilmek : “Birçok insan benim kadar zayıf olmak istiyor ama ben sadece kilo almak istiyorum”
Tek İsteği Kilo AlmakDünyada çok nadir görülen bir kas hastalığına sahip olan 50 yaşındaki Carol French, doğduğundan beri yaşıtlarından daha zayıf olmuş. Ancak bunun bir hastalık sonucu olduğunun anlaşılması ancak ergenlik çağında gerçekleşmiş.

Ergenlik çağında yaşıtlarına göre çok zayıf olan French’in ailesi onun anoreksiya ya da blumiya olduğunu düşünerek doktora götürmüş. Doktorların da kendisini anoreksiya ya da blumiya sanması üzerine hastaneye yatan French, yaklaşık bir yıl boyunca doktor gözetiminde tutulduktan sonra kendisine kas dokusu orantısızlığı hastalığı teşhisi koyulmuş. Carol French rahatsızlığı yüzünden osteoporoz ve artrit ile de baş etmek zorunda kalıyor.

SADECE 38 KİLO

Hiç öğün atlamadığını ve ne isterse yediğini, sabah kahvaltısında bile patates kızartması gibi yüksek kalorili yiyecekler tükettiğini söyleyen Carole French sokağa çıkmaktan korktuğunu söylüyor.

Sokaktaki insanların çok acımasız davrandığını söyleyen French durumunu şöyle anlatıyor; “İnsanlar sokağa çıktığımda bana mutlaka gözlerini dikip bakıyorlar ve dalga geçiyorlar. Herkes anoreksik olduğumu düşünüyor ve hatta bazıları sanki yaratıkmışım gibi benimle fotoğraf çektirmek istiyor. Böyle görünmeyi ben de istemezdim.

Carol French eşi ve çocuklarından da çok destek gördüğünü söylüyor; “Kocam Steve ile iki oğlum Neil ve Mark bu halimle gayet iyi gözüktüğümü söylüyor. Birçok arkadaşım da her istediğimi yiyip hiç kilo almamak için benimle yer değiştirebileceklerini söylüyor ancak ben sonra insanların bana nasıl baktığını hatırlatıyorum.”

Carole French’in rahatsızlığından dünyada sadece bir insanda daha teşhis edildi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Fotoğraf Albümü

Etiketler:,


Comments are closed.