By 11 Eylül 2008 Devamı →

MUZAFFER KUŞHAN DİYETLERİ BİTTİMuzaffer Kuşhan’ın zayıflama kampı kapatılıyor.

Muzaffer Kuşhan Zayıflama Kampı KapatılıyorSağlık Bakanlığı, Operatör Dr. Muzaffer Kuşhan’a ait tesisin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, tüm faaliyetlerinin engellenmesine yönelik girişimde bulunulmasına karar verildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, basında yer alan, “Dr. Muzaffer Kuşhan’ın Kliniğinde Ölüm” başlıklı haberlerle ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimatıyla, Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan incelemenin sonuçlandığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi: “Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Muzaffer Kuşhan’ın konaklama tesisinde kalan Dila Kurt’un ölümü sebebiyle, yataklı konaklama tesisi ruhsatına haiz işletmesinde, izinsiz ve ruhsatsız olarak obezite tedavisine yönelik tıbbi faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla ilgili müfettişlik kanaati aşağıdaki gibidir. Op. Dr. Muzaffer Kuşhan’ın izin ve ruhsata tabii bir tıbbi faaliyet olan obezite tedavisini, izinsiz ve ruhsatsız olarak gerçekleştirdiği kanaatine varılmıştır. Kuşhan’a ait yataklı konaklama tesisinin, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, tüm faaliyetlerinin engellenmesine yönelik girişimde bulunulmasına karar verilmiştir. Raporun bir örneği, Op. Dr. Kuşhan’ın eyleminin adli yönüyle ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir.”

ÇOK İĞRENÇSİNİZ MANDALAR
Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre zayıflama kampına katılanlar, Kuşhan’ın hakaretlerine maruz kalmış. Kuşhan, kampa katılanlara motive adı altında ‘Çok iğrenç görünüyorsunuz. Manda gibisiniz’ sözleriyle hakaret ediyormuş.
Kuşhan’ın eleştiri aldığı diğer bir nokta ise kampa katılan kilolu insanları aşağılaması. Diyet Programına katılan insanları iradesizlikle suçlayan Kuşhan, katılımcılara çeşitli hayvan isimleri takıyor. Kuşhan’ın bu yöntemle katılımcıların zayıflama konusunda motive olabileceklerini düşündüğü belirtiliyor.

Programa uymayanı jandarmaya attırıyordu
Ayşe Arman’ın bir süre önce fazla kilolarından kurtulmak için başvurduğu adres olan Kuşhan’ın Kampı ile ilgili kaleme aldıkları arasında önemli ayrıntılar göze çarpıyor. Arman dahil olduğu programda yaşadığı bir olayı şöyle aktarıyor: Her yeni gelen şişman misafire kart açılıyor, kilolar takip altında. Eğer bir haftada kilo vermezsen Kuşhan seni oyuyor. Ama dur sadece seni mi? Ih-ıh. Sana hizmet veren personeli de. Çünkü onlar da takibe alınıyor. Bir hafta içinde kilo vermiyorlar mı, ya da kilolarını koruyamıyorlar mı? Demek ki ki gizli gizli yiyorlar, hadi onlara da güle güle…
Kuşhan, bunları yazdığımı bilse beni oyar. Odasında yiyecek bulunan 2 kişiyi direkt attı. ‘Gitmezseniz, jandarmayla gene yollarım’ dedi. Kulağımla duyduğum bu.

RAPOR BEKLENİYOR
Operatör Dr. Muzaffer Kuşhan’a ait tesislerde 19 yaşındaki Dila Kurt’un ölümüne ilişkin Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor. Polonezköy’deki Dr. Kuşhan’a ait tesislerde 7 Eylülde Dila Kurt’un kalp krizi geçirerek ölümüne ilişkin soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı Faik Ersöz’ün, Adli Tıp Kurumu’ndan genç kızın kesin ölüm sebebine ilişkin rapor beklediği öğrenildi. Savcılığın, rapordaki tespitlere göre Dila Kurt’un ölümünde sorumluluğu veya kusuru bulunanlar hakkında yasal işlem yapabileceği belirtildi. Bu arada, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan inceleme sonucu hazırlanan ve bir örneği Beykoz Cumhuriyet Savcılığına gönderilen raporun adli soruşturmayı etkilemeyeceği, idari açıdan yükümlülük getireceği bildirildi. (milliyet)

*
Muzaffer Kuşhan’a Geçici Ceza
* Muzaffer Kuşhan’a Ceza

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Yorumlar "MUZAFFER KUŞHAN DİYETLERİ BİTTİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. gizem özgökçe dedi ki:

  kuşhan tekrar açıldı şimdi o kadar sert değil ve ayrıca otel konseptinde ben 1 ayda 76.600 den 67.300 e düştüm ve yemekler çok güzel vede ormana isteyen gelio aerobiyede isteyen katılıyo hatta çok spor yapanları uyarıyorlar ve ben u kiloları verdikten sonra hayatım değişti beni gören tanıyamıyo çok mutluyum allah kuşhandan razı olsun

 2. OSMAN KARAMAN dedi ki:

  BENCE AYŞE ARMAN ÇOK YANLIŞ KONUŞUYO ÇÜNKÜ HİÇ BİŞEY ANLATTIGI GİBİ DEGİL BENDE ORDA 5 AY KALDIM ZATEN ORAYA GELMENİZDEKİ AMAÇ BELLİ KG VERMEK SİZ BUNU KENDİNİZ BAŞARAMADIGINIZ İÇİN BİR YERDEN DESTEK ALMAK İSTİYOSUNUZ ÇÜNKÜ HERGÜN ÖLÜME KOŞUYOSUNUZ HAYATTA HİÇ BİŞEYDEN ZEVK ALMIYOSUNUZ HERŞEYDE HERYERDE HEP EZİKSİNİZ MUZAFFER KUSHAN DA SİZE YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYO AMA SİZ ÇOK NAMKÖRSUNÜZ YOK BİZE YEMEK VERMİYO YOK İŞTE BİZİ YÜRTÜYO ESASINDA BİRAZ DÜŞÜNCEK OLSANIZ SİZİ HAYATA BAGLAMAYA ÇALIŞIYO AMA YAZIK SİZE BİDE O KADAR PARA VERİYOSUNUZ DİCEK FAZLA BİŞEY YOK SADECE YAZIK

 3. akgün gökşen dedi ki:

  Bu kadar da abartmayın yaa ben yıllardır muzaffer kuşhana gittim neden ölmedim ambulansa gelince yürüyüş yaparken arkamızda hep ambulans vardı hikaye anlatıyorlar eceliyle ölen hastaya muzaffer kuşhan ne yapsın?ayrıca ben girdiğimde bütün tahliller her şey yapıldı yapılmadık bi şey bırakılmadı,hatta ben tahlillerden sıkılmıştım.Artık kapandı kampüs hadi kına yaksınlar. Millet şunu bunu suçlayacağına biraz gırtlağına hakim olsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. xprodoksit dedi ki:

  Perihan Savaş ve Ayşe Mine de Muzaffer Kuşhan’ın hastaları olduklarını ve çeşitli hastalıklara yakalanarak yıllarca uğraştıklarını anlattılar. İki sanatçı herşeye rağmen ’Bizim hatamız’ diyerek kimseyi suçlamadıklarını belirttiler.

  Kanaltürk’teki ’Orada Neler Oluyor’ programına konuk olan Türk Sanat Müziği sanatçısı Ayşe Mine ve oyuncu Perihan Savaş da bir dönem Muzaffer Kuşhan’ın kliniğinde bulunduklarını söylediler.

  FELAKETİN BAŞLANGICIYDI
  Televizyon gazetesi'nin haberine göre, bir kaç kez kliniğe giden Ayşe Mine, Kuşhan’ın kliniğinin kapatılması kararını "Biraz geç oldu ama olması gerekendi" diye yorumladı. 1983-84 yıllarında Kuşhan ile tanışan Ayşe Mine, "Şişli’de babamın mağazasının üstünde yeni bir muayenehane açmıştı. O zamanlar yurtdışından yeni gelmişti. Hatta adı ’Alo Doktor’du. Hastalar telefonla arayıp bilgi alıyordu. Sanat dünyasından ilk giden isimlerden biri bendim" dedi.

  2,5-3 ayda 22 kilo verdiğini söyleyen Ayşe Mine, "Zaten benim için felaketin başlangıcı oldu" diyerek yaşadıklarını şöyle anlattı: "Alışıyorsunuz yaptıklarına, onsuz, onunla konuşmadan, ona gitmeden hayatınız devam edemiyor. Çünkü hemen kilo alıyorsunuz. Çok az yiyip aşırı hareket ediyorduk. Hiç bir şekilde yağ,tuz verilmiyordu. Hiç bir kontrolden geçirilmedim. Yeni doğum yapmıştım. Kilolarımı vermek için gittim. Hatta kitaplarında da resimlerim var. Benden izin almadan resimlerimi eczanelere vermişti."

  Çok ağır spor yaptıklarını ve çok az yediklerini anlatan Ayşe Mine, "Bembeyaz olup, sokakta, her yerde bayılıyordum. Soruyordum, ’Birşey yok, tuzu çok kesme’ diyordu. Başka doktora gitmeyi de akıl edemedim. Bizler bu konuda suçluyuz. Metabolizmam bozuldu, vücudumda isilikler, sivilceler, ayağımda yaralar oldu.. Bir yerde Nazi kampı gibiydi. Çok sert davranıyordu. ’Uymayan gider’ gibi davranıyordu. Belki kendi işi gereği.." diye konuştu.

  "Ben artık serumsuz yaşayamaz hale geldim" diyen Ayşe Mine, "En hasarlısı benim. Tansiyonum 3,5’a düşüyor. Koma haline girdiyorum ve hemen hastaneye kaldırıyorlardı. Bana en az 5-6 şişe serum veriyorlardı klinikten ayrıldıktan sonraki süreçlerde" dedi.

  Perihan Savaş panik atak olmuş

  Muzaffer Kuşhan’ın kliniğine arkadaşı olan Ayşe Mine’nin zayıfladığını gördükten sonra gitmeye başladığını anlatan Perihan Savaş da çok hızlı kilo vermesi nedeniyle bir takım sağlık problemleri yaşadığını belirtti ve o süreci şöyle aktardı:

  "Kızımın doğumunda çok kilo almıştım. Ben de Ayşe’nin zayıfladığını görünce gittim. 2 ayda 25 kilo verdim. Ben Şişli’deki muayenehanesine gittim. Allah’tan kampa girmedim. Fakat daha sonra ben de taşikardi, tansiyon yükselmesi, el ayak titremesi ve uyuşma olmaya başladı. 1,5 sene boyunca her gece annem beni hastaneye götürdü. Artık ağlıyordum, yemekler önüme gelince miğdem bulanıyordu, yiyemiyordum. ’Ölmek istiyorum’ diyordum. O ızdırabı yaşamak çok zor çünkü. En sonunda teşhis kondu, ben kalp hastasıyım ve 6 tane kalp doktoru dolaştım. Nabzım 150’ydi. Teşhis konuldu ve panik atak çıktı, aşırı kilo vermekten dolayı. Sonuçta tedavi oldum uzunca bir müddet. 1,5 yıl sürekli ilaçlarla dolaştım. B1, B2 vitamin iğneleri yapıldı bana, kilo almam için. 6 kilo aldım ve biraz daha iyi oldum. Ama panik atak devam etti 1,5 yıl sonra bitti. "

  Yaşadığı sağlık problemlerine rağmen Dr. Muzaffer Kuşhan’ı suçlamadığını belirten Perihan Savaş, "Ben kimseyi suçlamak istemiyorum. Hata bizde. Neden? Çünkü bilmediğin tanımadığın bir kişi ve yurtdışından gelmiş, çok kısa sürede zayıflatıyor deniliyor, gidiyorsun, sonra sağlığından oluyorsun. Kabahat benim" diye konuştu.

  Reklamlarda bizi kullandı

  Ayşe Mine ve Perihan Savaş, Kuşhan’ın kliniğine gittikleri dönemde çok büyük paralar ödediklerini, hiç bir indirim yapılmadığını da belirttiler. Yıllar içerisinde 200 bin YTL’den fazla verdiğini anlatan Ayşe Mine, "Annem sürekli dolarlar getiriyordu. Muzaffer Kuşhan, bütün varlığını bana, Perihan’a, Zerrin Özer’e ve Harika Avcı’ya borçlu" ifadesini kullandı.

  Her gün, 7 saat sabah 7 saat akşam olmak üzere 14 kilometre yürüdüklerini ve aralarda 2 kere 45’er dakika aerobik yaptıklarını anlatan Ayşe Mine, "Bir gün benden izinsiz, yürürken bizim filmimizi çekti. Daha sonra bir baktım bu bir kanalda reklam filmi olarak oynuyor. ’Ben size müsade etmedim reklam için aşkolsun’ dedim ve öylelikle de kırıldım ve bir daha gitmedim. Çünkü ona çok inanıyordum" dedi. Ayşe Mine, bir çok eczaneye de boyu kadar kendi panolarının yaptırıldığını ve reklam aracı olarak kullanıldığını söyleyerek itiraz ettiğinde de Kuşhan’ın "O kadar olsun" dediğini söyledi. H2

 5. banu dedi ki:

  çok korkunç bişey ya bu adam resmen katil

 6. merve sayan dedi ki:

  allah cezasını verdi işte tabi anlarsa o kabiliyet varsa o kuşhanda