By 03 Şubat 2013 Devamı →

MÜSLÜM GÜRSES İÇİN KRİTİK GÜNLERProf. Dr. Bingür Sönmez, Müslüm Gürses için önümüzdeki 3-4 günün oldukça kritik olduğunu söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, yoğun bakımda tedavisi devam eden Müslüm Gürses’i ziyaret etti.

müslüm gürsesMemorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez‘den, Gürses’in sağlık durumuyla ilgili bilgi alan Bakan Çelik, daha sonra Gürses’in eşi Muhterem Nur ile bir süre sohbet etti.

Daha önce de Gürses’in sağlık durumuna ilişkin telefonla bilgi aldığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

”Hocam sağ olsun şimdi tüm verileri gösterdi. Fakat doktorların tavsiyesi doğrultusunda kendisini odasında ziyaret etmedim. Bingür hocamdan bilgi aldım. Çünkü hastanın rahat etmesi her şeyden önemli. Değerli eşleriyle görüştüm. Bizden bir istekleri olup olmadığını sordum. Doktorlarımız, hastanemiz, hocamız ellerinden geleni yapıyorlar. Önce Allah’a, sonra doktorlarımıza emanet. İnşallah şifa bulacak.”

Prof. Dr. Bingür Sönmez ise Gürses’in 2,5 aydır hastanede tedavi gördüğünü hatırlatarak, kalp dışında bütün organlarda problem yaşadıklarını söyledi.

Ameliyattan sonraki ilk haftada karaciğer ve böbrek yetmezliği probleminin ortaya çıktığını ifade eden Sönmez, ”Ondan kurtardık, sonra ciddi bir bağırsak problemi yaşadık. Yaklaşık 10 gün onunla uğraştık. O da düzeldi. Şimdi sadece akciğer problemi kaldı. Uzun süre sigara içmeye bağlı akciğer problemi zaten bekliyorduk. Sonraki problem de akciğerdeki mantar enfeksiyonu oldu. Ciddi bir akciğer yetmezliği içerisinde, biz de sistemine bir akciğer pompası ilave ettik. Onunla epey rahatladı. Önümüzdeki 3-4 gün oldukça kritik. Akciğerler toparlanırsa iyiye doğru gideceğiz” diye konuştu.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE HAYAT ARKADAŞI MÜSLÜM GÜRSES HAKKINDA BİLGİLER VERMİŞTİ!

18 Kasım’da geçirdiği bypass ameliyatı sonrası karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan Müslüm Gürses’in hayranlarını üzecek kötü bir haber daha geldi. Gürses, hareket etmemesi gerektiği için 10 gündür uyutuluyor. Sanatçının 3 hafta daha uyutulması planlanıyor.

Bu süreçte Müslüm Gürses’in yanından bir an olsun ayrılmayan ve sessizliğini koruyan hayat arkadaşı Muhterem Nur, Müslüm Gürses’in sağlık durumuyla ilgili olarak ilk kez Habertürk TV Kültür Sanat Editörü Özlem Karahan’a konuştu.

ÜMİDİM KESİLDİ, HER TARAFI YARA İÇİNDE

Ümitsiz olduğunu söyleyen Muhterem Nur, Müslüm Baba’nın hayranlarına kötü haberi verdi. Muhterem Nur, “Doktorlar durumunu aydınlık görmüyorlar. 3 aydır yatakta, her tarafı yara içinde. Giderken dönüp arkasına öyle bir baktı ki, bir daha dönemeyecek dedim. Eğer geri dönerse bu bir mucize olur. Durumu kötüye gidiyor. Artık ümit kesildi.” dedi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Comments are closed.