By 23 Aralık 2012 Devamı →

MS HASTALIĞI VE HAMİLELİKMultipl Skleroz hastasıydı. Hamile kalırsa felç geçirme riski çok yüksekti. Ama annelik ağır bastı ve Jale Taşkın her şeye rağmen çocuğunu dünyaya getirmeyi seçti.

Menemen  Belediyespor Teknik Direktörü Taner Taşkın ve Manisa’nın yerel televizyonu ETV’nin ana haber spikeri Jale Taşkın 17 yıl önce dünya evine girdi.  Evliliklerinin 4. yılında hamile kalan Taşkın, düşük yaptı. Çift yine bebek  hayali kurarken, 7 yıl önce Jale Taşkın Multipl Skleroz (MS) hastalığına  yakalandı. Kortizon ve iğne tedavisi gören genç spiker, 2008’de kısmi felç  geçirdi.

4 AY YATAKTAN KALKMADI

Bunun üzerine Taşkın ailesi bebek yapmayı akıllarına getirmedi. Ama ETV’de sağlık programı yapan Jale Taşkın, bir programına gelen Dr. Özgür Atlı’dan MS olmasına rağmen anne olabileceğini öğrendi. Hemen bir hamilelik tedavi programı hazırlandı. Jale Taşkın ‘aşılama’ tedavisinden üç ay önce ilaç kullanmayı bıraktı. Hamileliğinin 5. ayında düşük riski oluştu. Aile yavrularını kaybettiklerini düşünürken, bebeğin yaşadığı anlaşıldı. Anne adayı bebeğini kaybetmemek için hamileliğinin son dört ayını yatağında hiç kıpırdaman yatarak geçirdi. Ve nihayet Taşkın ailesi yavrularına kavuştu. Dünyanın en mutlu annesi olduğunu belirten Jale Taşkın, “Hamileliğimde hiç atak geçirmedim. MS hastası kadınlar, umudunu kırmasın, onlar da bebek sahibi olmayı denesinler. 19 yıllıkevliyiz. Bebeğimiz bize hediye geldi” dedi. Taner Taşkın ise “Çocuk sahibi olmayı kafamızdan silmiştik. Şimdi sağlıklı bir evladımız oldu. Çok mutluyuz” dedi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Comments are closed.