By 22 Kasım 2009 Devamı →

MOTORLU ÇİVİ İLE BOY UZATMA TEKNİĞİMotorlu Çivi ile Boy Uzatma Tekniği

Geçen yıl geçirdiği trafik kazası sonrası bacağı 5 santim kısa kalan Hale Denizli, Motorlu Çivi ile eski haline kavuştu.
Boeing uçaklarında kullanılan mikro motorlardan esinlenilen ve dünyada yeni olan bu yöntemin maliyeti sigortadan karşılanabiliyor.

Hale Denizli bundan bir yıl önce işine gitmek üzereyken trafik kazası geçirdi. Ona çarpan dolmuş nedeniyle tam 7 kez ameliyat oldu. Ameliyatlar sonunda bacağı 5 santim kısa kaldı. Kalçadan kemik alınıp kondu, ağrılarını dindirmek için demir çubuklar konuldu olmadı. Kısa kalan bacağı nedeniyle topallamaya başlayan genç kızın omuriliğinde sorunlar oluşmaya başladı. Müthiş ağrılar çekti. Ancak yirmi yaşındaydı ve topal olarak hayatını geçirmek istemiyordu. Bacağını yeniden uzatmanın yollarını araştırmaya başladı. Bu sırada kısalan bacağının uzatılabileceğini internetten okudu. Marmarisli Hale Denizli boy uzatma ameliyatı için İstanbul’a Şişli Etfal Hastanesi’ne geldi. Bacak uzatılabiliyordu ancak bu yöntem son derece zorluydu bir yıla yakın bacağında demir bir kafes taşıması gerekiyordu. Hale Denizli buna bile razıyken doktorlar dünyada son derece yeni bir yöntemden bahsettiler. Avrupa’da henüz birkaç merkezde kullanılan yöntem Türkiye’de ilk kez uygulanacaktı. Onaylar alındı, yurtdışından özel motor getirildi.
Motorlu Çivi RöntgenHale Denizli’nin tüm operasyon maliyeti balıkçılık yapan babasının SGK’sı tarafından karşılandı.
BOEING MOTORU GİBİ
Bir saat süren operasyonla içinde bir motor bulunan ve kurşun kalemden biraz daha uzun ve kalın olan çubuk Hale Denizli’nin bacağına takıldı. Çubuk dışardan hiçbir şekilde görülmüyordu kemik içine yerleştiriliyordu. Ancak içinde küçük bir motor vardı. Bu motor boeing uçaklarının mikro motorlarını üreten firma tarafından tasarlanmıştı. Çok küçük olmasına karşın hiç bozulmuyordu. Motorun kabloları son derece inceydi onlar da derisinin altına yerleştirildi. Tüm operasyon bacağında daha sonra hiç izi kalmayacak dört küçük delikten yapıldı. Şimdi günün belirli saatlerinde dışardan verilen elektrik akımı ile her gün bacağın bir milim uzaması sağlanıyor. Hale Denizli’ye doktorları bacağını nasıl uzatacağını gösteriyorlar. Bacak uzarken steteskop yardımıyla motorun sesi dinlenebiliyor. Şimdilik bacağının üzerine tam olarak basamıyor ama dört ay sonra bacağı eski boyuna gelecek. Çubuk bacağının içinden çıkartılacak. Hale Denizli’den sonra boy uzatma ameliyatları çok daha konforlu bir şekilde yapılabilecek.
Doç. Dr. Metin Küçükkaya
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Tel : +90 212 373 50 00 (60 hat)


İlk yıllarda; uzatılacak kemiğin arasının açılıp içine kemik doldurulurken daha sonraki yıllarda kemik dışından konulan sistemlerle kemiğin yavaş yavaş uzatılarak kendiliğinde dolması yöntemin benimsenmiştir. Bu yöntemlerin dezavantajı tedavi süresinin uzun olması, yara izleri kalması ve hasta acı vermesidir.

Motorlu Çivi İle Boy Uzatma Tekniği (Fitbone):
Fitbone- Motorlu Çivi ve Kumandası

Tek kemiğin uzatılmasında, kozmetik uzatmalarda, minor deformitelerin düzeltilerek uzatmalarında kullanılmaktadır. Motorlu (Fitbone) çivide dışarıdan bir kumanda aracılığı ile uzatma sağlanır.

Mekanik çivide ise hasta küçük egzersizler yaparak uzatmayı sağlar. En konforlu uzatma yöntemidir.

“Motorlu çivi” olarak tabir edilen tedavi yönteminde uzatılacak kemik içine yerleştirilen ve deri altında alıcısı bulunan çivi ile uzatma işlemi sağlanır. Bu işlemde uzama işlemi günde 1mm uzama sağlanır.

Motorlu Çivi ile uzatma yöntemi nasıl uygulanır:

Motorize çivi ile uzatma yöntemi eski tedavilere göre daha zahmetsiz ve daha estetiktir. Bu yöntemde ameliyatla kemik çatlatılarak çivi kemiğin iliğine yerleştiriliyor.
Motorlu Çivi Hasta Tarafından Kumanda Ediliyor
Ameliyattan sonra hastanın eline bir kumanda veriliyor ve ne yapması gerektiğini anlatılıyor. Hasta kendi kendine deri altında bulunan alıcı ile çiviyi kumanda ederek çivinin uzamasını sağlıyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler :
Kemik sertleşene kadar tam yük verilmemesine önem verilemelidir.

Tedavi ve Uzama sonrası çiviler ne oluyor :
İstenilen uzunluğa ulaşıldığında ve kemiklerde sertleşme sağlandığında çiviler tamamen çıkartılmakta ve hasta eski hayatına devam etmektedir.

Motorlu Çivi Kimlere uygulanabilir :
Motorlu çivi, çocuklar dışında ve yeterli kemik kalınlığına sahip herkese uygulanabilir.

Motorlu Çivi Tanıtım Filmi (Almanca):

Benzer konular :

type=”application/x-shockwave-flash” width=”480″ height=”381″allowfullscreen=”true”allowscriptaccess=”always”>


Kemik Boyu Uzatma Ameliyatları :

 

Kozmetik Uzatma Nedir? :

Herkes Boy Uzatma Ameliyatı Olabilir mi? :

 

Boy Uzatma ve Boy Kısalığı ile ilgili Benzer Yazılar :

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Boy Uzatma Kürü
Çocuklarda Boy Kısalığı ve Boy Standartları
Boy Uzatan Ameliyatlar
Dr. Ginza Kojima Boy Uzatma Tekniği
Çocuğunuzun Boy ve Kilosunu İzleyin
Çin’de Boy Uzatma Ameliyatları

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sağlık

Etiketler:, , ,


57 Yorum Var "MOTORLU ÇİVİ İLE BOY UZATMA TEKNİĞİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Ebru dedi ki:

  Ben yaklaşık 1 yaşımdan beri bu uzatma ameliyatlarını oluyorum. 7 tane ameliyat geçirdim. Bacağımdan platinleri çıkarmayıda sayarsak toplamda 14-15 ameliyat olmuşumdur. Doğuştan gelen bir hastalık benimkisi boy uzamaması filan değil. Allah’a şükür bacağım yaklaşık 15 santim kısa olmasına rağmen 1.64 boyum var ve 16 yaşıma yeni girdim. İkisi eşitlenince gayet iyi bir boya erişeceğim Allah nasip ederse diyeceğim o ki eğer maddi durumunuz uygunsa iyi bir doktor bulup görüşün ve bu ameliyatı olun çünkü ben bu kadar ameliyat olmama rağmen daha 15 santim açıklığım var liseye gittiğim için çekiniyorum ameliyat olmaya çünkü çok zor bir süreç. Ben 7 ameliyat geçiren biri olarak söylüyorum. Çok küçükken bütün bu acıları yaşadım. Canlı canlı bile çıkardılar bacağımdan daha 5. sınıfa giderken 10 cm 1 seferde uzatılıyorsa ne mutlu size bunu yaptırın ne güzel ben boş yere olmuşum diyorum bu kadar ameliyatı ama işte mecburen ne yapalım 🙂 Herkese büyük geçmişler olsun

 2. uğur korkmaz dedi ki:

  mrh ben boy ameliytında 15cm uzamak istiyorum bu konuda bilği almak istiyorum bir riski varmı acaba amaliyat kaç sat sürüyor ve tam olarak ayağa kalkmam kaç hafta alır yani (koşmam maç yapmam)peşin fiyat olarak kaç yapıyor ssk var yirmi yaşındayım askerde bir sorun yasarmıyım birde ğünlük hayata bir acısı olurmu ameliyat nasıl oluyor ve ayrıca sakat kalma bir ihtimali varmı şimdiden teşekürler

 3. sultan akyüz dedi ki:

  iyi akşamlar benimde doğuştan kalça çıkığım var ve 3,5 cm kısa ..Pazartesi günü bacak uzatma ameliyatı olacağım çünkü diğer bacağımda yani sağlam olan bacağım kısa bacağım yüzünden deforme oldu ve ağrılarım gün geçtikçe artıyor….Umarım bu uzatma ameliyatı ile sorunum çözülecekmi……Küçükken çektiğim acıları çekmekk istemiyorum..Devlet hastenesinde ameliyat olacağım ve ameliyattan sonra sizlere anlatacağım ..iyi akşamlar benim için dua edin… sultan

 4. ahmet çelik dedi ki:

  slm ben ahmet antalya alanya da ben 19 yaşındayım ve boyum 1 60 eyer müsaitsanız numaranızı alabilirmiyim

 5. ademcoban dedi ki:

  trafik kazası sonrası sol ayağım 3.5 cm kısaldı kazayı 2009 aralık ayında geçirdim ve ayağım hala çok ağrıyor topuğumun üstüne basamıyorum bile ameliyat olan arkadaş var ise benim gibi kaza sonrası kısalık yaşayan bana ulaşırsa beni mutlu eder. ayak uztmaya girmiş biri

 6. karahan çevik dedi ki:

  herşey iyi güzelde ben mesela 1.75 buyum var eşim benden uzun aramızda sorun oluyor.bişey söylemiyor ama anlıyorum 10 santim uzamak istiyorum ne kadar sürede uzarım,ne zaman çalışma hayatıma dönerim yada işimi etkilermi kuaförüm.fiyatı nedir cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden cevabınız için teşşekürler

 7. edoşın kaya dedi ki:

  devede de boy var ama eşek önde gidiyor:) boş verin arkadaşlar gerçekten bizleri yaratan ALLAH böyle yaratmış gerçekten ihtiyacı olan arkadaşlar iyice araştırarak yaptırabilir ama bi 10 cnm uzun olsam çok iii olurum beee kafasında olanlar bulaşmayın hiççç

 8. Yakub Şamel dedi ki:

  15 milyar çok fazla bu ameliyatın garantisi bile yok üstelik kesik bozuk bir bacak görüntüsü kalıyor çok iğrenç bir bacak hamur gibi vıcık vıcık gösteremessiniz bile????? iyi düşünün zaten imzanızı almadan yaptırmıyorlar bu ameliyatı!!!!!!!!!!

 9. hilal alp dedi ki:

  Kompleks edemeyecek derecede boya sahip olup, bende ameliyat olayım da benim de boyumu 10 cm uzatsınlar manken gibi kız olurum, yok gider polis olurum mantığıyla yorum yapan arkadaşların "ameliyat " konusundaki tek bilgisinin tv de izlediği dizilerden ibaret olduğunu düşünüyorum. Öyle ya adam ameliyat olur bir zaman sonra ayağa kalkar ve mucize gerçekleşti ,hiç bir sorunu kalmadı, hayatına bıraktığı yerden devam eder. Mantık şu; ağrım olur biraz ama değer canımı dışıme takarım, sonra ağrı kesici alırım ne olacak ucunda dizede gördüğü kızlar gibi olmak vardır ne de olsa onun dışında tek sorun yok, bir sorunun çıkması da zaten binde bir ihtimal o da beni mi bulacak.Oysa eğer ameliyat tecrübesi olsaydı yada doğru empati kurabilmiş olsaydı doktorların ellerindekilerin nejter olduğunu, o kıyamadığın bacağının nasıl açılacağını, bu şekilde derisinin, etinin , kasının , kemiğinin vs…ne kadar tahrip olacağını anlardı. Başarılı bir ameliyat bile birşeyi yaparken pekçok şeyi yok ediyor, kasların yada kemiğinin ameliyattan sonra iyileşip ilk günkü gibi kalacağını mı hayal ediyorsun? Bu ameliyatı önemsiyorum, ama yanlış algılayanları eleştiriyorum. Bu ameliyatı kimler mi yapsın? AMELİYATIN GETİRİSİNİN GÖTÜRÜSÜNDEN ÇOK OLACAĞI HASTALAR YAPSIN. Bunu özellikle iki ayağı eşit olmayan kişiler yapabilir yada ciddi anlamda kısa boylular. Cünkü getirisinin götürüsünden çok olabileceğini düşünyorum. Evet ameliyatla bir miktar kas vs kaybedecek, belki ayağı eski kalitesinde de olmayacak ama onun yanında topallamayacak, bunun akabilininde iskelet yapısında ileride sorun yaşamayacak. Zaten bu ameliyatlar manken çıkartmak için yada boyundan memnun olmayanlar gitsinde doktorda bir uzatsın diye icat edilmemiş ve bu amaçla uygulanıyor değil.Ben şu an aksayarak yürüyorum cünkü sağ bacağımda 3cm lik kısalık var, belki en kısa sürmesi beklenen ameliyatlardan (1 ay da uzatılırmış ), belki bu ameliyattan sonra düzgün yürüyebilecem ve ileride gerçekleşmesi muhtemel sorunlarla bu sayede karşılaşmayacam ama yine de cesaret edemiyorum. 1.60 cm lik boyum var bir 10 cm daha uzuyayım diyen arkadaşın cesaretini de tebrik ediyorum…bu arada eylin birgin ve onun gibi düşünüp aynı sorunları yaşayan arkadaşlar beni eklerlerse sevinirim. hilal_086@hotmail.com

 10. eylin birgin dedi ki:

  arkadaşlar…
  ben boyumu uzatmak için değil sağ bacağımdaki 8 cm kısalığın giderilmesi için ameliyat oldum.bildiğim kadarıyla boy uzatmak isteyenler 1.50 üstündekiler kabul edilmiyor.ve doktor raporu gerekiyor.üstelik estetik amaçlı olduğu için tedawi maliyeti oldukça fazla.yukarıda yapmış olduğum yorumda msne adresimi wermemin nedeni tek taraflı kısalığı olanlara yardımcı olmak,yönlendirmek…

 11. elif çetin dedi ki:

  Merhaba arkadaslar boy uzatma ameliyatı olmak isteyen arkadaslar için faydalı olacak bir dokumanı sizlerle paylasıyorum umarım işinize yarar”¦

 12. Musa Dur dedi ki:

  Merhaba Mehmet Karan, Bu siteyi tesadüfen buldum ve burda yazılanların hepsini sabırla okudum. Bende de çocuk felci nedeniyle sağ bacakta yaklaşık 6 cm kısalık kaldı. Şuan 37 yaşındayım. Devlet memuru olarak bir hastanede çalışıyorum. Hastanelerin nasıl işlediğini az çok biliyorum. İster bu tip, ister başka türden ameliyatlar olsun her ameliyatın belli bir maliyeti vardır. Malzemelerin çoğu yurtdışından gelir ve pahalıdır. Böyle bir ameliyatın (boy uzatma) maliyeti benim tahminim 15.000-25.000 Euro arasında değişir (internetten araştırdım). Hiçbir sigortanız yoksa bu kadar büyük bir meblağı peşin ödemenizi isteyebilirler. Ayrıca en basit ameliyatların bile riski %0 değildir. Her zaman bir risk vardır. Ameliyat başarılı geçse bile en ufak bir mikrop kapmada infeksiyon gelişebilir(vücut direnci düşükse). Eğer infeksiyon durdurulamaz ise, hayati organların (beyin-kalp) etkilenmemesi için bacağın kesilmesi gerekebilir. Yani kişinin her türlü olasılığı düşünmesi ve kendini hazırlaması şarttır. Geçmişte ben de bacak kısalığımı çok kafaya takıyordum. Sonraları çocukken benle dalga geçen bazı kişilerin şimdi bir baltaya sap olamadıklarını görüyorum. Yani sağlamlık hiçbir şeyin garantisi değil. Kıraathaneler “iş yok” deyip bütün gün pinekleyen sapasağlam adamlarla dolu. Ben bu halimle bile çalışıyorum. Şu meşhur filmi bilirsiniz: Süpermen. Bu rolü oynayan adamın (Christopher Reeve) bir attan düşme kazası sonrası yatağa mahkum olduğunu ve artık yürüyemediğini de belirtmek isterim. Sevgili Mehmet, senle dalga geçenlere şunu sor: “Yarın başınıza ne geleceğini biliyor musunuz?” Halimize hep şükredelim. Sevgiyle kalın. hurafeler@hotmail.com

 13. gülsün gülsün dedi ki:

  boşuna yazıorsunuz buraya burası resmi bi site değilki burdaki doktorların bu yazılanlardan haberi bile yok

 14. mehmet karan dedi ki:

  s.a ismim mehmet 22 yasındayım 1,35 cm boy 56 kiloyum bu ameliyat nerede ve hangi hastanede yapılıyor bu ameliyata cok ihticım var. neden ihtiyacın var diye soraca olursanız bir kac ornek vereyim araba kullanamıyorum motor binemiyorum ise zor gidiyorum mesela siz 1 adım atarken ben 2 adım atıyorum o seveple cok yoruluyorum ve işin en kotu yanı yolda veya baska bir yere giderken cocuklar olsun bir baskası olsun aa cüceye bak aa buadama bak boyu kısa demelerinden bıktım usandım artık eger bunu okuyan arkadaslar ve admin sesimi duyuyorsanız bana lütfen yardımcı olun cep numaram 554 588 82 99 msj atın yada caldırın sorun facebook adresim (okyanus_int_cafe@hotmail.com değil ben arıyayım yeterki bu ameliyat işi olsun

 15. XprodoksiT dedi ki:

  Selam Sayın Hasta Yakını; Kimsenin bilmemesi gereken ve doktorla hasta arasında kalması gereken soru derken neyi kastediyorsunuz acaba? Eğer yukarıda yazılmış bir yorumunuz yeralıyor ise sitemiz üzerinde yazılan tüm yorumlar için Kullanım şartlarını http://www.xprodoksit.com/kullanim-sartlari.php okumanızı öneririz. Genel amaçlı sitemiz üzerinde yazılan tüm yorumlar siteyi ziyaret eden tüm ziyaretçilerin görebileceği şekildedir. Google indexlenmesinin sitemiz ile bir ilgisi olmadığı aşikardır.

 16. Hasta Yakini dedi ki:

  Sizin yaptiginiz cok yanlis birsey. Soyleki sizlere kimsenin bilmemesi ve de doktorla hasta arasinda kalmasi gereken bir soru sorduk. Siz ise bizim sorumuza yanit vermediginiz gibi sorumuzu google da herkesin bilgisine sunuyorsunuz. Burada ki amaciniz nedir anlayamadim. Bu yorumlari google dan kaldirmadiginiz taktirde maddi ve manevi tazminat acacagimi ihtaren bildiririm.

 17. adsız adam dedi ki:

  arkadaşlar gerçekten riski olmadan 30 yaşına kadar boy uzatabilecek bir yöntem yok mudur.riske girip elimizdekinden olmayalım sonra.kimi adında bir ürün var bilginiz var mı bu konuda.

 18. bilal dedi ki:

  selam ben 27 yasindaym 160 boyundayim,Motorlu Çivi ile Boy Uzatma Tekniği boyumu uzatmam mümkün mü??
  evet ise ne kadar uzayabilir boyum ve ne kadar zaman alir bu islem???

 19. arslan çelik dedi ki:

  Merhabalar yazınızı okudum. Ne gibi koplikasyonlar olabilir sağlıklı insanların bunu yaptırması nekadar risklidir.
  Bir babayım ve oğlum hayata küstü. Bilgi verirseniz sevinirim.

 20. zehra dedi ki:

  ya tamam güzel bi yöntem ama ister istemez insan korkuyo özelliklede anestezi riski ve ameliyattan kalıcak izler bence ameliyatı olan kişilerle görüşmek gerekiyo fazla iz yoksa ve memnunlarsa neden olmasın….

 21. turan dedi ki:

  arkdaşalr cüce değilseniz 1.40 ın altında hiç bu işe girişmeyin neden ben 162 cm boy komlex yaptım gittim sağ bacak kırıldı uzaktan kumanda ile ama çalışmayan cihaz taktılar sonra bir daha aameliyat alıcı arızalıymış güya onu da değiştirti onda arıza yokmuş da sisitemde arız varmı yandan fiksatör takalım onu da müsaasde ettim ama 15-20 günsonrada da çivisi çıkmış. vesair acılar ağrılar bacağını milim kpırdatoyorsun sonra 3.5 ayda 10 cm filan innamayın bir seferde 7 cm civarı uzatıyorlar. çok uzun uğraş. senelerini alabilir. iki bacak birden nasıl yatalak olacan. hocalara güvenmeyin hep yumuşatarak söylüyorlar.

 22. isimsiz dedi ki:

  bu tür ameliyatlar50 bin tl yi buluyor..arkadaşlar doktorunuzu iyi seçin her söylenen söze inanmayın..boy uzatma ameliyatları eğer bir sakatlığınız yoksa ne kadar kısa olursanız olun estetik boy uzatma ameliyatlarına giriyor.örneğin ben ünlü bi doktoru buldum numarasını alıp taa izmirden istanbula gittim.randevu aldımm.o kadar para biriktirdim sırf randevu ve yol parasını ayarlayabılmek için sonra doktorun ofisine gittim ve adam benımle 5dk bile konuşmadı doğru düzgün yüzüme bile bakmadan herhangi bi sakatlık durumun yoksa ben bunu yapamam git başka doktor bul güle güle dedi..kalakaldımm.sekreter kızda söyleseydimn telefonda gelme derdikk dedi ama internette öyle anlatılmıo 500tl falan 5dk da havaya uçtu..bu tür konularla karşılaşmamanız için çok dikkatli olun..kimse size ve paranzıa acımaz.doktorunuzu iyi seçin yalnız mehmet kocaoğlu die bir doktor var ve türkiyenin en ünlü ve en başarılı doktorlarından.ondan yardım ve öneri almanızı tavsiye ederimm

 23. ilknur dedi ki:

  ben 21 yasındayım boyum 1.50 .günlük hayatta ve iş hayatında boyumun kısalığı sorun olmaya başladı.ben de boyumu uzatmak istiyorum riskleri göze aldım..kısa olarak çalışmak evlenmek de bir risk çünkü bir zaman sonra ınsanların dalgasına esinizin ya da erkek arkadasınızın ilgisizliğine magruz kalıyorsunuz…biri bana da nereye basvurmam gerektiğini söyleyebilir mi?? lknr_ozer@hotmail.com adresine cvp bekliyorum lütfen…

 24. alaattin aydoğmuş dedi ki:

  bende 5 ay sonra ameliyat olcam bacak uzatmak için yeterli bilgileri topladığımı ümit ediyorum az çok bilgi verebilirim size sorunuz olursa alaattin06kartal@hotmail.com

 25. cemre yıldız dedi ki:

  bu ameliyatı kesin olmak istitorum ne olduğunu nasıl oldugunu biliyorum ama hastanede doktorlar ilgilenmiyorlar nedense sağlık amaclı değil estetik diye ben kesin kararlıyım fiyatı 15 000 die biliyorum ama nerede olunuyor bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.bilgisi olanlar

 26. gonca su dedi ki:

  merhabalar:benim kızım 5 yaşında iken bir kaza geçirdi sol bacakta kırklar oluşmuştu belli bir süre tedavi gördü vs; bu kazadan birkaçyıl sonra sol bacagının büyüme femurunun kapandıgı ve boy uzama sürei boyunca sağ bacagın uzayacagı sol bacagın uzamasınında çok yavaş olacagı söylendi. şu anda iki bacagı dengede tutmak için özel yapım ayakkabı ve ayakkabı içine tabanlık kullanıyor.iki bacagı dengede tutmak omurga ve omurilik zedelenmemesi olmaması için hormanal dengenin sonlarına dogru ayak uzatma ameliyatı yapılacak ama sizin bu motorlu çivi ile boy uzatma ameliyatınız ilgimi çekti.detaylı bilgi edinmek istiyorum lütfen bana dönerseniz çok sevinirim.lütfen bana bili aktarrmısınız:bir anne olarak elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım

 27. leyla dursun dedi ki:

  merhaba bende çocukluğumdan bugüne kadar boyumun kısa olmasının sıkıntısını cektim boyum kaç bılmıyorum bakmyorumda çünkü kısa belki 1,50 belki 1.00 kısa 7 10 cm uzamak isterim .
  ameliyat olduk başarılı diyelim hasta ne zaman yürüyebiliyor ve koşabiliyor? ne kadar riski var hiç yorum yok bu ameliyetı olan yokmu ?

 28. derya can dedi ki:

  boyumun kısalığı yüzünden hayatım eziyetle geçiyor. pskolojim bozuldu. ben de 14 cm uzattırmak istiyorum boyumu. bu konuda ameliyat olan ya da bir yakını ameliyat olmuş olan varsa lütfen beni bilgilendirsin. ameliyatın riskleri, süresi ve fiyatı konusunda. halemin_21@hotmail.com

 29. burçin dedi ki:

  boyum 1.60 bu çivi yöntemiyle ameliyatın faydaları ve sakıncaları neler ayrıca fiyatı konusunda bana yeterli bilqi vermenizi rica ediyorum cidden bnde psikolojk sorun haline qeldi ve hayatta en çok yapmak istediğim mesleğimi 5 cm yüzüne olamıcam

 30. evrim aylül dedi ki:

  meraba 160 boyundayım 10 cm uzamak istiyorum ne kadar tutar

 31. nejla trabzon dedi ki:

  parmak uzatma ameliyatı olan var mı lütfen ekleyin bilgi almak istiyorum……nejla-trabzon@htmail.com lütfen olan biri yazsınnnnnnnnnnnnnn

 32. aysun ceylan dedi ki:

  yha bende kısayım :S:S:S ama hiç boyum ne kadar diye merak etmedim çünkü kısa :S::S yani yine bi 1.59 fian vardır ama yetmiyor yha :S:S

 33. alaattin aydoğmuş dedi ki:

  bende ameliyat olmak için hastanede sıraya girdim ardşlar bilgim var az çok yardımcı olabilirim alaattin06kartal@hotmail.com

 34. serdar ayvacıoğulları dedi ki:

  slm herkese gecmiş olsun bende küçükken cocuk felci gecirdim 4 defa ameliyat oldum dünya genelinde bir doktor kut sapyener hocamız 2 defa güzel bahcede 1 defa hayat hastanesinde
  1 defada alman hastanesinde oldum bundan 3 4 ay önce bende bacamı uzatmaya karar verdim ama kafesi görünce cok ürktüm benim ayagımda 6 7 cm kısalık var motorlu civiyi görünce fikrim değişti acaba cok ağrısı varmıdır olan arkadaşlar varmıdır buradakiiletiler eski bana fikir edine bilecek arkadaşlar varsa mail serdar40@hotmail.com tekirdağdan sevgilerle

 35. derya dedi ki:

  meraba ben 6 yaşında bir kaza geçirdim iki ayağımda kırıldı,iki ameliyat geçirdim ikinci ameliyatım hatalı olduğu için sağ ayağım kısalmaya başladı ve şu an 25 yaşındayım ayağım sanırım 10 cm kısa ve ben yıllardır ayak ucuna basarak yürüdm topallamamak için, kemiklerimde eğilme oldu belimde de kayma oluşmuştur diyorum çünkü yıllardır doktora gtmedim sizce belinde ve kemiklerinde eğilme olan insanlarda bu ameliyat uygulandığında bir sorun olur mu sakıncası var mı?

 36. nazan temiz dedi ki:

  benim boyum 1.48cm şimdiye kadar kısayım diye kimse geri çeevirmedi çok ta yakışıklı taliplerim oldu ben istemedim ister inanın ister inanmayın ama siz takmıışınız boya unutmayın siz kendinizi nasıl görürseniz başkalarınında öyle görmesini sağlarsınız çaktırmayın rahatsız olmuyormuş gibi davranın ………….

 37. nazan temiz dedi ki:

  arkadaşlar kısaysanız kısa biriyle evlenin olsun bitsin ayrıca her zaman insanların görüşleri sizi ilgilendiriyor. yaratanı unutuyorsunuz. kısa boyluyum diyeceğinize yürüyorum diye şükredin sonuçta ölümlü dünya hem acaba bundan önceki nesillerde yokmuydu hiç eksiklikler galiba artık hataları ne çabuk görür olduk ben de hem kısayım hem hasta hem başka başka fiziksel rahatsızlııklrım var ama şükrolsun ki yürüyorum eğer bulursam kendim gibi biriyle de evlenirim olur biter sağlam almam hasta alırımm olur biter dünyalık sonuçta ne olcak………………… şeytanın vesveselerini bırakın vücudunuza değil ruhunuza bakın iyi misiniz kötmüsünüz………………..

 38. bilge dedi ki:

  23 yaşındayım 1.60 boyundayım 15 cm uzamak istiyorum maliyeti ve ameliyat hakkında bilgi istiyorum. bi de sakat kalma ihtimali filan var mı ameliyat sırasında bilgilendirirseniz sevinirim

 39. fatih şen dedi ki:

  selam ii gecelr ben 26 yaşındayım boyum 167 boyumu 10 santim uzatmak istiyorum nasıl görüşebiirim siznle numaram 05417727221 numaram fatih_umut72@hotmail.com msn adresim beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdilikten tşkler

 40. alaattin aydoğmuş dedi ki:

  ben muharrem inanla görüştüm bacagımı 5 6 cm uzatacak ameliyat için sıraya girdim azda olsa yardımcı olabilirim arkadaşlar, alaattin06kartal@hotmail.com

 41. aydan sahın dedi ki:

  bunun saglık açsından olusabılecek durumları nedır? yasım 23 1.47 boyundayım 10 cm uzamak ıstıyorum… fıyat konusundada bılgılendırırsenız sewınırım. sızden maıl beklıyorum…

 42. eylin birgin dedi ki:

  arkadaşlar elimden geldiğince msnemi ekleyenlere yardımcı olmaya çalışıyorum.ama lütfen saçma sapan şeyler için eklemeyin.alakasız sorular sormayın…yardıma ihtiyacı olmayanlar dışında kimse eklemesin lütfen.

 43. ebru demir dedi ki:

  İnsan vücudunun bir dengesi vardır.10 cm boyunuzu uzatmak demek kalp krizi geçirerek ölmeniz anlamına gelebilir genç yaşta.Çünkü 10 cm daha uzun bir vücud için kalp yetersiz kalabilir.Ciddi hastalıklar ve felç de meydana gelebilir.Zaten bu yüzden ameliyattan önce tıpkı ötenazi gibi hastalara sözleşme imzalattırıyoruz.Hem hastalar hemde birinci dereceden hasta yakınları imzalıyor.Çünkü çok riskli bir ameliyat.

  diyolar;

  BUNA NE DEMELİ BİR ACIKLAMDA BÖLE DİYO KAFAM KARISTI ACABA SAGILIGMIZI ETKİLER YADA SAKAT BIRAKIRMI mad_girl_meri@msn.com arkadslar bilgisi tam olan biri varsa eklsin

 44. EBRU DEMİR dedi ki:

  ARTIK SU YAZILANLARA SORULARA Bİ CEVAP VERİN NE OLUR YA

 45. ebru demir dedi ki:

  mrb ben 1.50 boyundayım boyumu cok ama cok sorun yapıyorum nasıl ameliyat olabilirm ve maliyeti ne kadar ve 10 cm uzamak isityorum nasıl randevu alabilirm

 46. umut demirhan dedi ki:

  ya evet doğrusu ben de bu masrafı öğrenmek istredim

 47. eylem birgin dedi ki:

  arkadaşlar ben bu ameliyatı iki buçuk ay önce geçirdim ve tedavim halen devam etmekte gerçekten çok aktif ve oldukça rahatım.benim yeşilkartım var ve kesinlikle hiç bir şekilde bi ücret ödemedim.hastanede sadece 19 gün yattım.ama yurtdışındaki arkadaşlar için tedavi bitene kadar türkiyede kalmaları gerekir.ancak alyanyada da uygulandığını biliyorum.bana ulaşmak isteyen olursa

  eylin_ebrar@hotmail.com bu mail adresi bana aittir sizi her türlü konuda bilgilendirebilirim

 48. motor oyunları dedi ki:

  gerçekten boy uzama tekniği çok ilginç.

 49. melike solak dedi ki:

  selam.ben melike.özel bir kurumda öğretmenlik yapıyorum. boyum 160.yaş 26.gün boyu ayaktayım ve çok yoruluyorum.bu ameliyat için hastanede yada yatakda kalmak gerekiyormu?yada ne kadar kalmam gerekir?sgk ne kadarlık masrafını karşılıyor.tedavi merkezleri ankarada varmı?

 50. cagla dedi ki:

  slm, ben 18 yasindayim ve yurtdisinda kaliyorum. boyum 1.53cm boy uzatma ameliyati olursam nekadar turkiyede kalmam gerekiyor.
  Ameliyatinizla ilgili bilgi almak istiyorum mesela yas siniri nedir, nekadar tutar.
  tskr ederim

 51. rıza dedi ki:

  bu amelıyatın malıyetı 25.000 euro

 52. Ümran Atakul dedi ki:

  Ameliyatınızla ilgili bilgi almak istiyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.

 53. halise gerizli dedi ki:

  mrb ben 31 yaşındayım doğuştan kalça çıkıklığı var fazla ağrım sızımm yok. doktorlara ameliyat için gittim yaşımın erken olduğunu ve ileriki yaşlarda ameliyat gerçekleşiceni soylediler.. ayağımdada 3 santim kadar aksaklık var ve ben psikolojik olarak bunu çok fazla takıntı yapıyorum motorlu civi teknoloji operasyonuyla bu kısalığı diğer bacağımla eşitleyemezmiyiz tşk ediyorum….

 54. gizem güneş dedi ki:

  bende bu yöntemle uzamak istiyorum emekli sandığı mensubuyum belli bir kısmı karşılansa bile ameliyatı olmak istiyorum bu ameliyatı olurken okula devam edebilir miyiz ve bacağın kesilmesi gibi bir sorun yasanır mı bilgilendirirseniz sevinirim boyum 1 50 ve on yasındaki kardeşimden kısa olmak arkadaş ortamı tarafından yadırganmaktan bıktım sosyal hayatım sıfıra indi lütfrn yardım edin

 55. nur camcı dedi ki:

  mükemmel bir bulus. 27 yasındayım 2 cocuk annesiyim. boyum 1.45 sırf bu boyumun kısalıgı yüzünden hayattan koptum. esim benimle toplum icine giremiyo kısayım diye ne kadar gurur kırıcı bunu ceken anlar. hep arkadaslarım boyumun kısalıgını yüzüme vururlardı. cüce yada yer elması diye lakap takan cok oldu. cok mutsuzum kendime güvenim kayboldu. esim yüzüme bakmaz oldu. benmi istedim sanki kısa olmayı ne yapabilirim allah bana acısın ve bu insanlara karsı dayanma gücü versin. allah rızası icin bu ameliyatın fiatı nedir. beni tekrar hayata kazandırın ömür boyu duacınız olurum. 10 santim daha uzamak istiyorum. maddi gelirim fazla bisey degil ama bana makul bir fiat söyleyinde kosa kosa geliyim. cocuklarım ve esim icin bana yardım edin. esimi tekrar geri kazanmak istiyorum lütfen bende mutlu yasamak istiyorum. allah rızası icin bana yardım edin. cevabınızı büyük bir umut içinde bekliyorum

 56. Mehtap Özkılıç dedi ki:

  Ben 25 yaşında bir bayanım. Boyum 1.54 cm. Boyumu 10 cm uzatmak istiyorum. Annem emekli sandığından emekli. Ben de onun sosyal güvencesinden yararlana biliyorum. Söz konusu motorlu çivi ile boy uzatma yaptırmak istiyorum. Tedavi masrafları emekli sandığı tarafından karşılanıyor mu? Tedavi sonrası daha önce sözü edilen sağlığı olumsuz yönden etkileyen tarafı var mı bu tedavinin?
  Saygılarımla,
  Mehtap Özkılıç

 57. Ali Savas dedi ki:

  bu haberi izledigimde benim cok ilgimi cekti bende yaklasik olarak 10 cm boyumu uzatmak istiyorum (nedenini doktora bire bir aciklarim) Hollanda da yasiyorum bu amelyatin maliyeti nekadar ve süre olarak nakadar hastanede kalmak zorunludur,