By 29 Mart 2009 Devamı →

MİLLİ TAKIM AFRİKA 2010 REKLAM MÜZİKLERİAFRİKA 2010 MİLLİ TAKIM REKLAM FİLM VE MÜZİĞİ

A la la Turki la la Turki (Haydi Turkiye!)
Afrika wamkela Turki (Afrika seni bekliyor Türkiye!)
Sizo wina la la Turki (Kazanacaksın Türkiye!)
TTNET, Afrikalı çocukların rol aldığı “Hedefimiz Afrika” reklam filmi ile Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı desteklemeye devam ediyor

Türkiye Futbol Milli Takımları Ana Sponsoru TTNET, A Milli Futbol Takımı’nın 2010 yılında Afrika’da Dünya Kupası’nı oynayacağına olan inancını göstermek amacıyla yeni reklam filmini “Hedefimiz Afrika” konsepti ile İspanya maçı öncesinde yayınladı.

Ermenistan ile oynanan ilk grup eleme maçında babalarının rol aldığı reklam filmiyle moral bulan Milli Takım futbolcularını yeni reklamda Afrikalı çocuklar temsil ediyor.

Afrikalı Kazım, Semih, Arda, Volkan

Reklam filminde, Afrikalı çocuklar boş bir arazide top oynamak için toplanıyor, ardından da her biri kendine; Arda, Kazım, Semih, Volkan, Mehmet gibi Milli Takımı’nın başarılı oyuncuları arasından hayran olduğu bir futbolcunun ismini seçiyor. Filmin ilerleyen karelerinde çocuklardan birinin babası gelerek, “Ardila!, Ardila!” diye bağırıyor, ardından bir an duraksayıp bu kez, “Arda!” diye bağırınca çocuk babasına dönüyor. Babası, “Gel içeri” deyince Arda yerini kenarda duran Semih’e bırakıyor.

35 derece sıcaklıkta, 12 saatte çekildi

TBWA \ İSTANBUL’un TTNET Milli Takım Ana Sponsorluğu için hazırladığı reklam filmi, Güney Afrika’da Cape Town’da çekildi. Şehrin yerel dokusunu yansıtan bölgelerinden birinde gerçekleşen çekim yaklaşık 35 derece sıcaklıkta, 12 saat sürdü. Bir ay süren hazırlık döneminde 9-11 yaşları arasındaki 12 çocuk Milli Takım görüntülerini izleyerek rollerine özenle hazırlandı ve filmde Zulu dilinde konuştular.

Yapımcılığını Depo Film’in üstlendiği Jeremy Goodall’un çektiği reklamın Jingle House tarafından hazırlanan müziğinin sözleriyse şöyle:

 

A la la Turki la la Turki (Haydi Turkiye!)
Afrika wamkela Turki (Afrika seni bekliyor Türkiye!)
Sizo wina la la Turki (Kazanacaksın Türkiye!)

AFRİKA 2010 MİLLİ TAKIM VİDEOSUNU İZLE

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Spor


Yorumlar "MİLLİ TAKIM AFRİKA 2010 REKLAM MÜZİKLERİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. emre kılıç dedi ki:

    harika şaka yaptımm bok gibi beee