By 18 Eylül 2010 Devamı →

MİCRO PLUS İLE SPORSUZ ZAYIFLAYINHer ne kadar hepimizin hayali formda, sıkı ve ince bir vücuda sahip olmak olsa da, çoğumuz spor yapamayacak kadar tembeliz.

MİCRO PLUS İLE SPORSUZ ZAYIFLAYIN
Her yeni gün; spora başlamaya, akşamları yürüyüşe çıkmaya, hatta eve egzersiz aletleri satın almaya karar verebiliyoruz fakat yeterince kararlı değiliz! Yoğun çalışma temposu, tüm gün bilgisayar başında oturmak da bizi her geçen gün daha da miskin ve yorgun birine dönüştürüyor. Oldukça inatçı ve hırslı olmamıza rağmen, konu spor olduğu zaman aldığımız kararlardan anında vazgeçiyoruz. Egzersiz yapmadan da kilo almayacağımıza dair kendimizi kandırmaya başlıyoruz. Sonuç; diyet yapmamıza rağmen kendini bırakmış bir vücut, oturmaktan kaynaklanan selülitler ve katlanan göbek bölgesi… Oysa teknoloji ilerledikçe, spor yapmaya üşenenler için de pratik alternatifler sunuluyor. Micro Plus ise söz konusu alternatiflerin başını çekenlerden… Kasların çalışmasını sağlayan bu elektro terapi aynı zamanda sıkılaşmayı, gençleşmeyi ve zayıflamayı da destekliyor.
Fibroplast hücreler uyarılarak cildin sıkılaşması sağlanıyor.
Micro Plus uygulamaları farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek, kasların uyarılması temeline dayanıyor ve kaslarda izometrik kasılmalar
yaratarak, vücudun kendini toparlamasına yardımcı oluyor. “Oluşturduğumuz bu kasılmalar vücudun enerjiye ihtiyaç duymasını sağlıyor. Kas dokusu ilk önce ihtiyacı olan enerjiyi ATP kullanarak elde etmeye çalışıyor, ancak ATP kısa sürede tükendiği için bu kez kaslar kendi dokularındaki glikojen ve yağı kullanmaya başlayarak enerji topluyor. Böylece enerji kullanılarak vücutta belli bölgelerde lokalize olan yağ dokusunu da azaltabiliyoruz… Aynı zamanda o bölgedeki dolaşım sistemini de uyarıyoruz, bu da lenfatik drenajı artırıyor” diyen Aristo Dermatoloji Uzmanı Dr. Vedat Çimen, bu yöntem ile aynı zamanda bölgesel selülitlerin toparlanmasıyla düzelme sağlandığını da dile getiriyor  ve ekliyor; “O bölgelere verdiğimiz elektrik stimülasyonları, deriden geçerek kasa ulaştıkları için deri bağ dokusunun temel hücresi fibroplasti uyarıyor, bu da derinin yeniden canlanması ve toparlanmasını sağlıyor. Fibroplast bildiğiniz gibi kolajeni, elastik lifleri ve derideki ekstraselleri matriks bileşenleri dediğimiz gençlik ve dirilik sağlayan moleküllerin hepsini üreten hücrelerdir. Onlar uyarılarak canlandığında deride de canlanma, dirileşme, toparlanma ve gençleşme etkisi gösteriliyor” diyerek devam ediyor.
Zayıflama ve vücut toparlama için özel olarak geliştirilen bu cihazın spor etkisi de gözlerden kaçmıyor. Spor yapmaktaki temel amaç da zaten kasları kullanmak ve onların hareket etmesini sağlamak. Micro Plus ise izometik ve izometrik kasılmalar ile gerçekleştirdiği elektro terapiyle spor yapmadan kasların harekete geçmesini sağlıyor. Buna hem sporcular kaslarının atrofe olmasını engellemek için kullanabiliyor, hem de kronik hastalıklar sonrasında uzun bir nekahet dönemi geçirildiğinde ya da rehabilitasyon programlarına destek olarak vücudun kendi yapısını ve formunu koruması için ihtiyaç var… Özellikle sporcuların tercih ettiği Micro Plus, spor yapmaya üşenenler için de etkili bir alternatif. Çimen; “Direkt hedefimiz kası stimule etmek. Micro Plus kasılma sağlıyor ve direkt spor etkisi oluşturuyor.
Adeta spor yapılmışcasına vücut sıkılaşıyor ve sarkan bölgelerde toparlanma meydana geliyor” diyor ve bu yöntemin hastaya göre mezoterapi ve ozon terapisiyle birlikte kullanabileceğinin de altını çiziyor. “Dört haftanın sonunda tedaviye istenilen tepkiyi vermeyen hastalara genellikle mezoterapi uygulamayı tercih ediyoruz. Belli bölgelerdeki yağları eritmek için kullanılan bu yöntem ve Micro Plus yardımıyla vücudu forma sokarken aynı zamanda cildin 13 mm derinliğindeki alt yağ dokusuna yağ eritici ilaçlar vererek simetrik bir şekilde erimesine yardımcı oluyoruz. Ozon terapiyle de bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve kolajen oluşumunu artırarak cildin sıkılaşmasım sağlıyoruz” diye ekliyor Çimen. Özellikle zayıflamada destekleyici yöntemler kullanan dermatoloji uzmanı, bazı insanlarda Micro Plus’ın tek başına başarılı sonuçlar getiremediğini de belirtiyor.
Ağrısız bir yöntem
Micro Plus’ın sıklaşma ve inceltme etkisinin yanı sıra gençleşmeyi  destekleyen bir özelliği de var. Cilt sarkmasını tedavi ederken, cildin sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olan bu cihazın etkisini ilk seansın sonucunda hissedebiliyorsunuz. Ancak asıl sonuç haftada iki kez olmak üzere toplam 12 seansın sonunda beliriyor. Altı hafta içinde yüzde toparlanma, gençleşme, dirileşme ve lifting etkisi açıkça hissediliyor. Benzer etki kol, karın, basen ve bacaklar gibi vücudun diğer bölgelerinde de görülüyor. En etkileyici yanı ise acının çok az olması… “Hasta elektrik uyarıları verilirken sadece sinek ısırığı gibi çok hafif sinyaller hissediyor. Onun dışında şiddetli bir ağrı kesinlikle yok. Sadece kaslar uzun süre çalışmadığından ilk birkaç seansın sonunda hafif sızlamalar hissetmek olası. Bu da çok normal. Yıllarca spor yapmayan ya da ağır bir işi olmayan biri spor yaptığında nasıl kaslarında kramplar ve kasılmalar hissediyorsa, burada da aynı durum söz konusu” diyen Uzm. Dr. Vedat Çimen bu tedavinin aşırı kilolu hastalarda mutlaka bir diyetisyen eşliğinde gerçekleştirmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Yeteri kadar hareket
edip spor yapmadığı için vücudunda sarkmalar ve bölgesel yağlanmalar meydana gelen kişiler için etkili bir yöntem olan Micro Plus, tam anlamıyla bir tembel sporu. Yattığınız yerde kaslarınız çalışırken, belli bir süre zarfında da vücudunuzda gözle görülür bir sıkılaşma meydana geliyor. Böylece spor merkezine gitmeden, istediğiniz fit görünümü elde edebiliyorsunuz.
Micro Plus elektro terapiyle kası stimüle ederek kasılmasını sağlıyor ve böylece direkt spor etkisi oluşturuyor. Sonuç; vücut sıkılaşıyor ve toparlanıyor.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Comments are closed.