By 26 Temmuz 2012 Devamı →

MEYVELERLE GELEN GÜZELLİKKayısı, kiraz, çilek, karpuz, şeftali, kavun… Hepsi canlı renklere sahip olan bu meyveler bol miktarda betakaroten içeriyor. Ayrıca hepsi C vitamini deposu” Renkli meyveleri tüketmek cildi de renklendiriyor, doğal rengine kavuşmasını sağlıyor. Bu lezzetli meyveleri yemek en güzeli ama isterseniz cildinize sürerek de faydasını görebilirsiniz.
Saçlar yaz bakımı istiyor
Güneş saçların nemini alıyor, kurutuyor ve saçların uçları kolaylıkla kırılır hale geliyor. Bu nedenle güneşe çıktığınızda şapkanız hep başınızda olsun. Havuza giriyorsanız saçlarınızı sokmamayı tercih edin. Hatta mümkünse havuza girmekten kaçının çünkü havuz suyundaki klor saçın rengini bozmakla kalmıyor cildin de nem dengesini de bozuyor. Deniz suyu ise içerdiği organik mineraller sayesinde hem saça hem de cilde iyi geliyor. Denizden çıkınca hemen duş almak yerine en az 15 dakika bekleyin. Ama sonrasında saçlarınızı mutlaka durulayın çünkü deniz tuzunun fazlası da saça zarar verebiliyor.
KIRIŞIKLIKLAR İÇİN MASKEM— 1/2 domates rendesi

— 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı

Domates rendesi ve üzüm çekirdeği yağını karıştırıp cildinizde 25 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Domatesin bol ve kıpkırmızı olduğu bu günlerde sık sık uygulayabilirsiniz.

Dometesle Sihirli Maske
Siyah Noktalara Karşı Domates

Suyu baş tacınız yapın

İster yaz olsun ister kış bol su tüketmemiz gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Ancak yazın vücudun su kaybının daha fazla olması nedeniyle suyu baş tacı yapmalısınız. Çok soğuk değil, hafif soğutulmuş olarak içmek suyun faydasını artırıyor. Sıvı tüketimini artırmanız için bir de önerim var; yeşil çayı özellikle kiraz sapı ile demleyin, soğutup, buz da ekleyerek içebilirsiniz. Bu tarif hem sıvı ihtiyacınızı karşılayacak hem de antioksidan etki sağlayacak. Az yağlı yoğurt ile hazırlayıp bir miktar deniz tuzu ekleyeceğiniz bir bardak ayran da mineral kaybınızı dengede tutacak harika bir yaz içeceği olacak. Yazın düşmemeniz gereken tuzak ise asitli içeceklerin sizi serinlettiğine inanmak… İlk içtiğiniz anda serinlettiğini düşünseniz de içeriğindeki katkı maddeleri ve şeker sonrasında hem daha çok susatıyor hem de cildinizde sivilcelere neden oluyor.

SAÇA NEM VEREN YAZ MASKEM

— 1 yemek kaşığı badem yağı

— 1 yemek kaşığı gliserin

— 4 kapsül E vitamini

Malzemeleri karıştırın ve bu karışımı yazın saçınıza ister maske isterseniz günlük serum olarak uygulayın.

CİLDİ CANLANDIRAN MASKEM

— 1 yemek kaşığı kil (aktarlarda bulabilirsiniz)

— 1 yemek kasığı limon suyu

— Yarım çay kaşığı avokado yağı

Tüm malzemeleri karıştırıp temiz cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra su ile yıkayın. Cildinizin tertemiz ve parlak göründüğünü, sivilcelerin azaldığını hemen fark edeceksiniz. Bu maske, cildin yazın sıcaktan dolayı bozulan nem dengesini tekrar sağlayacak. Çünkü nem dengesi bozulan ciltte sivilceler olabiliyor, cilt sürekli parlıyor ve makyaj kalıcı olmuyor.

Ebru Şallı Tan (ebrusalli.com.tr)

Evru Şallı

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Ebru Şallı, Guzellik

Etiketler:, , , , ,


Comments are closed.