By 21 Ekim 2007 Devamı →

MEME KANSERİ YÜRÜYÜŞÜ“Avon’la Sağlığa Yolculuk” Projesi kapsamında geleneksel hale gelen ve bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan “Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü” binlerce kadını bir araya getirecek!

Avon’un “Meme Kanseri Bilinçlendirme” kampanyası kapsamında 4 Kasım 2007 pazar günü Beşiktaş-Ortaköy arasında gerçekleşecek yürüyüşe ve İzel Konseri’ne tüm kadınlar ve aileleri davetli”

Avon’la Sağlığa Yolculuk” projesi kapsamında meme kanseri ile ilgili toplumu bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen “Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü”nün 3.sü Beşiktaş Belediyesi’nin işbirliği ile, 4 Kasım 2007 Pazar günü, 11:00 – 15:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Avon’la Sağlığa Yolculuk Gönüllü Elçileri arasında yer alan Ahu Özyurt, Ayşenur Yazıcı, Dilek Hanif, İpek Tuzcuoğlu, Elif Dağdeviren, Güler Kazmacı, Meral Gökçaylı, Özlem Gürses, Şükran Çelebi, Tuluhan Tekelioğlu, Yonca Ebuzziya gibi ünlü sanatçılar, gazeteciler, iş kadınları ile kadınlara yönelik pek çok STK, Vakıf ve Dernek üyelerinin de yer alacağı binlerce kadın meme kanserine karşı bilinçlendirme amacıyla Beşiktaş – Ortaköy arasında yürüyecek.

Saat 11.00’de Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Parkı’nda toplanacak kadınlar, önce spor egzersizleri ile yürüyüşe hazırlanacak, ardından 12.00-13.00 saatleri arasında bando eşliğinde Ortaköy’e doğru yürüyecekler. Avon Meme Kanseri ile Mücadele Ürünleri’nin satışından elde edilen fon ile bir hastaneye mamografi cihazı bağışlanacak ve yürüyüş Ortaköy Meydanı’nda İzel Konseri ile son bulacak.

Yürüyüşe katılarak meme kanseri konusuna dikkat çeken bayanlar, hem gün boyunca meme kanseri konusunda bilgilendirilecek, hem de gün içindeki aktivitelerle keyifli bir gün geçirecekler.

Dünya çapında 40’tan fazla ülkenin katıldığı “Meme Kanseri Dünya Turu” çerçevesinde gerçekleştirilecek olan yürüyüş tüm dünyadaki Avon ülkelerinin ortaklaşa hazırladığı bir projedir. Avon Türkiye’nin de katıldığı bu yürüyüşlerde her ülkeden meme kanseri geçirmiş ve hastalığı atlatmış bir kadın ülkesini temsilen, kendisinden bir sonraki ülkenin yürüyüşüne katılmakta ve yürüyüş esnasında yapılan bir kurdele töreniyle, kurdelesini kendisinden sonraki ülkenin temsilcisine devretmektedir.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Kurdele Seramonisi ve Dünya Turu’nun sponsoru Novartis Onkoloji, kendini meme kanseri tedavileri ve nüks riskinin azaltılmasına üzerine araştırma yapmaya adamıştır. Novartis Onkoloji Uluslararası Klinik Araştırmaları Başkanı Dr. Diane Young, bu işbirliği ile ilgili düşüncelerini şöyle açıklamaktadır: “Hasta eğitimi ve desteğine yıllarını vermiş bir kuruluş olarak, meme kanserine karşı mücadelede bu uluslararası aktivitenin global bir sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. Kadınları bilinçlendirerek onların hayatlarını güzelleştirmeye olan bağlılığımızı 2007 Meme Kanseri Dünya Turu ile pekiştiriyoruz ve ilerde de tüm dünyadaki kadınların bilinçlenmesini sağlayan bu aktiviteyi desteklemek için sabırsızlanıyoruz”. Bu işbirliği ile Avon ve Novartis, kadınların yaşamlarını daha iyi bir hale getirmeyi ve onları meme kanseri konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemektedir.

Memeler Kontrol Edilmeli (Prof.Dr. Derin Kösebay)
Meme Kanseri Hakkında Bilmedikleriniz
Mamografi Nedir?
Kendi kendinize Meme Kanseri Testi
Kendi Meme Kanseri Kontrolünü Yap
Meme Kanserinde Yeni Yöntem
Meme Kanserine Karşı Havuç Kürü (Prof.Dr.Erkan Topuz)
Memede Şişlik Kanser Belirtisi mi? (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanseri ve Soya Tüketimi (Prof.Dr. Erdem Yeşilada)
Meme Kanserinde Artış Nedenleri
Meme Kanserine Karşı Altın Gıdalar (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserine Karşı Prostat İlacı
Meme Kanserine Karşı Jel Geliştirildi
Meme Onarımı Gerekliliği
Meme Kanserinde Erken Teşhiş Önemli
İğneli Meme Biyopsisi Nasıl Yapılır?
Elle Meme Kontrolü Nasıl Yapılır?
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanserinde Sentinel Lenf Bezi Biyopsisi
Meme Kanserinde Koruyucu Mastektomi
Mamografi Tartışması
Silikonlu Memede Kanser Riski Prof.Dr. Erkan Topuz
Meme Kanserinde Koruyucu Mastektomi
Metastatik Meme Kanseri
Meme Kanserine Umut Olacak İlaç
Meme Kanserini Saptayan Kan Testi
Meme Kanserinde İlginç Sonuç

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , , , , , , , , , ,


Comments are closed.