By 12 Aralık 2007 Devamı →

MEME KANSERİ DESTEKMeme Kanseri ile Mücadele ürünleri‘ nden satın alarak siz de Avon Meme Kanseri Fonu’na katkı sağlayabilir ve sağlıklı bir geleceğe sahip çıkabilirsiniz.
Meme Kanseri ile Mücadele ürünleri’nin satışından elde edilen gelirin tamamı “Avon Meme Kanseri Fonu” na aktarılmakta bu fon ücretsiz mamografi taramaları ve bilinçlendirme aktiviteleri için kullanılmaktadır.

Siz de Meme Kanseri ile Mücadele ürünlerimizden satın alarak projemize destek verebilirsiniz.

Meme kanseri ile mücade ürünlerini size en yakın AVON veya İLETİŞİM sayfasını kullanarak temin edebilirsiniz. Ürün İSTEMEK İÇİN TIKLA


Meryem DEDE

Memeler Kontrol Edilmeli (Prof.Dr. Derin Kösebay)
Meme Kanseri Hakkında Bilmedikleriniz
Mamografi Nedir?
Kendi kendinize Meme Kanseri Testi
Kendi Meme Kanseri Kontrolünü Yap
Meme Kanserinde Yeni Yöntem
Meme Kanserine Karşı Havuç Kürü (Prof.Dr.Erkan Topuz)
Memede Şişlik Kanser Belirtisi mi? (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanseri ve Soya Tüketimi (Prof.Dr. Erdem Yeşilada)
Meme Kanserinde Artış Nedenleri
Meme Kanserine Karşı Altın Gıdalar (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserine Karşı Prostat İlacı
Meme Kanserine Karşı Jel Geliştirildi
Meme Onarımı Gerekliliği
Meme Kanserinde Erken Teşhiş Önemli
İğneli Meme Biyopsisi Nasıl Yapılır?
Elle Meme Kontrolü Nasıl Yapılır?
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanserinde Sentinel Lenf Bezi Biyopsisi
Meme Kanserinde Koruyucu Mastektomi
Mamografi Tartışması
Silikonlu Memede Kanser Riski Prof.Dr. Erkan Topuz
Meme Kanserinde Koruyucu Mastektomi
Metastatik Meme Kanseri
Meme Kanserine Umut Olacak İlaç
Meme Kanserini Saptayan Kan Testi
Meme Kanserinde İlginç Sonuç

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


2 Yorum Var "MEME KANSERİ DESTEK"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. xprodoksit dedi ki:
  Meme kanseriyle hep birlikte savaşıyoruz


  Bu haftaki yazımı benim için çok önemli olan, yıllardır da elimden geldiğince destek vermeye çalıştığım bir konuya ayırmaya karar verdim. Meme kanseri kadınların yaşamları boyunca taşıdıkları en büyük risklerden biridir. Aslında gerekli hassasiyetle, erken teşhisle çaresi olan bir hastalık meme kanseri. Ama imkansızlık veya bilinçsizlikten dolayı bu hastalık yüzünden ne yazık ki birçok yaşam kayboluyor. Her şeyden önce çevresine duyarlı bir insan, bir kadın ve bir anne olarak bu hastalığın önüne geçmemizi sağlayabilecek her türlü çalışmaya elimden geldiğince destek vermeye çalıştım ve çalışıyorum. 2005 yılında ‘Avon’la Sağlığa Yolculuk’ projesine, proje yararına yaptığım defileyle dahil oldum ve o zamandan beri de projenin gönüllü elçisiyim. Bu proje ben ve benim gibi gönüllü çalışan birçok değerli insanın da katkılarıyla büyüyerek bu günlere geldi ve her gün daha fazla kadına ulaşmak, daha fazla imkan yaratabilmek için çalışılıyor.

  DESTEK HATTI VAR
  Türk kadınının meme kanseri ile ilgili bilinçlenmesine destek olan ‘Avon’la Sağlığa Yolculuk’ projesi ülkemizde bir ilki gerçekleştirdi ve ‘Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı’, 13 Ağustos 2007 tarihinde hayata geçti. Yurtdışında pek çok örneği bulunan bu hat, Avon’un desteği ile Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ile birlikte yürütülüyor. Hafta içi her gün 09.00- 17.00 saatleri arasında 0800 314 99 99 numaralı telefon numarasını ücretsiz arayan kadınlar, uzman hemşirelerden meme kanseri ile ilgili öğrenmek istedikleri tüm soruların yanıtlarını alabiliyorlar. Erken teşhisle bir kadının, annenin, bir ailenin geleceğini kurtarmak için bu projeye destek vermek isteyenler için bir ‘Meme Kanseri SMS Hattı’ açıldı. 5250’ye boş mesaj gönderiyor ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’na 5 YTL bağışta bulunabiliyorsunuz. ‘Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ kapsamında toplanan fon ile bugüne kadar Türkiye genelinde 13 ilde gerçekleştirilen ve 5 bin kadının yararlandığı ücretsiz mamografi çekimleri yapıldı. Bu rakamın yıl sonu itibariyle 10 bine çıkarılması hedefleniyor. Mamografi sonucunda ihtiyaç duyulması halinde; fonun, teşhisin belirli aşamalarına da katkıda bulunması ve gerekli durumlarda tedavinin belirlenen bir miktarını karşılaması da hedefler arasında. Fon aynı zamanda, kurulan bilgilendirme-danışma hattının hizmetlerini güçlendirmek için de kullanılacak. Umarım birçok kadının yaşamına, ailelerine, çocuklarının geleceğine katkımız olur ve daha bilinçli, sağlıklı gelecekler yetişir.

  Dilek Hanif

 2. meryem dedi ki:

  Avon yıllardır tüm dünyada kadın sağlığına ve meme kanseri ile mücadeleye yönelik etkinlikler gerçekleştiriyor. Çünkü Avon kadınların kadınlar için çalıştığı şirket ve çünkü meme kanseri kadınlarda en sık rastlanan kanser türü. Avon olarak amacımız kadınları sadece güzelleştirmekle sınırlı değil. Aynı zamanda kadınları sunduğumuz ekonomik bağımsızlık fırsatı ve kadın sağlığı çalışmaları ile de desteklemeyi hedefliyoruz.

  Bu doğrultuda amacımız;

  – Kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmek
  – Binlerce kadına ücretsiz mamografi taraması fırsatı vermek
  – Bilimsel çalışmalara destek olmak

  Hep birlikte el ele vererek milyonlarca kadının hayatını olumlu yönde değiştirebiliriz.

  Bunun için tek yapmamız gereken meme kanseri ile mücadele ürünlerinden satın almak!

  Gelin, bu hedefi hep birlikte gerçekleştirelim!

  AVON