By 20 Haziran 2007 Devamı →

Mehmet Öz’den BELİNİZİ İNCELTME SIRLARIBELİNİZİ İNCELTME SIRLARI

Temel bel ölçüsüyle başlıyor. Birçoğumuz kilolara kafamızı takarız ama aslında önemli olan bel ölçüsüdür. Çünkü, bel ölçünüz genel sağlığınız açısından en iyi ve tek göstergedir. Bel ölçüsü kontrolü programınızın işe yaraması için, ne kadar çok yediğinizi veya yemediğinizi asla düşünmeyeceğiniz pratik bir plana ihtiyacınız var.

Nasıl bir egzersiz programı olmalı?

‘SİZ Egzersiz’in bir parçası olan, son derece basit ama bir o kadar da etkili egzersizimi bir deneyin. ‘Görünmez sandalye‘ adını verdiğim bu egzersizi herkes yapabilir. Basit ve çok etkilidir. Bütün bacağı güçlendirir. Sırtınızı bir duvara dayayarak sandalyeye oturur gibi havada oturun (sandalye olmadan!) ve avuçlarınızı dizlerinize dayayın.

İşiniz bittiğinde kolayca ayağa kalkabilmek için bu hareketi tutunabileceğiniz bir mobilyanın yanında yapın. Topuklarınızı dizlerinizin tam altında, 90 derecelik açıyla tutun; omuzlarınız arkaya kıvrılmalı, başınız duvara dayanmalı. Bu şekilde olabildiğince uzun süre durun ve her seferinde süreyi 2 dakika artırmaya çalışın. Yüz kaslarınızı gevşetin ve yavaş nefes alıp verin.

Öğün öncesinde yağ yiyin

Eğer öğüne başlamadan önce az miktarda doğru türde yağlardan alırsanız, beyninize doyduğunuz sinyalini göndererek hormon sisteminizi kandırabilirsiniz. Öğünden 20 dakika önce bir parça yağ yerseniz,

Prensipler neler?

Diyetimin temeli bel ölçüsüyle başlıyor. Birçoğumuz kilolara kafamızı takarız ama aslında önemli olan bel ölçüsüdür. Çünkü, bel ölçünüz genel sağlığınız açısından en iyi ve tek göstergedir. Bel ölçüsü kontrolü programınızın işe yaraması için, ne kadar çok yediğinizi veya yemediğinizi asla düşünmeyeceğiniz pratik bir plana ihtiyacınız var.

Çalışanların uygulaması kolay

Yeme sisteminizi otomatikleştirirseniz kolay. İşte sizler için ailemle birlikte her sabah yediğimiz kahvaltının tarifi; 5 dakikada hazırlanabilen tipik bir tarif ki ben buna ‘sihirli kahvaltı bombası’ adını veriyorum:

– 2 kişilik, kişi başına 136 kalori

– 1 kaşık (1/3 fincan) soya proteini

– 1/2 çorba kaşığı keten tohumu yağı

– 1/2 fincan donmuş çay üzümü

– 1 büyük boy muz (veya hangi meyveyi seviyorsanız)

– 1/2 çorba kaşığı elma suyu konsantresi veya bal

– 30 gram buzlu su ve eğer isterseniz, vitamin tozları

Tüm bunların hepsini bir blendere koyun ve istediğiniz kıvama gelinceye kadar karıştırın.

‘SİZ Egzersiz’in bir parçası olan, son derece basit ama bir o kadar da etkili egzersizimi bir deneyin. ‘Görünmez sandalye’ adını verdiğim bu egzersizi herkes yapabilir. Basit ve çok etkilidir. Bütün bacağı güçlendirir. Sırtınızı bir duvara dayayarak sandalyeye oturur gibi havada oturun (sandalye olmadan!) ve avuçlarınızı dizlerinize dayayın.

İşiniz bittiğinde kolayca ayağa kalkabilmek için bu hareketi tutunabileceğiniz bir mobilyanın yanında yapın. Topuklarınızı dizlerinizin tam altında, 90 derecelik açıyla tutun; omuzlarınız arkaya kıvrılmalı, başınız duvara dayanmalı. Bu şekilde olabildiğince uzun süre durun ve her seferinde süreyi 2 dakika artırmaya çalışın. Yüz kaslarınızı gevşetin ve yavaş nefes alıp verin.

Neden çoğu diyet başarısızlıkla sonuçlanıyor?

Çoğu insan doğrusal bir zihin yapısına sahiptir. Şöyle düşünürler; eğer biraz iyiyse, daha fazla daha iyidir. Ama sağlıklı beden, genellikle doğrusal değildir. Günde 100 kalori daha az alırsanız, her ay yarım kilo verirsiniz ve bir etki görmezsiniz. Ama günde 100 kalori daha az alırsanız (daha fazlası daha iyi değil mi?) muhtemelen yoyo diyetine girersiniz ve verdiğiniz kiloları geri alırsınız. Bunun nedeni, açlığın metabolizmayı yavaşlatmasıdır.

Aynı zamanda karbonhidrat metabolizmanız da yavaşlar. Dolayısıyla, sonunda elinize bir şeker çubuğu geçirdiğinizde, aldığınız kalori çabucak yağa dönüşür.

Stres şişmanlatıyor mu?

Göbek yağı (omentum) özellikle stresle artar ve stres hormon alıcıları vardır; dolayısıyla bel ölçünüz, bedensel stresiniz açısından en iyi göstergedir. Stresle ve bel ölçüsüyle başa çıkmak, büyük ölçüde vücudunuzdaki iltihaplanma seviyeleriyle başa çıkmak demektir. Omega-3 yağ asidi, karaciğerlerimizde iltihaplanmaları önleyen proteinleri (PPAR denir) harekete geçirir ve böylece biyolojimiz obezlikten kaynaklanan iltihaplanmaları gidermede daha etkili olur.

Bu, fazla kilolardan kaynaklanan hastalıklardan uzak durmamızı sağlar. Aynı sağlıklı yağlar, açlık hissi uyandıran ‘grelin’ hormonu saklar. Yapay yağlar tam aksi etki yapar ve ‘nfKB’yi (hücresel seviyede iltihaplanmalar için en önemli etken) uyarır ve çok zararlı bir etki yaratır.

Tartılmak yerine belinizi ölçün

Bazı insanlar, televizyon programlarının sadece akşamları yayınlandığı günlerden beri basküle çıkmamıştır. Bu sorun değil. Bizim için kilonuzu bilmeniz önemli değil; ama yine de bu programda ilerlemek istiyorsanız hemen gidin tartılın. İhtiyacınız olan tek şey bir mezura. Göbek deliğinizin hizasından bel çevrenizi ölçün ve bulduğunuz rakamı yazın. İdeal sağlık göstergesi olarak, kadınlar için ideal bel ölçüsü 82 santimdir. Eğer 93 santimi geçerseniz, sağlık riskiniz artar. Erkekler için ideal ölçü ise 88.5 santimdir. 101 santimden yukarısı sağlık riski demektir.

Mehmet ÖZProf.Dr. Mehmet ÖZ

* Sağlıklı Bir Hayat için
* Elma Suyunda Yüksek Arsenik Uyarısı
* Afrika MAngosu Hapı ABD’yi Karıştırdı.
* Siz Çocuğunuzu Büyütürken
* Mehmet ÖZ’ün Yeni Yaşam Reçetesi
* Mehmet ÖZ’den Beslenme Önerileri
* Enerji Depolama Zamanı
* Koruyucu ve Önleyici Güç Paketi
* Stresle Mücadelede Beş Adım
* Nelerden Uzak Durmalıyız?
* Kalbi Korumak için Vitamin Kullanmalı mı?
* Yaşlanmayı Doğal Yollarla Geciktirin
* Soya Zararlı mı Yararlı mı?
* Makyaj Malzemelerindeki Tehlike
* Yiyeceklerimizdeki Tehlikeler
* Trigliserit Tehlikesine Dikkat
* 40 Yaşından Sonra Metabolizma Hızlandırma
* Diyette 5 Altın kural
* Uyku Apnesi Nasıl Tedavi Edilir?
* Neler Baş Ağrısına Yol Açar?
* Gıda Zehirlenmesi Belirtileri
* Kafein Detoksu
* Mehmet ÖZ’den Yeni Reçete
* Hamilelik Efsaneleri
* Diyet Yapma Sırları
* Gıda Takviyeleri Tehlikeli mi?
*
Toksik Şişkinlik ve Nedenleri
* Çölyak Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri
* Kanser Risk Faktörleri
* İki Hafta Diyeti
* Kalp Krizi ve Mide Yanması
* Yargunluk ve Halsizlik
*
ACAİ Bitkisinin Sırrı Ne?
*
Yoğurt İle Gülümseyin
*
Doğru Beslenme Önerileri
*
Genç Görünmek ve Genç Kalmak
*
Ev Yapımı Ketçap Kullanın
* Mehmet ÖZ BESLENME Önerileri
* Doğal Tatlandırıcılar ve Şeker
*
Kalp Sağlığı için 5 Öneri
*
Tiroid Hakkında Merak Edilenler
*
İnsan Ömrü Uzayacak
* Kanser Uyarıları
*
Manganın Zararları
*
Kanser Filmleri Zararlı mı?
*
Kriz ve Kilolar
*
Doymuş Yağlar Doymaya Engel Değil
*
Sağlıklı Beyin İçin
*
Şişe Mantarıyla ve Stress
*
Neti Pot ve Kullanımı
*
Gençlik Formülü
*
Genç Kalın
*
BEL Ölçüsü
*
Gençlik İksiri
*
Belinizi İnceltme Sırları 

Tüm Yazılar İçin

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Mehmet OZ

Etiketler:, , ,


78 Yorum Var "Mehmet Öz’den BELİNİZİ İNCELTME SIRLARI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. REMZİ ONAT dedi ki:

  KONYA KADINHANINDAN BEN REMZİ ONAT .ÇOK ACİL HEM GÜVENİLİR HEMDE BİZDEN BİRİNE İHTİYACIM VAR.BEN KALP HASTASIYIM HEMDE BOYUNDA İLİK EZİLMESİ VAR DEDİLER DİSK KAYMASI VARMIŞ.AMELİYATA ALMADILAR AMA BÖYLEDE GİDEMEM HEM ELLERİMDE HEMDE AYAKLARIMDA HİSSİSLİK BAŞLADI.DEDİĞİM GİBİ GÜVENİLİR BİRİ HEM SEN BİZİM ORALI MEMLEKETLİMSİN.SENDEN YARDIM İSTİYORUM.BU MESAJI KİM OKUYORSA NE OLUR MEHMET BEYE ULAŞTIRIN.BU DURUM ACİL.

 2. sevilay güneri dedi ki:

  merhaba mehmet bey ben romatizma hastasıyım iki yıldır 4 mg prednol ve metrokstat kullanıyorumayak bileeğimde ve dizlerimde ağrılar var ayrıca 80 kiloyum kilo vermek istiyorum ne yapmam lazım

 3. Mehmet Söz dedi ki:

  YAZAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!..
  Bu yazı, Mehmet Öz'ün herhangi bir açıklamasından yapılan bir alıntıdır. Dolayısıyla Mehmet Öz'ün bu siteden haberi dahi yoktur. O kadar çok tavsiye almak isteyen insan varki. Bu soruları okudukça şaşırdım. Mehmet Öz'ün buradan size tavsiye vermesini beklemek biçare bir cahilliktir….

 4. seda demir dedi ki:

  merhaba adım seda yaşım 13 kilom 47 ve boyum 151 cm boyum bana kısa geliyor boyumu uztmak için ne yapabilirim

 5. ÖZGE SOYLU dedi ki:

  ACİL ACİL ACİL ACİL mrb mehmet bey bi yakınım için yazıyorum 2 haftadır hastanede doktor otoimmüm çökmesinden şüpheleniyor bunun tedavisi varmı varsa nasıl ve nerde tedavi olunur BU KONUDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER
  ÖNCE ÜRTİKERDEN ŞÜPHELENDİLER SÜREKLİ NEFES DARLIĞI ÇEKİYOR KIZARIKLAR VE ŞİŞMELER OLUYOR İLAÇLARLA VE SERUMLA ANCA KENDİNE GELİYOR VÜCÜTTA KAN VE DEMİR EKSİKLİĞİ VAR HENÜZ 20 YAŞINDA VE EĞER ŞÜPHELER DOĞRUYSA NASIL BİR TEDAVİ UYGULANMALI

 6. hacer çelikoğlu dedi ki:

  slm mehmet bey ben sizi dikkatle takip ediyorum sadece kalp konusunda degil bir çok alanda bilği sahibisinz ben 23 yaşındayım bu yaştan sonra boyum uzarmı uzarsanasıl uzar bilği verirseniz sevinirm

 7. süveyda dedi ki:

  merhaba ben acilen annemin kalp rahatsızlığı için dr mehmet özle görüşmeliyim nasıl ulaşırım bilen varsa cevap yazsın lütfen

 8. emrah aydogdu dedi ki:

  sevgılı mehmet bey,ben 1,55 boyunda ve ne yazıkkı 125 kıloyum evlıyım ve polıkıstıkoverle stresle basacıkmaya calısıyorum.ancak basarılı oldugumu soyleyemıcem.doktorum hormonlarımın normal oldugunu soyledı yek sorun kılom kaldı.dıyet yapyrm ancak dıyetısyen dktrn her dedıgını alamıyorum bu sefer sıkılıp bırakıyorum ve cok yoruldum cocukluktan berıu bu kılo sorunum var bu kadar hıc kılom olmamıstı hep en cok 80 dım akapunktur tedavısı ıle 60a dustum yarım bırakmak zorunda kaldım ve evlendıkten hemen sonra hızal kılo aldım ve umudum tukenıyo artık doktorlarla knsp klınıge bıle yatmak ıstıyorum anck onlarda cok pahalı ve sasırmıs durumdayım artık ıste bulamıyorum ve gercekten stresten cok sınırlenıp yıyıyorum.ben enson fx15 hapı kullandım evt kılo verdım anck.kalp atıslarımı degıstırdı kısacası cok korkuttu benı bır dıyetısyene gıdıyorum oda exodex dıye bır hap verıyo tatlı kırızını onlemek ıcın evt ılk zamanlar tamamda artk oda farketmıyo yeterkı sınırlı olayım hemen tatlıya saldırıyorum yokmu bunun bı caresı kılo vermek cok zor sadece asık olunca kolay gelıyo.bu acaı hapları gercekten zarar vermeden guvenle kulanabılırmıyız bana ne tavsıye edersınız.tesekkur edrım.

 9. Gül Çelik dedi ki:

  Merhaba Dr.Öz Ben 1.69 boyunda 76 kg. 30 yaşında bir bayanım pek diyet yapmayı sevmiyorum fakat kilo vermekte istiyorum sizce ne yapmalıyım yardımcı olurmusunz?

 10. mustafa erdemir dedi ki:

  sayın dr.öz size nasıl ulaşacagımı bilmiyorum benim babam karaciger kanseri bu babamda on üç yıldır varmış doktorlar çok şaşırıyor babamın hiç agrısı yok doktoru bize ilaç tedavisi dedi ama biyobsisi iyi çıktı sonra ilaç tedavisinden vazgeçti hastaneye yatırdı babam orada sarılık oldu tek söyledikleri şey babamın çok mucize bi hasta oldugu babam onüç yıl önce sol kolunun küregini aldırdı kitle varmış boynu kırıldı ameliyat oldu babamaüç ay vermişlerdi ama babam kurtuldu yaşadı on üç yıl sonra bu çıktı imkanımızda sınırlı ne yapacagımızı bilmiyoruz sizin imkanlarınız var bize yardım edin yalvarıyorum babam benim babam çok degerli çok iyi en azından iyi bi doktora muayene ettirin size ömrümün sonuna kadar minnettar olurum bize yardım edin

 11. serap gündoğdu dedi ki:

  merhaba mehmet hocam ben 158cm boyunda ve ne yazıkki 75 kiloyum dogumdan sonra kilo veremiyorum.kocaman ve sarkık bir göbeğim var aynalara küstüm kendimi aynada görmek istemiyorum bana yardımcı olabilir misiniz

 12. hatice yenigün dedi ki:

  merhaba mehmet bey ben 24 yasında 160 boyundayım kılom 62 boyuma gore kılom fazla hamıle olmadan onca 58 kıloydum sımdıde 62 6 aydır vermeye calısıyorum ama veremıyorum hamılelıkte 70 kıloydom eskı formuma gelebıyorum bebegım aksamları uyumuyor gunduz uyudugu ıcın bende ona ayak uyduruyorum ondan olabılırmı acama bana yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekkurler.

 13. ÖZLEM NADİRLER dedi ki:

  sayın öz size çok teşekkür ediyorum.Neden derseniz ,43 yıldır bütün yolculuklar benim için azaptı ama sizden öğrendiğim bilek tutma hareketiyle bu işi çözdüm,artık miğdem bulanmıyor.SİZ BİR NUMARASINIZ

 14. yardıma ihtiyacı olan kız ,12 dedi ki:

  merhaba mehmet bey.. bn özlem yaşim 12 kilom 54 ve boyum 1.62 yaşıma göre fazla kilolu olduğumu düşünüyorum lütfen bana acilen yardım edin..!!! zaten yaz da geldi kilolarım yüzünden havuza bile girmek istemiyorumm :(( yemiyim diyorum ama dayanamıyorum ayrıca bnm vücut yapım farklı oldugu için zayıf halimi hayal bile edemiyorum ama nolurr bana acilen yardım edin ve mesajıma cvp verinn !!!

 15. Promosyon Takip dedi ki:

  Bu sihirli kahvaltiyi hazirlamak bu malzemeleri bulmak oldukca zor geleneksel turk kahvaltisi vazgecilmezim hem oldukca saglikli tum vitameinleri alabileceginiz bir ogun.

 16. aysun ihtiyar dedi ki:

  zayıflamak cok kolay korumak zor

  neyapıcamı saırdım defalarca kılo verdım
  ıkı katını aldım
  ben kılo verıp ama korumak ıstıyorum sızın onerılırınızı beklıyorum

 17. sümeyye kevser yandık dedi ki:

  sayın öz kilo sorunum var veremiyorum ne yapmalıyım sabah kalkıp kahvaltıdan önca
  elma sirkesi deniyo faydası varmı varsa nasıl kullanmalıyım yada başka faydalı bişey yardımcı olursanız sevinirim

 18. ayşenur çölmekçi dedi ki:

  ben sadece mükemmel doktor olduğunuzu yaptığınız programlardan göruyorum.ve sizi hayranlıkla takip ediyorum.benim eşim küçük iş adamlarından sürekli beynim yorgun diyor pıskolojisi de bozuk bu bizede çok etki ediyor bunun için han gi bitkileri önerirsiniz.

 19. ali çakırcalı dedi ki:

  sayın hocam ben balıkesirden ali cakırcalı benim bir oglum var ve bursa uludag üniversidesinde detavi görüyor daha önce 4 kez bayılma olmuştu bunun üzerine epilepsi teşhisi koydular bu konuda sizin önerilerinizi bekliyorum teşekürler

 20. mehtap soygan dedi ki:

  değerli dr mehmet öz 19 yaşında genç bir kızım 169 boyundayım 77 kiloydum ancak diyete başladım sanırım 10 kilo verdim diyete hala devam ediyorum her gün 2 yumurta ve 9-10 tane elma yiyorum diğer yediğim sebze ve meyveler dışında .bunun bir zararı veya sakıncası var mı bilmek istiyorum.çok teşekkürler

 21. müge .... dedi ki:

  sayın; DR. öz ben şuanda 22 yaşındayım metabolizmam eskisi kadar çalışmıyor …. daha önceden dengesiz rejim yaptım 1 ayda tam 15 kilo verdim aradan 3 yıl geçtikten sonra yanak ve çene altların da kıllanmalar meydana geldi ve 5 kilo fazlam var veremiyorum bana yardımcı olursanız çok memnun olurum iyi çalışmalar ……

 22. FERİHAN KOCAKARA dedi ki:

  NRB YASIN MEHMET ÖZ SİZE ULAŞMAK NASIL OLUR BİLMİYORUM AMA MUTLAKA ULAŞMALIYIM BEN BELDEN ALTI KOPLE PARABLAJİ FELÇ HASTASIYIM VE BU NEDENDEN DOLAYIDA FAZLA KİLOLARIM OLDU BU ÜRÜNÜ KULLANMAK ADINA VE HASTALIGIMLAN İLGİLİ SİZİNLEN NASIL ULAŞIM KURABİLİRİM BUNUN İÇİN YAZIYORUM DİLERİM İLETİŞİM KURABİLİRİM SİZİNLEN BU ÜRÜNÜDE KULLANMAK İSTİYORUM
  SAYGILAR.
  FERİHAN KOCAKARA

 23. tuba dedi ki:

  merhaba mehmet bey tuba ben.annem 49 yaşında mart ayında avr mvr ve triküspit aniloplasti yapıldı daha sonra temmuz ayında kalp 400 cc pıhtılı mayi topladığı için tamponat yapıldı.ilk ameliyatında 72 kilo idi daha sonra 2.ameliyata kadar 10 kilo aldı yani 82 kilo oldu. tamponat işleminden sonra 13 kilo verdi yalnız şu anda yeniden kilo aldı ve 84 kilo.biz ailecek sağlıkcıyız yalnız bir çözüm yolu bulamadık dengeli beslemeye çalışıyoruz ama havalardan dolayı yürüyüş yapamıyoruz.kilonun bize verdiği ve getireceği sıkıntıların farkındayız ama şu anda bir çıkış yolu bulamadık.ayrıca hipoglisemi var aç kaldığı zaman hemen farkediyoruz.bize yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

 24. benim sesim kızlara ğöre çok kalın birşeyler yapamazmısınız birde yüzümde sivilceler var nasıl yok olabilir yağlı şeyler yememeye dikkat ediyorum ama hala çıkıyor lütfen

 25. fatoş çelik dedi ki:

  mrh ben 47 yaşındayım kanser tedavisi yani terapi alıyorum buda bana kilo aldırıyor bel çevrem kalınlaştı 2 yıl önce 6 kür aldım kilomu verdim şimdi yine 6 kür alıyorum bu arada midemde şikayetler başladı bu duruma çok üzülüyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

 26. serpil ağgez polat dedi ki:

  merhaba MEHMET bey ben 26 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım dogum sonrası kilolarımdan ve göbegimden birtürlü kurtulamıyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Giysilerim olmuyor olanlarsa yakışmıyor önce kendime sonra eşime olan saygımdan dolayı bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz saygılar.

 27. latife türkmen dedi ki:

  Sayın öz doğumda aldığım kilolarımı veremiyorum sizin acai yi alıp kullanmak istiyorum taklit olmayan gerçek acai istiyorum bana nerden satın almam konusunda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 28. fırat önal dedi ki:

  slm doktorum ben 10 yıl oldu askerden geldim bende ayak üşümesi başladı 10 yıldan bu yana romatizma dediler ama ben bir de size sorayım dedim .benim dükkanım var her tarafı beton ayagımın aldına küçük halı aldım ayakkabın en iyisini aldım çift çorap giyerim ama hala üşüyo eger hemen bir sıcak sobaya yada sıcak bir yer yada yürümezsem beni çok rahatsız ediyor şuan bile bu yorumu yazarken ayagım üşüyor ayagımın altında elektirikli soba var onu yakmazsam rahatsız ediyor üşümesi ne yapmamı tavsize edersiniz bagkurum var sizden haber bekliyorum saygılar sunuyorum

 29. hocam 2 senedir başım ağ-rıyor ne yapmalıyım? ben 9yaşındayım iyi günler hocam…………..

 30. fatih tanrıverdi dedi ki:

  baş ağrısına iyi gelen 2yıldır ağrıyor hocam ne yapmalıyım. cevabını söylerseniz memnun olurum. iyi günler

 31. figen uzun dedi ki:

  sevgili doktorum. saygıdeğer hocam önce bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.sorunuma gelince özellikle karın bölgemde aşırı şişkinlık oluyor çok rahatsız edici bir durum ne yapabilirim *neler tavsiye edersiniz sevgiler hoşcakalın

 32. sevgi seven dedi ki:

  merhaba doktor bey, ben 67 kiloda 1.67 boyundayım .kilo vermem lazım,özellikle de sırt bölgemden çok rahatsızım. tabiri caizse sırtım çok geniş ve etli.kilo aldığım an sırtımdan alıyorum ve giydiğim hiçbirşey yakışmıyor,koskocaman bir sırt.iki gün önce sizin önerdiğiniz ilaç olan acai yi kullanmaya başladım.bu ilaç vücutta nerde yağ fazlalığı varsa o bölgeyi yakıyormuş doğru mu??peki bu ilacı kullanırken sıkı biir diyet yapmam gerekiyor mu gerekiyorsa nasıl bir diyet yapmalıyım???lütfen doktor bey yardımlarınıza ihtiyacım var.en az 7 kilo vermem lazım,psikoloji denilen bir şey kalmadı.

 33. yasemın denlı dedi ki:

  sayın oz programınızı sureklı ızlıyorum cok begenıyorumfakat benım sorunum nasıl zayıflayabılırım egzersız yapıyorumbır turlu zayıflıyamıyorum yardıncı olursanız sevınırım tesekkur ederım

 34. naz deniz dedi ki:

  merhaba mehmet öz denedık ama yapamıyoruz sandalyenın boyunu tutturamıyoruz galıba daha cok bacaklarımız etkılenıyo belımız degıl bacaklarımız ıncelecek yardımcı olursanız sevınırız görünümlu vıdyonuz varmı tesekkurler

 35. seda söylemez dedi ki:

  iyigünler doktor bey internette acai diye bir zayıflama hapı sizin önerdiğinizle ilgili reklam yapmış doğru mudur acaba? destekliyormusunuz? benim kızım 18 aylık emziriyorum kullansa ona bir zararı dokunur mu acaba?

 36. feride çelik dedi ki:

  merhaba ben 26 yaşında bir bayanım kiloluyum ama aynızamanda 3 çocuk annesiyim şuan tam 90 kiloyum nasıl vere bilirim bana yardımcı olurmusunuz

 37. handan dedi ki:

  sn.Mehmet ÖZ bel çevrem 102 çok küloluyum
  doğumda aşırı külo aldım ve bugüne kadar birçok ilaç denedim,hiçbirininde bir faydası olmadı yaşım 28 ve aşırı bunalıma sokuyor bu durum beni.yürüyüş yapma imkanım yok ve zor durumdayım lütfen bana yardımcı olun teşekkürler başarılar.

 38. tarık oktay dedi ki:

  ben 14 yasındayım 184 boyum 89 kilom bu kiloyu nasıl 75 yapabilirim cevabı bekliyorum

 39. abuzettin kıllıbacak dedi ki:

  dizlerimde menüsküs var. 50 yasındayım menopoza greli 9 ay oldu. simdide yürüyüş yaparken kalça kemiklerim arıyor yürüyemioyrum napmam gerek acaba ?

 40. kadri erdem dedi ki:

  sayın öz. ben istanbulda taksıcılık yapan bırıyım benım ögrenmek istedıgım konu şudur.18yasında bobrekte taş olmasından dolayı amelıyat oldum.en son kontrol amaclı gıtmemde yıne aynı yerde bestane daha tasım oldugunu gorup amelıyat oldum heralde bunye yapıyor dedı bu amelıyatı 43 yasında oldum.amelıyattan 3.ay sonrakı kontrolde 2 tane daha tasım oldugunu gordum.bu tasların onemlı olmadıgını soyledıler.capları ufakmış.bundan sonraki hayatımda ne yapmamı tavsıye edersınız.sız bızım yuz akımızsınız.tesekkur ederım.

 41. belgin köse dedi ki:

  herkese merhaba Sayın Öz siz harika bir insansınız öncelikle bunu söylemek istiyorum annem guatr amaliyatı olduktan sonra sürekli yutkunmaya başladı boğazında birşeyin onu rahatsız ettiğini söylüyor çok doktora gitti ama doktorlar birşey yok diyor ama o sürekli boğazında onu rahatsız eden birşey olduğunu söyleyip yutkunuyor sizce ne olabilir.

 42. gül gökbudak dedi ki:

  dr öz bu arada ben emziriyorum kızım 1.5 yaşında ben belkı bundan zayıflayamıyorum diye düşünüyordum ama çok saçma geliyo bana bilglendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 43. gül gökbudak dedi ki:

  merhaba mehmet öz ben 24 yaşındayım bir kızım var doğumdan sonra çok kılo aldım bir sürü şey denedim ama 80 kıloydum 73 indim dahada inemiyorum starda senın programını izlıyorum bana daha hızlı kılo verebıleceğim bir şey söylermisiniz lutfen

 44. ayben akalın dedi ki:

  merhaba dr.öz çok başarılı bir doktor benimde bir sorum var cevaplarsanız sevinirim. eşim kiloyu hiç sevmiyor benim kilom var herşeyi deniyorum ama veremiyorum.bu yüzden başım dertte yardım ederseniz sevinirim.teşekkürler boyum 160cm kilo 69 yaşım 31

 45. SELMA AZSOYLER dedi ki:

  YAŞIM 64 KİLOM 44.5 BAYANIM MİDEMİN ÜST BÖLÜMÜNDE KALP ÇARPINTISI ÇEKİYORUM. ÇARPINTI HALSİZ BIRAKIYOR. ÇARPINTI BEL VE KASIKTA DA HİSSEDİYORUM. SORUNUM NEDİR TEDAVİSİ VAR MIDIR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.. SEMAHAT AZSÖYLER TURGUTLU

 46. Yeliz Arkın dedi ki:

  Sn.M.Öz ben Kıbrıstan yazıyorum size ben troyit hastasıy hergün ilaç kullanıyorum hormonlarım dengesiz çalıştığından son dönemde çok kilo aldım özellikle göbek bölgesinde aynı zamanda vejeteryan olduğum içinde çok fazla dengeli beslenemiyorum önerilerinizi bekliyorum…

 47. isimsiz dedi ki:

  merhaba ben 13 yaşındayım bayanım öğrenciyim gelişimime biras anormal diyolar kilom: 55 kg boyum 1.55 cm arkadaşlarıma bakınca gerçekten kilom fazla ne yapmam gerekiyor? yardım edin şimdiden teşekkürler.

 48. ADNAN EROL dedi ki:

  SEVGİLİ HOCAM HAKİKATEN MUKEMMELSİNİZ SİZİNLE TANIŞMAK İSTİYORUM.
  BEN TARBZONDAYIM. ŞEHRİMİZE GELİRSENİZ MUTLAKA GÖRÜŞELİM.SAYGIN OLAM BİLGİN OLMAK UZMAN OLAMAK EHREKİSN KARİ DEĞİLDİR.
  NASIL GÖRÜŞEBİLİRİZ. YOLUNUZ TRABZONA DÜŞER İSE HABERİM OLMAYA BİLİR.TELEFONUMUN ÇALDİRİRSENİZ KONUĞUM OLURSUNUZ GÖRÜŞMEMİZ OLUR. TELEFONUM … 0535 596 39 71 ADNAN EROL
  SAYGILAR SEVGİLER.
  BENİM BİR SORUNUM VAR. KAŞINTİM VAR ÇARE BULAMADIM. İLAÇ YERSEM DİNİYOR YEMEZ İSEM KAŞINTI DEVAM EDİYOR. HARİCEN YARA YOK. SİVİLCE YOK,ŞEKERLİ.KARPUZ.KAVUN PORTAKAL YEMEM HALİNDE KAŞINTI ARTİYOR.
  BANA MEYİLLEDE OLSA BİR ÖNERİDE BULUNURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM.
  SAYGILAR SUNUYORUM. SEVGİLİ HOCAM MUTLAKA GÖRŞMEMİZ LAZİM.
  SAYGILAR TRABZONDAN İSTEĞİN OLURSA …
  DERLERKİ DİKKATE ALMAZ SENİ BEN DİKKATE ALACAĞINA İNANİYORUM.
  ALLAHA EMANET OUL.

 49. zeynep cıgır dedi ki:

  sayın dr.öz ben 45 yaşındayım .Menopoza girdim kilo alabilirim ne yapmalıyım .Nasıl beslenmeliyim.Teşekürler.

 50. sude dedi ki:

  Sayın Mehmet ÖZ benim 9 yaşında kızım var 46 kilo beli kalın çok üzülüyorum.Ne yapmam lazım 11 aylıkken kabız oldu bende 3 sene zeytin yağı içirdim ondan diyorlar.Kabızlıgı halen geçmedi bir şeyi sıkıntı yaptımı kabız oluyor.Örneğin okulda derslerini. Yaşına göre kıyafet bulamıyorum kıyafet önemli degil zayıflarmı kendıde üzülüyor. Sporamı versem hangi tür spora gitmesi lazım. Sizden ricam en kısa zamanda bu konuda beni aydınlatmanız Saygılar.

 51. SÜNDÜS AKKAYA dedi ki:

  merhaba mehmet bey
  sizi ilgiyle takip ediyorum bu sabah star tv de programınızı izledim harikaydı benim sorunum çok ama çok önemli okumanız için çok dua edeceğim kızım 21 yaşında nabzı çok yüksk olduğu için şok yapıldı rytmonorm içiyordu nabızda düzelme olmayınca düşme olmayınca aralık 2008 de ablasyon yapıldı 2 ay sonra ağır grip geçirdi geçmeyince dr getirdik pulmoner venlerinde daralma olduğu söylendi ve kalp zarından yama yapılarak by pass ameliyatı geçirdi 2 ay sonra tekrar daraldı bunun üzerine balon yapıldı balonla açıldı dendi şimdide yeniden daralmış türkiyede yapılacak bir şey yok dendi clevend da murat tuzcuya göndermek istiyorlar nette de sizin orda doğduğunuzu okudum size fikir danışmak istedim çok önemli pulmoner ven stenozu tadvisi olmayan hastalık mı sürekli tekrarlar mı sizin yapabileceğiniz bir şeyler var mı saygılarımı sunar en kısa zamanda yazımı okumanız dileğiyle

 52. nuray d dedi ki:

  sizi takip ediyoruz teşekkürler. karı -koca sigarayı bırakmalıyız.bize yardım edin lütfen.

 53. sevgi polat dedi ki:

  mehmet bey sizden acai hakkında bilgi almak istiyorum yeni gördüm hic duymmıştım faydası gercekten varmı. birde 10 aylık bebegim vAR anne sütü alıyo zararı olurmu.bir sorum daha olcak ilkokula başlayan kızım var dikkat eksikligi unutkanlık oluyo iki dakika önce söyledigini hemen unutabiliyo ne yapmalıyım. cooooooooook teşekkürler…

 54. sevgi polat dedi ki:

  sayın öz kilo sorunum var veremiyorum ne yapmalıyım elma sirkesi deniyo faydası varmı varsa nasıl kullanmalıyım yada başka faydalı bişey yardımcı olursanız sevinirim.

 55. TUĞBA GÜLTEKİN dedi ki:

  merhaba mehmet bey ben tuğba 20 yaşımdayım 4ay önce doğum yaptım 38 bedenden 44e çıktım bana yol göstermenizi rica ediyorum boyum 1.72 kilom 70 kilolarım bölgesel bir an önce kurtulmak ve kendimi toparlamak istiyorum çünkü doğuma gittiğimde bana bebeğin karnımda öldüğünü söylediler dünyam yıkıldı 11 saatlik suni sancıdan sonra doğuma aldılar normal doğumdu 40 dakika sürdü ölü doğum yaptım bu pskolojiden kurtulmam gerekiyor lütfen bana yardım edin sizinle bu acımı paylaşma ihtiyacı hissettim lütfen yardımcı olun lütfen saygılarımla……..

 56. XprodoksiT dedi ki:

  Çay üzümü = Yaban Mersini

 57. seda sezer dedi ki:

  donmuş çay üzümü yazıyor menü içeriğinde ; bu ne demek yada nasıl bişeydir açıklayabilir misiniz lütfen

 58. NaZmiye SaRı dedi ki:

  SaYın DoKToR öZ ßeY KiLoLarımDan KurTuLamıoRUm ßir TürLü ßeynimDe ßiTiremioRum YéMéYi iÇmeyi .YaSıma qÖre KiLom Cok FaZLa….! ßana YarDım eDerSeniZ SewiniRim….!SimDiDen TeseKKür eDerim

 59. yaren dedi ki:

  ben 19 yaşndaym öğrencıyım devlet yurdunda kalıyarom doğru beslenmek için bilgilerınızı ihtıyacim vr çünkü çok düzensiz oluyor çıkan yemeklere yetişmiyoruz arkadaşlarla fastfood la yetınıyoruz ne önerirsinz sizi show tv de izledm snra internetten takip ettm size ulaşmak içn br adresınz varsa sevnırm teşekkürler

 60. mehmet öztürk dedi ki:

  sayın mehmet öz ben 46 yaşında kendini bir deli kanlı gibi hisseden biriyim. 3 ağustos günü göğüs yanması teşhisiyle ünye devlet hastahanesine geldim ordan samsun devlet hastahasesine sevk edildim.samsun devlet hastanesinden 19 mayıs tıp fakültesine nakledildim. tıp fakültesinde bana anjiyo yapacaklarını söylediler. anjiyo esnasında kalbim durdu. dahasonra kalbim çalıştı ben hayata döndüm. 5 gün kroner yoğun bakımda kaldım. şimdi ilaç tedavisi görüyorum bugün yani 14 şubat 2009 doktora gittim anjiyo olmamı söyledi korkuyorum ne yapmam gerekir.ekonomik imkanım zayıf iyi yerlere gitmem mümkün değil.benim böyle korku ve sitres içersinde kalp kırizi gelip ölümü beklememmi? lazım. saygılarımla selamlarımı iletirim.

 61. dilek tellıoglu dedi ki:

  mrbbendeyaklasık 3,5 yıldır ailemle beraber ıdeal bır kahvaltıyla gune baslıyorum ınanılmaz bır lezzetı var soya agırlıklı bır shake karısımı dusuk kalorılı besleyıcı ve doyurucu degerı cok fazla kılomu kontrol altında ve formda tutabılıyorum saglıklı olmak ve fıt olmak super herkese saglıklı beslenmeler 2009 yılında dilek571976@hotmail.com

 62. mahmut dedi ki:

  Şu adresi denermisiniz http://www.realage.com.tr/tr/iletisim.asp

 63. cafer sağır dedi ki:

  ben cafer gaziantepden benim 5 yaşında kalp rahatsızı çocuğum var derdimize çare olabilirmisiniz bize yardımcı olabilirmisiniz cocugumun yaşaması için dünyanın neresi olursa olsun gitmeye hazırım mehmet bey sizinle görüşmek istiyorum size nasıl ulaşabilirim msn veriyorum cafersagir@hotmail com

 64. xprodoksit dedi ki:

  Time dergisi, 2008 yılı için dünyanın en etkili 100 ismini belirledi.
  Listeye girenler arasında dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz de bulunuyor.

  Fener Rum Patriği Barthelemeus, oyun yazarı, aktör ve film
  yapımcısı Tyler Perry, medya devi Rupert Murdoch, eski İngiltere
  Başbakanı Tony Blair ve New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg,
  derginin listesinde yer alan isimlerden bazıları.
  Derginin 2008 listesinde ayrıca ABD başkanlığı için mücadele eden Barack
  Obama, John McCain ve Hillary Clinton da yer aldı. Obama ve Clinton
  geçen yılki listede de yer almıştı. Iraklı Şii lideri Mukteda Sadr ve
  ABD Başkanı George W. Bush da listeye giren isimler oldu.
  Derginin 2008 listesinde yer alan diğer bazı isimler şöyle:
  Tibet’in ruhani lideri Dalay Lama, ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Çin
  Devlet Başkanı Hu Jintao, Afrika Ulusal Kongre Başkanı Jacob Zuma,
  Meksikalı golfçu Lorena Ochoa, Kübalı blog yazarı Yoani Sanchez, şarkıcı
  Mariah Carey, kişisel finans danışmanı Suze Orman ve listeye 5 kez
  girerek rekor kıran ünlü program sunucusu Oprah Winfrey

 65. hilal cagri dedi ki:

  ben sizi çok seviyorum öğretmenimde sizi çok sevviyorrrrrrrrrrr

 66. Melike dedi ki:

  Selam Zerrin Hm. Bu çayın adı "Beşi Bir Yerde Çayı" bende demin onu okurken yorumunuzu gördüm

  http://www.xprodoksit.com/yazi/besi-bir-yerde-cayinin-zarari

  Bu çay Mehmet ÖZ'e ait değil ama Mehmet ÖZ'ün Mucizevi Antioksidan içeceği var onuda denedim süper

 67. ZERRIN ÖZYILDIZ dedi ki:

  AMASYADAN SELAM VE SAYGILARIMI SUNARIM MEHMET HOCAM ! ÖZELLIKLE AMERIKADAKI AKADEMIK BAŞARILARINIZLA BIR TURK OLARAK GURUR DUYUP SIZE KARŞI MUTHIŞ SEMPATI VE SEVGI SAYGI BESLIYORUM !
  BUNDAN 1 AY ONCE INTERNET SAYFALARINDA SIZE AIT OLDUĞU BILDIRILEN BIR DIYET OKUDUM VE KENDIME UYGULAMAK ISTIYORUM SOYLENEN DIYET 1- mate yaprağı , 1- bıberıye , 1- kekık , 1- yeşıl cay ve 1- funda yaprağı BUNLARIN BIRER CAY KAŞIĞI 1 LITRE KAYNAMIŞ SUYA ATILIP 10 DAKKA DEMLENDIKTEN SONRA SUYU SUZULEREK GUNLUK 2 FINCAN ICILMESINI TAVSIYE EDIP 3 AYDA EN AZ 15 KILO VERILEWCEĞI YAZIYORDU

  oncelıkle sorum bu dıyet sızemı aıt ?
  4 aylık cocuğum var ve anne sutuyle beslıyorum cocuğa zararı olurmu ?
  SAYGILARIMI SUNAR ELLERINIZDEN OPERIM

 68. ALİYE dedi ki:

  MEHMET ÖZ BAŞARILI BİR DOKTOR BEL BÖLGEM NORMAL ANCAK TANSİYON
  HASTASIYIM DİYET YAPAMIYORUM 4-5 KİLO FAZLAM VAR AÇLIĞA DAYANAMIYORUM
  FAZLA YEMİYORUM AMA DİYET YAPAMIYORUM KAN ŞEKERİM DİŞÜYOR YÜRÜYÜŞ
  YAPIYORUM KIŞIN ZOR HAVA SOĞUK-İŞE GİDERKEN 2-DURAK ERKEN İNİYORUM
  YÜRÜYORUM DOLMUŞTAN EVE YÜRÜYORUM YETERLİ DEĞİL BİLİYORUM ERKEN
  YORULUYORUM YOKUŞ ÇIKAMIYORUM KALP ATIŞLARIM YÜKSEK -MEHMET BEYİN
  BANA UYGUN BİR YAZISI VARMIDIR YAYINLARMISINIZ. TEŞEKKÜR EDERİM

 69. semra EROL dedi ki:

  çok tşk ediyoruz bizi böle bilgilendirdiğiniz için benm sorunum bacaklarım günde 1 saat eliptik bisiklet sürüyorum işe yarar mı sizce beni bilgilendirrseniz çok mutlu olurum ne yapmam lazım

 70. yasemin ücüretci dedi ki:

  merhaba mehmet mey ben yasemin ücüretci,doğumdan sonra dizlerimde ağrı oldu fazla ayakta kalamıyorum çok çabuk yoruluyorum bacaklarım çok güçsüz.şimdi bebeğim 10 aylık ve 10 aydır kendimi toparlayamadım kendimi hep yorgun hissediyorum.bana bir tavsiyeniz varmı.yardımcı olursanız çok memnun kalırım.teşekkürler…….

 71. Bilal Esen dedi ki:

  Arkadaşlar ben Mehmet beye ulaşmak ve onun ürününü almak istiyorum, yardımcı olabilecekler olursa minnettar kalırım, çünkü rahatsızım. esenbilal@mynet.com

 72. Ahmet Halit GÜLTEKİN dedi ki:

  bel ölçüsü kontrolü b ence de çok önemli.MİDE Yİ küçültüp daha az yemeyi sağlamak ve beli

  inceltmek için bir müddet korse kullanılabilir.(tabi egzersizle birlikte)

 73. SEMA YURT dedi ki:

  BENİM BEL BÖLGEMLE İLGİLİ SORUNUM VAR.HERTÜRLÜ DİYET YAPTIM ,SPORA DA GİTTİM AMA BİR TÜRLÜ BEL BÖLGEMİ İNCELTEMEDİM
  BACAK YAPIM İNCE AMA BELİM KALIN OLDUGU İÇİN BİR BAYAN OLARAK ORTAYA KÖTÜ BİR GÖRÜNÜM ÇIKIYOR.BU DEDİGİNİZ GÖRÜNMEZ SANDELYEYİ DENİYECEGİM İNŞALLAH İŞE YARAR.. : )

 74. Aley Armutlu dedi ki:

  Sayın Mehmet Öz yazılarınızın dikkatle okuyorum.Çok teşekkürler.Ben 50 yaşındayım gözlerimi kapatınca en fazla 7 saniye ayakta durabiliyorum.Ne yapmam gerekiyor.

 75. leyla yaman dedi ki:

  doktor çok başarılı bir doktor.tebrik ediyorum…

 76. londa dedi ki:

  acaba gorunmes sandalyeden kaç kalorı harcıyosun 2dakıkada.cevab alabılırmıyım rıcaedıyorumşımdılık tşk.

 77. evrengunlugu dedi ki:

  Merhaba,
  Öncelikle blograzzi aracılığıyla beni takip ettiğinizi öğrenmiş olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Sık sık ben de sizi ziyaret edip, ciddi anlamda bilgileniyorum, bunu bilmenizi isterim. Mehmet ÖZ'ün ATV Ana Haber bültenindeki bel inceliğiyle ilgili bilgilerini yarım yamalak dinlemiş, tamamını dinleyemediğim için üzülmüştüm. Bu yazıyı burada görünce çok sevindim.
  Güzel paylaşımların devam etmesi dileğiyle, iyi çalışmalar…

 78. müge dedi ki:

  Oz Büyücüsü ha !! 😀 nasılsın ortii