By 03 Eylül 2010 Devamı →

MEHMET ÖZ KANSER Mİ?Düğün telaşında kötü haber
Doktor Mehmet Öz, kızı Daphne’nin geçen cumartesi günü yapılan düğünü öncesi öğrendiği, ‘elli yaş’ check up’ının kötü sonucuyla büyük üzüntü yaşadı.

Amerika’da yaşayan dünyaca ünlü Türk doktoru Mehmet Öz, sağlığı ile ilgili en kötü haberi tam da en mutlu günlerini yaşarken aldı. Büyük kızı Daphne Öz’ün geçtiğimiz cumartesi günü yapılan düğününden iki hafta önce 50 yaş ‘check up’ ı yaptırdı. Kızının John Jovanoviç’le dünya evine girecek olmasının heyecanını yaşayan Prof. Dr. Öz düğünden üç gün önce bağırsağında kanser şüphesine yol açan bir kitle olduğu belirlendi. En mutlu gününe hazırlanırken bir yandan da reyting rekorları kıran “Dr. Oz Show” isimli televizyon programının yeni dönem çekimlerinin telaşını yaşayan ünlü doktor kolon kanserine karşı dikkat çekip düzenli check-up’ın önemini anlatabilmek için geçtiğimiz günlerde kontrollerini yaptırmıştı.. Elli yaşında erkeklere yılda bir kez önerilen kolonoskopiyi kendisine uygulatan Dr. Öz’ün incelemeleri sırasında hafif bir karaltıya rastlandı. Bağırsağında kanser şüphesi ile bir kitle olduğu belirlendi. 28 Ağustos’taki düğünden iki gün sonra yapılan operasyonla Öz’ün bağırsağında bulunan polip alındı. doktorlar Öz’de bulunan anormal dokunun genetik nedenlerden kaynaklanmış olabileceğini söylüyor. Öz’ün büyük kızı Daphne Öz’ün düğünü için ailece New York’ta bulunan Öz ailesi için gelen kanser şüphesi haberi sarsıcı oldu. Alınan habere karşın düğünün iptal edilmeyeceği bildirildi. Dr. Mehmet Öz, çok gergin olduğunu söylerken, aile geçmişinde bulunmadığı halde neden böyle bir şeyin başına geldiğini sorguladığını ifade etti.
“ŞANS BENİ KURTARDI”Dr. Mehmet Öz, “Beni korkunç bir sondan koruyan tek şey, aptalca bir şansla kendimi Sov için kontrol ettirmem. Bu benim hayatımı kurtardı. Tetkiklerimizi ihmal etmemeliyiz” dedi. Kalp Cerrahı olan Prof. Dr. Mehmet Öz’ün babası Prof. Dr. Mustafa Öz de genel cerrah ve 85 yaşında olmasına karşın hâlâ en zorlu ameliyatlara giriyor. Programının yeni bölümü ve kanser şüphesi ile karşılaştığı dönem de Amerika’da 7 Eylül Salı günü yayınlanacak.

Polip alındı, genetik olabilir

Geçtiğimiz haziranda 50 yaşına giren Dr. Öz’ün yeni dönemde yayınlanacak TV programı “Dr. Oz Show”un ajansından yapılan açıklamada “Dr. Öz, kolonoskopinin kolon kanseri teşhisi ve önlenmesindeki önemini vurgulamak için 13 Ağustos’ta öncelikle kendine kolonoskopi yaptırdı. Gastroenterolog ve CBS Haber’in tıbbi danışmanı Dr. Jon La Pook Dr. Öz’ün hayatını, ailesini ve tüm izleyicilerini şaşırtacak bir bulgu ile karşılaştı. Dr. Öz’de adenomatöz polip olduğu ortaya çıktı. Kansere dönüşebilecek polip alındı. Dr. Jon La Pook Dr. Öz’de bulunan anormal dokunun genetik olabileceğini bildirdi. Üç ay sonra tekrar kontrolden geçecek olan Mehmet Öz’ün sağlık durumunun “gayet iyi” olduğu bildirildi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


1 Yorum Var "MEHMET ÖZ KANSER Mİ?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. mehmet dedi ki:

  ilk başta herkese sağlıklı günler dilerim bu mehmet özün
  başınada gelebilir yada başka birinin başına
  önemli olan diyorlarya sağlıklı beslenme diye hepsi bir düzmece
  eskiden insanlar hormonsuz gübresiz gıdalar tüketirlrdi
  şimdi ise hormonlu gübreli gdo ürünler nasıl sağlıklı besleneceğiz
  biz demeki ne doktor öz nede başkası hastalığa yakalanabiliyormuş
  allah insana hastalık verdimi verir şifayıda o veriyor o zaman bunu düşünmek
  lazım herkese sağlıklı ve mutluluklar dilrim. mehmet karabat