By 04 Ağustos 2011 Devamı →

MAT RUJ TEKNİĞİSezonun en havalı dudaklarını yaratmak için bol bol pigmente ihtiyacınız olacak. Bu sezon ruj renklerinde ibre son derece mat ve ipeksi tonları gösteriyor.
mat ruj tekniğiLanco´me makyaj uzmanı Darais’ten öneriler…HAZIRLIK

Dudaklarınızı ıslak bir diş fırçasıyla fırçalayın (dilerseniz nemli bir kesme şekerle de ovabilirsiniz). Böylece üzerindeki pul pul kalkmış ölü deriyi yok edeceksiniz ve dudaklarınız rujunuzu sürdüğünüz anda pürüzsüz bir görünüm alacak.
1- İnce bir tabaka dudak kremi uygulayıp, emilmesi için beş dakika bekleyin. Mat rujlar daha fazla miktarda pudramsı pigment içerirler. Eğer dudaklarınızı gerektiği şekilde nemlendirmezseniz, bu tip rujlarla çok kuru görünebilirler.
2- Seçtiğiniz rujun tonunda bir dudak kalemiyle, dudaklarınızın kenarlarından dikkatlice geçin. Ardından aynı kalemle dudaklarınızın ortasını doldurun. Böylece rujunuz daha düzgün ve kusursuz görünecek.
3- Bu kez dudaklarınızın üzerine küçük bir far fırçasıyla pudra (şeffaf bir pudra da iyi duracaktır) sürmeniz gerekiyor. Bunu yaparak, kalemi sabitleyecek ve parlamasını önleyeceksiniz.
4- Şimdi rujunuzu elinize alma zamanı; uygulamayı ortadan köşelere doğru, hafif dokunuşlarla yapmalısınız. Böylece çok kalın ve yapay bir görünümü önleyeceksiniz. Ve dudaklarınız sanki doğuştan dolgunmuş gibi görünecek.
5- Rujla ruj kalemini birbirlerine iyice karıştırmak için dudak fırçası kullanabilirsiniz. Bu işlem sırasında dudakların dış köşelerine dikkat edin. Çünkü keskin kenarlar makyajınıza yapay bir hava verebilir.

Fazla Olanı Alın : Ve son dokunuş; dudaklarınızı önce birbirine sıkıca baktırın. Sonra bir kağıt mendili, dudaklarınızın üzerine yavaşça bastırıp çekin. Böylece rujunuzun fazlasını almış, mat ve ipeksi bir doku yaratmış olacaksınız.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:,


1 Yorum Var "MAT RUJ TEKNİĞİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. lamia ismayilzade dedi ki:

    bu onerileriniz ise yaradi tesekkur ederim