By 21 Ekim 2014 Devamı →

Masa Başı Çalışanlara Egzersiz ÖnerileriTüm gün masa başında hareketsiz bir şekilde iş yapmak hem formumuz, hem de sağlığımız açısından oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu nedenle masamızın, sandalyemizin ve bilgisayarımızın konumuna dikkat etmeli; düzenli olarak masa başı egzersizleri yapmalıyız.
Masa Başı Egzersizleri
Ofiste oturma pozisyonumuz için dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Bunlardan birincisi sandalyenin bel desteğine sahip olması… Eğer bu şekilde bir destek yoksa, belinize bir yastık koyabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da el bileği ve dirsek pozisyonunun 90 derecelik bir açı oluşturmasıdır. Aynı zamanda bilgisayarınızın göz hizanızda olması ve boynunuzun direkt olarak karşıya dik bir şekilde bakıyor olması gerekir.

Peki masa başı oturuşumuza bu şekilde dikkat etmediğimizde neler olur? Bacaklarda varisten tutun, sırtta kamburluk, yürüyüşte ve duruşta bozukluklar, el – kol ve omuzlarda sinir sıkışmasına kadar birçok şikayet doğabilir. Sürekli aynı pozisyonda klavye kullanmak ve sürekli tekrarlanan Mouse hareketleri de gerilim yaralanmalarına neden olur.

Masa Başı Egzersiz Broşürü

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Spor

Etiketler:,


Comments are closed.