By 02 Aralık 2007 Devamı →

MAHŞER DİZİSİ ATV‘Hallederiz Kadir’i tanıyamayacaksınız.

En Son Babalar Duyar dizisinin sahtekar, üçkağıtçı damadı :
“Hallederiz Kadiri atv‘nin yeni dizisi Mahşer‘de görenler, tanımakta güçlük çekecekler. Zira Levent Ülgen bu kez tamamen değişen çehresi ve canlandıracağı “kötünün kötüsü” karakteriyle ekran başındakileri şaşırtacak. “Yerli 24” dizisi olarak adından söz ettiren Mahşer pek yakında izleyicisiyle buluşacak.

Dizinin tanıtımları şimdiden büyük bir “gizem” oluşturdu. Eh, sır perdesini aralamak da yine Yakından Kumanda’ya düştü.

Efendim, “Mahşer: Nabucco’nun Sırrı” tıpkı ünlü “24” dizisi gibi “gerçek zamanlı” olacak. Yani izlediğimiz her dakika, gerçek zamana eşdeğer tutulacak. 13 bölümlük dizi, toplamda bir güne denk gelecek. Bu nedenle dizinin yapımcısı ve yönetmeni Koray Demir’in yaptığı, “delinin pösteki saymasına” benziyor. Hatta öyle ki, dizi reklama girdiğinde geçecek süre de işleyecek. Yani ekran karşısındakiler reklam izlerken, bir yandan da “Acaba bu süre içinde ne gelişmeler oldu?” diye merak edecekler. Nabucco dünyanın 10 yıllık geleceğine damga vurması beklenen ve soğuk savaşın yeniden hortlamasına neden olacağı söylenen bir uluslararası doğalgaz boru hattı projesi.

Zaten dizinin eksen aldığı uluslararası komplo da bu proje etrafında gelişecek. Dizi, sıradan insanların nasıl birer kahramana dönüşeceğini anlatıyor. Bir başhekim (Mahir Günşıray) ve karısı (İpek Tuzcuoğlu) kendilerini birdenbire dünyanın tarihini değiştirecek bir uluslararası komplonun ortasında bulacaklar. Levent Ülgen, İstemi Betil ve Hakkı Ergök de tamamen değişmiş tipleriyle kötü adamların safında yer alacaklar. Dizi bu haliyle dünyanın gelecek 10 yılını görebileceğimiz bir “sihirli fanus” görevini üstlenecek.

Dizinin ilk 13 bölümünde kahraman haline gelen sıradan insanlar, ikinci 13’te bir “ekip” oluşturup, dünyayı tehdit eden kötü komplolar ile savaşmaya başlayacaklar. Dizinin bazı bölümleri Şangay, Tahran ve Özbekistan’da çekiliyor. Mahşer’in yapımcısı ve yönetmeni Koray Demir ise bir reklamcı. Bana göre gerçek zamanlı, bol aksiyonlu ve uluslararası mekanlarda çekilecek bir dizinin hakkından gelmek, ancak bir reklamcının altından kalkabileceği bir iş. Zira kitap dolusu mesajı ve görüntüyü 30 saniyeye sığdırmayı başaranlar onlar değil mi?.. Yüksel AYTUĞ

www.xprodoksit.com

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Yorumlar "MAHŞER DİZİSİ ATV"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. ATV MAHŞER DİZİSİ dedi ki:

  Kısaca Mahşer’in hikayesi Türkiye saatiyle, 07:00”¦ Bütün ülke yeni bir güne uyanmakta. Aynı anda, dünyanın başka köşelerinde esrarengiz cinayetler işlenir”¦ Ve cinayetlerle birlikte, durdurulması neredeyse imkansız bir Mahşer Günü’ne uyanır İstanbul”¦ Ülkenin kaderini değiştirecek, Yeni Ortadoğu stratejilerinin mihenk taşı olacak bir ihale ve bir anlaşmanın imzalanacağı tek bir günde geçer hikaye. Devlet Bakanı Rıfat Sami Coşkun, ihaleye nezaret etmek ve gece gerçekleştirilecek Nabucco Anlaşması’nı imzalamak üzere görevli olarak İstanbul’a gelmiştir. Aynı zamanda, hamile kızı Süreyya’yı da ziyaret eden Rıfat Sami’nin bilmediği bir şey vardır: Türkiye’nin dünya siyasetinde etkin bir aktör olmasını istemeyen güçler İstanbul’un Mahşer Günü’nün mimarları olacaktır!

  İşte O gün ‘Mahşer Gününde’ Cevapları aranacak sorular”¦

  Bakan Rıfat Sami ve Başhekim Mehmet Sarbay’ın hayatı bir kez daha Mahşer Günü’nde kesişecek midir? Ailesini bir arada tutmaya, yeniden kazanmaya çalışan Başhekim Mehmet Sarbay, büyük bir komplonun baş aktörlerinden birimi olacaktır?Erken bir doğum, zamansız bir ölüme yazgılı bir genç kız ve onların kurtuluş hikayelerinde her biri bir satranç taşı olacak karakterler, bu büyük komplonun bir parçasımı olacaktır?Mehmet Sarbay, eski mesai arkadaşları İskender ve Mina, kendisinin bile bilmediği bir lanetle mühürlenmiş genç istihbaratçı Bahadır, bakanın koruma şefi Haldun Köprülü, bakanın dünürü Bedri Hanoğlu ve basiretsiz oğlu Okan, şeytana bile ilham veren Ali Kılıç, darmadağın olmuş bir hayatı yeniden kurmaya çalışan Zuhal ve onu elde etmeye çalışan patronu Gökhan bu maceranın acaba neresindedir? Ve daha cevabını bulacak bir dizi soru”¦ İyi ile kötünün kadim savaşında, tarafları hiçbir zaman net olarak seçilemeyen bu savaşın her hücresinde, bir taraftan politik komplolar tezgahlanırken, bir taraftan da insani sorunlarla boğuşan karakterlerimiz hayatta kalmaya; ailelerini, sevdiklerini ve ideallerini korumaya çalışacaktır. Hikâye, kişisel trajedilerin büyük bir komplonun kavşağında buluşmasını anlatmaktadır. İdeallerle gerçek hayatın, ölümle yaşamın, aşkla nefretin bitmeyen bu mücadelesinde, Ortadoğu’daki “Büyük Satran甝 13 bölümde bir tek gün boyunca sürecektir.

 2. Mustafa Kadirli dedi ki:

  Emre Karayel daha ön planda olmalıydı bence.

 3. abdullah dedi ki:

  arkadaslar kamaraman berbat cekmis one ya öyle bi öne bi geriye ….sanki dizi deil canlandirma ya bu dizi hic tutulmaz izleme rekoruda almaz ya kamaraman deissin yada dizi sona ersin bune ya böle

 4. burcu koç dedi ki:

  gizem dolu bir dizi gerçekten izlenmeye değer…

 5. leyla dedi ki:

  gerçekten güzel bir diziye benziyor