By 14 Nisan 2008 Devamı →

LOURDES ÇABUK KİMDİRLourdes Çabuk Kimdir?

1950 Filipin doğumlu. Santo Tomas Universitesi Filipinlerden mezun Tıp Teknisyeniyim. Daha sonra sanat güzellik ve ruhsallıkla ilgilendim.

Lourdes Çabuk

* İlk başlangıcım ilk gurum ile karşılaştığım ve yoga, kristal taşlar şifacılığı çalışmalarınla başladım. İlk Yoga hocam Osho Bhagwan Shree Rashneesh’ in talebesiydi. – 1970

* Spirituelt açlığım ve bu plandaki çalışmalarım günlük hayat çalışmalarımda çok yararlı olmuştur.
* 1970 – 1990 arası Kadın butiği ve çiçek dükkanı sahibi, Manila, Filipin.
* 1990 – 2000 – Manhattan, New York’ ta – Director ve çiçek dükkanı desinatörlük.
* New York’ ta iç mimarlık tanınmış mağazasında asistanlık ve dekoratörlük.
* Orlando, Florida’ da yüksek moda kadın butiğinde Moda Koordinatörlüğü – 8 yıl.
* Yine tanınmış mücevher dükkanında değerli taşlarla ilgili çalışmalar.
* 4 çocuk, 6 tane güzel torun sahibi.
* İkinci Yoga hocam olan beraberlik içimdeki spirituel ateşi alevlendirdi ve yolumu aydınlattı. Hocamın öğretileri sayesinde yogamda ilerledim ve konuya daha çok hakim oldum. Hocam hatha ve kundalini yoga öğretileri hayatımı tamamen değiştirmiştir. Guru hocamın bana göstermiş ve
yönlendirmiş olduğu, bu aydınlık yoldaki başarımdan dolayı sonsuz teşekkür ve saygı duygularımı ebediyen taşıyacağım.

Gençlik (Güzellik) Yüz Yogası

Filipinli sağlık ve beslenme uzmanı Lourdes Doplito – Çabuk, ciltte yılların etkisiyle oluşan kırışıklık ve sarkmalar için her gün yoga yapmayı öneriyor.

Eğitimini Filipinler’ de Universite Tıbbi Teknoloji bilimi bölümünde tamamladıktan sonra Florida’ da ve sonra İstanbul’ da Raja Yoga, Kriya
Yoga ve Güzellik – Gençlik ve Yüz Yogası dersleri veriyor. Bu çalışmalarda beslenme, duruş, oturuş, stresten kurtulmak, arınma, rahatlama dahil bir dizi uygulamayla bedensel – fizyolojik fonksiyonlar yeniden düzenleniyor. Başka bir deyişle Gençlik Yogası etkisini bedenin içinden dışarıya doğru gösteriyor.
“Seminere katılan herkese her şeyden önce doğru nefes alıp vermeyi öğretiyorum, çünkü ne yazık ki nefes bilinmiyor. Nefes her şey demektir. ”
” yaşlanma durdurulamaz ancak, sağlık ve güzellik ile olgunlaşmak mümkündür.”

Yüz Yogası Nedir?

Güzellik yogası birçok sağlıklı yaşam sistemlerinden alınmış ve kombine edilmiş, hem sağlık hemde güzellik için yapılan bir komple çalışmadır. Güzellik cilt yüzeyi ile sınırlı değildir. Sadece görünüşte güzel görünmek için yapılan bir çalışmada değildir. Aynı etkiyi içerden dışarıya doğru yapmakta lazımdır. Güzellik gençlikle gelen ve yaşlandıkça yavaşça kaybolan bir oluşumdur. Güzellik sanatı kişinin gayreti ve etrafındaki, imkanları kullanarak, zamanla elde edilen bir neticedir. Benim bu konuda arzum konu ile ilgili çok uzun senelerin birikimi olan tecrübe ve deneyimlerimin 360 derecelik bakış açısından size sunarak paylaşmaktır. Yaşlanmak durdurulamaz ancak, güzellikle doğal yıpranmadan olgunlaşmak mümkündür. Bu da güzelliktir.
Lourdes ÇABUK’a Sorularınız için : madamlourdes@siddashramyogacenter.com

YÜZ YOGA VİDEOSU İÇİN TIKLA
İrtibat Adresi : Yogi Adnan Ananda Siddviho Çabuk

Siddashram Yoga Center – Y.A.A.S.C.

Rumeli Cad. Zafer Sok. No:9 Daire:2 Nişantaşı / İstanbul

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Yorumlar "LOURDES ÇABUK KİMDİR"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. Sibel Muşdal dedi ki:

    Kitapdan bende aldım.Bu kitaptaki bilgiler, bir bayanın hayatta sahip olabileceği paha piçilmez en güzel armağan bence Bayan Lourdes’e sonsuz teşekkürler.

  2. zeynep kaşık dedi ki:

    akıllı her insanın hayranlıkla uygulayabileceği ,ruhu da güzelleştirip dinginleştiren bu paylaşımları için Bayan Lourdes'e sonsuz şükran

  3. sema aytar dedi ki:

    Bayılıyorum..Kitap başucu kitabım oldu.Her bayanın evinde bulunması ve uygulanması gereken bi kitap tebrikler…