By 30 Temmuz 2012 Devamı →

LONDRA 2012 ESKRİM GOOGLE DOODLEGoogle, Londra 2012 Olimpiyatları için bugün Doodle’nda eskrim sporunu konuk ediyor. Londra 2012 Olimpiyatlarına çok büyük önem veren Google, ana sayfasını tamamen bu işe ayırdı.

Londra 2012, EskrimOlimpiyatların açılış seremonisiyle seriye başlayan Google, olimpiyatları bütün dünyaya bir kez daha hatırlattı. Google’nın ana sayfasında Londra 2012’nin açılış seremonisinin logosunu gören milyarlarca insan, açılışları izlemek için ekran karşısına geçti.Google’nin sürprizleri bununla da bitmedi.

İkinci gün Londra 2012’nin okçuluk dalını mükemmel bir logo tasarımıyla ana sayfa yapan Google, çoğu insanın fazlaca ilgi duymadığı bu spor dalını da öne çıkardı.Bu sayede milyonlarca kişi okçuluk sporu ve bunun kuralları konusunda milyonlarca sayfa açarak araştırma yaptı.Google’nin üçüncü özel logo çalışması Atlama dalında oldu.Dalış olarak ta bulunen bu dal için oldukça hoş bir doodle yapan Google, yine milyonların sempatisini kazanmasını bildi.

Olimpiyatlarda sürpriz üzerine sürpriz yapan Google’nin 4. tasarımı Eskrim oldu.

Londra 2012 için ana sayfasına Eskrim logosu yerleştiren Google, tıpkı okçuluk gibi fazlaca bilinmeyen bu spora insanların ilgisini çekecek.

2012 Londra Eskrim logosunda kılıçlarıyla maç yapan iki kişi yer alıyor.

Londra 2012 Olimpiyat resmi internet sitesi

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.