By 29 Nisan 2007 Devamı →

LİDA ZAYIFLAMA ÇILGINLIĞIÜNİVERSİTE HOCALARI ZARARLI DEDİ (Eczacı)

30 yıllık eczacıyım. 2005’te yılın eczacısı seçildim. İstanbul ve Ege üniversitelerinden hocalar bu Lida’nın zararlı olduğunu söyledi. Ben eczaneme sokmuyorum. Ama şimdi yeni bir firma “Asıl gerçek Lida’yı biz getiriyoruz” diyor. Ben de, “Bizim istediğimiz yerde sizin Lida’ların analizini yaptıralım, içinde sibutramin yoksa mesele de yok” diyorum. İtiraz etmediler. Bakalım. (Asuman Çakıroğlu- Yonca Eczanesi, Ataköy)

NORMALİN ÜÇ KATI SİBUTRAMİN (Araştırma Görevlisi)

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisiyim. Çalışma alanım toksikoloji. Lida ile ilgili bilimsel yayınları okuyan biri olduğumu belirtmek isterim. Lida, masum ve mucize bir ilaç gibi görülse de içeriği çok ciddiye alınmalı. Bitkisel olması, zararlı maddeler içermediğini göstermiyor. Sibutramin, obezite tedavisinde kullanılan bir ilaç olan Reductil’in de etken maddesidir. Lida, yaklaşık 30 mg sibutramin içermektedir. Bu miktar günlük kullanılabilen miktarın yaklaşık üç katıdır (Forensic Science International, Volume 161, Issues 2-3, 12 September 2006, Pages 221-222). Önerim bu ilacı kendini çok sağlıklı hissetse bile, insanların kullanmaması ve ilacın satışının yasaklanması. (Dilek Battal)

CEVAP VERİLMESİ GEREKEN SORULAR (Eczacı)

Lida’da normalin üç katı sibutramin var. Bu içerikteki bir ilacın Sağlık Bakanlığı’ndan onay alması gerekmez mi? Gerekir. Peki, Sağlık Bakanlığı’na uğranmış mı? Hayır uğranmamış. İçinde sibutramin bulunduğu yazıyor mu? Hayır yazmıyor. Sibutramini kullanması sakıncalı kişilere yönelik uyarılar içeriyor mu? Hayır içermiyor. Bu içerikteki bir ilacı internetten alıp kullanmak doğru mu? Hayır, hayır, bin kere hayır! Bakalım, daha kaç kişinin canı yanacak? Bakalım Sağlık Bakanlığı bu soytarılığa ne zaman dur diyecek? (Zeynep A. Akyol Göksoy, Kardelen Eczanesi, Kemerburgaz)

İMHA EDİLMESİNE KARAR VERİLDİ

(Milliyet Gazetesi haberi)

Sağlık Bakanlığı, tüm valiliklere gönderdiği genelgeyle “Lida Zayıflama Yosun Kapsülü” adlı ürünün imal, ithal ve satışının durdurulmasını, yasal işlem yapılmasını ve mahkeme kararıyla imha edilmesini istedi. Lida’da doktor kontrolünde kullanılması gereken sibutramin tespit edildi. Yetkililer, sibutraminin etkin maddesinin, obezite tedavisinde kullanılan ilaçlarda bulunduğunu ifade etti. Bu maddeyi içeren ilaçların doktor kontrolü dışı kullanımının karaciğer, böbrek, kalp yetmezliğine ve anoreksiyaya (aşırı zayıflık) neden olabileceği belirtildi.

KATASTROFİK BİR TABLO

(Hacettepe Ü. Endrokrinoloji Bölüm Başkanı)
Altı aydır bir felaketle karşı karşıyayız. Yosun hapı adı altında satılan Lida kullanımı, gitgide artıyor. Pek çok hastam, “Doğal bir ürün olduğu için sormaya bile gerek duymadım Hocam” diyor. Bu işler ABD’de tek merkezden çözülüyor, Türkiye’de ise iki başlılık var. İlaçlara Sağlık Bakanlığı, bitkisel ürünlere Tarım Bakanlığı izin veriyor. Ama bazen de böyle, bitkisel destek ürünü adı altında, içinde ilaç hammaddesi bulunan ve tehlikeli sonuçlar doğuran vakalar çıkıyor karşımıza. Bu meselenin, tek elden çözülmesi gerekiyor. Mesela, kemik erimesine iyi geldiği söylenen veya tansiyonu, şekeri düşürdüğü söylenen tabletler eczanelere girebiliyor. Oysa, bunlar ilaç değil. Ama onu eczane rafına koyarsan, tüketici ilaç zannediyor. Lida da öyle. Sonradan hata yapıldığı fark edildi, toplatılıp imha edilmesi kararı verildi. Verildi de ne oldu? Kayıt dışı bir şeyden söz ediyoruz. İsteyen yine temin edebilir. Lida, asıl kadınlar için tehlikeli. Bu ilacı kullanırken gebe kalan kadınların çocuğu sakat doğabilir. Bitkisel ürün kullandığını zanneden anne, çok acı bir sonuçla karşı karşıya kalabilir. (Profesör Selçuk Dağdelen)
KARŞIDAN GELEN ARABAYI FARK EDEMİYORDUM
Bir arkadaşım Lida ile üç haftada yedi kilo verince, “Madem öyle, ben de kullanayım” dedim. Sadece dört gün kullanabildim. Susuzluk falan neyse de, acayip derecede algılama problemi yaşadım. İnsanlar bir şeyler anlatıyorlar, hiçbir şey anlayamıyordum. En ürkütücü olanı da, araba kullanırken, karşıdan gelen aracı fark etmem bayağı bir zaman alıyordu. Ölmek istemediğim için bıraktım. Yedi kilo veren arkadaşım da, bir gece aniden iki eli ciğer gibi kızarınca ilacı bıraktı. Ayrıca baldırlarında, önemli derecede morarmalar oldu. Az kilosu olanlarda daha çok yan etki görülüyormuş. Kullananları Allah korusun! (Gonca Şahiner)
UYUŞUKLUK, SİNİRLİLİK, MUTSUZLUK
İlk üç gün bana enerji verdi ama sonraki günlerde tam anlamıyla dibe vurdum. Beynimde ve ayaklarımın altında uyuşukluk, sinirlilik, mutsuzluk yaptı. Sindirim sistemimi de bozdu. Her gün hiç durmadan su içmekten fenalık geldi ve böbreklerim ağrımaya başladı. Sonra da bıraktım. Benim anlayamadığım, Lida’nın birçok ülkede yasaklandığını söyleniyor. Tarım Bakanlığı hiç mi araştırmadı izin verirken? (Işıl Çavuş)
SEVGİLİMİ KINIYORUM
30 gün kullandım. 60,5 kilodan 55.5’a düştüm. Günlerce kocaman bir kuzu yemişim gibi tok dolaştım. Önce çok enerji verdi. Kalp çarpıntısı 10. günde ortaya çıktı, kalbim dakikada 110 atıyordu. Ürünün, tamamen bitkisel olduğuna inanmıyorum. Garip bir bağımlılık yaratıyor. Kendinizi hayattan bezmiş hissediyorsunuz, hiçbir şeyden zevk alamıyorsunuz. Üç ay kullanılsa inanıyorum ki, insanda intihar hissi uyandırır ve organlarda kalıcı hasar bırakır. Yemek hazırlamak, yemek yemek tam bir angarya oluyor ve neredeyse hayvansal içgüdüyle yaşamak için yiyorsunuz. İşin takıntı kısmı da aynaya baktığınızda ortaya çıkıyor, inceldiğinizi görünce, “Bir şey olmaz, devam!” deyip hapı yutmaya devam ediyorsunuz! Ben, 1.70’im ve 60.5 kiloydum. Huzurlarınızda, kilo vermem gerektiğini düşünen ve “Üç kilo verirsen Afrodit gibi olacaksın!” diyerek beni gaza getiren sevgilimi kınıyorum. Zaten Tanrı, kendisini cezalandırıyor, ben zayıfladıkça, o balon gibi şişiyor. (Zeynep E.)

 

DİYALİZ MAKİNESİNE BAĞLADIK

Altı yıllık hekimim, bir eğitim ve araştırma hastanesinin beyin cerrahi kliniğinden uzmanlığımı almak üzereyim. Bir süre önce, bel fıtığı operasyonu için kliniğimize yatan ve Lida’yı 45 gün kullanan ve yaklaşık 10 kilo vermiş bir erkek hastanın, yapılan rutin tetkiklerinde, daha önce var olmayan böbrek yetmezliğinin hastayı diyalize girmeye mecbur edecek düzeyde geliştiğini gördük. İlaç sınıfına girmediği için etkinlik ve güvenilirlik çalışması yapılmamış bir maddenin Sağlık Bakanlığı onayı olmaksızın, eczane raflarına girmesini sadece şuursuz bir ticari hırsa bağlayabiliyorum. Ancak ben ne düşünürsem düşüneyim, siz ne yazarsanız yazın, bu maddenin bu şekilde kullanımı, halihazırda kullanan hekimlerin bile var olduğu düşünülürse, engellenebilecekmiş gibi durmuyor. (Ö. Emre.)

BIRAKTIM, DEPRESYONDAN ÇIKTIM

 

Bir arkadaşımın önerisiyle başladım. Kalp çarpıntısı, görme bulanıklığı ve inanılmaz bir sinirlilik hali başladı. Bunların hiçbirinin Lida’dan kaynaklandığını düşünmedim tabii. Ta ki, sinirlilik halim bir çıkmaza girip, soluğu psikiyatristimin kapısında alıncaya kadar. Doktorum, normal bir seansın ardından kullandığım antidepresanın dozunu üçe çıkarmaya karar verdi. Bilinmeyen bir nedenle, aniden depresyonun dibine vurmuştum. Tam seans bitmek üzereydi ki, verdiğim 10 kilodan söz açıldı ve Lida kullandığımı söyledi. Size doktorumun yüzündeki paniği anlatamam. “Anında bırakıyorsun Lida’yı. Hemen şimdi” dedi. Antidepresanla birlikte kullanmak daha da feciymiş. Son dönemde aynı şikayetle gelen üçüncü hastasıymışım. Lida’yı bıraktım, depresyondan çıktım. (A.D.A)

 

YER AYAKLARIMIN ALTINDAN KAYIYORDU

Topu topu beş gün kullandım. İştahım kesildi, acayip su içtim, o canavar gibi yemek yiyen ben, bir lady edasıyla ağırlaştım. Hoşuma gitti açıkçası. Ama… Üçüncü gün, yer, ayaklarımın altından kaymaya başladı. Sanki yüzüm uyuştu, ağzıma hükmedemediğimi düşündüm. Revirde tansiyonum ölçüldüğünde, hemşire “İyi misiniz? Tansiyonunuz 17-11?” dedi. Hemen dahiliye uzmanı geldi, sonsuz tansiyon takipleri ve bir sürü tahlil. Utanarak sordum doktora “Lida, yapmış olabilir mi?” “Ne içtiğinizi bilmiyorsunuz ki, tabii ki yapabilir” dedi. Yaklaşık beş gün, gözümü açmadan yattım. Sonra yavaş yavaş toparlandım. Ha bu arada, o beş günde dört kilo vermiştim. Artı iki olarak bana geri döndü. (Deniz Fidan)
DİREKTEN DÖNDÜM
Sekiz gün aldım. Kabus ikinci gün başladı. Ellerim titriyor ve konuşma zorluğu çekiyordum. Ağzımdan istem dışı sesler çıkıyordu. Muhtemelen kan şekerim, korkunç bir şekilde düşüyordu. Bir haftada beş kilo verdim. Yedinci günde aniden kalbimde ritim bozukluğu hissettim. Önce üstünde durmadım. Sıkıntıdan, yorgunluktan falan dedim. Ve ilaçtan bir tane daha aldım. Ertesi gün ise durumum daha vahimdi. Kalp atışlarım iyice bozulmuştu. En yakın hastanenin aciline gittim. Hemen elektro çekildi. Durumum felaketti, ritim bozukluğu had safhadaydı. Hemen oksijen takıldı. Makineye bağlandım. Kan örneği alındı. Gelen tahlil sonuçlarımda mineral dengemin alt üst olduğu görüldü. Potasyum seviyem çok çok aşağılara düşmüştü. Potasyum seviyesinin düşmesi kalpte ritim bozukluğuna sebebiyet veriyormuş. Hemen hastane yatırdılar. Sabaha kadar dört ünite potasyum takviyesi yapıldı. Hálá bir düzelme yoktu. Hayatım bir anda kararmıştı. 24 saat boyunca holter cihazı takıldı. Her tarafımdan siyah kablolar sarkıyordu. Direkten döndüğümü düşünüyorum. (Safiye B. K.)
CİNSEL SORUN YAŞADIM

İş icabı spora fazla zaman ayıramadığım için kilo sorunum var. 42 yaşında, 1.75 boy ve 80 kiloyum. Üç gündür Lida kullanıyorum. Daha önce bir sorunum yokken, ilk defa bugün cinsel manada sorun yaşadım. Ve yardımcı ilaç kullandım. Erkekler açısından yan tesirleri olabilir diye düşünüyorum. (Alpay A.)

KULLANACAĞIM DİYE TUTTURDU
Eniştemin astımı ve guatrı var, yüzü pancar gibi, yine de kullanacağım diyor. Annemin de hipertansiyonu ve demir eksikligi var, o da tutturdu, ben de kullanacağım diye, merak ediyormuş. Kullanmasını istemiyorum. “Yan etkisi olursa bırakırım” dedi. Ama öldükten sonra bir kıymeti yok ki. Lütfen çabuk yazın bu konuyla ilgili yazınızı, herkesi sarmış durumda bu Lida meselesi. (Aylin C.)
NEFES ALAMADIM
İki haftada beş kilo verdim. Uykusuzluk, kalp çarpıntısı, stres ve hızlı sinirlenme problemlerine rağmen kullanmaya devam ettim. Ta ki bir halı saha maçının 15. dakikasına kadar. Genelde haftada bir koşmamdan ötürü, kondisyonum iyi seviyededir. Ancak o maçta 15 dakika sonra bittim. Nefes alamadım. Kesinlikle bu ilacın ağır yan etkileri var. (Mert Akalın)
50 GÜNDE 7 KİLO
42 yaşında menopoza girdim. Hayatım boyunca dengede tuttuğum kilom sürekli değişmeye başladı. En son Lida aldım ve 50 günde yedi kilo verdim. Şu an istediğim kilodayım. Bende yan etkisi olmadı. 22 yaşındaki kızımda, aşırı halsizlik, uykusuzluk gibi yan etkiler oluştu. (Nesrin Çakmaklı)

 

MÜTHİŞ BİR BULUŞ

10 yıllık eczacı kalfasıyım. Bence müthiş bir buluş Lida. Ha yan etkileri yok mu? Var. Ama çevremdeki sağlıkçı ve doktorlardan öneri alarak, Lida’nın yan etkilerini ortadan kaldırdım. Şu an verdiğim 15 kilonun keyfini sürüyorum. Sadece 3-5 kilo fazlası olanlarda yan etkiler daha fazla görülüyor. (Özlem K.)
NE OLUR BİZİ YAKMAYIN
13 gündür Lida kullanıyorum dört kilo vermiş durumdayım. Piyasada iki farklı Lida ürünü var: 1-Kolay yoldan para kazanmak isteyenlerin piyasaya sürdüğü, Tarım Bakanlığı onaysız, prospektüsü olmayan sahte Lida. 30 YTL’ye satılıyor. 2- Orijinal ürün, Tarım Bakanlığı onaylı, Türkçe prospektüslü, 55 YTL. Ne olur bizi yakmayın. Biz Akdeniz kadınları yağ deposu gibiyiz, ne güzel zayıflıyorduk Lida’yla. Şimdi siz olaya el atınca, hayatımız zorlaşacak. (Emine Y.)
44 BEDENDEN 38 BEDENE
Doğumdan sonra 75 kilodan bir türlü düşemedim. Ve Lida kullanmaya başladım. Şimdi 60 kiloyum, 44 bedenden, neredeyse 38 bedene düştüm. Vücudum inanılmaz inceldi, biçimlendi. “Sağlık Bakanlığı yasaklamış” diyorlar. Büyük ilaç firmalarının oyunu olduğunu düşünüyorum. Ben memnunum. Kullanmayı düşünenlerin bir kan testi dizisinden geçmelerini ve gün aşırı kullanmalarını öneriyorum.
(Sibel Akçalı)

RİSKE DEĞER

Millet olarak her şeyi abartmaya meraklıyız. Bana göre Lida, iştah kontrolü sağlayan bir destek. Ben 37 yaşında, iki çocuk annesi, tüm gün oturarak çalışan, akşamları ise eve gidince koltuğa serilen bir kadınım.

İşim çok stresli, ben de oldum olası çok iştahlıyım. 20 kilo fazlam vardı. Bana çok iyi geldi. Çünkü bazı sağlık sorunları da yaşamaya başlamıştım. Horluyordum, sırtımda deformasyon vardı, her an fıtığa dönüşebilirdi, omuzlarım, kollarım ağrıyordu, kolesterolüm yüksek çıktı. Her gittiğim doktor “En az 10 kilo verin hemen” diyordu. Lida’ya başladım, şimdilik dört kilo verdim. En az üç ay kullanmaya kararlıyım. Kimyasalların vücuda etkilerini, uzun vadede zarar vereceğini bilecek durumdayım. Ama basitçe cost-benefit analizi yapınca, kilo nedeniyle yaşadığım ve yaşayacağım sağlık sorunları bu riski almaya değer. (Nevin U.)


Ayşe ARMAN-Hurriyet
Haberin Devamı için TIKLA

GERÇEK LİDA YOSUN KAMPÜSÜ YAZISINA GÖZ ATMADAN LİDA SATIN ALMA – YENİ

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , , , ,


1.551 Yorum Var "LİDA ZAYIFLAMA ÇILGINLIĞI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. burcu kaya dedi ki:

  Eveeet tüm yorumları okudum; bu ve bunun gibi hapları kullananları şiddetle kınadığımı yazmadan edemedi.
  Sene 2009 aylardan Kasım; sabah mide bulantısı, baş dönmesi, daire şikayetleri ile güne merhaba dedim. Bir şekilde kendimi toparlayıp işe geldim. Masama oturduğumda kendimi berbat hissediyordum ve bir şeyler olacağını anlamıştım ve hemen uzaktan gördüğüm bir arkadaşıma telefon açıp onu yanıma çağırdım. Pek iyi olmadığımı söyleyip beni servise çıkarmasını istedim (düşünüyorum da; sanırım tek şansım hastanede çalışmaktı). Bir odaya aldılar beni kan tahlilleri, ekg”¦ Derken eşimi aradım ve gelmesini istedim. Birkaç saati arkadaşlarımla eğlenerek geçirdim. Eşim geldiğinde üzerimi değişmek istediğimi söyledim. Ve en son kollarımı kaldırdığımı hatırlıyorum. Uyandığımda kapı aralığından ağlamaklı bir ifade ile bana bakan eşim, başımda monitör, kollarımda serumlar, etrafımda koroner yoğun bakımın tüm çalışanları vardı. Herkes uyanmamı, beyinle ilgili bir hasar olup olmadığını merakla bekliyormuş.
  Evet o sabah kalbim durmuştu ve hastanede olmam tek şansımdı bir şeyler için geç olmadığını görebilmek adına. Birkaç günlük hastane serüveni ardından ICD takılması önerisi ile taburcu edildim. Şimdi sol omzumda mini bir defibrilatör (ICD) ile yaşamımı sürdürüyorum.
  Düşünüyorum da o zamanlar en kolay yolu seçerek zayıflamak ne hoş gelmişti bana, ama bir evlat sahibi olduğumu, gözlerimin içine bakan bir kocam olduğunu, beni el üstünde tutan bir ailem olduğunu düşünememişim”¦

 2. aylin aydın dedi ki:

  merhaba arkadaşlar,ben 2 kutu lida kullandım.evet kilo gerçekten verdiriyor bu bir gerçek.ama diğer bir gerçekte sağlığım bozuldu.kalp çarpıntısı,unutkanlık,ağız kuruluğu vs.ama en önemlisi tiroid ameliyatı oldum.tiroidimde 3 cm lik bir nodül oldu bunun sebebide lidaydı.nodülle birlikte tiroid organınıda aldılar.sebebi lida.arkadaşlar tavsiyem lidayı sakın ama sakın kullanmayın.ben canımı bu kadarıyla kurtardım…..hoşçakalın.

 3. Serpil Kurcan dedi ki:

  Bence bu tür ürünlerin tamamı zararlı, en mantıklı olanı doğal yollardan zayıflamak. Piyasada çok sayıda zayıflama hapı var, ben daha önceden lida kullandım ama çok kötü oldum, kimse kullanmamalı.

 4. ayse dedi ki:

  ben aldim kullandim 15 gunde 5 kilo verdim 2 ay oldu hala koruyorum verdigim kiloyu ama ilaci alirken dikkat edin sahteleri olabilir

 5. SAGDIC dedi ki:

  MERHABA ARKADASLAR !!!

  YORUMLARINIZ OKUDUM SEVINDIM BIRAZ KORKTUM AMA
  ALICAM VE BASARICAM DEDIM SIPARIS ETMEK ISTEDIM OLMUYOR :(((
  CÜNKÜ BEN ALMANYADA YASIYORUM :(((
  YURTDISI KARGO GÖNDERMIYORLARMI ????
  UFFF BASARICAM DIYORUM YINE YIKILIYORUM
  NE YAPICAM BEN ???

 6. aysegul dedi ki:

  siz lidayı için için içmeyede devam edin..bende bi arkadaşımın sayesinde içtim o lanet olası hapı ilk kutuyu sipariş ettim içinden 15 tane filan içtim oo dedim süpermiş bu hap yaa bi ayda 7 kilo verdim..diğer 15 tane kalanı dağıttım sağa sola..2.kutuyu sipariş ettim.3.günü neye uğradığımı şaşırdım..bi el ayak titremesi ki sağlıkla ilgili hiç bir problemim yok bi ölçtüm ki tansiyonum 16 ya çıkmış kalp atışım oturduğum yerde 140 atıyoo..kalktım soğuk suyun altına duşa gireyim dedim duş kabinindeki telefonu bile tutamadım yere düştü o kadar titriyodum düşünün klimayı açtım soğuk sözde tansiyonu düşürüyomuş diyee..baktım olmadı gittim acile..sabaha kadar müşade altında tuttular.ertesi günü attım olduğu gibi hapı..keşke atmakla kalsaydım iyiydi psikolojimi mahfetti o yaşadığım korku günlerce aylarca üstümden gitmedi depresyona soktu beni insanlardan korkar kaçar oldum kimseyi dinlemez oldum beynim başka alemlerde geziniyodu sanki..ben evde oturmayan kız evden çıkmaz odamadan çıkmaz oldum içime kapanık biri oldum..neyseki daha yeni yeni toparlıyorum kendimi oilacın içinde ne varsa artıkk öldürüyoo o ilaç..

 7. Minemosyne dedi ki:

  lidacı .com adresinden aldığımlidalarda sinemaki çayı çıktı hem sağlığımla oynandı hem 135 tl param gitti.sahtekar lidacılara karşı önleminizi alın.3 kuruş için sağlığınızı hiçe sayıyorlar.

 8. SEVDA dedi ki:

  LİDA YANT ETKİSİNİ YAŞAMAMAK İÇİN SADECE B VİTAMİNİ YETERLİDİR.

  Arkadaşlar buraya ürünü karalayacak yazıları yazmadan önce, ve ürünü kullanmaya başlamadan önce yan etkilerini endikasyonlarını okusaydınız. Böyle bilinçli bilincsiz yazıları okuyunca öfkeleniyorum. Ben lidayı almadan önce güzelce okudum araştırdım.. Tek yan etkisi B VİTAMİNİ eksikliği, yani B VİTAMİNİMİZİ ÖLDÜRÜYOR, HALİYLE BU SEFER BEYİN ZORLANIYOR VE B VİTAMİNİ İLE ÇALIŞAN ORGANLARI ETKİLİYOR..BU YÜZDEN MUTLAKA B VİTAMİNİ ALIN DİYE YAZAR LİDA KULLANANLARA. BEN LİDA KULLANDIM VE B VİTAMİNİNİ HAP OLARAK ALMAK İSTEMEDİĞİM İÇİN, HER SABAH 1 YUMURTA VE BEYAZ PEYNİR MUTLAKA YEDİM. YUMURTA B VİTAMİNİ İÇERİYOR..HATTA BAZEN 2 TANE YİYORDUM SEVİYORUM YUMURTAYI.. YANİ KISACASI SABAH BİR LİDA ALIYORUZ. YARIM SAAT SONRA KAHVALTIYA OTURUYORUZ, BİR BARDAK SU DAHA İÇİP YUMURTAMIZI PEYNİRİMİZİ YİYORUZ. GÜNDE SADECE 1 KERE ALINIR LİDA. VE YUKARIDA SAYDIKLARINIZIN HİÇBİRİNİ YAŞAMADIM.. DUDAK KURULUĞU YAPIYOR TABİKİ SU İÇECEKSİNİZ. SUYUDA ABARTMAYIN TABİKİ. TÜM GÜN 2,3 LİTREYİDE GEÇMESİN.. BU ŞEKİLDE LİDANIN ZARARINI ASLA GÖRMEDİM.

 9. çimen dedi ki:

  bu ilacı kullananlara afedersiniz ama ''deli'' demekten başka hiçbirşey gelmiyor aklıma. Bu delilerin içinde bende vardım ta ki işyerinde aniden tansiyonum düşüp çenem kitlenip yere yapışana kadar.. acil de açtım gözümü, oksijen verdiler serum taktılar 12 saat müşaade altında kaldım daha da geçmese midemi yıkayacaklardı.. vücudumdaki bütün sinirler kitlenebilirdi kalp dahil, ben çok ucuz kurtulmuşum..
  yapmayın etmeyin içmeyin bu ilacı!!
  gerçekten ciddi yan etkileri var, insanlar öldü bu ilaçtan rica ediyorum, kendinize en uygun diyet ve yürüyüşle sağlıklı kilo vermeyi tavsiye ediyorum. herkese iyi günler.
  not:kullandığım ilaç orjinaldi lida nın türkiye distribütörlüğünden bizzat satın aldım.

 10. amazon dedi ki:

  Doktorlara soruyorum, içlerinde ne olduğunu bilmedikleri, yan etkilerini araştırmadıkları ve hasta hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan leblebi gibi dağıttıkları ilaçlara ne demeli?
  Yada ilaç firmalarının yeni çıkardıkları ve yeterli testlerden geçirmeyip, doktorların hastalarına yazmalarını sağlayıp deneme yoluyla test etmelerine ne demeli?
  Ben prospektüslerini okumadan hiçbir ilacı kullanmıyorum ama etrafımda yanlış ilaç yüzünden zarar gören birçok insan gördüm, ilaçların da ciddi zararlara neden olan yan etkileri var ancak bütün bu ilaçlar kişiye göre yarar ve zarar dengesi kurularak veriliyor yada öyle olmalı..
  Üstelik bunun içindeki "tehlikeli" denen maddenin tıpta da ilaç firmaları tarafından kullanılan ve doktorlar tarafından hastalara verildiği biliniyor.
  Bu şekilde satılmasından kimler rant kazanamadı da kötüleniyor acaba?
  hepsi bir yana bu yada başka bir ürüne zararlı diyen, ancak ciddi bir uyuşturucu ve zehir içeren ve hiçbir faydası olmayan sigaraya neden yasak konmuyor? hatta bunu kullananlar bile nasıl oluyor da en azından yararı olabilen bir maddeye "zararlı" diyebiliyorlar. Sigara kadar zararlı bir madde nasıl rahatlıkla heryerde satılıyor, kimse toplattırıp imha edelim demiyor!
  Lütfen bütün bu soru işaretlerini bir düşünün..

 11. erkan44 dedi ki:

  Ben de denemek istiyorum bakalım ne olacak

 12. özden özbinar dedi ki:

  dr-cardio sen doktormusun doktor olduğunuda bilmiyoruz ama.lida hakkında yazdığın yorumları okudum lida cinsel performansı ve hazzı törpüler demişsin bu yanlış bir ifade, doğrusu törpüleyebilir olacak çünkü hiç bir zaman bir ilacın yan etkisi hakkında kesin bir yargı söyleyemezsiniz, lida sende cinsel fonksiyon bozukluğu yapmış olabilir ama bir başkasında yapmayabilir.lütfen insanların kafasını karıştıracak yorumlar yazmayın.

 13. canan okyay dedi ki:

  Ağız içinde meydana gelen kuruluk. Tükrük bezlerinin görevini yapmaması ya da başka bir hastalık nedeniyle oluşması olarak yazıyor sitelerde arkadaşlar. bitkisel tarifleri kullanarak ağız kuruluğuna çözüm arıyorsanız size yardımcı olacak tarifler.

 14. dedi ki:

  merhabalar evet lida konusunda belki haklısınız çok zararı var filan ama ..
  ben uçan balon misali dolaşıyordum ve şükürler olsun kilolar bir bir gitti yan etkilerin hepsini yaşadım çok zordu ama aç kalmak harika 😀
  şu an bir bebek dünyaya getirdim elbette kalan fazla kilolar oldu emzirme dönemimim biter bitmez bulup uluşturup alıp başlıycam
  biliyorum kötü örneğim ama kilolu da mutsuzum 🙁
  sevgiyle kalın
  m.ç

 15. lidamida dedi ki:

  ben 2007 yılında lida ile 3 ayda 20 kg verdim, aradan geçen 3 senede bu verdiğim kiloları aynı şekilde aldım,fakat fazla yemek ve hareketsiz yaşam tarzı buna sebep oldu. şimdi yine lida aldım ve şuan 85 kg 1.65 im. bugünden itibaren 1 ay kullanıp sonuçlarına bir bakıcam, bana lida herhangibir yan etki yapmıyor, yastığa başımı koyar koymaz uyuyor, düzenli tuvalete çıkıyorum, sadece ellerimde titremeler oluyor , o da ilacı içtikten 2 saat sonra başlayıp 3-4 saat kadar sürüp geçiyor, sebze meyve yoğurt süt gibi sağlıklı şeylerden az miktarda gün içinde tüketin, aç kalmayın, yoksa halsizlik yapıyor, ben lidayla 2007 de mucize yaşamıştım yine yaşayacağıma inanıyorum.

 16. gülnur dedi ki:

  aynı şey bendede oluyo filiz

 17. BİR DOKTORUM dedi ki:

  BEN DOKTOR OLARAK VE İNSANLARIN SAĞLIĞINDAN SORUMLU BİRİ OLARAK YAN ETKİSİ OLAN BU İLAÇLARI ÖNERMİYORUM SAĞLIĞINIZ ZAYIFLAMAKTAN DAHA ÖNEMLİ BENCE KENDİNİZİ KANDIRMAYIN ZAYIFLAMAK İSTİYORSANIZ BİR DOKTORA BAŞVURUN VE MUTLAKA SPOR YAPIN

 18. Selçuk dedi ki:

  Sabah kahvaltıdan 30 dk önce 1 adet kullanarak 30 günde 15 kilo verdim ve 120kg dan 105kg a düştüm. Her hangi bir rahatsızlık hissetmiyorum. Sabah kalkınca ve gece yatmadan önce 25-30 mekik 5-10 şınav çekiyorum. Bol bol su içip işe giderken gelirken yürümeye gayret ediyorum. Eskiye nazaran yemeye içmeyede özen gösteriyorum. Kısaca Lida'dan memmunum tavsiye ederim.

 19. damla kara dedi ki:

  kesinlikle lida kullanmanızı tavsiye etmiyorum on gün kullandım ölüyodum sanki uyuşturucu bağımlısı gibiydim insanlarla bağım tamamen koptu. söylenen hiçbir seyi anlamıyodum. psikolojinizi alt üst ediyor dengeniz bozuluyor. kalp atışlarım hızlandı gecelerı uyuyamıyordum lütfen kullanmayın….

 20. meraklı dedi ki:

  şu anda kullanan var mı

 21. gzm dedi ki:

  arkadaslar fx 15 te ıcmeyın aynen b uyaptıgınız etkılerı yapıyor lıdaya gore dahada az olsada sıbutramın ıcerıyor

 22. kübra yılmaz dedi ki:

  merhaba arkadaşlar,bugün benim 10 nun cu günüm gayet iyiyim sadece kalp çarpıntısı var sabahları aç karnına bol su ile içiyorum,30 dk sonra kalvaltımı yapıyorum canım istemesede az bile olsa yemeğe çalışıyorum hiç bir sorunum yok gayet iyiyim ve ben 17 yaşındayım=)=) 30 yaşımda bir halam var bende önce o kullandı 18 günde çöktü çok kilo verdi hala yemek yiyemiyor galiba bünyeden bünyeye değişiyor benim tavsiyem mutlaka düzenli olarak zorla olsa bile gerekli olan gıdayı alın.

 23. Filiz dedi ki:

  Merhabalar ben 2007 senesinde lida kullanıyordum. Düşük nabız ve düşük tansiyon problemlerim vardı. 2,5 aylık bi kullanım sonrası 14 kilo vermiştim ve tansiyon ve nabız sorunlarımda biraz düzelmişti ama hala fazlam vardı. Gazetelerde çıkan haberlerden dolayı ailem devam etmeme engel oldu. Şu an malesef tekrar kilo aldım ve tekrar başlamayı düşünüyorum.
  Bende bu haberi okudum. Hemde bir çok gazetede hatta ilaç ismini öğrenmek için araştırdım. Hiçbir haberde ilç ismine rastlayamadım sadece bir tanesinde kızın arkadaşı olduğunu belirten bir kişi elma krom kullandığını yazmıştı.
  Benim fikrime gelince; Lidanın daha önce etkilerini yaşamış biri olarak kullanılan lida olsaydı bu kız 6 ayda sadece 11 kio vermezdi. Birde herkes zayıflamasına takılmış ama 6 ayda aslında ayda 4 kilodan 24 kiloya kadar kilo vermek sağlıklı bi durum. Bence vurulan iğneye ve kızın o iğnenin içindeki maddelere bi allerjisi varmı diyede bakmak lazım.

 24. XprodoksiT dedi ki:

  11 kilo veren Ebru’nun şüpheli ölümü

  BURSA’DA sırt ve kasık ağrıları şikâyetiyle gittiği hastanede iğne yapılıp taburcu edilen Ebru Atabeyoğlu (24) akşam bir nişan töreninde babasıyla dans ederken fenalaşarak yaşamını yitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Öğrencisi Ebru, önceki gün ağrılarla Muradiye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ağrı kesici iğne yapılan kız taburcu edildi. Akşam ailesiyle bir nişan törenine giden Ebru, babasıyla dans ederken fenalaştı. Babasının kollarında baygınlık geçiren genç kız, yine Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Zayıflama ilacıyla son 6 ayda 11 kilo verdiği belirtilen Ebru’nun ölüm nedeni otopsi sonucu belli olacak.
 25. EMEL dedi ki:

  ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUN!!!
  22.04.2010 tarıhlı gazelere bakarsanız lıdanın nekadar zararlı oldugunu anlarsınız.23 yaşında bı kız kalp krızı gecırere hayatını kaybetti.lidadan dıye belırtıyo gazete!!!!

 26. ülkü b.t dedi ki:

  slm ben ülkü 167 boyunda 109,90gr kilosu olan bir bayanım 10.04.2010 tarihinda başladım lida kullanmaya bugün 15.04.2010 ve ben 106,70gr sadece agız kurulugu oluyor daha önce de lida kullandım fakat sahtesi imiş ögrenince hemen bıraktım günde 3 adet kullanıyordum şimdi ise 1 adet kullanıyorum şeker hastasıyım şekerim çok yüksekti lida kullanalı şekerim düşüyor çok rahat ettim sadece gece çok uyanıyorum size gene haftalık yazcam arkadaşlar kilolu yaşamaktan bıktı iseniz kesinlikle kullanın ben kendimden biliyorum 2kutu bitimine dek yazcam size her hafta

 27. aysel dedi ki:

  yaaa gercekten herkste farklı etkısi war bunun hangisi dogru hangısı dogru ögrenciyim paramı ve daglımı yakmak istemiyorum hos kımse istemezz……

 28. Ali Demir dedi ki:

  Arkadaşlar Lidayla Alakalı Çok kapsamlı araştırma yapan biriyim Bende kullandım vede bu ilacın üzerine ilaç tanımam…

  Şimdi Bazı Sorular Sormak İstiyorum
  1-Lida bu kadar zararlı ise dünyada bir çok ülkede satılıyor
  2-Düne kadar Eczanelerde satılıyordu vede Bir milyondan fazla satıldığı söyleniyor
  3-İnternetten kısa bir araştırma yapın en MASUM İLAÇ OLAN GRİBİN VE AĞRI KESİCİLERDEN ÖLEN BİNLERCE İNSAN VAR EE şimdi gripini ve ağrı kesici ürünlerinimi yasaklayacağız
  4-İçeriğindeki subramit denilen maddeden dolayı yasaklandığı söyleniyor Allah aşkına içeriğinde Lidadan daha fazla subramit içeren bir çok ilaç piyasada satıldığınına ne demeli

  SONUÇ: lidanın yasaklama olayı daha çok siyasi sebeblere dayanıyor vede bu ilaçtan kullanıp zarar gören kişiler genelde Lidanın kullanım tekniğine dikkat etmemelerinden kaynaklandığını söyleyebilirm şimdi günde bir tane kullanman gerek diye uyarı var ADAM GÜNDE 2-3-4 ADET KULLANIP VE ZARAR GÖRDÜĞÜNDE LİDANIN NE SUÇU VAR AYNI ŞEKİLDE VİTAMİN HAPIDA KULLANIN ZARAR GÖRÜRSÜNÜZ

 29. AHMET MİNDİVANLI dedi ki:

  tamamdır yorumlar yazılıyor merhaba arkadaşlar ben gebze kocaeliden yazıyorum gebze merkezde işletmekte olduğumuz bir aktar mağazamız var ve lidayı ilk geldiğinde kullanan birisiyim ilk başlarda halsizlik baş ağrısı ve çok susatma özelliği vardı ondan sonra geçiyor bu sorunlar tam 3 ay boyunca düzenli kullandım ama müşterilerime önermedim tam etkisini görmeden 3 ay sonunda 112 kilodan yemin ediyorum size 93 e düştüm sonra hiç dikkat etmedim 2 ayda 106 ya çıktım ve tekrardan başladım ama dikkat edeceğime ant içtim resmen şuan 91 kiloyum tekrardan başladım 5 gündür içiyorum 90 kilo geliyorum ve tüm müşterilerime öneriyorum özellikle lida önermiyorum ama beni gören her müşterim nasıl zayıfladığımı merak ediyor bende açıkça söylüyorum böyle böyle ama böylee yan etkileri var diye sizden ricam samimiyetime inanın internetten hap siparişi vermeyin bana günde kaç firma geliyor lida satmaya asla almıyorum çok düşük rakamlarda bile geliyor ama asla özellikle orjinal olanları alıyorum içinden 1 adetinin tadına bakıyorum artık uzmanı oldum diyebilirim ve her verdiğim müşterim dönüş yapıyor burda yazılan tüm yorumlarınızı takip ediyorum ama artık kimse yorum yazmıyor inanın lida çok etkili bir ürün ama reduktil zenical vs. gibi firmalar fiyatı ucuz diye karaladılar ve suçladılar tabiki bu bahsettiğim firmalar çok büyük firmalar olduğu için lidada bunlara yenildi hatta bi ara gazetelerde bile reklamı vardı sağlık bakanlığı aldı üzerine fiyatını artırdı eczanelerde satıldı bunlardan nasıl bir oyunda olduğu anlaşılabilir eğer samimiyetime güveniyorsanız bana ulaşın dükkan tel:02627421269 yemin ediyorum ki size asla para uğruna değil sadece samimiyetimi anlatıoyrum emin olun zayıflamak o kadarda zor değil korkmayın iyi günler iyi zayıflamalar…AHMET MİNDİVANLI GEBZE LOKMAN BAHARAT 0262 742 12 69

 30. ahmet mindivanlı dedi ki:

  artık yorum yazılmıyor mu??

 31. esra neslihan yılmaz dedi ki:

  bende bugün zayıflama hapı kullanmaya başlamaya karar verdim ve netten araştırma yapıyodum aat 12 den beri liya takıldım… aslında ben lahana kapsülü varmış onu araştırıyordum ama ondaki yorumlar olumlu degldi. birden kendimi lidanın içinde buldum…şimdi karasızım ne yapmalıyım. bu ara çok iştahım açışdı çok fazla yiyorum ve sanırım sabah gidip lida alacagım sanırım dayanamıyacagım.. aslında biliyorum kötü bişey yapıyorum ama içimden almak ve bir an önce zayıflamak geçiyor. 1.59 60 kg sanırım tam kilom ne dir şimdi bilmiyom ama habire şiştigimi biliyorum:))ben kıbrısta yaşıyorum inşaallah burada sahte olmayanı bulurum……….

 32. lida dedi ki:

  lidayı çok seviyorum

 33. Ahmet Akkan dedi ki:

  İnanılmaz şekilde faydasını gördüm bu kadarını beklemezdim

 34. elvan coskun dedi ki:

  merhaba ben bugun kullanmaya basladım lıdayı 178 boyundayım 75.50 kg mım sımdıden goruyorum lıdanın faydasını agız kurulugu yaptı 15 dakkada 1 buzdolabını karıstıran ben sımdı sadece su ıcıyorum yemek atıstırmak aklıma bıle gelmıyor ıse yarıycak anladım sonucları hepberaber gorucez salıklı guzel gunler dılıyorum

 35. yasemin bülbül dedi ki:

  merhaba, bende lidayla ilgili deneyimimi paylaşmak istedim. Lidayı gecen yıl iki arkadaş ortak alıp(2 kutu 80 tl di) kullanmaya başladık sanırım 75 kiloydum arkadaşımda 86 civarı bende ve arkadaşımda pskolojik değişimler başladı artık hayatı ve yanımızdaki nişanlıllarımızı önemsemez hale gelmiştik belirli arkadaş ortamlarında mutsuz ve konuşmaz olmuştuk ikimizdede aynı etkilerin oluşmasından dolayı sonuçu lidaya bağlıyoruz. Lida kullanırken günde 3 litreden fazla su tükettim elimde şişyle dolaşır oldum, uuykusuzluk ve dalgınlık yarattı bnde caddede karşıdan karşıya gecrken araba kornaları duyar oldum dalgınlıktan ve 1 kutunun bitimine 8 tane kalana kadar kullandım hergün saat 10.00dan evvel kalkıp içtim harfiyen uydum söylenelere ama kutu sonuna doğru aşırı baş ağrısı yaptı ve sol kolumda hafif ağrılar oluşmayada başlamasıyla bir paketi bitirmeme bir hafta kala kullanmayı bıraktım size tüm samimi duygularımla yazdım bu deneyimimi inanmak isteyenler yada istemeyenlerin kendi secimidir bu. Ve sonuç olarak 18günlük kullanım içinde sürkli tartılmama rağmen verdiğim kilo 2 kiloyu gecmedi başkalarında nasıl işe yaradı bende yaramadı hala anlamıyorum:s ama gercekten kullanırken iştahım kesildi yemek denildiğinde veya kokusunu aldığımda miğdem bulanıyordu abartısız zorla yemek yiyebildiğim halde iki arkadaşta sadece 2 şer kilo verebildik.Tek olumlu yanı iştahımı kapattığında mutlu oluyordum ama sonuç sadece 2 kilo….değmez birşeydi.

 36. yasemin Bülbül dedi ki:

  merhaba, bende lidayla ilgili deneyimimi paylaşmak istedim. Lidayı gecen yıl iki arkadaş ortak alıp(2 kutu 80 tl di) kullanmaya başladık sanırım 75 kiloydum arkadaşımda 86 civarı bende ve arkadaşımda pskolojik değişimler başladı artık hayatı ve yanımızdaki nişanlıllarımızı önemsemez hale gelmiştik belirli arkadaş ortamlarında mutsuz ve konuşmaz olmuştuk ikimizdede aynı etkilerin oluşmasından dolayı sonuçu lidaya bağlıyoruz. Lida kullanırken günde 3 litreden fazla su tükettim elimde şişyle dolaşır oldum, uuykusuzluk ve dalgınlık yarattı bnde caddede karşıdan karşıya gecrken araba kornaları duyar oldum dalgınlıktan ve 1 kutunun bitimine 8 tane kalana kadar kullandım hergün saat 10.00dan evvel kalkıp içtim harfiyen uydum söylenelere ama kutu sonuna doğru aşırı baş ağrısı yaptı ve sol kolumda hafif ağrılar oluşmayada başlamasıyla bir paketi bitirmeme bir hafta kala kullanmayı bıraktım size tüm samimi duygularımla yazdım bu deneyimimi inanmak isteyenler yada istemeyenlerin kendi secimidir bu. Ve sonuç olarak 28günlük kullanım içinde sürkli tartılmama rağmen verdiğim kilo 2 kiloyu gecmedi başkalarında nasıl işe yaradı bende yaramadı hala anlamıyorum:s ama gercekten kullanırken iştahım keildi yemek denildiğinde veya kokusunu aldığımda miğdem bulanıyordu abartısız zorla yemek yiyebildiğim halde iki arkadaşta sadece 2 şer kilo verebildik.Tek olumlu yanı iştahımı kapattığında mutlu oluyordum ama sonuç sadece 2 kilo….değmez birşeydi.

 37. maraef dedi ki:

  Herkese merhaba,

  elimde hic kullanilmamis bir 30luk kutu var 'urunu bulamiyorum'diyen varsa bana ulasabilir.

 38. buse demir dedi ki:

  Lida kullanmak kısa sürede zayıflattığı gibi aynı hızla kilo aldırır üstelik bu kilo alımını durdurmak çok zordur çünkü metabolizmayı yavaşlatıyor. ben bi kaç tane içtim tamamen iştahı kesiyor hatta midem bulanıyordu yemek denilince ama metabolizmayıda yavaşlatıyor

 39. sacide dedi ki:

  Yaklaşık 2 sene önce 2 ayda 15 kilo vermiştim lidayla, Şimdi yeni doğum yaptım yine kilom yükseldi bebeğim emiyor,emmeyi bıraksın hemen başlayacağım lidaya ve eski kiloma geri döneceğim…ben bu lidaya hap demiyorum MUCİZE diyorum:)

 40. lidaya umut bulanlardan biri dedi ki:

  ne demek lazım söze nasıl başlamak lazım bilmiyorum..
  22 yaşındayım 109 kilo 1.80 boyundayım ama kilolu oldugumu belli etmiyorum herkes beni vücut çalıstıgımı zannediyor..
  ama ben kilolu oldugumu biliyorum .
  lidayı uzaktan bi sitede duydum.. iice arastırdım bu siteye kadar geldim .
  dün gece 12 den 5e kadar okudum iisiyle kötüsüyle , bugün sabah sipariş verdim hatta daya doya yemek yedim , yazdıklarınıza inanıyorum, elime ulaştı , şu zararları var, bu zararları var diyolar , yan etkilerinden bahsediyorlar , alkol kullanıyorum sigara kullanıyorum bunların bana zararı var ama fayfası yok ,, eğer alacağım bu ilacında bana bunlar kadar zararı varsa ama gerçektende zayıflatıcksa beni ben bunu kullanmaya razıyım diğer kötü alışkanlıklarımın bana faydası gerçektenn yok ..
  bünye meselesimi bilmiyorum ama 4 yıldan beri kiev gibi ,dünyanın en soğuk başkentlerinden birinde yaşıyorum ,şu ana kadar hiç grip bile olmadım i bi kere ameliyat masasına yattım i ondada narkozun etkisinde çok çabuk kendime geldiğim için doktor, arkadsıma ( oğluna ) benim uyuşturucu kullanıp kullanmadıgımı sordu ?? ki ben kullanmıyodum o zaman
  eğer sizdeki yan etkileri görmessem dozajı artırmayı düşünüyorum günde iki tane gibi
  çok fazla yemek yiyorum ne zamn yemek yesem kendimi güüçlü hissediyorum ,, yemediğim zaman sinirden çıldırıyorum .. Allah yardımcım olsun

 41. songül alpay dedi ki:

  slm ben lidayı 3 yıl önce kullandım hayatımın hatasını işledim 4 paket kullandım 7 kilo verdim ama acayip sinirli oldum terliyorum herkese hayatı zindan ettim çünki ben bilemedigim bir ruh degişimi yaşıyordum ölmek istiyor ve ölmek için hiç bir şeyden kaçmıyordum önce psikolaga gittim sonra tiroid tahlili yaptırdım ilaç sayesinde hipo tiroid olmuşum lütfen kullanmayın verdigim 7 kiloyu 2 ayda aldıgım gibi üstüne 8 kiloda fazlası eklendi

 42. merve sanlı dedi ki:

  selam arkadaşlar ben bundan 1.5 yıl once kullandım lidayı 2 ayda 15 kilo vermıstım sonra bırakmak zorunda kaldım iştah problemim oldugu ıcın verdiğim kiloları geri aldım ama şimdi yenıden baslamak ıstıyorum yaza dugunum var ve ben bu halımle gelınlık gıymek ıstemıyorum daha once urunu satın aldıgım sıteyı bulamıyorum sahte olmasındanda cekınıyorum kullanıpta faydasını gormus orjinal lida kullanan arkadaslardan aldıkları siteyi soylemelerını rıca edıyorum sımdıden tesekkurler…

 43. fatma dedi ki:

  ben 20 gün kullandım 5 kilo verdim 59 kilodm 54 oldum biraz ara vermştim bugün yine başlıorum çünkü gece uykularım kaçtı uyuyamıordum artk ama memnun kaldım bi tanıdığımda kullandı 105 kilodu 92 kiloya düştü oda beraber kullandık zaten :)))

 44. muharrem özbayram dedi ki:

  yok lida şöyle kötü yok böşle kötü yok saglık bakanlıgında izini yokmuş tarım bakanlıgından yokmuş tamamen fasafiso ben kullanalı 4 gün oldu çok memnunum ve diger rahat sızlıklarımada ortadan kaldırdı mesala nefes darlıgım vardı tamamen kalktı bel agrım iç sıkıntım daralma sıkılma baş agrım mide agrısı yorgunluk bitkinlik çalışmama istegi yeminle söylüyorum çok iyi geldi kim yaptıysa sagolsun ellerine saglık vallah süper bir ürün olmuş bence dedimya benim hastalıgımada iyigeldi şifa oldu bunce bunuda bir araştırsınlar neden iyileştirici özelligi var belki bir şey çıkarda insanlara şifa olur bence memnunum tavsiye ederim

 45. muharrem özbayram dedi ki:

  acayip bir bir ilaç ya ben bunu içince hemen iştamı kesiyor artı bana çok güzel keyif veriyor nefesimi açıyor normalde burnum tıkalıdır ne hikmetse burnum açıldı ilacın yaptıgının farkınrayım artı psikyakrist lerinde bu ilaçtan yazmalılar bence dedim ya bana keyif veriyor depresyonumu geçiyriyor iç bir agrım sızım kalmadı bence bu ilacı kullanmam tesedüf oldu rejim için birebir enerji verdigi için canavar gibi dinç oldum vallah süper bir şey herkese tavsiye ederim bence bana göre içindi sibutremin var yoksa bende böyle huzurluk olurmuy vallah içim kıpır kıpır oluyor ne nüzel çokk yavşadım yan etki sadece kabizlık ama sorun etmiyorum artı rejim yapmadan zayıflatmaz rejim rejim yoksa 1 gr veremesiniz kormayın zaten rejim yaparken zorlanmıyorsunuz çünkü çoook enerjik oluyorsunuz sıkı bir diyetle bir ayda 6 8 kg verebilir siniz diger ilaçları hiç denemedim denemeye ged-rek duymuyorum çünkü hiç bir ilaç zayıflatıcı degildir unutmayın zayıflatmazlar sadece tok tutarlar ve rejim yaparız yoksa al lida yeyemekleri gelsin kilolar öyle bir şey yok sadece lida al toklugu his et rejimini yap zorlanmadan ve 1 ay sonra tartıl farkı görceksi ben beş gün 1 kg verdim tabi rejimli olarak lida bana göre daha etkili bence exodex kullandım arkadaş tavsiyesi ile dedim ben bu ilacı niçin kullanıyorum çünkü hiç iştamı kesmedi vallah beş para etmez sakın kullanmayın kazık yemeyin yaa vallah ruhum kuş gibi şuan uçucam abiidin güzel arkadaşlar pişman olmasınız ben şuan mutluluktan uçacam ya puhaf bir ilaç hoşuma gitti ben siteden aldım 3 kutusu 100 tl artı meizi çay hediye site ismi http://www.orjinallida.com en ucuz burda buldum kerlı bence bu kesinlik bir reklam degildir size yardımcı olmak arkadaşlar lidaaaaaaaaaaaaa ben belki ömür boyu kullana bilirim dedimya tok tuyor birde acayip bir enerji ve huzur veriyor süperrrrrrrrr.

 46. muharrem özbayram dedi ki:

  ben zamanında antideprasan kullanmıştım onların çok yan etkisi oluyor ve ben onlara alıştıgım için artık hiç bir ilacın yan etkisini his etmiyorum ama tasii faydası oluyor nese 1.60 79 kg sosyete ortama girdigimde kendimi küçük ve ne kadar cahil olmu düşündüm ilk başta arkadaşımın tavsiyesiyle exodex aldım iki hafta geçmesine ragmen ne iştahım azaldı ne kilo verdim hiç memnun olmadım sonra internetten zayıflama ilaçları yazdım ve kendimi lidanın içinde buldum çok araştırdım herkes lidadan memnun kafaya taktım bende sipariş verdim ve bir gün sonra geldi sabah almam lazımken dayanamadım birtane aldım ve bir saat sonra faydasını his ettim iştahım gerçekten kesildi ve muhteşem bir şekilde keyif verdi bedenim kuş gibi oldu süper bence ve hala gene kuş gibiyim iştamişta kalmadı ama zorlasam kendimi istedigim herşeyi yiyerim bu ilacı kullanırken rejim yapmalıyız galiba zaten yapar kende zorlanmıyorsunuz inanın çok rahat oluyorsunuz 2 gün ol daha tartılmadım şöyle bir hafta geçsin ama bu ilaçtan ümitliyim kesin söylüyorum bence suyyu çok için çünkü yagları parçalıyor dedimya muhteşem bir rahatlama var vucudumda sanki ben önceden hastaydım bu ilacı kulnırken iyileştim yeminle söylüyorum süper herkese tavsiye ediyorum yan etki bende yapmadı hatta bende rahatlama biraz yavşaklık yaptı:)) yani anti deprasan gibi işte çok yorgun halsiz keyifsiz çalışan ben çok degiştim hepsi kayboldu helal olsun bu ilacı yapanlardan … güzel bir ürün olmuş başarıların devamını diliyorum .. belki çok güzel bir ilaç oldu için karalanıyor kim bilir çekemeyen insan çok ama şunu söyleye bilirim lida en güzeli arkadaşlar bay canım

 47. SANANE dedi ki:

  BAKIN ARKADASLAR LIDANIN BOKUNU YEYIP DURMAYIN NEKADAR LIDA VARSA OKADARDA ÖZLEMLE ÜMRAN VAR ONLAR BIZIM NEREDEYSE HAYAT ARKADASIMIZ OLDU ONSUZ BIR HICIZ COCUKLARIMIZA BABA EVIMIZIN DIREGI OLDU NIYEMI BIZ KILODAN DOLAYI HERGUN EVDE TARAK TABAK KIRIP BEBELERIDE BIR GUZEL DOVUYODUK LIDA CIKTI 150 KG OLAN BEN 160 KG OLAN ÖZLEM ARKADASIM 50 SER KILOYA DUSTUK VE KILODAN DOLAYI YASADIGIMIZ BUYUK SITERSTEN KURTULDUK VE SAYESINDE BIDIK EMEL ŞEYDA DAYAKTAN KURTULDU VE BASLANGICTA SUREKLI KILODAN DOLAYI KAWGA ETTIMIZ ENISTEMLEDE ARAMIZ DUZELDI SIMDI COK MUTLU CEKIRDEK AILEYIZ KISKANANLAR CATLASIN HAYDI GALIN SAGLICAKLA LIDANINDA BOKUNU YEYIP DURMAYIN.

 48. Lida dedi ki:

  Ortalık Gerçek Lida Satan Firmalarla dolmuş hangisi gerçek hangisi merdiven altı bilmek ve anlamak artık imkansız hale gelmiş durumda. Lida kullanacak olanların bence bu fikirlerini tekrar gözden geçirmelerinde fayda var. LİDA'dan zarar gören ve sağlıklarından olan tanıdıklarım olmasına rağmen LİDA'yı denemek istemiştim fakat spor ve diyet ile yola devam kararı aldım.

 49. tuuba dedi ki:

  ilk nur sana aynen katiliyorum bende ilk lida ciktigi zaman 2007 de 2 kutu kullandim ve 69 dan 54 e kadar düstü kilom,kulanirken pek bir yanetki hissetmedim..bol bol su iciriyor bu ilac..kilomu 1 yil sporla zar zor korudum yediim zaman hemen kilo aliyordum gecen yil sporu birakmamla beraber hizli ca kilolarimi geri aldim 75kg oldum buara lida dan bana kalan tipki kulandigim zamanlrdaki gibi bol su icme oldu..sebebini anlamyorum ama icmek geliyor icimden..gecen kis tekrar alip kulanmak istedim 2 ayda 1 kilo bile veremedim..(yok vücud 2.kullanim da direniyormus..yok vucüd lidaya karsi baisiklik kazanmis felan filan)yani 1kereye mahsuz zayiflatiyor gerisinde kilolar fazlasiyla geliyor ve metabolik sendroma sebeb oluyor,metabolizmayi bozuyor daha sonra normal diyet ve sporla bile kilo verilemiyor..nitekim ilknurla ayni durumdayim bende diyet ve yürüyüsle aylardir kilo veremiyorum doktora bile gitip hormonlarima baktirdim sorun yok ama büyük bir metabolik sedromla karsi karsiyayim tipki ilknur gibi bende diyecegim bu ilaci kulanmadan önce 100 kere düsünün derim kilolar kalici olmiycak arkadaslar metabolizmanizi altüst edip bozmayin derim …

 50. İLKNUR... dedi ki:

  herkese merhaba.ben 2 yıl önce 72 kiloyla lida kullanmaya başladım.ve 1.5 ayda 65 kiloya indim.ama görenler 60 olduğumu sanıyordu.çok ciddi yan etkiler yaşadım.en belirgini çarpıntı oldu.ve 2 yıl geçti hala çarpıntılarım azda olsa devam ediyor.ben 85 kiloya kadar çıktım.şu anda 79 kioyum.ve aylarca yürüyüş+diyet yapmama rağmen kiloda vereMiyorum.tek diyebileceğim şu.KEŞKE LİDAYLA HİÇ TANIŞMASAYDIM..

 51. ferhan dedi ki:

  merhaba ben ferhan bende lida kullanıcısıyım 3.ayımdayım 19 kilo zayıfladım ama bu sayfayı okuduktan sonra çok korktum 19 kilo 2 ayda biraz çok geldi ama bir rahatsızlık olmadı ilerde bir puroblem olurmu diye endişe ediyorum diyetisyene gitmeyi düşünüyorum sizce gitmelimiyim bilmiyorum

 52. FATMA ÇERİ dedi ki:

  mrb arkdslar ben gecen sene 1.71 boyunda [61 kg] dım bu kg dan 1 sene içinde 89.5 kg a çıktım ve benimle birlikte erkek kardesmde kg almaya başlamıştı o 80 ben 89.5…..eczacı bi arkdsım sayesinde farklı bi zayıflama hapına basladım 1 ay kullandım ama sadece verdiğim kg 2…ve internetten araştırma yapmaya karar verdim çünkü psikolojim çok bozuldu artık eski kiloma dönmek istiyorum yoksa gelinlik giyemeyeceğim….EVETTTTT SONUNDA İNTERNETTEN YAPTIĞIM ARAŞTIRMA VE OKUDUĞUM YORUMLARA GÖRE LİDAA BAYA ETKİLİ GELDİ BANA…ECZACI ARKDSIMA DANIŞTIM EVET ÇOOKK ETKİLİ AMA YAN ETKİLERİ VAR DEDİ…..yinede kullanmaya karar verdim çünkü çok kötüyüm zayıflamak istiyourm netten 2 kutu sipariş verdm biri kardesime biri bana SÜÜPEEERRR BİŞEY EMİN OLUN 6 GÜN OLDU BASLAYALI KAPALI Bİ BAYANIM GİYDİĞİM TUNİK GENİŞ GELİYO VE KARDESİMLE BUGÜN TARTILDIK O 2.5 BENSE 3KG VERMİŞİM…insallah eski kg adöncem yan etkiler her ilaçta vardır ve zayıflama hapındada dikkat edilmesi gereken unsurlar düzenli dozajında ve bilinçli kullanılmasıdır ALLAHIM BİZİ KORUSUN LÜTFEEENNNN BİLİNÇLİ KULLANINNNNNNNNN…………

 53. Alpaslan ERDEM dedi ki:

  Arkadaşlar güncel bilgilerim…Kilo verme hızım düştü..ama 1,5 ayda toplamda 8,5 kg. verdim. Az uyku yetiyor artık, günde 8-10 saat uykuya düşmüyor insan.
  Hızlı kilo kaybında, kas erimesini kontrol için CLA denen bir şeyin dışarıdan takviyesi önemli.Öncelikle bol yoğurt,süt ya da peynir yenmeli,hormonsuz et de de var,yani doğadan gelip hayvansal zincirle gelen önemli bir öge CLA. Kasları korumaya ve kansere karşı bloke edici etkisi saptanmış. Hızlı kilo verenlerde, sadece yağlar değil, kaslardan da kısmi kayıp var,bu olumlu değil.Bu yüzden süt yağlı, yoğurt yağlı diyip sakın onları yemeden yapmayın. Ek olarak da CLA tabletleri var,takviye alınmalı.Ünlü markalar pahalı, içeriğini kontrol şartıyla yarı fiatına olan güvenilir ürünlerde var.
  Sabahları kahvaltı, öğlen pek yeme isteği olmaması, akşamları da meyve ile hayata devam. En azından yaz ayları, aşırı sıcaklarda bunu yapmak kolay.

 54. qizosh dedi ki:

  bugün başLadım 89 dan 79 a düşmüştüm 4 ay önce felan kullandım aldığım övgüler çok mutlu edior 😛 hedefim 65 sonuçları yazıcam herkese iyi zayıflamalar şişman kalmasın lidaya gel 😀

 55. seyma yılmaz dedi ki:

  ben bişi duydum 19 yaşın altındalar kullanamıyomuş kullansa nolur acaba bilen var mı ben kısıma aldım çünkü 15 yaşında o

 56. Alpaslan ERDEM dedi ki:

  Lida'yı kesintili olarak yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.Boyum 182 cm ve eski bir sporcu,atletik biri iken 107 kiloyu gördüğümde böyle gitmeyeceğini düşündüm.Haftada 7 km. yürüyüş, haftada bir 3-4 km. koşu ile yediklerim dikkat de etsem,kilomu sadece sabitleyebilmiştim daha önce.Üç haftada 6 kilo verdim.Şu an 100 kiloyum.Olmayan pantolonlarım,gömleklerim olmaya başladı.Takım elbisede 56 dan 54 e indim,bu süreçte 52 giyebilirim gibi gözüküyor.
  İlk günler çarpıntı ve başağrısı oldu,ama zamanla yokoldu.Kabızlık,zaten iştahı kesip pek birşey yemediğiniz için zaten doğal sonuç.Bol salata,yeşillik,normal çay yerine yeşil çay,arada protein için az miktarda kırmızı et( her gün değil),aşırı olmamak şartıyla kahvaltı,akşamları sadece meyve.Zaten hamurişlerine,tatlılara,fazla yemeye eski iştahınız kalmıyor.Çok da iyi oluyor.Az uyku ile kalkabiliyorum,enerjikliğim fena değil,cinsel güçte görülür artış oldu.
  Bence önemli olan dozu ve sınırı bilmek,günlük de yeterli mineralleri-bsinleri almak.Günde bir taneden fazla alınmamalı,sabah alınmalı,bol su mutlaka içilmeli.Ve aylarca,kutularca da kullanılmamalı.Sporu, dcengeli beslenmeyi,gece yemek yememeyi hayat stili haline de getirirsek verilen kilolar geri gelmiyor,Lida ya gerek kalmaksızın normal kilo sürdürülür oluyor.

 57. elif dedi ki:

  ne yapmak lazım şimdı bılemedımkı ben uff

 58. Bıkkın:(( dedi ki:

  Selam sizden tecrübelerinizi paylaşmanınzı rica edeceğim.95 le başladım.ilk iki haftada 90 a düştüm ve o zamandan beri hala 90 kiloyum.2. paketin ortalarına geldim bi türlü inmiyor aşşaıya.Bu durumla karşılaşmış arkadaşlar benimle paylaşırsa yaşadıklarını çok sevinirim.

 59. burcu dedi ki:

  ben bugün sipariş ettim yakın bir arkadaşım kullanmış ve çok iyi sonuç almış dikkatli kullanınca faydalı olablir diye düşündüm kişi vücudunu tanır sonuçta baktık ki zararlı olduğunu hissediyoruz bırakılır ve doktora gidilip ne tahribat yapmış öğrenilir çok geç kalmadan tabi ki.ayrıca hızlı kilo veriliyor sağlıklı değil evet bunun da bedeli var tabi ki. ve madonna da çok sakıncalı adını yazmayacağım bir ilaçla 10 günde korkunç kilolar veren biri belli periyodlarla alıyor…

 60. ali can dedi ki:

  lida ilacı ihtiyacı olan arkadaşlar bende mrvcut mail yoluyla haberleşinir.

 61. serap... dedi ki:

  ben lidayı ilk olarak 2 yıl önce kullandım. 15 günde 6 kilo verdim. 55 kilodan 49 a düştüm ve bu kiloları verirken herhangi bir halsizlik, kabızlık vs. sorunlar yaşamadım aksine hayatımda hiç olmadığım kadar enerjik ve sağlıklı hissettim kendimi. sabahları uyanamayan uyanırken çok zorlanan bir insanım lida sayesinde o özelliğimde kayboldu. çok dinç uyanıyorum. normalde spor da yapan biriyim. lida kullanırken spor destekli olunca daha rahat verilebiliyor kilolar. çok kişiye önerdim ve kullandılar çokta memnunlar ama kullanırken belli prosodürlere uyulması gerekiyor aksi taktirse ters etki yapabilir. Kullanım esnasında alkol, asitli içecekler ve başka ilaçlar alınmamalı. kalp çarpıntıları oluyor tabi bunu en aza indirmek için kahve koyu çay içilmemesi lazım.

 62. fatoş:) dedi ki:

  wallahi bende 2 haftadır kullanıyorum..1 69 boyundayım.64 kilodan 56.6 kiloya düştümm we yan etkisini görmedim..sadece iştahsızlıktan bişey yiyeymiyorudum we bu tansiyonumu düşürüyordu,doğal olarakta yüzüm sararmış we biraz halsiz düşmüştüm..yan etkisi olsada dewam ederdim..çok çok ŞİŞMAN YAŞAYACAĞIMA ZAYIF ÖLÜRÜM :):):):))

 63. MEHMET ALTIN dedi ki:

  SLM SÜPERRR SÜPER BİR ŞEY BU KADAR GÜZEL AZ ZAMANDA VE SAGLIKLI ZAYIFLADIM TEBRİK EDİYORUM YAPANLARI ALLAH RAZI OLSUN…

 64. tubaaaa dedi ki:

  2.kez kullanan lidayi kullanan ve etki göremeyen helin duran a sesleniyorum bende senin gibi 2 yil önce 15 kg verdim sporla aynen korurudum ama lidayi birakinca müthis bir istah basiyor ve yiyorsun lida ok güzel zayiflatiyor ama tr ye geldigimde tekrar senin gibi 3 kutu aldim ve 2 kutusunu bitirmeme ragmen yalniz 1 kg verdim yada vermedim belli bile degil…2.kez kulananlarda vücud zayiflamaya ve ilaca direnc gösteriyor deniyor sitesinde ama haaa vercem ha devam derken 3.kutununda yarisina geldim ümidi kestim biraktim kardesim..lida birkere mahsuz zayiflatiyor..2.olmuyor yani zor cok gec etki ediyor 4-5 kutu bitircen belki oda yani..tabi dogal olarak insan orjinalmi diye düsünmüyor degil ilaci bosverdim yarim kutu bekliyor ben diyet ve sporla zayiflamaya calisiyorum..buara benden deme tekrar cok fazlasiyla kilo aliniyor ve bu kiloyuda vermesi zor oluyor birakin bu ilac isini benden tavsiye

 65. yıldız dedi ki:

  bende 10 gün kullandım ve 5 kğ verdim sinirsistemim alt üst oldu beynim uyuştu halsizlik ve bitkinlik beni mahetti korktum dedim ölcem herhalde ben hemen bıraktım hala kendime gelmeye çalışıyorum mide bulantısı çok yaptı ve kabızlık üffffff umarım atlatırım bu sıkıntılı dönemleri

 66. MURAT ÇİT MALTEPE BAHARAT dedi ki:

  BEN MALTEPEDE AKTARIIM MISIRÇARŞISI MURAT ÇİT HAPIN ZARARLI OLDUĞU SÖLENİYOR BÖYLE BİRŞEY YOK ÜRÜN MÜKEMMEL SATIYORUM
  HİÇ ZAYIFLAYAMAYAN MÜŞTERİLERİMDE BİLE ETKİSİ ÇOK GÜZEL KENDİ YAKINIM 15 GÜNDE 9 KİLO VE ÇOKTA SAĞLIKLI SATIYORUM VARMI İTİRAZI OLAN SATICAMDA

 67. SESSİZ KIZ dedi ki:

  SLM BN NERGİS YAŞIM 18 BOYUM 1 63 KİLOMSA 76 NAPICAM COK KİLOLUYUM YHA ZAYIFLAMAK İSTİYORUMM SİZDE LİDA İŞE YARARMI BİDE FİYATINI ÖGRENEBİLİRMİYİMM

 68. çiğdem ünlü dedi ki:

  lidanın çayından kullanan varmı?

 69. helin duran dedi ki:

  mrb, ben 2 sene once ilk kez lida kullandım, 57 den 50 kiloya dustum, 1 sene boyuncada 1-2 kilo oynama olsada, rahatsız edici kilo almamıştım, bu sene son 4-5 aydır cok fazla kilo aldım ve tkrar lidaya basladım,orginal olup olmadıgını anlamak icin internetteki yorumları okuyup aldıgım paketi ve kapsulu inceledim orginal oldugu gozukuyor, suan hiç bir yan etki yasamıyorum, ama kiloda vermiyorum baslıyalı 2 hafta oldu,ilacın hızlı etkisini daha once gormusken neden simdi goremiyorum acıkcası cok merak ediyorum, benimle aynı durumu yasayan kişiler var mı?yorumlarini bekliyorum

 70. ÇİĞDEM DANACI dedi ki:

  ben boludan çiğdem bendde arkadaş tavsiyesi üzeri kullandım ama çok memnunum SAĞLIKLI OLAN HERKESE ŞİDDETLE TAVSİYE DERİM

 71. pelin yüksel dedi ki:

  ben lidayı bir ay kullandım doktor kontrolünde ne kadar çok laf yesemde bıraktım üç hafta kullanmadım sonra tekrar başladım bu 3 hafta içinde verdigim 6 kilonun yarısını aldım
  şimdi tekrar devam ediyorum doktor ne kadar kızsada tüm tahlillerim normal çıktı bence mücize bi hap size tek zararı ağız kurulugu buda su içmenize yardımcı işte daha ne istiyosunuz?????

 72. selim kahraman dedi ki:

  slm arkadaslar hemen hemen butun yorumları okudum ılkbasşlarda lida zararlı dıye kullanmadım ama baktımkı kılo almaya devam edıyordum 3kutu lida aldım 1 kutuda cayını aldım boyum 1.84 kılom 107.350 kg gelıyordum lıdaya basladım 20 gundur lidayı kullanıyorum 20 gunun sonucuda 100.kg gelıyorum anlıyacagınız 20 gunde 7.350 kg vermıs oldum lıdanın bana tek verdıgı sorun agız kurulugu onunda vermese gunde 3 lt su ıcemıyorsun sabah kavaltısı asırı olmadan yapıyorum ogenlerı salata aksamları meyve veya cacık veya salata yıyerorum pazar gunlerıde aılece pıknık yapıyorum kısmıyorumda ama ınanın bende hayret ıcerısndeyım nasıl verdım dıye spor yapmıyorum ofıs calısanıyım gunum oturmakla gecıyor oncelerı yemek saatın gelmesını ipten cekerdım ama sımdı yemege bıle cıkmıyorum.ne ben lida satıcısıyım normal bır vatandasım ama ınan suna kendı kendıme ınanamıyorum suanda 16kg fazlam var kullanmaya devam edıyorum arkadaslar duzenlı kullanırsan faydası cok.bana ınanmayanlar msn yazısa bılır cıktıları göstere bılırım laugh_27@hotmail.com burdan bana ulasa bılırsınız tek sorun sahtesını almayın dogru adreten alın kıb

 73. çiçek yıldız dedi ki:

  selam bende sipariş verdim kullanıcam 5 kilo versem yeter umarım kötü bişey olmaz bende lida gen tr den verdim siparişi..

 74. eda dedi ki:

  ayyyyyyyy bende sipariş verdim bakalım nolcakkkkkkkkkkkkk

 75. alara avcı dedi ki:

  merabalar ya benım 5 kılo fazlam var acaba lıdayı kullanmam gerekırmı yanı az kılom var yan etkısı olurmu 22 yaşındayım 1,70 boyum 60 kılom ve ıkı cocuk annesıyım cok ıstıyorum kılo vermek en azından eskı kıloma dönmek ıstıyorum spora gıdıyorum ama faydasını goremıyorum

 76. masal özbeğ dedi ki:

  LİDA İŞTAHINIZI KESİYO DİYE BİRŞEY YEMEZSENİZ ARKDAŞLAR BÜTÜN YAN ETKİLERİNİ SORUYORSUNUZ BEN 1 AY KULLANDIM 5 KİLO VERDİM.AMA HERSEYIDE ÇOK GÜZEL YİYORDUM.HİÇ BİR YAN ETKİSİ OLMADI BENDE.

 77. ahmet erkekli dedi ki:

  bir ayda tam 15 kilo vererek 85 kilodan 70 kiloya düştüm süper bi ilaç şimdi yeniden başlayıp 60 kiloya düşmek istiyorum

 78. yasemin dedi ki:

  ahmet bey ıyı gunler
  ıdeal kılonuza ulastıktan sonra 1 kutuyu 2 gunde bır alarak bırakacaksınız boylece yemenızede dıkkat edeceksınız baktınız yıne kılo alımları basladı haftada 1 yada 2 kez kullanıma tekrar gececek ve boyle sabıtlemıs olacaksınız sızede kolay gelsın
  saglıklı zayıflamalar

 79. Burcu Utku dedi ki:

  lidayı kullanalı 1 hafta oldu 3 kilo verdim ama dünden beri kan şekeri düşüklüğü yaşıyorum.baş dönmesi halsizlik yorgunluk titreme çarpıntı gibi nedenini araştırdım ve kesinlikle ve kesinlikle öğün atlanılmaması gerektiğini öğrendim be sadece sabah kahvaltısını yapıp akşama kdr bişey yemiyordum akşamda çok az bir yemek size tavsiye3m lidayı kullanırken öğün atlamayın.

 80. gamze altay dedi ki:

  ben lidaya başlayalı 3 gün oldu bugün 3. günüm ama boğazlarım çok ağrıyo ne yapmam gerekiyoo ilacı bırakmama gerek varmı lütfen acil cevap atın

 81. ahmet dedi ki:

  izmir – Buca – menderes caddesi no 135 adress bu Tel:438 13 60 Gerçekten lida ile ilgili ne istersenız acıklayabılr kendısıne de haber verıcem bılgı almakısteyeler başvurabılrler saygılarmLa

 82. ahmet dedi ki:

  bu lidayı kullananlar kilo verıyorlar sonra bıraknca hızlı kılo adım sorunu yaşayanlar gün aşırı bırakmıcakmışsınız Lidayı
  bunu aktar (baharatcı ) arkadaş sölmişti ama tam hatırlamıorm bende blgi alıp sizlerle palaşıcagım nsl bırakacagınız hakknda

 83. ahmet dedi ki:

  SLm herKeze iYi GünLer beyLer BayanLar Lida Yı köTüLeen Bu HaberLerın arkası bence rekabetten dolaı buyk fırmalar bunun önune geçmek içn böle bi haber yapmışlar ve bızım mıletımızde ınanıor ne yazıkkı 🙁 ama bende lida kulandım ilk 3 gunde halsizlik ağzı kurulugu yapıor ama gereçkten sonra bunye alışıor saten ılk kulandıgınız 1 haftada gözle görulen snucu alıorsunuz bu arada dikkat sahtelerıde oluoo bu yan etkı yapanlar sahtelerı oluo sanırımm doktor arkadaşım söledı banada ama reklam yapmş gibi olmayayım izmir Buca da bi baharatcıdan alıorum özBUCaBaHaTaR Lutfen yanlş anlamayn reklam flanda deıl bu ben 4 paket ordan aldım ve geyt memnunun ve ordan almaya devam edıcem tavsiye ederımm herkezee ordan almak isteyen olursa izmir buca menderes caddesinde özbucabaharat ciddiyim cok guvenılır bı yer yenede sızle bilrsiniz inş istediginiz kiloya ulaşacaksnz… saygılarımla

 84. nur ecesoy dedi ki:

  Selam arkadaşlar, hapı bende bi arkadaşımda gördüğüm bedensel değişiklik üzerine başladım 2 hafta kulandım ve o dönemde deşifreye konu olması üzerine korkarak bıraktım kutuyu çöpe atmıştım, söylenildiği gibi karaciğeri iflas ettiren bi içeriğe sahip bu kanıtlnmış bir durum korkudan günlerce araştırdım. ama çook uzun süre kulanımlarda bu rahatsızlık ön plana çıkıyor. Bizler gibi 1 2 aylık kısa süre kulanımları için çok fazla yan etki yaratmıyor. En azından zararı olduğuna inanıyorum ama bu dönem kilo aldım ve çok mutssuzum yarın ilk işim edinip başlamak olucak 2 haftada 4 kilo verdirmiştii. umarım 1 kutuda şuan 62 kilo olan bedenim 55 le sen bulur,,,,,

 85. gülcan dedi ki:

  Evet lida çok etkili bi üründü. Belki karaladılar v.s ama sonuç olarak yasaklandı. Arkadaşlar yasaklanmış ürünün orjinalini bulamazsınız. Medikal bi firmada çalışıyorum. Hem Kunming Dali firmasıyla hem de Farmalife firmasıyla birebir irtibattayız. ÜRETİM FELAN YOK. FARMALİFE ın sahibiyle konuştum yasaklandı dedi ayrıca biz zaten üretmiyoruz TÜRKİYE DE ÜRETİLMİYOR sadece yurt dışından getirtiliyordu. Zaman geçmeden bırakın. Elden satış yapan yeri adresi belli olan tek bir lida sitesi söyleyin. Lütfen biraz mantıklı düşünün. Yazık etmeyin kendinize. İyi günelr

 86. yasemin dedi ki:

  sayın damla
  benım bıldıgım kadarıyla adet duzenleyıcı dogum kontrol hapları etkısını yarı yarıya dusuruyor
  benım bugun 40cı gunum ve 9 kılo verdım duzenlı yuruyusumu yapıyorum dıyetımı yapıyorum sımdılık sorun yok
  yukarıda okudugum yorumlarda bazı arkadaslar tok tutuyor dıye yemek yemedıklerını yazmıslar yada cok az yedıklerını okudum
  arkadaslar canınız ıstemesece 3 ana ogun 3 ara ogun seklınde beslenın lutfen sonra bunların acısını cekersınız cunku bunye gelen kalorıye alıstıgı ıcın bırden az kalorı almaya baslarsanız gelen her yıyecegı yaga donusturecektır sızde kılo verdıgınızı dusuneceksınız fakat gıden su ve kaslar olacak vucuddakı kas kaybı ılerıde sorun olarak donecek bunları yasamamak ıcın bugune kadar nasıl beslenıyorsanız o sekılde devam edın sadece porsıyonları bıraz kucultun asırı yaglı seyler yemeyın vaktınız varsa yuruyus yapın bırden verılen kılolar bırdende gerı gelıyor hemde 2 katı olarak ve yanındada baska hastalıklarla bırlıkte benım acızane yorumum saglıklı zayıflamanız dılegı ıle kendınıze dıkkat edın

 87. aslı dedi ki:

  merhaba
  yenısını bılmıyorum ama eskısını bır 2 defa kullanmıstım ıse yarıyo ama
  sonra dan okuduguma gore mıgren hastalarının kullanmaması gerekıyormus ve benım mıgrenımı azdırıyordu 1 hafta ruh gıbı dolasıyordum onun ıcın mıgran hastaları lutfen kullanması kesınlıkle

 88. gozde dedi ki:

  arkadaslar bende bugun basladim lidaya daha oncede kullanmistim bi ayda 10 kilo wermistim usutnden bi sene gecti tekrar basladim iste bugun. merak ettigim bisey war ayni etkiyi gorememkten endise ediyorum yeni lida benim gecen sene kulladigim gibi etkili degil diyolar. kilo weren arkadaslar urunu nerden aldiginizi yazarsaniz sewinirim ben orjinallida sitesinden aldim we kutunun uzerinde kelebek resmi war kadin resmi degil sizinkindede oylemi lutfen cewap yazarsaniz sewinirim

 89. qizem dedi ki:

  4.günüm 3 kilo verdim ama midem bulanıo 🙁 yinede mutluyum her gün 500 gr versem bitene kadar ehehehehe 😛

 90. Burcu Utku dedi ki:

  Merhaba bugn lida kullanalı 3 günüm sabah kahvaltısını çok güzel yapıyorum akşama kadar bişey yiyemiyorum akşamda ancak bir çorba yada sebze yemeği günde 3 lt su içiyorum ama şöyle birşey varki bende uyuyamıyorum 12 de yatıyorum sabah 5 de ayaktayım ama gün içerisinde hiç uykum gelmiyo yinede olsun diyorum zayıflıycaz ya önemli olan o:))

 91. damla hasat dedi ki:

  ben bugun aldım adet duzenleyıcıyle bırlıkte kullanıyorum zararı olurmu ve gercekten zayıflatıyomuuuuuuu

 92. qizem dedi ki:

  evet ya 5 saatten fazla ne yapsam uyuyamıyorum 😀 çok enerjik ama sinirliyim ehehe 😀 yıllardır 89 kiloydum kendimi 80 nin aşağısında 70 li kilolarda göremedim 🙁 bu bi mucize her gün biraz daha eksilmesi nasıl bi mutluluk veriyor anlatamam spor da yapamıyorum masa başı çalıştığım için bol su içip az yiyorum gerçi iştahı kesiyor zorla yiyorum züperr 😛 umarım herkes istediği kiloya kavuşur denizler renklenir 😀

 93. Göksel kılıçlar dedi ki:

  lida kullanmaya başlayalı 1 haftayı geçti..uykumda sorun oldu uyumuyorum ama uykusuz gibi değilim..3 saat uyuyorum ama enerjimde azalma yok..ilk günler susuzluk çok oldu o da azaldı.kafada uyuşma yapıyor.Ama gerçekten fark ettiğini hissedebiliyor insan..sanırım istediğim kiloya ulaşacağım..

 94. AYNUR SANCAR dedi ki:

  MERHABA BEN LİDAYA 40 GÜN ÖNCE BAŞLADIM İLK 10 GÜN HERGÜN LİDAYI SABAH DÜZENLİ OLARAK KULLADIM KAHVALTIMI VE DİĞER ÖĞÜNLERİ HİÇ İHMAL ETMEDEN UNLU VE YAĞLILARDAN UZAK DURMAK ŞARTI İLE YEDİM.HERGÜN 1 SAAT YÜRÜYÜŞ YAPTIM.10 GÜN SONUNDA BAKTIM Kİ LİDAYI HERGÜN ALMASAMDA İŞTAHIM YOK. 2 GÜNDE BİR İÇMEYE BAŞLADIM. LİDAYA BAŞLADIĞIMDA 78 KİLO İDİM BOYUMDA 170 . ARKADAŞLAR ŞU AN 69,5 KİLOYUM YANİ 8.5 KİLO GİTTİ YEMİN EDERİM BENİ GÖRENLER ŞAŞIRIYORLAR VE ÖVGÜLER ALIYORUM. BOL SU İÇEREK BENCE LİDANIN YAN ETKİLERİ AZALIYOR YANİ ÖYLE UMUT EDİYORUM ZATEN BENDE FAZLA YAN ETKİDE OLMADI. AYRICA KABIZLIK İÇİNDE SABAH AÇ KARNINA 1 ÇAY KAŞIĞI BAL İLE 1 ÇAY KAŞIĞI TERE TOHUMU ÜZERİNE ILIK SU. LİDAYI İÇMEDİĞİM GÜNLER BUNU YAPIYORUM. YAŞASIN 5 YILLIK KİLO PROBLEMİMDEN KURTULMAYA BAŞLADIM. 7 KİLO DAHA VERECEĞİM İNŞALLAH ÇOK AZİMLİYİM. BEN LİDAYA DEVAM EDİYORUM. ALLAH BİZLERİ KORUSUN HERKEZE BOL ZAYIFLAMALAR

 95. qizem dedi ki:

  buqün 3. günüm 86 dan 84 e indim evet I LOVE YOU LİDA :d

 96. Burcu Utku dedi ki:

  bende lidayı bugün itibariyle kullanmaya başladım.Çok yakın bir arkadaşım 2 ayda 15 kilo verdi ve hiçbir yan etkisi olmadı.sabah ilacı aldım ve güzel bir kahvaltı yaptım şuan saat 15:15 ve hala acıkmadım zaten önemli özelliği tok tutması ama sizler sadece alışkanlık olsun diye yemek yemeye dewam ederseniz tabikide bir işe yaramaz.Neyse asıl söylemk istediğim konu ben LAHANA KAPSÜLÜNÜDE denedim ama inanın hiçbir işe yaramıyor gaz yapmaktan başka benim arkdaşlarımın msn iletilerinde bile ILOVE YOU LİDA yazıyor o derece memnunlar lida.gen.tr den aldım iacı ve orjinal

 97. qizem dedi ki:

  serbest tülin cim ben bugün kuming fabrikasından biriyle görüştüm kendim medikal firmada çalışıyorum dedi ki biz Türkiye ye vermiyoruz ama satışı var hiç durdurulmadı dedi Türkiye de farmalife firması üretiyor. Sadece bu firma o yüzden sahtelerine dikkat etmek lazım. Benim ikinci günüm 1 kilo verdim D: zayıflama hapları hikaye bi lida bilirim cidden işe yarıyor. istersen lida.gen.tr burdan ver orjinal

 98. Tülin topal dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben lida yı inanın bugün öğrendim şuanda lida serbestmi acaba yan etkisi varmı eskisi gibi cevaplarsanız mutlu olurum dr larda yardımcı olup fikir yazarsa sevirim teşekkürler…

 99. qizem dedi ki:

  buqün başLadım her şeyi paylaşıcam 😛 86 kilo 🙁 70 olsam manken olurum 😀 şimdilik ağız kurulğu yaptı demekki sahte değil ehehehe 😀 ya burda da kendi kendime konuşuomuşum gibi 🙁

 100. qizem dedi ki:

  geçen senelerde ne güzel dolu dolu yorumlar satışı azaldı doğru yine doldurun buraları 🙁 paylaşalım rahatlayalım bayanlar 😛

 101. qizem dedi ki:

  ben zayıflama ürünleri satan bi firmada çalışıyorum. Şu an piyasada en çok tutulan ürünler ama internetten lida siparişi verdim 😀 inanın bundan daha etkilisi yok patron duysa kovar beni ehehe 20 kilo hedefim inşallah vericem fıstık olacam 😀

 102. özlem uçkan dedi ki:

  arkadaşlar benim kuzenim ilk kutuda tam 11 kilo verdi şimdi bütün dar kotlarının içinde bende yarın başlıyorum birtek ağız kuruluğu olmuş onda bakalım bende ne olcak inşallah verrim şuan 1.70 boyum kilom 73 bakalm ne kadar vercem 30 gün sonra görüşmk üzere 10 kilo versen yeter de artar ……

 103. yasemin dedi ki:

  merhaba
  ben yaklasık 28 gundur kullanıyorum ve 6 kılo verdım fakat gunde3 bucuk lıtre su tuketıyorum gunde 1 bucuk saat yuruyus yapıyorum sonuc fena degıl sadece lıda ıle zayıflamak dıye dusunmeyın mucıze bır ılac degıl sadece sıze dıette yardımcı oluyor bıraz tokluk hıssı verıyor mucıze olan sızlersınız sızın zayıflamaya karar vermenız
  burada daha oncelerı yazısıyorduk kımse kalmamıs galıba haydı rakadaslar nerelerdesınız yoksa cok zayıfladınızda yazma geregımı duymuyorsunuz
  sormak ıstedıgınız sorular olursa ben buralarda olacagım yardımcı olmaya calısırım
  ıyı gunler

 104. Göksel kılıçlar dedi ki:

  Bende buradan okuyunca yorumları ilaç bana mucize gibi geldi açıkçası..Gerçekten bu kadar faydalımı?
  Olumsuz yorumlar çok az burada..

 105. esma dedi ki:

  arkadaşlar ben lidayı 1 ay önce kullandım yarım paket! kötülemek istemem ama çok kötü bi şekilde kalp çarpıntdı ve ciğerlerimde çok fazla ağrı yaptı. psikolojim bozuldu. gerçekten zararını gördm. sağlığınızla oynamayın.

 106. Gamze ATMAN dedi ki:

  Merhaba

  Ben 1.70 boy ve 64 kiloydum. 20 adet lida kullandım ve 5 kilo verdim. Çok fazla yan etkisini görmedim. Sadece başımda uyuşukluk vardı. İlaç bitmek üzere ama 55 kiloya inene kadar da kullanmak istiyorum. Verdiğim kiloyu tekrar geri almaktan korktuğum için de tereddüt ediyorum.

  Ne yapmalıyım???

 107. BURAK GÜNEY dedi ki:

  Sağlığınızı hiçe saymayın, karaciğer yetmezliği, panik ve manik ataklar nöbetler…….Lütfen sakının arkadaşlar 1 ay değil 2 ay değil 1 seneyi geçkin kullandım. Kilom formum mükemmeldi ama sonrası yıkım. Pisikolojik sorunlar beraberinde bipolar hastalık manik nöbetler, vücutta bazı minerallerin azalması sonucu öbür boyu lityum, solian vb ilaçlara bağımlı kalmam….Şimdi çok kiloluyum ama sağlıklı olduğum için dua ediyorum….Sizlerde yol yakınken dönün elinizdeki lidaları çöpe atın. İçten içe sizi bitirmesine meydan vermeyin…Hepinize sevgiler, sağlıkla kalın…kilonuzla sizi beğenenlerde vardır.

 108. BURAK GÜNEY dedi ki:

  Arkadaşlar lidayı 2008 yılında tam 1 sene kullandım. 98 kilodan 78 kiloya düştüğümde dünyanın en mutlu insanıydım. Aşırı zindelik ve enerji veriyordu. Ancak son zamanlarda başlayan aşırı sinirlilik, depresyon etkileri ilacın içten içe sinsice belirtileri dönülmez bir yola sokmuştu beni. İlacın içeriğindeki sübütramin maddesi beynin kimyasallarını dengesini alt üst etmişti. Bunu söyleyen psikiyatri doktorumdu. İlacı bıraktığınız anda mutsuz, huzursuz, depresif bir insan oluyorsunuz. Arkadaşlar kiloluda olsanız önemli olan tehlikeli uyarıcılar almadan sağlıklı kalabilmek. Lidayı şu andan itibaren bırakınız.

 109. sayetsiz dedi ki:

  lidaya yeni başlıyorum :Dd korkuda var klilo vermek istemekte

 110. tunam dedi ki:

  Ya bende istiyorum bu hapı 4 kilo fazlam var ne yapsam bilmiyorum çokta korkuyorum aslında…

 111. psyjhe dedi ki:

  slm arkadaslar
  ben de 2 sene icinde yaklasik 4 kutu kullandiml lida. kullandiklarimdan 2 kuutu sanirim sahteydi cunku hic bir ise yaramamislardi son aldigimda ise gercekten istedigimi elde ettim ama herkesteki sorun bende de bas gosterdi `asiri yeme istegi`ise yaramadigini dusunuyorsaniz bilinki sahte lida/ gercek lida cunku kullanilmaya basladigi gun etkisini gostermeye basliyor. agiz kurulugu uykusuzluk gibi problemler gercek lida kullanimda ilk bir haftadan sonra azaliyor hele 3-4 kutu kullanmis kisilerde daha kisa bir surede geciyor. ama kabizlik kalici bir problem ilac kullanildigi surece…

 112. gok ak dedi ki:

  yakında ben de başlıcam geliyor kargoda.teyzemin kızı 1 ayda 9 kilo vermiş.öyle şikayetleri olmamış.yan etki gibi…..zannedersem kilo fazlalığından aşırı derece şikayetçi olanlarda yan etki yapmıyor.mesela 185 cm boyunuz ve 120 kilonuz varsa yan etkisi olmuyor.ama arkadaş yazmış 165 boy 75 kilo yan etki görmüş.zannedersem ara oranlar az ise yan etkisini gösteriyor.şu an normalde günde 2.5 lt su içiyorum.içmeyede devam edecem artık kullanmaya başladıktan sonra.Allah izin verirse 8 kilo veririm herhalde.

 113. ALTIN SU dedi ki:

  BİR ÖNERİM VAR…………….. bende lida kulllandım 2007 de ve 8 kilo vrdim. herşey çok güzeldi ama şuan başladığım kilodan çok daha fazlayım. iştahım deli gibi. napcam bilemiyorum. lidayı ablam ve ben birlikte kull. başladık. bende çok etkili oldu. kalp çarpıntısı ,uykusuzluk vs. ama kilo kaybıda hemen oldu. ablama hiç bi yan etki yapmazken tokluk da vermedi ve sadece 2 kilo vrdi. ŞİMDİ BİR ÖNERİM VAR. BU LİDA KAPSÜLLERİNİ BAŞKA Bİ İLACIN KAPSÜLÜNE EŞİT OLARAK PAYLAŞTIRIP İÇSEK OLURMU. İÇİNDE BULUNAN O ÇOK MİKT. MADDENİN DE MİKT. AZALTMIŞ OLURUZ. BENDE TARİHİ GEÇMİŞ KAPSÜLLÜ Bİ HAP VAR. KAPSÜLÜN İÇİNİ TAMAMEN BOŞALTSAM VE LİDA KAPSÜLÜNÜN YARISINI ONUN İÇİNE KOYSAM DAHA YAVAŞ VE DAHA AZ ZARARLI KİLO KAYBI OLUR GİBİ DÜŞÜNDÜM. PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM…..

 114. polen dedi ki:

  yemeklerden yarım saat önce 1 kaşık dereotu yiyin.tokluk hissi verir ve çabuk doyarsınız

 115. serap gümüş dedi ki:

  pekide arkadaşlar nerden alacağız lütfen söyleyin

 116. şirine dedi ki:

  Slm arkadaşlar şiddetle tavsiye ettiğim bir zayıflama ilacı yani mucize lida.Ben 1 sene önce 81 kg.dım lidayı 1 ay kullandıktan sonra 70 kg. oldum düzenli kullanıldığı taktirde spor bile yapmanıa gerek kalmadan mucizeyi tartının üstünde görüyorsunuz ve yine 1 ay daha kullandım ideal kiloma ulaştım hiçbir sağlık problemi yaşamadım.Diyetisyenlere okadar para veripte kg verememektense lidayı kullanın mucizeyi görün diyorum.Şimdi ÇOK MUTLUYUMMMMMM

 117. belgin beyce dedi ki:

  arkadaşlar ben ilk kez okuyorum yorumları ve cok aralıklı tarıhlerle yazılar cıkmış.daha cok birbirimize yardımcı plmak adına daha sık girelim siteye.
  ben bugun basladım umarım kilo veririm.paylaşmak dilegiyle…

 118. lida dedi ki:

  lida süper bişe ya.. ilk zamanlarda kullanimmi kullanmiyimmi diye şüphe içindeydim 80 kilo idim ve 60 kilo olmak isriyordum en azından.. kilo vermek uğruna şüphelerimden vazgetim ve sipariş ettim yaklaşık 9 aydır kullanıyorum ve tam 15 kilo verdim Lida ile zayıflama süper bişe ya artık bende 0 beden olabilirim tşk ler lidayı yapan kişilere herkese tşkler kilolu hanımlar kullanın ve etkisini görün..

 119. e.s.a dedi ki:

  ben kullanmak istiyorum ama okadar çok şey duyuyorimki neyapacağıma karar veremiyorummmm.lütfen bişey söyleyin neyapayım

 120. yeşim öncül dedi ki:

  bende kullandım ve ılk kutuda kılo veremedım 2.kutuyu aldım 5 kapsul içımkı bı sıte ve yıne zararlrını anlaıyolar yanı bana uygun olmadıgını soyledıler boyum 156 kılom 61 bayanlar 65 altında ise sakın kullanmasın bıraksın dedı bıraktım.ama cok menmundum sıteye tesk ediyorum aslında cunkı kımyager dıye bırı meslegını yapıyor ve arastıror bana kullanma dedı cıdden bende cok kortum ya okdarda para vermıstım .iştahımda kesılmıstıı neguzel.ama şimdi korkudan içemiyorum.doktr bey banada bıseyler yazın lutfen ben 4 kılo vermekıstıorum buda lıda ıle oluyor napmalıyım.test yaptrdım hıcbır saglık prıplemım cıkmadı sadece sekerım dusuk cıktı.onuda bılıyodum zaten benım sekrım hep düşüktür zaten

 121. hacer dedi ki:

  bende lidamarket adlı siteden bugün aldım pzts arkadaşımla başlıycam kullanmaya.daha öncedende kullanmıştım çok az bir kilo vermiştim yan etkilerinide fazlasıylayla görmüştüm ama çok güzel bi şekilde kilo verdirdiğini biliyorum.o yüzden hiç çekinmeden kullanabilirim.

 122. veli yiğit dedi ki:

  selamınaleyküm arkadaşlar ben lidayı nerden bulabilirim hangi eczaneden alabilirim ben şirinevlerdeyim bu arada
  nolur bana yardım edin ben de kullanmak i,stiyorum…

 123. Beter bocek ! dedi ki:

  MERHABA BEN PANIK ATAK HASTASIYDIM SIMDI PEK BISEYIM KALMADI
  GUNDE BI KERE ILAC ALIYORUM
  AMA FAZLA KILOLARIM VAR HERKES GIBI VE SAGLIKLI YASAM DAN DA BIKTIMMMMMMMMMMMMM
  LIDA ALMAK ISTIYORUM
  GEREKIRSE
  ILAC KULLANIMINA ARA VERIRIM
  SIZ CE NE YAPMALIYIM

 124. zerrin dedi ki:

  Merhabalar
  En son siteye eklenen yorum tarihini gördüm ve hala bu ilacı kullanan varmı merak ediyorum
  cevaplarsanız sevinirim.

 125. ANELIA DEYANOVA dedi ki:

  ARKADASLAR REDUCTIL 15 MG BENDE KULLANDIM 1 AYDA TAM 10 KILO VERDIM AMA TURKIYEDEKI REDUCTIL OKADAR FAZLA ISE YARAMIO YURT DISINDAKILER DAHA FAZLA ISE YARIYOR. YAN ETKISI SADECE SINIRLI OLUOSUN SUREKLI VE UNUTKANLIK YAPIO ILAC KULLANDIGIN SURECE ILAC BITINCE HIC BIR SEY OLMUYOR.

 126. elif dedi ki:

  arkadaşlar bende aldım 2007 yılında kullandım 3 kutu 3ayda 35 kilo verdim hiç sorun çıkmadı ama dikkat edilmezse geri alınıyor arkadaşlar ama ben yürüyüş yaptım sabahları 2 saat ve spor yaptım suuuu içtim 2lt ama i kısmını aldım arkadaşlar tetrar almak istiyorum lütfen sahte olmayan ürünü biliyosanız söleyin

 127. ayşe atay dedi ki:

  ben kendim diyet yaparak 39 kilo verdim ben anlayamıyorum riskli bir ilaç nasıl kullanılıyor sağlığınızmı kilonuzmu eğer kilonuzsa tammen diet yaparak kilo sorununuzu çözebilirsiniz ben şahsım adına kullanmam asla şimdi değilse ilerde sağlık problemlere çıkacağı garanti bence bence irade kilo vermek için geresi boş ve tehlikeli yorumlardan bile korktum alıp hayatta içmem

 128. güzideefe dedi ki:

  bu arada ben sirkeciden aldım dediğiniz gibi hologramlı ve açık koyu yeşil
  umarım sahte değildir

 129. güzideefe dedi ki:

  merhaba ben 2. günümdeyim biraz tansiyon problemi yaşıyorum
  ama hiç değilse 10 gün denemeyi düşünüyorum profesyonel olan biri cevap verebilirse sevinirim bu karaciğer üzerinde yan etlileri olabilir deniyor karaciğeri bu derece yormamak için ne kadar süreli kullanılmalı
  güzide

 130. der dedi ki:

  geçen sene 2 kutu lia kullandım.sporla beraber 14 kilo verdim.72 kgden 57 kgye düştüm.hapı bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım.tabi hamilelikte kullanmadım.77 kg ile doğum yaptım.şimdi yinebasa döndüm.70 kgyim suanda.bebeğimi emziriyorum.emzrmem bittikten sonra tekrar kullanmayı düşünüyorum.kilo vermrmde cok yardımcı oldu.

 131. pınarrrrrrr dedi ki:

  arkadaşlar bende 3 gündür lida kullanıyorum.fakat benim iştahımı kesmedi.normal yememe devam ediyorum.oysaki geçen senede kullanmıştım ağzıma bir lokma dahi atamıyodum.ve yan etkilernden dolayı 5 günde bırakmıştım.
  niye bu sefer etkilemiyo beni anlamadım,boşuna içiyorum diye korkuyorum….

 132. birnur akar dedi ki:

  ARKADAŞLAR lütfen bu rüyadan uyanın artık evet lida çok güzel kilo verdiriyor bunda sizlerle hem fikirim çünkü bende kullandım 15 kilo verdim FAKATTTTTTTT SONRASI ´
  1. aşırı kabızlık
  2.başda uyuşma
  3.asabiyet (bende hat safhadaydı)
  4.uykusuzluk
  5.ilacı bıraktıkdan sonra aşırı iştah ve verdiğimiz kiloların 2 misli geri dönüşümü
  sizler sağlığınızdan olmak ve 2-3 ay zayıf olmak istiyorsanız lidayı kullanın hayır diyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum .ben kullandım şiddetle hayır diyorum karar sizin

  lida antidepresan ilaçlarla birlikde asla kullanılamaz!

 133. lida dedi ki:

  bilgilendirme için teşekkürler.

 134. esra yılmaz dedi ki:

  geçen yıl bende lıda kulandım ve 10 kılo verdım fakat verdıgım kıloları tekrar gerı aldım şuan tekrar kılo vermek istiyorum nasıl verebılırım aslında lıda almak istiyorum ama korkuyorum kulanmaya sizce kullansammı ne dersınız çok guzel kılo verılıyor ama gerı alınmasa

 135. ofelya dedi ki:

  antidepresanlar la kullanınca herhangi bir yan etikisi varmı acaba ?
  yazılanları okudum halen tedirginim ve antidepresan kullanıyorum
  ikisini bir arada kullanırsam zararı olurmu ?

 136. mayday dedi ki:

  iki yıldır aralıklı lida kullanıyorum sinir bozuklugu dışında çok rahatsız edici bir yan etkisi yok 15 adet hap ile istedigim kiloya düşüyorum hapı kullanıp bol su tüketip birde plates yaparak istedigim kiloya düştüm bunun yanı sıra kolamıda içtim hamburger menümüde yedim tatlımı.çukulatamıda yedim çok rahat kilomu verdim fakatt hapı bıraktıktan 10 gün geçmeden kilo almaya baslıyorsun dönüp dolaşıp spor da yapsan dahi eski kilona dönüyorsun lida geçici çözüm ama kilo verdiriyor bunuda herkez kabul etsin…

 137. gamze yapıcı dedi ki:

  ben lidayı kullananlara bişey sormak ıstoyorum bn 105 kılodan 72 kıloya dustuma ama bı 15 kılo fazlam daha var ve fazla ıstahımda yokk bu ılacınbana faydası olurmu yardımcı olursanız cokk sewınırım

 138. duygu dedi ki:

  merhaba
  bende lidayı geçen sene kullandım tam 45 tane kullandım ve 12 kilo verdim. çok fazla ağız kuruluğu yapıyor. hatta ben bu sayede sigarayı bile bıraktım.. yemek hissimi ortadan kaldırmıştı. hızlı kalp atışlarım baş ağrılarım sinirli olmam dışında yan etkisini görmedim. ama şuan o verdiğim 12 kiloyu almış bulunmaktayım.. haberiniz olsun ve iştahım eskisinden daha çok arttı.

 139. zeliha oguzlu dedi ki:

  bende kullanmak istiyorum 1,67 78 kilodayım 65 e düşsem şimdilik yeter alcam işallah 65 e düşerim

 140. Halil Yaman dedi ki:

  Merhaba,

  Lida (sözde) yosunu hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Evet redüktilde de sibutramin var ve yasaklandı ancak lidada bunun 11 kat fazla olduğu saptandı. Ayrıca bu ürünün içeriğine bakıp da yosun gören var mı? Gerçekten sağlıklı zayıflamak ve bunun için yosun kullanmak istiyorsanız Spirulina kullanın. Ayrıca burda anlatıldığı gibi mucizevi bir şekilde verilen kilolar mucizevi bir şekilde geri gelmektedir. Eğer 1 ay içerisinde ağırlığınızın %5'inden fazlasını verdiyseniz emin olun fazlasıyla geri dönecektir. Diyet de tek başına çözüm değildir. Beslenme alışkanlıklarımız kalıcı bir şekilde değişmediği sürece kalıcı bir kilo verme söz konusu olamaz. Egzersiz ve kişsel olarak düzenlediğiniz yeme alışkanlığınız ( en azından güneş battıktan sonra kalori almama disiplini) bence en kalıcı mucize. Ama doğal ve zararsız bir desteğe ihtiyacınız varsa Spirulina kesinlikle işe yarıyor. Hem kolestrolü düşürüyor hem de kalori/protein oranı çok avantajlı, ayrıca fenil-alanin içeriyor bu da iştah kesici bir amino asit ve fenil ketanüri hastalığınız yoksa hiçbir yan etkisi yok. Ayrıca çok açık söylüyorum ben bu yosunun üretimi ile ilgili çalışıyorum ve kendim ve eşim hamilelik ve emzirme süresince sürekli tüketiyoruz. İçerdiği doğal demir hiçbir vitamin hapından alamayacağınız kadar değerli ve kansızlık için birebir. kullanmaya başladıktan sonra ilk bir hafta içinde resmen ormanlık bir arazide bol oksijen dolu bir tatildeymiş gibi uyanıyorsunuz sabahları. Henüz ticari olarak bu ürünü üretmiyoruz ama yakında düşünüyoruz. yine de tekrar ediyorum… egzersiz ve disiplin olmadan kalıcı kilo verebilmek mümkün değil bunu defalarca yaşadım. 35 kilo verdiğim bile oldu ( üstelik hiç bir şey kullanmadan) ancak tekrar geri aldım. Şu an daha bilinçli bir program uyguluyorum ve 10 kilo verdim. Amacım 40 kilo verebilmek toplamda ve bunu sürekli koruyabilmek ve bunun için 2 yıllık bir süre düşünüyorum.

 141. ser mer dedi ki:

  arkadaşlar şaka değil lidaya başlayalı 2 gün oldu ve inanmıyacaksınız ama ereksiyon sorunu yaşadım,normalde böyle sorunlarım yoktur,lütfen bilgili biri yardım etsin kalıcı hasar yapar mı?bırakmayı düşünüyorum

 142. cansue ekinci dedi ki:

  ya ben geçen sene kullandm bu ilacı we gayet memnundm 10 kilo gibi bişe werdmm fakat sürekli bi kabız halindeydm yaklask 1 bucuk kutu faln içtm we 6 ay önce iki ameliyat geçirdm ince bağırsağımda iltihaplanma oldu ama bu ila. yzündenmi hç bi firkrim yok şu anda demir we kan ilacları kullanıorm ama yeniden lidaya baslamayıda düşünmüo deilim acaba zararı olurmu bi türlü karar weremiorummm::S:SS::S ayrıca yaş:18

 143. can ser dedi ki:

  bugun basladım hıc bı sorun cıkmadı.lıdayla bırlıkte ıckı we sıgara kullanmamak gereklıymıs.ben sıgarayı gene de ıcıyorum.tek korkum bu.1.75 e 79 kiloyum.63olmak istyorum.işim uzun sanırım.yakında spor da basıycam.16kg verıyım hem spor hem yemek takılırım artık,ama kontrollu davranmak lazım.65kiloydum nasıl 79 oldum blmıyorum bıle.hrkese basarılar

 144. dido dedi ki:

  arkadaşlar bende daha dün aldım lidayı bi kız arkadaşımla paylaşıyoruz denemek istiyoruz ama korkuyoruz bir sürü yorum okuduk değişik şeyler var ama mide bulantısı kuruluk kabız bunları yaşayacaksak inanın ben içemem 170 boy 75 kiloyum 42 bedenim aslında iyimi içmesekmi ?

 145. abdullah arslan dedi ki:

  ben lidayı kullanmak istiyorum ama söylenenlere göre böreklere zararı varmış yan etkisini gören bir arkadaştan duydum ama yinede bu ilacı kullanmak istiyorum bu konu hakkında beni aydınltırmsınız ? boyum 1.70 işte sorun olan kilom 97 sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 146. pınarr dedi ki:

  benım bu gun ıkıncı günüm lıdada ve yan etkısını ağız kuruluğu dışında görmedım ve sadece sabah kahvaltısı yapıyorum ve su tüketıyorum başka hiç birşey ağzıma koymuyorum çünkü yıyesın gelmıyoo pekı bu normalmıı bırde sahtesınden çok korkuyorum ölume yol açıyormuş ve ben 1 kutu lida 45 ytl aldım bu doğrumu lütfen bılen arkadaşlar benı aydınlatırsanız çok memnun olurum……

 147. ceren tok dedi ki:

  merhaba lida nasıl birşey hap mı?

 148. MEHTAP dedi ki:

  SİZ NE YAPTIĞINIZIN FARKINDA MISINIZ YA NE DEMEK HERKESE TAVSİYE ETMEK DAHA BİKAÇ GÜN ÖNCE HIZLI ZAYIFLAMADAN 18 YAŞINDA BİR GENÇ KIZ VEFAT ETTİ SAĞLIK BAKANLIĞI YASAKLADIYSA CANINIZA SUSAMAYIN NE TİCARETİ YA SAĞLIKLA OYUN OLUR MU TOPLUM OLARAK HERŞEY BİRDEN OLSUN İSTİYORUZ ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ ÇALIŞIRSANIZ KİLONUN DA DİĞER HERŞEYİN DE ÜSTESİNDEN GELİRSİNİZ KAÇ KİŞİYİ ETKİLEDİĞİNİZİN FARKINDA MISINIZ O KADAR VEBALİ O KADAR İNSANIN YÜKÜNÜ KALDIRABİLECEK MİSİNİZ SORARIM SİZE ŞİMDİ SAĞLIKLI OLABİLİRSİNİZ AMA İLERİDE BUNUN CEFASINI DA ÇEKİP AH KEŞKE YAPMASAYDIM DA DERSİNİZ SEBEP OLMAYIN Bİ DE MİLLETİN SAĞLIĞINDAN OLMASINA ……….DAHA SÖYLENECEK SÖZ ÇOK AMA OKURLARA SESLENİYORUM………………………KANMAYN BÖYLE BASİT NUMARALARA SAĞLIĞIN KAYBEDİLMESİNE HİÇBİRŞEY DEĞMEZ ………..SAĞLIKLI GÜNLER DİLEĞİYLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 149. Damla dedi ki:

  ben 1 hafta önce lida kullanmaya başladım.ilk zamanlar mide bulantısı ve ateş yaptı ama şimdi bünyem alıştı ara sıra bulantılarım oluo ama sanırım psikolojik.akşamları yemek yediğim zaman mide bulantısı we inanılmaz baş ağrısı yapıo o yüsden akşamlar bişi yiyemiorum ve artık öğlenleride bişi yiyemiorum iştahım tamamen kapandı.günde hemen hemen 3 lt su içiorum ki ben normalde 1 bardak su tüketemem…boyum 1.61 lidaya başlamadan önce 67.9'dum.1 haftada 61 e düştüm.süper bi kapsül ciddi rahatsızlığı olmayan herkese tavsiye ederim.arkadaşımda kullandı lida ama o sahtesini kullanmış kilo veremedi…sahtelere dikkat edelim arkadaşlar.

 150. kararsizin dedi ki:

  bütün sayfayı okudum. anladığım şu; kullanmadan önce mutlaka doktora gidilmeli, testlerden sonra sağlık durumunuza göre alınmalı. bünyeye göre yan etkileri farklılık gösteriyor demek ki. kilo verip memnun olanda var, şikayetleri olanda.

 151. selin ak dedi ki:

  bende kullanıcamd akorkuorum yhaa