By 06 Mayıs 2007 Devamı →

LAZER EPİLASYON NEDİRLazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler
Lazer güvenlimidir?


Tıpta 40 yılı aşkın süredir kullanılan lazer bugün göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar çeşitli alanlarda en etkili tedavi seçeneğini oluşturmakta. Doğru vakalarda, doğru dozla kullanılan lazer son derece güvenli olup bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. FDA onaylı bu cihazlar ABD’den, İngiltere’ye, Hollanda’dan Avustralya’ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmakta.


Lazerin geleneksel yöntemlere üstünlüğü nedir?

Öncelikle etkisi başka hiçbir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlüdür; acısızdır. Kışı tarafından sadece küçük bir fiske vurusu gibi algılanır, kısa sürede büyük alanlarda çalışma yapılabilir. Örneğin;dudak üstü 2-3 dakikada, her iki koltuk altı 10-15 dakikada temizlenir. Hiçbir özel bakım gerektirmez. Öncesinde ve sonrasında banyo ve makyaj yapılabilir, parfüm uygulanabilir.


Seans aralıkları nasıl olmalıdır?

Çoğu zaman ortalama 5-6 seans kesin sonuç almak için yeterlidir. Seans aralıkları yüz için ortalama 4-6 hafta, vücut için 8-10 hafta kadardır ve gittikçe seans aralıkları açılır.Kişinin cilt yapısı ve kıl tipine göre değişiklikler gösterebilir.


Leke ve yanık riski var mı?

Deriye rengini veren melenin pigmenti fazla ise yani, cilt esmer veya bronzsa etkilenme riski vardır. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde ve güneş banyosundan sonra yapılan uygulamalarda, lazer öncesinde test atışı yapılır. Uygunsa, lazere başlanır. Kalıcı bir leke ya da yanığa maruz kalmaz.


Lazer epilasyon hangi durumlarda uygulanamaz?

Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı beyaz ve ayva tüylü olanlarda lazer uygulanmaz.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sağlık

Etiketler:,


Yorumlar "LAZER EPİLASYON NEDİR"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. merve gülmezzz dedi ki:

    Doğru ellerde gerçekten kurtarıcı ama yanlış ellerde PARA tuzağından başka bir şey değil