By 03 Şubat 2008 Devamı →

LAZER EPİLASYONLAZER EPİLASYON

Tüm doğal yöntemleri denediniz ve halen sonuç alamadığınıza inanıyorsanız, Lazer Epilasyon size göre olabilir.

Lazer epilasyon seanstan önce;

1) Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 3 hafta içinde kökten alma işlemi(ağda,cımbız,ip,epilatör..)yapılmamış olunmalıdır.

2) Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş, solaryumdan bronzlaşmamış, bronzlaştırıcı kremler (auto bronz)uygulanmamış olunmalıdır

3) Vücut bölgesine uzayan kıllarınız için 3-5 gün öncesi jilet ile yüz bölgesi için makas ile kısaltılabilinir.

4) Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalı makyaj malzemesi bulunmamalıdır.

5) Cildi soyan ürün (peeling)kullanılıyorsa(glicolik asit, retinotik, aha, afa asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.

6) Reaccutane kullananlarda(son 6 ayda) deri rengini değiştiren cilt hastalığı,sara,kalp pili olan hastalarda lazer epilasyon uygulanmaz.

Lazer epilasyon seanstan sonra;

1) Lazer epilasyon sonrası solaryuma girilmemeli zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa(özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (spf 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.

2) Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilinir.Bir hafta kese,peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.

3) Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede ; 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.

4) Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.

5) Seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta vücut bölgesi için 6 haftadır.İlerleyen seanslarda bu seans aralıkları uzamaktadır.

6) Seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Genelde birkaç tip lazer sistemi ile kombin çalıştığımız için bu süre daha kısa olmaktadır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre de değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.

www.xprodoksit.com

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , ,


Yorumlar "LAZER EPİLASYON"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. deniz cubukcu dedi ki:

    ben lazer tedavısı gormek ıstıyorum ama ulasamıyorum nasıl ulasıcam

  2. Fadime Canturk dedi ki:

    Ama tras etmek killari daha cok cikarir bir de koyu renk cikarlar. Sakin ciletle killarinizi almayin 🙁 Ben yaptim bir keresinde cok pismanim. Sakin yapmayin size tavsiyemdir.