By 14 Mayıs 2011 Devamı →

KUSURSUZ KAŞLARIN SIRRIKUSURSUZ KAŞLARIN SIRRI YÜZ ŞEKLİNDE

Sadece kaşlara yapılacak birkaç küçük dokunuş tüm ifadenizi çarpıcı bir şekilde değiştirebilir. Uzmanlara göre bütün mesele onları yüz şekiline göre almak. Böylece yüzünüzün şeklini olduğundan daha ince, dolgun ya da oval görünmesini sağlamak mümkün olacak. Bu işin püf noktalarını ise, rehberimizde bulacaksınız.

KARE YÜZ

Megan Fox

Kare yüzlerde alnın, elmacık kemiklerinin ve çene hattının (çoğu zaman çıkık ve belirgin) genişlikleri hemen hemen eştir.

En İdeal Kaş Şekli :

Zarif ve yuvarlak bir kavise sahip kaşlar kare yüzler için en ideal olanı. Bu yüz şeklinde hatlar zaten güçlü olduğu için ifadeyi yumuşatmak adına keskin açılardan kaçınmak gerekir.

Eğer Kaşlarınız Çok Düz ya da Fazla Açılıysa:

 Düz kaşlarınıza şekil vermek için önce alttan bir sıra kaşı alın. Ardından ikinci bir sırayı da, sadece dış köşelerden(kaşlarınızın ortasına kadar) alın. Arada kalan boşlukları, kaşlarınızdan bir ton daha açık bir kaş farıyla ya da pudrasıyla doldurabilirsiniz. Kaş kaleminin aksine, far ve pudralar kaşlara dah yumuşak, kadifemsi bir görünüm verir. Son olarak kaşlarınızı temiz bir maskara fırçasıyla tarayarak farı dağıtabilir ve görüntüyü daha doğal bir hale getirebilirsiniz.

Kaşlarınız Zaten Kavisliyse?

İşte onları daha mükemmel hale gertirmenin yolu: Kaş hattının dışında kalan fazla tüyleri nazikçe alın. Ardından daha yumuşak ve doğal bir görünüm için az önce anlatılan far hilesini deneyin. Bu uygulamalar sonrasında ideal kaşlara sahip olmuş olacaksınız.

OVAL YÜZ

Emily Blunt

Uzunluğu genişliğinden fazla olan oval yüzlerde çene hattı yuvarlak, elmacık kemikleriyse fazla belirgin değildir.

En İdeal Kaş Şekli :

Kesinlikle, kuyruğu mümkün olduğunca uzun olanlar! Gözlerle aynı hizada bitmeyen ve dışarı doğru devam eden kuyruklu kaşlar oval yüzleri dengeler ve fazla uzun görümesini engeller. Kaşlarınızın bitmesi gereken en doğru noktayı bulmak için şu yöntemden faydalanın: Elinize bir kalem alın ve kalemin ucunu burun deliğinizden yukarı, kaşınıza doğru açı oluşturacak şekilde tutun. Kalemin orta kısmı, gözünüzün tam kenarına değsin. Kalemin yukarı doğru uzanan ucunun kaş kemiğine temas ettiği yer kaşınızın bitmesi gereken doğru noktadır.

Eğer Sizinler Kısaysa:

Kaşlarınızı ideal noktaya uzatmak için, kaşlarınızın renginden bir ton açık bir kaş kalemi kullanabilirsiniz. Uzatma işlemine tek bir hat çizerek yapmak yerine, bunu küçük küçük bir çok nokta çizgi çizerek (açıları kaşlarınızın doğal tüyleri gibi şakaklarınıza bakmalı) yapabilirsiniz.

Eğer Sizinliler Çok Uzunsa:

Doğru noktayı işaretleyin ve bunun dışında kalanları dikkatlice alın. Daha doğal bie görünüm için kaş kalemiyle uçlara hafif rötuşlar yapabilirsiniz.

KALP

Ali Larter

Kalp şeklindeki yüzlerde alın ve elmacık
kemiklerinin genişliği aynı,
çene ucuysa sivridir.

En İdeal Kaş Şekli :

Mümkün olduğunca kısa ve kalın olanlar. Kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru gibi görev yapması gerekir. Fazla uzun olmamalılar çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir.

Fazla Uzun Kaşlarla Baş Etmek İçin :

Makyaj uzmanı Brett Freedman, “Kaşlarınızın iç ve dış köşeleri, gözlerinizin iç ve dış köşeleriyle aynı hizada olmalıdır” diyor. İdeal kaş boyunu bu kurala göre ayarlayabilir ve bu hizanın dışında kalan kaşları alabilirsiniz. Bahsedilen bu fazlalıkları alırken kendinizi yaptığınız işe kaptırmanız kaşınızın boyunu fazla kısatlmanıza neden olabilir. Bu yüzden dikkatinizi dağıtmamanızda fayda var.

Çok Gür Kaşları Hizazaya Sokmak İçin:

Kaşlarınızı yukarı (özellikle gözlerinize yakın olan en alt sırayı) doğru tarayın ve ardından da gereğinden fazla uzun olanları kaş makasıyla kısaltarak, hepsini aynı boya getirin. Bunu yaparken fazla kısaltmamaya özen göstermelisiniz. Son olarak da, şeffaf bir kaş maskarası uygulayarak kaşlarınızın daha düzenli durmalarını sağlayın.

YUVARLAK

Ginnifer Goodwin

Eni ve boyu neredeyse aynı olan
yuvarlak yüzlerde, çene de
oldukça yuvarlak yanaklar
ise dolgundur.

En İdeal Kaş Şekli :

Güçlü bir açısı olan, kavisli kaşlar. Kaş uzmanı, Sania Vucetag, ”Kaşların kavisi ne kadar oyuksa yüz de o kadar şekilli, keskin hatlı görünebiliyor” diyor. Bu da demek oluyor ki; eğer yüzünüz yuvarlaksa kavislere ağırlık vermelisiniz.

Kaşlarınızın Daha Fazla Kaldırımaya İhtiyacı Varsa:

Kaş kavisinizin en tepe noktası irisin (gözün renkli kısmı) dış kenarıyla aynı hizada olmalı. Bu noktadan başlayarak ve şakaklarınıza doğru ilerleyerek bir sıra kaşınızı dikkatlice alın. Sonra aynayı daha uzakta tutup kendinize bakın; işleme kaşınıza hoş görünen vir V (Tabi ki ters) şeklini kazandırana kadar devam edin.

Kaşlarınız Çok Düzse :

Kaşlarınızın yeniden şekillendirilmesi işini en iyisi bir uzmana bırakın. Fakat acil bir durum söz konusuysa makyaj hilelerinden yararlanabilirsiniz; kaşlarınızın içte kalan bölümü (burun kökünüze yakın olan yaklaşık 4’te 3’lük kısmı) yukarı doğru, geride kalanını ise şakaklarınıza doğru tarayın ve bu kısmın hemen altını beyaz, parlak bir farla aydınlatın. Böylece farı uyguladığınız kısım ışığı yakalayacak ve daha kalkık, kavisli bir hal alacak.

Dört Temel yüz Şekli

 

Kaş ve Kirpiklere Bitkisel Destek
Kaş ve El Estetiği
Makyaj Sırları
Göz Makyajı
Seksi Dudaklar
Takma Kirpik
Dolgun Dudaklar İçin
Doğru Allık Kullanımı
Pratik Göz Farı
Burun Makyajı
Pedikürün Püf Noktaları

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:,


Comments are closed.