By 16 Mart 2013 Devamı →

KUDRET NARI PANKREAS KANSERİYLE MÜCADELE EDİYORKudret narı suyunun pankreas kanseri riskini azaltabileceği belirlendi.

kudret narıColorado Üniversitesinden bilim adamlarının araştırması, kudret narı suyunun pankreas kanseri hücrelerinin enerji kaynağını (glikoz) keserek ölmesini sağladığını gösterdi.

Araştırmacılardan Rajesh Agarwal, 3 yıl önce kudret narı özünün meme kanserinde etkili olduğunun görüldüğünü, bu çalışmayla bir adım daha atarak, özellikle Asya ülkelerinde tüketilen kudret narı suyunun pankreas kanserine de umut ışığı olabileceğini belirlendiklerini bildirdi.

Kudret narının Çin ve Hindistan’da geleneksel tıpta tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılmasından yola çıkan Agarwal ve ekibi, fareler üzerindeki araştırmada, kudret narı suyu ile beslenen hayvanların pankreas kanserine yakalanma riskinin yüzde 60 az olduğu sonucuna vardı.

‘Carcinogenesis” dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarının, pankreas kanserinin tedavisi için yeni ilaçların geliştirilmesine ışık tutabileceği belirtildi.

Yazının Devamı…

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , ,


1 Yorum Var "KUDRET NARI PANKREAS KANSERİYLE MÜCADELE EDİYOR"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. Hasret Aslıhan dedi ki:

    Kudret narının faydaları gerçekten saymakla bitmiyor galiba keşke daha çok tanınsa ve tadıda biraz daha güzel olsayyydı keşkeee 🙂