By 20 Mart 2009 Devamı →

KÖPEKBALIĞI YAĞI FAYDALI MI?Köpekbalığı Yağı

Köpekbalıgı YağıBağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Squalene ve alkilgliserol ana etken maddesidir. Squalene maddesinin tümör gelişimini ve büyümesini engelleyici etkisi mevcuttur bu nedenle bu madde ticari açıdan çok popüler olmuştur fakat şunu da gözardı etmemek gerekir ki aynı oranda squalen zeytinyağında da mevcuttur.
İmmün sistemdeki natürel killer (doğal öldürücü) diye adlandırılan, bakteri, virüs ve kanser hücrelerini fagositoz yöntemiyle içerisine alıp eritici enzimlerle yokeden bir akyuvar türünün sayısını artırır. Kanserden koruyucu etkisi olduğu yönünde bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Kemoterapi alan kanser hastalarında ise destek tedavisi olarak doktor tarafından önerilebilmektedir.

Köpekbalığı Kıkırdağı :

Köpekbalıklarının kıkırdaklarından kurutma ve dondurma yöntemiyle elde edilir. Yüksek oranda protein, kalsiyum, sodyum, fosfor ve kondroitin sülfat denilen en önemli kıkırdak bileşenini içerir.
Birçok eklem hastalığında, eklem romatizmasında, romatoid artritte ve osteoporozda tedaviyi destekleyici olarak doktor kontrolünde kullanılabilir. Kıkırdak gelişimini artırıcı etkisi vardır Eklem kıkırdağında bulunan önemli bileşenler olan kondroitin sülfat ve glukuronik asit oluşumunu ve şekillenmesini artırır. Eklem sıvısını muafaza ederek eklem dejenerasyonunu ve kıkırdak kaybını azaltır, eklem elastikiyetini artırır.
Yara iyileşmesini hızlandırır. Tümör büyümesini yavaşlatıcı etkisi olduğuna dair çok önemli yayınlar mevcuttur. Egzema ve sedefte faydalıdır.

Dr. ELİF GÜVELOĞLU

Mercimek Meme Kanserine Karşı
Saçlarınız Kışa Hazır mı?
Kansızlık ve Anemi
5’i Biryerde Çayı
Unutkanlığa Çözüm Olan Bitkiler
Köpekbalığı Yağı Faydalı mı?
Aşırı Terlemeye Adaçayı
Kan Dolaşımı Nasıl Güçlenir
Kış Bitki Çayları
Nar Çekirdeğinin Faydaları
Gençliğin Gizli Faktörü
Doğal Antibiyotik
Kansızlığın Doğal Formülü
Hepatit Bitkisel Tedavi
Mutfakdaki Eczane
Kantaron Yağı ile Saç Kürü
Cildi Canlandırmak
Kaç ve Kirpiklere Destek
Genç Kalmanın Sırrı
Dr. Elif Güveloğlu Kimdir?

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Elif Güveloglu

Etiketler:,


9 Yorum Var "KÖPEKBALIĞI YAĞI FAYDALI MI?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Aylin Poyraz dedi ki:

  Merhaba ben bitkisel skualeni kullanıyorum. Zeytinyağında bulunan bu bitkisel skualeni doa kozmetikten çok çok uyguna alıp cildim için kullanıyorum. Muhteşemm öneririm.. …

 2. benrd dedi ki:

  benim kaşıntım var köpek balığı yağ kullanıyorum geçermi sizce ???

 3. ebru ernez dedi ki:

  teyzem yumuşak doku kanseri ve tedavinin son aşamasında.daha 32 yaşında ben bunu kabullenemiyorum ailede herkes ölüceği gözüyle bakıyor ama ben mücadele ediyorum onunla.ve şenol bey ben köpekbalığı yağı almak istiyorum ama hangi markanın ciddi anlamda iyi olduğunu bilmiyorum siz nerden temn ettiniz eğer cevap verirseniz çok mutlu olurum.

 4. şenol uruk dedi ki:

  Bana yöneltmiş olduğunuz soruyu tesadüfen gördüm. Evet kendim elde etmiş olduğum köpek balığının yağından 1 çorba kaşığı içtim gerçi tansiyonumu ölçme imkanım olmadı ama sabaha kadar sanki sonu olmayan uçurumlardan düşüyor gibi oldum (hani yüksek biryerden inerken insanın içersi bir şey olurya öyle) hatta eşime seslenip bir hastaneye gidip görünmeye bile mecalim olmadı.Halen o geceyi hatırlayınca ben neyaptım diyorum . bir çay kaşığı içildiğinde yan etki göstermiyor. 10 sene kadar önce trabzonda bir arkadaşa gönderdim eşindeki göğüs kanseri iyileşme olduğunu söylemişti.

 5. Ayşen TANRIVERDİ dedi ki:

  …çok merak ettim şenol bey ne gibi bir etkisi oldu da dünyanız değişti?? Bende araştırmamda kullanmayı düşünüyorum da…???

 6. şenol uruk dedi ki:

  Köpek balığının yağını ben elde etmiştim.denemek için bir çorba kaşığı içtim sabaha kadar dünyam değişti sandım .Daha Bunu izmirde eczacılık fakültesinden tanıdığım bir hoca yardımı ile incelettim türkiyedeki köpek balıklarından eldelen yağ dışarıdan gelenlerden 8-10 daha güçlü ve faydalı olduğunu söylediler. fakat fazla alındığında kan basıncını yükseltiyormuş

 7. y emre arslan dedi ki:

  vitiligo hastasıyım acaba bi etkisi olurmu bilgiendirirseniz sevinirm

 8. XprodoksiT dedi ki:

  Dr. Elif Güveloğlu'nun kitabı yok iletişim adres ve telefonu ise :
  Muayenehane İletişim Bilgileri
  Adres:
  Bağdat Caddesi 56/6 Kızıltoprak – Kadıköy – İstanbul
  Tel :
  0 216 414 39 82 – 0 216 414 67 49
  GSM :
  0 532 400 99 99

 9. Aysun Büyükar dedi ki:

  Sevgili Elif Hanım bitikisel tedavilerinizle ilgileniyoruz. size ulaşmöak istiyoruz bizi bu konuda bilgilendiriseniz ve kitabınız olup olmadığınıda merakjediyoruz size ulaşabilceğimiz telefon numaralrı var ise aşağıdaki mail adresime iletirseniz sevinirim scream811@hotmail.com