By 30 Eylül 2015 Devamı →

Kök Hücreniz ile GüzelleşebilirsinizPlastik cerrahide yüz gençleştirilmesi için çeşitli metotlar kullanılmaktadır. Çoğunlukla cerrahi müdahaleler ve doğal olmayan maddelere dayanan uygulamalardan dolayı tedavi süreçlerinin tekrarlanması gerekebilir. Bu da yüz kaslarının fonksiyonunda aksamalara ve doğal olmayan yüz ifadelerine neden olur. Yukarıda belirtilen uygulamaların aksine kişinin kendi hücrelerinin kullanılması doğal gençleşme sağlar.

plastik_cerrahiKişinin kendi dokusundan elde edilen kök hücrelerce zengin süspansiyonun kullanımı ile cildin gençleşmesi sağlanmaktadır. Göz kapakları ve göz çevresinin düzeltilmesinde, derin nasolobial olukların (burundan ağız kenarına inen oluk) doldurulmasında, sarkık ağız bölgesindeki düzeltmeler başta olmak üzere pek çok alanda kullanılabilmektedir.

El Gençleştirme

Elin üst yüzeyindeki yaşlanmalar çok belirgindir. Yaşlanma ile el bölgesindeki derinin yağ dokuca zengin tabakası kaybolur; böylece damarlar, tendonlar ve kemikler daha görünür hale gelir.
Uyguladığımız metot; kişinin kendi yağ dokusundan elde kök hücrelerce zengin süspansiyonun uygulanması sonucu el bölgesinde gençleşme sağlar ve kaybedilen dolgunluğu geri kazandırır.

Dudak dolgunlaştırma

Hyaluronik asit ve diğer dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan dudak dolgunlaştırma yöntemleri herkes tarafından bilinmektedir. Kadınlar genellikle dolgun dudaklara bu yolla sahip olur; ancak bu yöntemler doğal olmayan görünüme ve kaslarının fonksiyonlarında azalmaya neden olur.

Dudak doldunlaştırmada kişinin kendi dokularının kullanımı modern bi yaklaşımdır. Ayrıca kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerin lipoaspirat ile kombinlenerek uygulanması daha iyi bir dolgu dokusu oluşumu ve kalıcı sonuçlar alınmasını sağlar.

Meme Büyütme

Doğal meme büyütme işlemi kadınların oldukça talep ettiği bir operasyondur. Bugüne kadar bunun üzerine sadece silikon implantlar başarılı bir şekilde uygulanmıştır. Yağ dolgu implantasyon tekniği uzun yıllardır kullanılsa da meme büyütme işlemi için neredeyse hiç kullanılmamıştır. Bu durum son yıllarda değişmiştir ve yağ implantasyon tekniği daha sık kullanılmaktadır.

Bu uygulamada kişinin kendi yağ dokusu kullanılmaktadır ve herhangi bir yabancı madde gerektirmediğinden komplikasyon riski oldukça düşüktür.

Ayrıca; kişinin kendi yağ dokusundan elde kök hücrelerce zengin süspansiyonun yağ doku ile kombinlenerek uygulanması implante edilen yağın kalıcılığını arttırarak mükemmel sonuç verir.

Uyguladığımız teknik sadece meme büyütmek isteyen kadınlarda değil aynı zamanda emzirme sonucu memelerinde şekil bozukluğu olan kadınlar için de kullanılmaktadır. Ayrıca yağ dokudan elde kök hücrelerce zengin süspansiyonun uygulanması sayesinde memelerin bir beden büyütme işlemi fonksiyonel olarak herhangi bir bozulma olmaksızın yapılabilmektedir.

Kök hücrelerce zengin yağ dolgusu meme kanseri nedeniyle memesi alınan hastalardaki cerrahi hasarın giderilmesinde alternatif bir yol sağlar.

Yaklaşımımız:
Zamanla, cildimiz gücünü ve elastikiyetini kaybederek gevşer, kırışıklıklar daha derinleşir ve istenmeyen bölgelerde yağ birikimi gözlenir. Cilt yaşlanmasına bağlı oluşan bu değişiklikler ne yazık ki çoğunlukla yüz, eller ve dekolte gibi vücudun en görünür yerlerinde farkedilir. Zamanı durdurmak mümkün değildir ancak; sizin için biraraya getirdiğimiz modern bir yaklaşım olan patentli teknolojilerin kombinasyonunu kullanarak cildinizi genç görünümüne döndürebiliyoruz. Doğal gençleştirme için herhangi bir yabancı madde olmadan kendi vücudunuzun potansiyelini kullanın.

Kök Hücreler
Plastik cerrahideki devrimci yenilik; rejeneratif ve iyileşme potansiyeline sahip kök hücrelerin kullanımı ile temsil edilmektedir. Son araştırmalar kök hücrelerin zengin rezervuarının hastanın kendi yağ dokusu olduğunu gösterir.

Yağ dokusu, nutrient ve kan akışını sağlayan kan damarlarını içerir. Bu damarların etrafında rejeneratif kök hücrelerce son derece zengin olan ince bir bağ dokusu (stroma) bulunur. Adipoz dokudan elde edilen mezenkimal kök hücreler(rejeneratif potansiyeli olan hücreler) hasarlı hücre ve dokuları onarma ve yenileme yeteneğindedir. Bu hücreler; kıkırdak, kemik, kas, sinir doku, yağ doku ve diğer özel fonksiyonlu hücre populasyonlarına farklılaşıp olgunlaşabilen çeşitli hücrelere dönüşebilmektedir.

Bu hücreler ile zengin yağ dolgusu yeni kan damarlarının oluşumunu kolaylaştırır ve uygulama alanındaki bütünleşmeye yardımcı olur.

Metodumuzun prensibi, istenen bölgeye yeterli miktarda yağ dokusu ile kombinlenmiş kök hücreleri uygulamak ve böylece daha iyi bütünleşme ve daha uzun doğal bir etki sağlamaktır.

Metodun Faydaları:
Bu sürecin lokal anastezi ile geçirilmesi mümkündür,
Hematom oluşumu (kan toplanması) minumum risk ile hızlıca çözülür ,
Kök hücrelerce zenginleştirilerek hazırlanan yağ doku uygulamalarında maksimum bütünleşme garantisi ile benzersiz bir uygulamadır.
Yağ doku eldesindeki tüm proses; teknolojik üretim teknikleri ve tıbbi araştırma bilgilerinin kullanılması ile gerçekleşir.

Kök hücre uygulaması güvenli midir?

Bugüne kadar, dünya çapındaki binlerce hastaya artrit tedavisinde veya meme büyütme işlemlerinde kendi kök hücrelerinin implantasyonu yapılmaktadır ve bu hücrelerle ilgili tömör otoimmün rahatsızlıkların artması gibi ciddi yan etkiler bildirilmemiştir.

Nadir durumlarda, vücut sıcaklığında geçici bir artış meydana gelebilir. Çok nadiren (vakaların% 0.1’den daha az) hücrelerin uygulandığı bölgede enfeksiyon gelişebilir. Kök hücrelerin uygulanmasına ilişkin olası yan etkiler Uluslararası Hücresel Tıp Derneği tarafından yakından takip edilir.

Kök hücrelerin kullanımı benim için uygun mudur?

SVF kullanım alanı oldukça geniş olmakla beraber, bu tedavinin size uygunluğu noktasında hekiminize danışınız.

Kime kök hücre tedavisi uygulanamaz?

Ciddi bulaşıcı hastalıklar ya da aktif olarak kanser tedavisi gören hastalar kök hücre tedavisi için uygun görülmez. Ağrı giderici ilaçları (steroidal olmayan anti-enflamatuvar ilaçlar) yüksek dozlarda kullanan hastalar kök hücre tedavisi göremezler ya da kullanılan bu tür ilaçların lipoaspirat alımından en az bir hafta önce azaltılması gerekir.

Kolan International Hospital

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.