By 24 Eylül 2009 Devamı →

KIZLIK ZARI NASIL DİKİLİR?Kızlık zarı nasıl dikilir?

Kızlık zarı dikimi (himenoplasti) zor bir operasyon mudur?

 

Kadın Hastalıkları ve DoğumUzmanı
Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Jinekoloji

Etiketler:, , ,


2 Yorum Var "KIZLIK ZARI NASIL DİKİLİR?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Onur Balık dedi ki:

  Kimi kandırıyo bu kızlar ya

 2. XprodoksiT dedi ki:

  İngiltere’de evlilik öncesi cinsel deneyim delillerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılan ‘kızlık zarı tamiri’ ameliyatları arttı.

  Daha önce cinsel ilişkiye girdiğinin anlaşılmasından korkan özellikle Müslüman kadınların ameliyata yoğun ilgi gösterdiği ifade edildi.

  İngiliz sağlık servisi NHS tarafından yapılan ve yaklaşık yarım saat süren ‘tartışmalı’ ameliyatın vergi mükelleflerine 4 bin sterline mal olduğu açıklandı. Kızlık zarı tamiri ameliyatı yaptırmak isteyen birçok kadının sahte isim ve adres verdiklerini dikkat çekilen haberde, bazı kadınların da ‘sahte bakirelik sertifikası’ satın aldıkları vurgulandı.

  Her yıl binlerce kadının özel hastanelerde 4 bin sterlin karşılığında ‘kızlık zarı tamiri’ ameliyatı yaptırdığı tahmin ediliyor. Ayrıca, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde 116 kızlık zarı tamiri masraflarının vergi mükelleflerine mal edildiği belirtiliyor.

  Bir günde 3 ameliyat

  Londra’nın ünlü ceddelerinde Harley Street’te bulunan özel klinikte görevli bir doktor, bir günde 3 kızlık zarı tamiri ameliyatı gerçekleştirdiğini anlattı.

  İngiliz sağlık kuruluşu NHS yetkilileri, kızlık zarı tamiri ameliyatında 2005 yılından bu yana yüzde 20 oranında arttış olduğunu ve 2009 yılında ise 30 ‘kızlık zarı tamiri’ ameliyatı gerçekleştirdiklerini açıkladı. NHS yetkilileri, ameliyatın fiziksel ve psikolojik nedenlerden dolayı yapıldığını ve sadece yarım saat sürdüğünü kaydetti.