By 31 Ocak 2010 Devamı →

KİSTİ ALDIRMADAN KURTULAMAZMIYIM?Kisti aldırmadan kurtulamaz mıyım?
29 yaşındayım, 3 yıl once büyük bir sancıyla ilk kist oluştu. Bu daha sonraki yıllarda 8 kez tekrarladı ama her seferinde daha az sancı yapıyor. Bu kist neden oluşuyor? Bazı doktorlar aldırmadan kurtulamayacağımı, sürekli tekrarlayacağını söylüyor. Eğer ameliyat olursam sonuçları ne olur?
Devamlı kist oluşması diye bir hastalık olduğunu sanmıyorum. Yumurtalığın fonksiyon bozukluklarında zaman zaman yumurtlama için gelişmeye başlayan bir folikül belirli bir büyüklüğe gelince yırtılması gerekirken yumurtlama olmaz ve gelişimine devam eder. Bu şekilde meydana gelen kistler hiç tedavi edilmeseler bile birkaç ay sonra kendiliğinden küçülür ve sorun biter. Fakat bu durum 2-3 ayda bir tekrarlıyorsa, tedavi edilmesi gereken bir durum var demektir. Doğum kontrol hapları bu tip rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engeller. Yumurtalıktaki fonksiyonların düzelmesini sağlar ve bu tip kistler oluşmaz… Sizin çok kısa özetlediğiniz durumdan benim anladığım şey bu… Aslında en doğru yol bunu doktorunuzla konuşmanızdır. Sevgiler.

 

Her İlişkiden Sonra Kan Geliyor
Kisti Aldırmadan Kurtulamaz mıyım?
Neden Gebe Kalamıyorum?
Genç Kızlarda Adet Düzensizliği
Kürtaj sonrası adet sorunu
Gebelik için ne kadar süre gerekli?
Menopozda Kanama Varsa
Çikolata Kisti İçin Ameliyat Şart mı?
Rahim ağzı yaraları ve tedavisi

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Derin KÖSEBAY

Etiketler:,


1 Yorum Var "KİSTİ ALDIRMADAN KURTULAMAZMIYIM?"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. melda tan dedi ki:

    Sayın hocam ,sağ tüpüm laparoskopi ile hidrosalpink olduğundan alındı ve microenjeksiyonla hamile kaldım.Sezeryan ameliyatı ile erken doğum yaptım ve kanamam ilk günler azken sonra çoğaldı.Bebeğide kaybettik.Hekim prımalut(5 gün) ve kliogest (1hafta)kullanımı verdi.Bu arada başka bir hekim kontrolünde 3 cmlik miyom ve bir kan pıhtısını ultrasonla tespit edildi.Doktor sezeryanı yapan hekimin verdiği ilaçları devam ettirip adetin 1 haftayı geçmesi konumunda kürtaj yolunu önerdi.32 yaşındayım ve çocuğum yok.Ne yapmalıyım.
    melda tan eklemiş. | 22.12.2011 Saat 01:17