By 10 Kasım 2007 Devamı →

KIŞ BAKIMI MASKELERYaz mevsimi artık geride kaldı. Hayatımızın çok daha hareketli geçtiği bir mevsim olan yazdan sonra kış aylarında ne de olsa derlenip toparlanıyoruz, okulların açılması ile yeniden ev odaklı ve düzenli bir hayta geçiyoruz. Geride bıraktığımız keyifli yaz aylarından sonra ise güzeşten, denizden ve havuzdan etkilenen, kuruyan ve tabi ki biraz daihmal edilen cildimiz de kışa girerken derlenip toparlanma yani tazelenme ihtiyacı duyuyor. Bunun en kolay yolu da evde bulunan malzemelerle hazırlanan mucize formüller.

En pratik yolla yapabileceğiniz cilt bakım formülleri cildinize gerekli olan tazeliği sunabilir.

Suna DUMANKAYA


YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE

* 1 yemek kaşığı keten tohumu yağı

* Bir tutam papatya

* 1 kaşık bal

* 1 fincan süt

Xprodoksit.com xprodoksit.com

Papatya öğütülür ve içine keten tohumu yağı, bal ve süt ilave edilir. Yüze gazlı bez sarılıp üzerine karışım sürülür. Maske; yatar vaziyette 20 dakika kadar yüzde bekletilir. Maske ılık suyla temizlenip nemlendirici sürülür.

Karışım haftada bir defa uygulanır.

Yağlı ciltlerin nedeni yağ ve ter bezlerinin çok fazla çalışmasıdır. Bu nedenle cildimizi temiz tutmamız gerekir. Sağlıklı ciltler için başka bir reçete de dengeli beslenmektir. Yağlı cilt mikroplara karşı açık olduğu cilt bakımı oldukça önemlidir.

HASSAS CİLTLER İÇİN MASKE

* 1/2 Kahve fincanı nar suyu

* 1 tatlı kaşığı badem yağı

* 1 tatlı kaşığı polen tozu

Malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize sürün. Maske; yatar vaziyette 20 dakika kadar yüzde bekletilir. Maske ılık suyla temizlenir.

Xprodoksit.com xprodoksit.com

Hassas ciltler genelde birçok kozmetik ürününe karşı duyarlıdır. Bu yüzden cildin doğal ve tazeliğini koruyan maskelerle beslenmesi gerekir. Bolca meyve ve sebze tüketmek ise cildinizin her zaman taze ve nemli kalmasına yardımcı olur.

KARMA CİLTLER İÇİN MASKE

* 1 Yemek kaşığı maya

* 1/2 limon suyu

* 2 damla zeytinyağı

Maya oda sıcaklığında ısıtılıp iyice ezilir ve içine limon suyu ile zeytinyağı ilave edilir. Karışım ciltte 30 Dakika bekletilir. Uygulamadan sonra cilt ılık suyla temizlenir.

Xprodoksit.com xprodoksit.com

Maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Ülkemiz kadınlarında karma cilt oldukça sık görülen bir cilt çeşididir. T bölgesi olarak tanımlanan bölgeye hem kuru hem de yağlı cilt yapısına rastlanır.

Sorular için : suna@sunadumankaya.com.tr

Son Yazılar :

(Suna Dumankaya’nın Diğer Tarifleri…)

 

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , ,


Yorumlar "KIŞ BAKIMI MASKELER"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. aslıhan dedi ki:

    eda topak sevmediysen ne işin var burda be güzelim. 🙂

    Bizler suna dumankaya' ya sonuna kadar güveniyoruzi bu arada yazmışya kadıncağız üstte "Geride bıraktığımız keyifli yaz aylarından sonra ise güzeşten, denizden ve havuzdan etkilenen, kuruyan ve tabi ki biraz da ihmal edilen cildimiz de kışa girerken derlenip toparlanma yani tazelenme ihtiyacı duyuyor. Bunun en kolay yolu da evde bulunan malzemelerle hazırlanan mucize formüller”¦" diye 😀

  2. eda topak dedi ki:

    ya ii güzelde bu maskelerin ne işe yaradığınıda yazsanız ya…mesela daha ayrıntılı olabilir yan etkisi filan gibi!!!şimdi nasıl güvenip yapalım maskeleri ben ii bulmadım sitenizi..yinede bi seyler yapmaya calışşmöışşsınz tşkler!!!söylediklerimi dikkate alın lütfeenn