By 02 Temmuz 2009 Devamı →

KİRAZ DİYETİATV Ana Haber Bülteninde, sebze ve meyvelerin fayadalarını anlatılırken, bu gıdalar ile nasıl diyet yapılacağıda anlatıldı.

İşte uzun ve sağlıklı yaşamanın sırları:

Sebze ve meyvelerin fayadalarını anlatılırken, bu gıdalar ile nasıl diyet yapılacağınıda anlatılıyor.

type=”application/x-shockwave-flash” wmode=”transparent” allowfullscreen=”true”allowscriptaccess=”always”>

type=”application/x-shockwave-flash” wmode=”transparent” allowfullscreen=”true”allowscriptaccess=”always”>

Kiraz Diyeti (Kameri ayın 12’sinde başlanıyor) ve Karpuz Diyetinin sırları. (Ağustos Ayında)

type=”application/x-shockwave-flash” wmode=”transparent” allowfullscreen=”true”allowscriptaccess=”always”>
Kiraz Detoksu

Ayın hareketine göre yapılan kiraz diyetinin birincisi, Hicri takvime göre Recep ayının 13-14 ve 15. günleri yani; Temmuz ayının 6-7 ve 8’inde (aydınlık dolunay) uygulanır. İkinci kiraz detoksu ise, yine Recep ayının son üç gününe yani 20-21 ve 22 Temmuz günlerinde (karanlık dolunay) gerçekleştirilir.
Bu günlerde uygulayabileceğiniz program aşağıdaki gibidir:
Sabah: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.
Öğle: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.
Akşam (Gün batımı sonrası) : 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.
3 gün boyunca devam eden kiraz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay yada muhtelif bitki çayları (biberiye, karabaş, kantaron ve adaçayı) ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. (En az 1,5 – 2 litre) Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.
Kiraz seçerken çok tatlı olan Napolyon kirazı yerine, daha doğal sarımtırak, beyaz ve diğer sort küçük kirazlar tercih edilmelidir.
Kiraz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksunu etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterilmelidir. İki detoks arasında geçen sürüde de bu kurala uyulmalıdır.
Kirazın Faydaları
İdrar söktürücü özelliğiyle böbreklerin dostu olan kiraz vücudu zehirli maddelerden temizler. Kiraz ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağladığı için romatizma ve gut hastalıklarıyla eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde de kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca yapısında bulunan kinik asit ile böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği ve varsa zamanla döktüğü, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olduğu da bilinir.
Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı olur. Kiraz suyunun yüz ve boyun kısımlarına sürülmesinin deride kırışıklıkları önlediği ve giderdiği de belirtilir.
Karaciğerin dostu olan kiraz; hastalıklar, fazla ilaç tüketimi ve zehirlenmeler sonucu zorlanan karaciğerin yükünü hafifleterek iyileşmesine yardım eder. Yapısındaki bol fosforuyla sinirleri kuvvetlendirerek sakinlik sağlar. A vitamini kaynağı karoten içeren kiraz, aynı zamanda gözlerin dostu….
Kiraz Aspirinden Daha Faydalı!
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, kirazın stresi yok ettiğini, menopoz döneminde faydalı olduğunu söyledi. Kirazın ayrıca damar sertliği ve mafsal kireçlenmesine da faydalı olduğuna dikkat çeken Karadeniz, şöyle konuştu:
“Menopoz döneminde faydalı olmaktadır. Kiraz meyvesi ağrıların dindirilmesinde aspirinden daha fazla etkili oluyor. Araştırıcılar bu etkiyi kirazda bulunan ‘antosiyanin’ isimli kimyasalın yaptığını bildirmektedir.
Kirazda 12-25 miligram arasında antosiyanin bulunmakta ve bu maddenin ağrı kesici etkisinin aspirinden on kat daha fazla olduğu bildirilmektedir. Araştırıcılara göre, günde 20 kiraz yemek bir aspirin almakla eşdeğer görülüyor. Ayrıca kirazda bulunan antosiyanin maddesi E ve C vitaminlerine benzer antioksidan etki yapmaktadır.”
Karpuz Detoksu
Ayın hareketine göre yapılan karpuz diyetinin ilki, Hicri takvime göre Şaban ayının 13-14 ve 15. günleri yani; Ağustos ayının 4-5 ve 6’sında uygulanır. İkinci karpuz detoksu ise, yine Şaban ayının son üç gününe yani 18-19 ve 20 Ağustos günlerinde gerçekleştirilir.
Kozmik Bilim takipçilerinin bu günlerde uygulayacakları program aşağıdaki gibidir:
Sabah: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.
Öğle: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.
Akşam (Gün batımı sonrası) : 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.
3 gün boyunca devam eden karpuz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay yada muhtelif bitki çayları ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.
Karpuz seçerken gübreli, iri ve hibrit (dölsüz) tohumlu karpuzlarla, kabaktan aşılanmış karpuz olmamasına kesinlikle dikkat edilmelidir.
Karpuz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterilmelidir. İki detoks arasında geçen sürüde de bu kurala uyulmalıdır.Karpuzun Faydaları
Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuzun birçok faydası vardır. Kan basıncının dengelenmesinden, sağlıklı zayıflamaya kadar çok sayıda faydası olan karpuzun yaz aylarında bol bol tüketilmesi önerilir.
Karpuzun bedeni temizleyici özelliği vardır. Yüzde 95’i su olduğu için böbrekleri çok iyi çalıştırır. İdrar söktürür. Böbrekteki üre ve ürat tuzlarını temizler. Ayrıca kum dökme, taş düşürmeye de etkilidir. Bol bol B, C vitamini ve anti oksidan içerir. İçerdiği yüksek potasyum ve Beta Karoten maddesi sayesinde kalbi enfaktüse karşı koruyucu özelliği vardır. Karpuz tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır. Bol miktarda su içermesi ve şeker barındırmaması, ayrıca boşaltımı hızlandırması gibi özellikleriyle kilo vermeyi hızlandırır.
Yemekten hemen sonra tüketilen karpuz, şişkinlik ve sindirim zorluğu meydana getirir. Karpuzu açken tüketmek içerdiği faydalardan azami şekilde yararlanılmasını sağlar. Bu sebeple karpuz yemeklerden çok önce ya da yemeklerden epeyce sora tüketilmelidir.

ÖNEMLİ NOT: Kanser, hepatit A-B-C, kalp damar rahatsızlıkları, kısırlık, reflü, diyabet, boyun fıtığı, bel fıtığı, MS gibi kas hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, obezite, psikolojik bozukluklar, üst solunum yolu hastalıkları, karaciğer rahatsızlıkları, bağırsak sorunları ve safra kesesi olanların; detokstan uzak durmaları önerilir.

– Arzu edenler sabahları sulu lavman setiyle lavman uygulaması yapabilirler.
– Detoksun safra kesesi, kalın bağırsak ve karaciğere daha etkili olması açısından, her gece yatmadan önce bir kahve fincanı zeytinyağı ile aynı oranda limon suyu karışımı karıştırılıp içilebilir.
– Doktorunuza danışarak uygulayınız!
– Kiraz bağırsakları temizlediği için var olan gazı harekete geçirip, şişkinlik, baş ağrısı, halsizlik, gaz sancısı ve karın gurultusu gibi şikayetlere neden olabilir. Detoksun ilk gününde bağırsaklarınızın aşırı çalışıp hareketlenmesi olağandır. Bu şikayetler, toksinlerin bedenden atılmasından kaynaklanmaktadır.
– Kiraz yada karpuz detokslarında ilkini yapanların ikinci detoksu yapmaları zorunlu değildir.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Diyet

Etiketler:, , ,


11 Yorum Var "KİRAZ DİYETİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Songul Atalay dedi ki:

  hocam esim 4 aydir bagirsaklarindan rahatsiz dr kamerayla baktilar ve bagirsak iltihabi dediler ve simdi gunde 1000mlgr sabah ve aksam ilac kullaniyo ama yinede rahatsizlaniyo yemek yemekden korkar oldu kilo kaybediyo ve piskolojisi bozuldu hocam ne yapmamiz gerek lutven bana ne yemesi ve neyin iyi geldini soylermisiniz LUTTTFENNNN …….

 2. ayşe naz dedi ki:

  bu karpuz diyetini sadeece 3 gün mü uygulayacagız.şimdiden tşkler

 3. Ahmet maranki kiraz diyeti dedi ki:

  Teşekkür ederim deneyeceğim daha sonra sonuçları buraya yazarım.

 4. nazlı sanaler dedi ki:

  hocam allah sizin gibi insanları bu ülkede çoğaltsın sizler bu güzel ülkemız için büyük bir şans ben kiraz diyetini yapıyorum ama ben tansiyon hastasıyım tansiyonum düştü 2 gündur ilacımı içmiyorum başım dönüyor ne yapmak lazım şu an bulund ortam doktor yok onun için size yazdım kendım iyiyim sadece başım dönuyor sizleri allaha emanet olun cevap yazarsanız sevinirim

 5. süheyla gün dedi ki:

  bende ankilozon spandoliit tedavisi için önerinizi bekliyorum ilaçlardan kurtulmak istiyorum

 6. gamze gaffar dedi ki:

  boyum uzaması için ne yapabilirim by 143 kilo45 ve ne önerirsiniz

 7. havva gaffar dedi ki:

  psikolojik sorunum var onun için hayattan kopuk yaşıyorum hiç kimseyle konuşmak istemiyorum hiç birşey yapmak istemiyorum telefon numaranızı söylersenis mutlu olacağim hareketsizim hareketli olmam için ne önerirsiniz

 8. Hülya Sarıtepe dedi ki:

  Ahmet hocam. Göğüslerim çok büyük birde bebeğim dünyaya gelince dahada çok büyüdü.Lütfen göğüslerimin küçülmesi için bana bir öneride bulunun.

 9. murat karakaya dedi ki:

  hocam sizden allah razı olsun şimdilik ilaçlarınız bende işe yarıyor yaramıyor değil ama benim ve bütün ankilozan sıpondilt hastalarının tek bir isteği var kökten çözüm Allahın izniyle kurtulacaz bu illetten inşallah cevap yazarsınız Allaha emanet olun.

 10. emel usluğ dedi ki:

  saç dökülesine ne öneriyorsunuz?

 11. lida dedi ki:

  lida için ne diyorsunuz.