By 18 Temmuz 2007 Devamı →

KETEN TOHUMU İLE ZAYIFLAKeten Tohumu ile zayıflamak için :

Yıllardır Mısır Çarşısı’nda aktarlık yapan Eczacı Dilaver Kadıoğlu ise bu bitki işine, eğitimsiz aktarların değil de, mutlaka eczacıların sahip çıkması gerektiğini savunuyor. Keten Tohumu
Bunlardan bir tanesi de keten tohumu. Keten bitkisinin yaprağından tohumuna kadar her tarafının yararlı olduğunu belirten Kadıoğlu, “Keten tohumunun ayrıca zayıflatıcı özelliği de var.

Tokluk hissi uyandırarak kişinin daha az yemek yemesine yol açıyor. Zayıflatıcı özelliği, aslında içerdiği Omega-3 yağ asitlerinden kaynaklanıyor. Tıpkı balık gibi etkisi var keten tohumunun. Keten tohumu, somon balığı kadar Omega-3 yağı içeriyor. Günde 1 yemek kaşığı alındığında ayda ortalama 4-5 kilo verilebilmektedir.

Evde kendinizde pratik ve damak tadınıza uygun kullanım alanları bulabilirsiniz:

Örnek : 1 kase yoğurda 1 yemek kaşığı keten tohumu ekleyip biraz nane veya maydanozve biraz tuz karıştırıp öğün arasında tüketilebilir.

Salataya, çorbaya, yoğurda kattığımız, her öğünde bol bol tükettiğimiz keten tohumları mercek altında! Soğuk su balıkları dışında omega 3 bakımından en zengin besin olan keten tohumunun yararlarını bilmeyen yok. Ama doğru koşullarda muhafaza edilip tüketilmezse ne kadar zararlı olabileceğini biliyor musunuz? İşte keten tohumu ve soyanın hangi koşullarda saklanması gerektiğiyle ve aksi takdirde yaratabileceği tehlikelerle ilgili bir haber.
Sabah kalkar kalkmaz bir bardak ballı suyla iki kaşık, öğle yemeğinde salataya tohumları, kuşluk vakti yoğurdun içinde tane tane, akşam da yağında sotelenmiş sebzelerle keten tohumu son yıllarda birçok evde hemen her öğünün vazgeçilmez takviyesi. Saymakla bitmeyen şifalarına her gün yenisi eklendikçe keten tohumu yağıyla, tanesiyle, tozuyla tüketilir oldu. Öyle ki dünyanın en büyük keten tohumu üreticisi Kanada’nın sadece geçen yılki ihracatı 250 milyon doları aştı. Tüm dünyada yağ ve diğer ürünlerin üretiminde kullanılmak üzere toplam 2 milyon tondan biraz daha fazla keten tohumu işlendi. Yani Latince ismi “çok şifalı bitki” anlamına gelen bu mucize besin, sadece sağlıklı yaşam sevdalılarına değil önceden kuş yemi ticaretiyle geçimlerini sağlayan keten tohumu üreticilerine de “şifa” oldu. Ne var ki, geçen haftalarda Hıncal Uluç’un köşesinde Tecelli’den Abuzittin’e gelen bir mektup keten tohumu severlerin kafasını karıştırdı. Pazar günleri Hıncal’ın Yeri’ne konuk olan Tecelli yanlış pazarlama şekli ve kullanımı yüzünden kanserden koruyacağı yerde, keten tohumu yağının kansere neden olabileceğini yazıyordu.
Yeni Aktüel de evlerde keten tohumu tüketimini bir sonraki emre kadar durdurarak araştırdı. Sonuç: Sadece keten tohumu değil, sağlıklı ve uzun ömür vaadiyle tükettiğimiz pek çok bitki için de aynı risk geçerli!
Sıcak, keten tohumunu “bozar”
Tek kanallı televizyonlarımızın duayeni Güneş Tecelli, keten tohumu yağının mutlaka soğuk zincirde satılması gerektiğini, aksi takdirde çok ciddi sağlık problemlerine yol açabileceğini vurguluyor. Üstelik çok kuvvetli bir referansı var: Kanser tedavisi konusunda geliştirdiği protokol Avrupa ve ABD’nin önemli tıp merkezlerinde uygulanan Alman bilim insanı Dr. Joanna Budwig. Keten tohumunu oldukça kapsamlı bir programla kanser tedavisinde kullanan ve bu bitkinin faydalarını ilk keşfedenlerden olan Dr. Budwig’in konuyla ilgili hemen her makalesinde önemle altını çizdiği bir ayrıntı var: “Keten tohumu ve özellikle yağı mutlaka taze tüketilmeli, dondurucu ya da buzdolabında – 7 derecede muhafaza edilmeli, soğuk zincirle dağıtılmalı. Aksi takdirde çabuk bozulur ve içinde, tüketildiğinde kansere yol açabilecek zararlı maddeler üremeye başlar!”
Hemen 20-25 C sıcaklıkta eczane ve aktar raflarında sergilenen keten tohumu yağı şişeleri geliyor gözümüzün önüne. Danıştığımız uzmanlar da Dr. Budwig’le hemfikir. Kanser Danışma Kurulu Başkanı ve Hacettepe Medikal Onkoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Güllü keten tohumunun çok çabuk bozulduğunu, doğru biçimde muhafaza edilmezse mantar üremesi için uygun olduğunu ve bu şekilde tüketildiğinde bağışıklık sistemine ciddi zarar verebileceğini doğruluyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın ise keten tohumunun faydalarını sıraladıktan sonra ekliyor: “Ama omega 3 ihtiva eden her bitkide olduğu gibi keten tohumu da doğru şekilde saklanmazsa hemen oksitlenir. Tıpkı cevizde olduğu gibi. Cevizi de temizledikten sonra biraz bekletirseniz, derhal kararmaya başlar ve tüm yararlı etkilerini yitirir. Bu nedenle keten tohumu tane halinde alınarak evde öğütülüp hemen tüketilmeli. Öğütülmüş tohumlarsa az miktarda alınıp buzdolabında ışık görmeyecek kapalı ve koyu renkli kutularda muhafaza edilmeli.” Bu bitkinin yağıyla yemek yapan, kaynatıp içen, yani keten tohumunu “sıcak” sevenlere de Prof. Dr. Aydın’ın bir uyarısı var: “Bu bitki asla ısıyla etkileşime geçmemeli. Zaten kokusuyla, tadıyla da yenmeyecek hale gelir!” “Keten tohumu diye kuş yemi”

Keten tohumu ayrıca bazı kanser türleri için de “kesinlikle zararlılar listesi”nde birinci sırada. Virginia Üniversitesi Onkoloji Bölümü’nden Dr. Charles Myers, Prostate Forume Dergisi’nde 2002’de yayımladığı makalesinde keten tohumu tüketiminin prostat kanserli hastalarda tümörlerin hızla büyümesine yol açtığını belirtiyor ve hastaları uyarıyor: “Dokuz çalışmadan yedisinde keten tohumundaki alfa linolenik asidin prostat kanseri gelişimini hızlandırdığı tespit edildi. Prostat kanseri olan hastaların keten tohumu ya da alfa linolenik asit içeren başka bitkileri hiçbir şekilde tüketmemelerini önemle tavsiye ediyorum!”

Prof. Dr. Ahmet Aydın ise bu çalışmalara karşılık omega 3 asit serisinin önemli temel asitlerinden olan alfa linolenik asitin ve dolayısıyla keten tohumunun prostat da dahil çeşitli kanser türlerinde tedavi edici olduğuna dair araştırmaların bulunduğunu söylüyor. Tabii, şu uyarıyı eklemeyi ihmal etmeden: “Çeşitli faydalarına rağmen aşırı keten tohumu kullanılması da zararlı olabilir. Bu nedenle kadınların iki, üç tatlı kaşığı; erkeklerinse bir, iki tatlı kaşığından fazla kullanmamasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca yağı yerine bitki tohum halinde tüketilmeli. Çünkü yağ üretimi için günümüzde geçerli olan teknolojik yöntemler kullanılırsa trans yağlar ortaya çıkabilir. Bu yağların kansere yol açtığını bugün tüm bilim dünyası kabul ediyor. Ayrıca keten tohumu lif açısından da zengindir ama yağ haline getirilince bu faydalı özelliğini de yitirir.”

Bu mucize bitkinin karanlık yönlerini sorgularken, üretim ve pazarlamasıyla ilgili bilgi almak için konuştuğumuz Tüm Aktarlar Baharatçılar ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Derneği Başkanı Ayhan Ercan’dan gelen açıklamaysa çok çarpıcı: “Ülkemizde yaklaşık dört yıldır, omega 3 yönünden zengin sarı keten tohumu yerine, kuş yemi olarak bilinen standart keten tohumu satılıyor.Yani sağlık için keten tohumu alanların çoğu aslında kuş yemi yiyor. Çünkü hastalıklara karşı koruyucu özellikte olan keten tohumu türü sarı renktedir ve az bulunur.” Ercan, işinin ehli aktarların bu özel tohumları Dr. Budwig’in belirttiği biçimde muhafaza ettiğini söylüyor ama her satıcıyı denetleyemediklerini de şu sözlerle anlatıyor: “Çoğu esnaf ticari kaygılarla tohumları yüksek miktarlarda öğütüyor ve tüketiciye de bozuk keten tohumu satıyor. Son yıllarda bu nedenle derneğimize gelen şikâyetlerde ciddi bir artış var.” Yeni Aktüel

Fazla kilolarımla başım yıllardır dertte. Keten tohumunun iştahı kapattığını duydum. Zayıflamak için keten tohumu kullanmak doğru bir yaklaşım olur mu? N.K./Manisa

Lifli gıdaların, tokluk hissini artırdığı biliniyor. Kısa süre önce Danimarka’da yapılan bir çalışma; her gün düzenli olarak bir tatlı kaşığı keten tohumu yiyenlerde, kan şekeri ve kan yağı seviyelerinin düzenlendiğini ortaya çıkardı.

LİFLİ GIDA TÜKETİN
Keten tohumu ayrıca, beyinde iştahı kontrol eden Ghrelin hormonunu da etkiliyor. Böylece; normal beslenmesinin yanında her gün 2.5 gram keten tohumu yiyenler, kendini daha tok hissediyor. Uzmanlar; sağlıklı beslenme düzeni için her gün ortalama 25-30 gram posa tüketimi öneriyor. Keten tohumu dışında, kompleks karbonhidratlar içeren buğday ekmeği, buğday kepeği, sebze ve meyve kabukları gibi besinlerde de bol bol lif vardır. Bir orta boy kabuklu elma yaklaşık 3.7 gram, bir çiğ havuç 2.2 gram, bir dilim tam tahıllı ekmek 1.9 gram, bir su bardağı pişmiş bezelye ise 16.3 gram lif içerir. Dr. Ece Hattat

Demir Eksikliği Nasıl Giderilir?
Çocuklarda Demir Eksikliği ve Tedavisi
Yorgunluk
Kronik Yorgunluğu Gideren Bitkiler
Kronik Yorgunluk Sendromu Fibromiyalaj
Yorgunluğu Gideren Doğal Formüller (Ender Saraç)
Kadınlarda Kansızlık
Kendimi Yorgun Hissediyorum

Elma Sirkesi İle Zayıflamak

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , ,


1.353 Yorum Var "KETEN TOHUMU İLE ZAYIFLA"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. şerife başer dedi ki:

  merhaba ben şerife.. tesadüfen bu siteyi buldum keten tohumunu bende deniycem umarım işe yarar ben çok tombikim 1.60 boy 79 kilodayım bir aydır diyet yapıyorum 4 kilo verdim ama..hala çok tombikim

 2. KbRa.. dedi ki:

  İyi günlr çekilimiş keten tohumunu su ile nasıl kullanıyorsunuz. yogurt ile denedim şişkinlik yaptı sanki bnde bıraktım yazdıklarınızı görünce tekrar başlamayı düşünüyorum su ile nasıl kullanıldıgını yazar mısınız? Şimdidden teşekkürler :))

 3. arlin dedi ki:

  slm arkadslar ben alırkende bılgı edındım sabahları ac karnına 1 tatlı kasıgı keten tohumu 2 yemek kasıgı yoğutla karıstırıp tuketın gecelerıde yatarken aynı ölcude tuketılmelı kesınlıkle ıse yarıyor

 4. ece.eylül dedi ki:

  xxx aradığınız herşeyi bu sayfada bulabılırsınız kızlar bitkisel zayıflatma saç cilt güzelliği ile alakalı herşeyii

 5. serkan karaoğlu dedi ki:

  bayanlar naylon poşt giyin sürekli ben giydim gece yatarken dahil olmak üzere 12 kilo verdim sizde deneyin sonuçlarını göreceksiniz

 6. serap dedi ki:

  keten tohumu kesinlikle kabızlığa birebir bende netteki yorumları okuyup birazda araştırdıktan sonra kullanmaya başladım hemen etkisini gösterdi.sabah ve akşam aç karnına 1 tatlı kaşığı yiyip üzerine 2 bardak su için toz haline getirilip yemesi daha kolay aktarlarda öğütücü makine var az miktarlarda alıp taze taze tüketin

 7. yelizz dedi ki:

  her yemekten yarım saat önce 1 yemek kasıgı keten tohumunu yogurtla yıyın farkını göreceksınız gercekten bana faydası oldu .. gayretınız bol olsun arkadaşlarr

 8. eren kaya dedi ki:

  Valla ben de bu akşam bir kaşık attım bir kase yoğurda ve şişkinlikten neredeyse ölmek üzereyim. bakalım zayıflama ve bağırsak olayına da çözüm olacak mı :))

 9. Zeynep yagiz dedi ki:

  Keten tohumu günde maximum 1 yemek kasığı yogurdun(bir kase) icine katılarak kullanılmalıdır..menopozdan,sinir sistemine,bağışıklık sisteminin toparlanması ve zayıflamaya kadar birçok faydası bulunmaktadır.

 10. ayşegül şahin dedi ki:

  mrblar arkadaşlar ben keten tohumu kullanıyorum öğütülmüş günde bir yemek kaşığı ve gün içinde 3 fincan yeşişl çay kullanıyorum 2 kilo verdim işie yarıyo okadar şey kullandım ki bu güzel ve gvenilir.

 11. al bundy dedi ki:

  arkadaşlar,bu kadar cahil olmaya hakkınız yok.hiçbir şey insanı zayıflatmaz.sadece alınan enerji harcanan enerji arası fark varsa zayıflanır.sizler matematik okumadınız mı.bu iş sadece ve sadece matematik işidir.keten tohumu mate çayı elma sirkesi vb bilumum saçmalıklardan uzaklaşın ve akıllı olun.spor+günlük kalori azaltımı şekilinde bilimsel bir yaklaşımla yemek şeklinizi yeni baştan düzenliyerek(rejim yapmadan)kilo verilir.başka da kalıcı kilo verme yolu yoktur.

  4

 12. hatice gündüz dedi ki:

  keten tohumunu aç karna yemenin zararı var mı

 13. weight loss dedi ki:

  diet

 14. tuğce dedi ki:

  sevgili hanımlar,

  keten tohumunu çok dikkatli kullanın ben magdur oldum sizlerde olmayın keten tohumunu 2008 yılında bagırsak çalıştırma amaçlı kullandım ve o zamandan bu zamana halen selülitlerle uğraşıyorum ben kovuyorum onlar geri geliyoooor lütfen dikkat selülit en büyük kabusumuz :(:(:(((((

 15. selcan dedi ki:

  ben kullandım kendim öğüttüm 1 kaşık yoğurda 1 yemek kasığı keten tohumukoyarak sa bahları aç karnına yedim. 1 ayda15 kilo verdim günde yarım saat yürüyerek zararı yok tafsiye ederim sekeride dengeliyo buarada kabızlık sorununada birebir.isterseniz meyve suyunun içine katarakta içebilirsiniz veya salatalarınıza serpebilirsiniz.denemeye değer..

 16. maviş maviş dedi ki:

  yalan ben hiç zayıflanmadım

 17. Fatih dedi ki:

  boş işler bunlar. eğer düzgün bir diet ve spor yapmıyorsanız kilo veremezsiniz, dünyada oturduğunuz yerden size kilo verdirtcek bir nesne yok ne yazık ki. Ayrıca az yemek, diet yapıyorsunuz anlamına gelmez, az yemek çok yemekten daha kötüdür. Kilo almanıza ve kendinizi sürekli yorgun hissetmenize yol açar.

 18. demet dedi ki:

  hepsi boş önemli olan bogazını tutmayı bilmek ebru şallı bile 1 cikolatayı 3 günde yiyormuş gerisini siz düşünün

 19. mine çetin dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende dün başladım keten tohumuna ne sonuç alacagımı bilmiyorum sabahları bir kase yogurda bir kaşık katıp yiyorum yeterlimi onuda bilmiyorum şu an 80 kg hiç degilse 69 görmek istiyorum allah yardımcımız olsun….

 20. Aysu KIZIL dedi ki:

  koreden gelen mucize bir ürün var arkadaşlar misutgaru isminde yazda geldi çattı zinde olmak için tavsiye ederim saç dökülmesinede iyi geliyo

 21. kevser dedi ki:

  walla ben her sabah ac karnina 1 kasik aliyorum ve bol su iciyorum. 1 ayda yaklasik 6 kilo verdim 6 kilo daha verip 55 e düsmeyi planliyorum……dogum yapali 8 ay oldu ama göbekden eser kalmadi coook mutluyum

 22. SELİN EROĞLU dedi ki:

  ARKADAŞLAR MERABALAR HERKEZE BENİM MORALİM ÇOK AMA ÇOK BOZUK BEN 31 YAŞINDA 1.74 BOYUNDA 100 KİLO BİR BAYANIM 60 KİLO OLMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR KETEN TOĞUMUNA BU AKŞAM BAŞLADIM DİYET YAPIYORUM AMA BİR TÜRLÜ KİLO VERMİYORUM 5İ BİRYEDE ÇAYINI YAKLAŞIK BİR AYDAN BERİ KULLANIYORUM LÜTFEN BANA YARDIM EDİN SİZLERİ TANIMASAMDA SEVİYORUM ÇÜNKÜ DERT ORTAĞIMSINIZ .TEŞEKKÜRLER.

 23. Selimjan dedi ki:

  Daha 2008 yorumları yaw güncellesenize sunu

 24. Reyhan dedi ki:

  Mrb benim de kilo problemim var, keten tohumunu denemek istiyorum, acaba gerçekten faydası oluyormu?

 25. kardelen dedi ki:

  melisa hanım sandoloz sakızını nasıl tüketiniz cevap atarsanız mutlu olurum ben çok kiloluyum

 26. kardelen dedi ki:

  bende bugün alsam başlasam kilolardan bende bıktım ben 100 kilodan 92 kiloya indim ama daha çok kilo vermem gerekiyo yarın sabah başlıcam bilgilerinizi burda paylaşalım ben yeniyim bu sitede

 27. sevda özden dedi ki:

  bede keten tohumu ile 70 kilodan 58 e düşmüştüm ve 4 sene kadarda kiloları almamıştım şuan yine 69 kilo oldum tekrar denicem tavsiye ederim gerçektende kilo verdiriyor inş şimdide veririm yazın abimin düğününe 70 kiloyla gitmek istemiyorum :((((

 28. gülşah suskun dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba ben gülşah,siteyi yeni keşfettim çünkü daha dün keten tohumunun zayıflatıcı özelliğini gözlerimle gördüm 🙂 hemen nete saldırdım . Keten tohumu yasdım ve bu site cıktı. Bende cok kilolu bir bayandım hatta yüksek derecede obezdim.Birgün kuzenim elinde kiraz sapları ile geldi hadi diyete baslıyoruz diye 😀 sok geçirdim.Ama basardık bugün diyete baslayalı 7 ay oldu ve 42 kilo verdim 🙂 görenler şok geciriyor bu sen olamassın diyorlar.Nette Karbonhidrat diyeti yazarsanız diyet.in sitesinde size yaptıgım diyet cıkacaktır.Karbonhidrat cok az alıyorum protein agırlıklı besleniyorum ve kiraz sapını kaynatıp her sabah ac olarak 1 fincan içiyorum.Şimdide keten tohumunu deniycem.Bir müşterim sabah akşam keten tohumunu 1 tatlı kasıgı tüketmiş ve 30 kg vermiş oda 1 sene içerisinde.Bi 15 kg daha verirsem ideal kiloma ulasıcam.Bunu sizinle paylasmak istedim.Kilo vermenin ne kadar güzel Bir duygu oldugunu bildiğim için Belki yardımcı olabilirim diye düşündüm.Herkeze kolay gelsin.

 29. fatih kaya dedi ki:

  Benim bazal metabolizmam 1900 kalori, ben günde 1200 kalori yiyerek yata yata hiç spor falan yapmadan evde televizyon izleyerek 110 kilodan 75 e düştüm. 770 kalori demek 100gr yağ demek. mart 2010 dan aralık 2010 a 9 ayda ortalama 3 kilo. karın kaslarım bile çıkmaya başladı yağlar gidince. bu programla kalori ve vitamin mineral takibinizi kendiniz yapın. Diyetisyene gitseniz bundan kolay olmaz. http://spaz.ca/cronometer/ sebze meyve yeyin şeker ve una zehir muamalesi yapın neden çünkü yoksa iştahınızı kontrol edemezsiniz kolay kolay. et balık, yumurta peynir gibi düşük karbonhidratlı besinler her gün lazım. Aslında işe yarayan atkins ,south beach, zone vb diyetlerin hepsininin esasında iştah kontrolü ve kolay kilo vermek için karbonhidrat günde 50g 100g civarına çekiliyor. Acıkmadan ve spor bile yapmadan ömür boyu tam kilo kontrolü. Üstelik programla gnülük vitamin ve mineral ihtiyacınızı da kontrol edebilirsiniz

 30. ezgi dedi ki:

  ablam keten toğumu yagı ile çok kilo verdi bende başladım tavsıye ederım…

 31. yağmur uçar dedi ki:

  ben guatr hastasıyım yani haşimato rahatsızlığı var. kendimi çok halsiz çok yorgun uykusuz sürekli uyku hali var bunlarda beni aşırı rahatsız ediyor .içtiğim paksin ilacı var yani sinir ilacı . artık mideme dokanıyor yani ilaç kullanmak istemiyorum araştırdım bu keten tohumunun faydalarının okudum bende kullanmaya yeni başladım acaba guatrumun iyileşmesine ters etki yapar mı? çünkü çok severek yiyiyorum keten tohumunu yoğurtla karıştırıyorum salatalara koyuyorum ama kafamda bir soru işareti acaba ne derece iyi gelir? bana acil açıklama yaparsanız çok sevinirim.TEŞEKKÜRLER.

 32. LizzZzZ dedi ki:

  12 Yaşındayım.boyum 162 ,Kilom 63 annem ne kadar normalsin desede normal olmadıgımın gayet farkındayım 😀 SİZCE DE FAZLA DEĞİL Mİ?
  Ben yeni başladım bu keten tohumuna annemle beraber içiyoruz…benim hedefim bir arkadasım vardı benle aynındı ama uzaktan çok uzaktan o 44 kilo olmus !!!! nasıl oldugunu bilmiyorum tabikkii:D ama benim de ona yetişmem lazım!!! tek isteğim şu lanet olası 20 kiloyu vermek ..Bugun basladım benim troid sorunumda var… 25 g içtm 3 tane normal benimkinden ole gerekiodu…Sonra ardından bundan 2 tane içtim ama midem bulandı ve kusmaya başladmm tabi batırdm ortalığı ….Sonra tekrar içicem size kaç ayda bu kahrolası xD 20 kiloyu verip arkadaslarımın yanında güzellliylee gözleri büyüleyen bir kız olabilirm????
  YaNi buNUn iÇiN kAç aY GerEkİR???CevAPlARsAnIZ SeViNiRM aDaşlARım

 33. melissa erkaya dedi ki:

  arkadaşlar merhaba ben melissa yorumları baştan aşşağıya okudum sayılır meğer kilolarıyla dertli olan bir ben değilmişim .46 yaşındayım 77 kiloyum.yıllar önce keten tohumunu bende kullandım pek fazla kilo veremedim.fakat okuduklarıma bakılırsa tekrar gaza geldim yarın dışarıya çıktığımda yine alıp başlıycam.bi arada sandoloz sakızını kullandım 1 ayda 5 kilo vermiştim .belki onada başlarım.bilginiz olun sandoloz sakızıda çok etkili.

 34. şimal dedi ki:

  merhaba bayanlar yorumların hepsini okumaya çalıştım ben keten tohumuna bugün başladım romatizma hastasıyım kortizon kullandığım için haliyle kilo alıyorum 1,5 ay önce 5 i biryerde zayıflama çayına başladım pasta börek yemedim sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı çörekotu yedim 4 kilo verdim biraz evde spor yaptım zayıflamada bunların etkisi varmı bilmiyorum belki pastaya böreği bıraktığım için vermişimdir ama kan değerlerim düşmüş adet düzensizliği yaptı vermem gereken 2kg kaldı 169 boy 64 kloyum 2 çocuğum var kızım 9, oğlumm 3 yaşında şu kiloları verdikten sonra geri almamanın bir çözümü varmı

 35. selda dedi ki:

  Arkadaşlar ben keten tohumunu kullandım ilk başta yararını gördüm ama ara verip tekrar başlayınca tekrar kilo almaya neden oluyo
  düzenli kullanınca yararını göreceksiniz sabah ve akşam aç karına alın ama birazda yemeği azaltmalı o zaman kesin yararı olacak kolay gelsin
  sevgiler..

 36. fatih kaya dedi ki:

  cronometer programını kullanın günde 1200 ila 1800 kaloriyi ve 20 -40 gr net karbonhidratı (lif hariç) geçmeyin kilo vermemeniz imkansız, program vitamin mineral ve kolesterol seviyenizi bile kontrol ediyor üstelik beleş, her 770 kalori eşittir 100 gr. bu kadar basit, iştahınız çoksa az karbonhidrat çok protein ile beslenerek iştahı azaltırsınız, hatta yemek için kendinizi zorlamaya bile başlarsınız

 37. serpil dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende kılolarıyla sorunu olan biriyim.4 yaşında bir kızım var.doğumdan sonra kılolarımı veremedim hatta üstüne fazlasıyla aldım.bende keten tohumunu yeni tüketmeye başladım.ama ben sadece sabahları 1 tatlı kaşığı yiyodum ve faydasını görmedim.şimdi sabahleyin 1 tatlı kaşığı ve gece yatmadan 1 tatlı kaşığı yiyecem bakalım ne olucak.tabiki yürüyüş felanda yapmaya çalışıyorum yediklerimede dikkat ediyorum.bu kılolardan kurtulmak istiyorum. ah bu kılolar olmasa ne güzel olurdu.bir fayadası olursa yanı kılo verirsem sonucunu yazıcam.allah hepinizinde yardımcısı olsun.gitsin kılolar gelsin zayıflık.

 38. gamze sez dedi ki:

  selamlar 2 ay önce keten tohumunu kullandım ve 3 haftada 5 kilo verdim ama cildim çok hassas olduğu için yüzümde sivilceler çıktı hemen bıraktım normale döndü belki ilk kez kullandığım için vucut reaksiyon gösterdi tekrar başladım bugün bakalım ne olacak kullanma şeklimdesabah aç karnına 1 tatlı kaşığı bol suyla akşam yemekten önce aynı şekilde aldım porsiyonlarımı küçülttüm tabiki yediğime ve içtiğimede dikkat ettim bu arada çok çayı seven biriyim şeker yerine ne kullanabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum

 39. efsun dedi ki:

  bende daha bugün başladım.bakalım neler olacak çok ama çok heyecanlıyım.annem kullandı 6 ayda 16 kilo verdi. şimdi sıra bende. hemen bugün başladım umarım istediğim gibi bir sonuç elde ederim.tekrar yazacağım.inşallah o zamanda kilo verdiğimi anlatmak için…..:)

 40. Mesut Isnık dedi ki:

  annem çok zayıflamak isteyor ama zayıflayamıyor şimdi babam aldı bakalım bu işe yarıyacakmı

 41. ayşe sanslı dedi ki:

  herkes yorum yazmış genel olarak hepsini okudum ama neden kimse öncekileri okumuyo anlamadım. keten tohumunu g ünde en fazla 1 bucuk ye mek kaşığı tüketmek gerekiyomuş. fazlasının kilo aldırma ve kanseri tetiklememe gibi etkileri varmış. o yüzden dikkatli tüketmek gerek bende dün aldım bugün başladım bakalım sonuç ne olucakk

 42. esra celik dedi ki:

  mrb ben esra 3aysonra dügünüm var kılosorunum var 15 vermem gerek lütfen yardimci olursaniz sevinirimmm

 43. gamze türk dedi ki:

  düğünün var ve zayıflamak istiyorum lütfen tam olarak nasıl kilo verdiriyo banada yazın çok acil bi şekilde kilo vermem gerekiyo yogutla yanildigi zman kilo veildigini duydum ama nekadr doğru bilmiorum lütfen aydınlatın deneyenler size sesleniyorum

 44. sanenekieee dedi ki:

  kullanım şekli sabahları aç karnına 1 kase yagsız yogurdun içine 1 yemek kasıgı koyuyorsun günde 1 kere alıorsun ayda 4ila 5 arası kilo verdirior

 45. deniz dedi ki:

  arkadaşlar bende keten tohumuna başladım ancak günde kaç defa tüketmeliyim bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz?bir kase yoğurdun içine bir yemek kaşığı koyuyorum acaba doğrumu?

 46. SEHER KELES dedi ki:

  CANIM YA MESAJIN OKURKEN GULDUM KILO PROBLEMIN YOKKI TOMBIS YUZLU OLMAYI KIM ISTEMEZ.BENCE SANA YAKISIYODUR BENCE DENEME BILE KESKE BENDE TOMBIS YANAKLI OLSAM AMA BENIM KILOLAR GOBEK BEL VE KOLLARDA TOPLANDI IKI COCUKTAN SONRA TABI

 47. zeyne kaya dedi ki:

  ya bende 16 yaşındayım nezaman bişey yesem hep yanaklarımdan ve karın bölgemden kilo alıyorum özelliklede yanaklarım çok kiloku sinir oluyorum çok takıntılıyım kiloya 49 kiloyum keten tohumunu bide ben denicem inşallah zayıflarım yaaa

 48. seher keles dedi ki:

  selam akadaslar ben seher dun de yazdim ama yayinlanmadi.yeni bebegim var ve kilolarimdan esimin sikayet etmesi nedeni ile vermeye karar verdim.ben firansada oturuyorum yorumlari okudum ve ender sarac in agzindan keten tohumu icin demesiyle su an turkiyeyede olan esime sparis verdim yarin geliyo ve hemen basliycam bu arada kilom 68 ve 10 kilo fazlam var.nur topu gibi bi kizim oldu ona deger kilo almak ama simdi verme zamani dimiiii

 49. seher keles dedi ki:

  heeeeeeey herkes neden yazmiyo gecen seneden beri yazilariniz cok hos bende size katilmaya gec kalmisim ama olsun aranizdayim hos geldiiiim bu arada adim seher

 50. ASLI dedi ki:

  MERHABALAR KIZLAR SÜPERSINIZ VARYA SÜPER.bu siteyi iki veya üctür okuyorum tevafuken buldum burayi.inanin cok hosuma gitti birhaftadir ciddi cddi diyeti düsünür oldum sevklendimya.heycanlandim sanki kendime güc geldi güven geldi sanki sizler zayifladikca ben zayifliyormusum gibi geldi icime sevinc geldi ama bitane virüs girmis o bir anda atmosferi bozup görüntü kirliligi yapmis oktaymi ne iste o.tam bir negatif bombasi zaten erkekler olmasaydi dünyada hic savas cikmazdi bozgunculuk genellikle erkeklerden cikiyor.herneyse doktorlar bu tür insanlari kendi haline birakmamizi tavsiye ediyor:) arkadaslar ben tam yüzon kiloyum ve 32 yasindayim ve almanyada ikamet ediyorum boyum 1.61 bir veya birbucuk haftadir sirke iciyorum yani saglik icin ictim zayiflama icin falandegil yani cünkü bitürlü baslamaya cesaret edemiyorum rejime öncelei coooook yaptim biraktim bieesinde 12 kg verdim birbucuk ayda.ondansora hayatimda bazi olaylar yasadim birakmak zorunda kaldim ama saglikla ilgili olaylar degildi herneyse uzun lafin kisasai bugün yani azönce tartildim gözlerime inanamadim sok sok sok nerim yaptim ne sipor yaptim hicbisey yapmamama ragmen 106 kg.ciktim ama sirkeyi bolsuyla ictim ve cok koydum sirkeyi yarim caybardagi günde 3 defa ictim kimi zaman balli kimi zaman balsiz! ilk zamanlar caybadaginin yarisina sukoyup iciyordum midem biraz tuhaf oluyordu yaniyor gibi ama onunda püf noktasini buldum yanmamasi icin ictikten sonra üstünede bir iki bardak bolsu iciyorum midem tasgibi masaALLAH.ne yanma ne tuhaflik hicbisey olmuyor.siddetle tavsiye ediyorum yapin insaALLAH SIZDEDE GIDER YAGLAR BENDEDE DEVAM BÖGLE GIDER INSAALLAH.he sunuda söglüyeyim arkadaslar vücut belli birzaman sonra kilo vermenin durma sebebi.vücut soka girdiyi icin lan bakiyor noluyo yaglar gidiyor hicbise kalmiycak diyor vücut krize giriyor tutmaya calisiyor.yani seri bisekilde vermek duruyor ama o andabile yaglar bezesi calisiyor.siz devamedip birakmadiginiz zaman beli bir süre sora corap söküyü gibi bir atacagina iki atiyor vüut hizla yag yakiyor yani.bunlari ben zamaninda cok arastirdim ordan biliyorum doktorlardan duydum.pesetmeyin veremiyorum durdu diyip bozmayin aynen devamedin ve sunu hic akliniz´dan cikarmayin bir vaya iki ay nekadar duruyorsa artik kisiden kisiye degisiyor.kendi kendinize diyinki bidahaki ay but tutdukarimi cift dikis vericem yani sonucta yine vericem ayni orantiya geliyor eski vermenle sonucta degisen bisey yok diyip kendinizi sevklendirin umudunuzu yitirmeyin.UMUTLARIN KUYUYA DÜSTÜGÜ BIR ANDA BIR YÜSUF YÜRÜR SABRIN ÜSTÜNE! SEBAT EDIN SABREDIN DURAKLAMALAR SIZI YILDIRMASIN.sabir sabir sabir…ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN GÖRÜSMEK ÜMIDIYLE HOSCA VE DOSTCA KALIN…selametle:)

 51. derya gülü dedi ki:

  mrb arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum. malüm benimde kilo proplemim var. yarın keten tohumu kullanmaya başlıyacağım.umarım işe yarar. şuan 74 kiloyum. sonucu yazacağım. esracığım verdiğin bilgiler için tşk ederim şu an evlenmiş olmalısın mutluluklar.

 52. sema tore dedi ki:

  ben sema 20 gundur kullanıyorum saahları meyve suyuna veya suya br tatlı kasıgı koyuyorum..10 gun boye kullandım sımdı sabah aksam kullanıyorum.umıtle bekıyorum zayıflamayı..tvsıyelerınızı beklıyorum…

 53. ebrar ayça dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 2 haftadır beşi bi yerde çay olarak adlandırılan kekik, biberiye, mate yaprağı,funda yaprağı ve yeşilçay kullanıyorum. haftada 3 -4 gün yürüyüş yapıyorum ayrıca evdede egzersizler yapıyorum. 2 haftada 3 kilo verdim. ben günde 1 litre demlemiyorum sabah ve akşam taze olarak 1 subardağı kaynamış suyun içine çay kaşığının ucunla hepsinden koyup 2 dk demleyip süzerek içiyorum. denemenizi tavsiye ediyorum.

  iyi günler:)

 54. nazo gelin dedi ki:

  slm ben 1şey soracaktım lütfen cvp verin zor durumdayım acil kilo vermemm gerek (( keten tohumuyla birlikte elma sirkesi içsem 1 şey olurmu acaba??? lütf acil cevapppp ne olurrr

 55. hülya cüce dedi ki:

  ayy bu siteyi yeni keşfettim muhteşem bişey ya aslında ben 16 yaşındayım 52 kiloyum şu 4 kilo fazlalığım için ne yapmalıyım

 56. nimet GÜRÜNLÜOGLU dedi ki:

  arekadaşlar meraba bende aranıza yeni katılıyorum kilolarımda şikayetcigim bende kullandım herkes kilo verdigimi fark etti onda sonra keten tohumunda tiksinmeye başladım am şimdi tekrar kullanmaya başlayacam bakalım sonuc ne olacak

 57. nuray kucukkaya dedi ki:

  ya benım oglum 4 ysında 14 kılo cok zayıf ne yapmalıyım

 58. yaren dedi ki:

  merhaba yorumlarınızı okudum kılo vernde var vermeyede ama ben yıne aldım denemekta fayda vardır dıye dusundm 4gundr kullanıyrm kabızlık şiskinlik yapmıyor smdilık tabii inshh istedgımz kilo düserz hepmiz hepinize sevgiler saygılar malatyalı hemserıme selamlar…

 59. hatice dedi ki:

  hanimlar ve beyler niye az yemeyi denemiyorsunuz?
  En kolay yol bu bol bol meyve sebze yiyin oldu bitti.

  ben niye burdayin ?
  sifali bitkiler aradigim icin.

 60. serra esss dedi ki:

  merhaba tum yorumları eksıksız okudum daha baslarda zencefıl lımonlu bı cay vardı onu denıcekler sonucları yazmamıs:( bıde yesıl cay mate dogadan form bunları deneyıp sonuc alan yokmu

 61. öznur güvenç dedi ki:

  adana kozan ben çok kilolu bir bayanım zayıflamak istiyorum ama zayıflıyamıyorum
  sağlık açısındanda çok rahatsızım ne yapacam şaşkınım bana yardımcı olursanız çok memmun olurum
  zayıflama ilaçlarını kullanmaya korkuyorum bir doktor tavsiyesi olmadan kullansam bir zararı olur diye bana yardımcı olun

 62. sevacan ak dedi ki:

  emzikliyim keten tohumu kullanabilirmiyim sevcan

 63. mutlu kadınım :) dedi ki:

  merhaba … tek benim sanıyordum bu kilo sorunu olan ama burayı tesadüfen gördüm ve hayretler içerisindeyim ne çok arkadaş varmış yaaa
  ben ne keten tohumu nede ilaca başvurdum
  3 ayda 25 kilo verdim bir 30 daha vermem şart nasılmı yaptım? ekmegi kestim yemegi azalttım
  sabahları c vitamini aldım dinç olmak için satılıyor eczanelerde redoxon.
  ve tam 1 saat müzik eşliginde oynadım tepindim
  bir elma yedim sabahları öglen greyfurt limon mandalina karışımı yaptım robotta onu yudumlayarak tükettim ve vaz geçilmez bitki çayları bol bol
  yani elimizde herşey
  yeterki azim olsun
  nasıl yerleşiyorsa öylede gidiyor
  mutluluk adına az gayret:) genç kız gibi hissediyporum kendimi güvenim geldi
  mutluyum hepinizde olursunuz inşallah
  sevgiler
  yine gelicem:)
  .

 64. şeref dedi ki:

  Selam arkadaşlar
  Keten Tohumunu bende deneyeceğim hep buradakiler bayan acaba Erkeklerede faydası olumu benimde 10 kilo fazlam var keten tohumunu önerirmisiniz yoksa bayanlara özgü bir bitkimi aydınlatırsanız sevinirim

 65. nesil kocabıyık dedi ki:

  merhaba bende 4 gündür kullanıyorum keten tohumunu ewet iştahım kesildi cok memnunum ama sayfanın en başındaki yazı beni korkuttu acıkcası kanser yapabiliyormuş yani kafam karıştı napıcam bilmiyorum ama bile bilee içemem çünki çiddi bir sorun aslında en sağlıklı zayıflama yöntemi spor….

 66. AySSheee dedi ki:

  bende başladım kızlar bugün keten tohumuna aynı zamanda hergün adaçay,tarçın,yeşilçay içmeye başlıyorum.59 kiloyum 1,63 boyum var 55 olsam yeter=) sonuçları yazıcam hadi bakalım yılmak yok…

 67. Gülüşüm... dedi ki:

  Sayın Güllü YILMAZ geçmiş olsun Tirioid Bezlerinizi aldırmışınız, bu nedenle bence siz doktorunuza ve bir uzmana danışın. Onlar size tüketeceğiniz besinler hakkında bilgi verirse daha iyi olur kanaatindeyim.

 68. Güllü YILMAZ dedi ki:

  ben tirioid bezlerimi aldırdm 90 kiloyum.Ben bu keten tohumunu nasıl kullanabilirim ve nasıl zayıflayabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim.Zayıflama sırasında ne kullanabilirim şimdiden teşekkürler…!

 69. ayben karaçam dedi ki:

  ben bir türlü zayıflayamıyorum keten tohumu aldım nasıl kullanırsam zayıflamama yardımcı olur çekilmişnide aldım normal çekirdekli olarakta aldım nolur bana acele cvp verin

 70. Dr.Ertan Yılmaz dedi ki:

  Keten tohumu kefen tohumu olmasın!

  Salataya, çorbaya, yoğurda kattığımız, her öğünde bol bol tükettiğimiz keten tohumları mercek altında! Soğuk su balıkları dışında omega 3 bakımından en zengin besin olan keten tohumunun yararlarını bilmeyen yok. Ama doğru koşullarda muhafaza edilip tüketilmezse ne kadar zararlı olabileceğini biliyor musunuz? İşte keten tohumu ve soyanın hangi koşullarda saklanması gerektiğiyle ve aksi takdirde yaratabileceği tehlikelerle ilgili bir haber.
  KAYNAK: AKTÜEL http://www.yeniaktuel.com.tr/tur105,132@2100.html

 71. gulay saka dedi ki:

  slm herkeze 35 yasindayim 3 cocuk 3de sezarien hepsindede 26 kilo aldim vermesi cok zor keten tohumuna baslicam umarim ise yarar ve birde nerden aliniyo nasil uygulaniyor bilen varsa bana cv yazsin ltfn ben gulay

 72. gulay saka dedi ki:

  bu keten tohumu nerden aliniyor

 73. gulay saka dedi ki:

  slm millet bende kullanmak istiyorum ama ne kadar bi zaman kullanmam gerekir bana bi cevap verin ne olur

 74. Gülüşüm... dedi ki:

  Selam ebrucum kiloları hemen verememiz söz konusu değil, en az bir ay geçmesi lazım diye düşünüyorum ki o da ancak olsa olsa 1 kilo felan olur ancak :(.

 75. ebru hilal dedi ki:

  ben ebru 15 gündür kulllanıorum ama bi türlü kilo veremedim..yaaa kaç ayy kullanırsak kilo veriririz bana birii cvp adsınn nolurr :(( bana bu adresten ulaşın chaqma_emo71@w.cn

 76. Selda Saricelebi dedi ki:

  Keten tohumu (Flax seed) ogutulmus olanindan hergun sabah ac karinla bir sofra kasigi (corba kasigi) bol suyla birlikte alinir. Bagirsaklari 3-4 gun icerisinde calistirmaya baslar ve bagirsak calistirmasi nedeniyle bir sure sonra kilo verdirir. Kolestrol ve seker icin iyi bir dengeleyicidir. Ben New York`dan yaziyorum ve sorulara cevap olmasi nedeniyle bu notu ekledim. Herhangi bir gida veya icecege de karistirabilirsiniz ama uzmanlar en saglikli ve hizli cozum icin sabah ac karinla 2 corba kasigi bol su ile icilmesini oneriyor. Herkese bol sans. Saglikli gunler

 77. sule gül dedi ki:

  seldacım bence sende ters etki yaratmış bende denicem bakalım nolcakkkkk

 78. gözde ddd dedi ki:

  merhaba arkadaşlar 21 yaşındayım boyum 1.70 kilomda 65 sadece göbegimle ilgili sorunlarım var… ben bu göbüşümden keten tohumu ile kurtulabilirmiyim….

 79. neslihan kelle dedi ki:

  slam arkadaslar benınım de kilo sorunum var benim üc cocugum var ve ücüncü cocukta cok kilo aldım bende denemek istıyorum insallah faydası olur herkese basarılı ve saglıklı zayıflamalar

 80. Gülüşüm... dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar keten tohumuna bende yeni başladım ve faydalarını zararlarına bakmak amaçlı nete girdiğimde bu sayfaya rasladım. 🙂 iyi ki sayfanıza raslamışım bayağı bir faydalandım tecrübelerinizden dolayı.

  En kısa zamanda görüşmek üzere.

 81. gülhan karakaya dedi ki:

  var kesinlikle fakat zayıflamayı ılk olarak beyının ıcıne montetmelısın kı sonra 2.aşamaların.sabah kalktıgında ılık su ıc sonra keten tohumundan 1 cay kasıgı ye 15 dk. sonra kahvaltı yap fakat yeterınce ye asıraya kacma
  her oğünden once 1 cay kasıgı anlayacagın 15 dk sonra yemek.ben gayet faydasını gordum fakat sız keten toh.yıyorum dıyerekten homını gırtlak yersenın ne faydasını gorursunuz

 82. Nazli dedi ki:

  arkadaslar bende keten tohumuna baslamak istiyorum. ama gercekten bir faydasi varmi??
  ve o zencefil suyu kaynatip icenler varmi ve kilo verdinizmi.
  ve nasil almaliyim. suanda 10 kilo fazlaligim var. 5 kilo versemde iyi olur.
  8ci ayda esimin akrabasinin dugunu var. kilo vermek istiyorum. elbise alacam, ama tabiki once kilo vermem gerek

 83. vildan dedi ki:

  bende yeni başladım inşallah kilo veririm kabızlık sorununu çözdüm şimdi sıra kilolarda hepimize kolay gelsin

 84. ESMA dedi ki:

  BEN BAŞLADIM KULLANMAYA FAYDASI VAR SİZE Bİ TAVSİYEM DAHA VAR KAYNAMIŞ SUYUN İÇİNE TARÇIN KOYUN İÇİN YAĞLARI YAKIYO KETEN TOHUMUNUDA KULLANIN KESİNLİKLE YARIDA BIRAKIRSANIZ Bİ FAYDASINI GÖREMESSİNİZ

 85. ahmet altun dedi ki:

  Selam arkadaşlar
  keten tohumu tableti yemeklerden yarım saat önce 2 adet olmak uzere gunluk 3×2 tablet şerklinde kullanabilirsiniz.

  zayıflamak için öneri: günlük sadece sabah kahvaltısı (bir kaç 10ar kilo verdikten sonra öğle yemeği ekliyebilirsiniz, yeterince kilonuz var onlar sizlere fazlasıyla yeter ) , bide gunluk bir saat tempolu yürüyüş (kaslarınız gerginleşsin yağ tabakasını azaltır)

 86. Ayşe ARSLAN dedi ki:

  keten tohumunu ilk denediğim gün dündü bugün içmedim içicem birazdan ama canım hiç bişi yemek isdemiyo o kadar tok tutuyorki ayrıca göbek ve basen kiloları içinde biberiye rezene adaçayı ve civanperçemi kaynatıp içiyorum mükemmel bunların hepsi tek başınada içilebilir hepsi yağ yakıcı bitki ama kuvvetli bir etki olsun diye hepsini içiyorum daha 2 .günüm umarım veririm. Aşırı bi yemek yeme alışkanlıklarım yoktur ama iş yerinde hareketsiz çalışmak sabah poçaları 5 çayı yanında yediğim bisküviler beni mahvetti ama bu içecekler sayesinde gerçekten canım bi lokma isdemiyor. Ayrıca istanbul korse merkezinin ülke tvdeki haberi bana çok etkileyici geldi tamamen doğal biominera adlı ürün haftada %100 1 beden inceltiyormuş, ve vucut kilo alırken karaciğer mide gibi organlarımızda yağlanıyormuş bu ürün tüm yağüları eritip organların daha kaliteli çalışmasını sağlıyormuş . Bunu da almak istiyorum çünkü çok aceleciyim bir an evvel eski kiloma kavuşmak isdiyorum 55 den 69 a çıktım kendimi kötü hissediyorum

 87. tuuba dedi ki:

  ya bende 5 gündür keten tohumuna basladim bagirsaklarimdaki kabizligida iyi gelir diye hepten kabiz oldum ya bide günde 1kasiktan fazla yememeye gayret ediyorum lütfen düzenli kullanip kilo veren yorum yazabilirmi cvp bekliyorum

 88. alperen taş dedi ki:

  siz yine iyiben 10yaşındayım 50kg of

 89. OSMAN AYDIN dedi ki:

  BENİM SİZE KETEN TOHUMU HAKKINDAKİ ÖNERİLERİM ŞUNLARDIR.1 ZAYIFLAMAK İÇİN.İSE SABAHLARI AÇ KARINA 1 TATLI KAŞIGI BOLSU İLE YUTULUR VEDE ARDINDA 1 ELMA ALINIR İŞTAHI HEMEN KESER.ŞİŞMANLAMAK İÇİN İSE BALAVE CEVİZE FINDIKA KATILIR CÜMLESİ MACUN YAPILIR VE GÜNDE 3 TATLI KAŞIGI ALINIR İYİ ŞİŞMANLATIR TOK KARINA ALINIR.GÜZELLİK İÇİN İSE AÇ KARINA 1 TATLI KAŞIGI KETEN ARDINDA ELMA VE MEYVALAR BOLBOL YEMELİSİNİZ EKMEK YEMEMEYE GAYRET EDERSENİZ ÇOK DAHA İYİ SONUÇ ALIRSINIZ.15 GÜNDE FARK EDERSİNİZ .AMA MUTLAKA GÜNDE 3 ELMA ALMALISINIZ SONUCU MERAK ETMEYİN .ZAYIFLIK KABIZLIK VE DE GÜZELLİK E MUVAFFAK OLURSUNUZ İNŞ msn aytac3913@hotmail.com

 90. ayşe şentürk dedi ki:

  en güzeli maydonoz suyu deneyin tavsiyemdir şişkinlige bire bir ben maydonoz suyuyla 1 ayda 6 kilo verdim hemde makarna yiyerek

 91. NAZ dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENİM 10 KG. FAZLAM VAR.NE YAPTIYSAM BİR TÜRLÜ VEREMEDİM.ÇALIŞAN VE EVLİ BİR BAYAN OLDUĞUM İÇİN SPOR YAPMAYADA VAKTİM OLMUYOR.KETEN TOHUMU GERÇEKTEN ZAYIFLATIYORMU VE NERDEN TEMİN EDİYOSUNUZ LÜTFEN YAZARMISINIZ.

 92. nesli genç dedi ki:

  merhaba ben dün thermogenic formula içmeye başladım ama bugünde keten tohumunu öğrendim ikisini birden alırsam zararı olurmu? 7 kilo kadar fazlalığım var

 93. gülderen türkarslan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bi ara bende keten tohumuyla yaklaşık 5 kilo filan verdim düzenli bir şekilde kullanılırsa bende tavsiye ederim ancak düzünli olması gerekir. bu aralar biraz fazlalık fark etmeye başladım tekrar kullanmaya başladım herşeyden önce karnım yumuşacık oldu kabızlık sorunu olan hemen başlasın ve sadece sindirime değil pek çok faydası var. Arkadaşlar hepinize kolay gelsin

 94. rabia gökmen dedi ki:

  slm arkadaslar ben rabia denizliden
  valla üsenmeyip hepsini okudum yazdıklarınızın
  bende hamilelikte 27 kilo aldım on kilosu kaldı veremiyorum
  kızım dokuz aylık gercekten bu keten tohumunun faydasını gören varmı lütfen piskolojim bozuldu
  ayrıca emziriyorum zarar verirmi ki

 95. maide dedi ki:

  sl arkadaslar herkesın zayıflama umuduyla dıyorum ben hamılelıkte tam 25 kılo aldım şüan 77 kıloyum ne yaptıysam veremedım ac kaldım olmadı aslında ayıptır söylemesı bende kabızlık sorunu cok olyor ne yapmalıyım bunun için bılmıyorum bılenlerınız varsa lutfen bana bıraz bılgı versınyada mealıme mesaj cektın keten tohumu gercekten zayıflatıyormu yada söyle dıyelım gercekten faydası varmı bunula ılgılı bana mesaj cekersenız ınanın dunyaya bedel olacak sevıncım ah bu kılolar varya ahhhhhhhhhh bizi yıyıp bıtırıyor bız ondan kutulmak isterken aksıne o bıze sakız gıbı yapısmıs bırskmıyor pesımızı yaaaaaaaaaaaa

 96. m. batın dedi ki:

  gercek ten zayıflatıyor bır ay gıbı kısa bı surede ama kullanım seklı cok onemlı dogru uyguladımmı bır ayda 5 veya 6 kılo cıvarı verdım
  sorunu olan arkadaslara yardımcı olmak ısterım05348641049

 97. aybuke şahin dedi ki:

  arkadaşlar selam herkese ben aybuke evli 31 yaşında ve 2 çocuk annesiyim. kızım 9 oğlumsa 2 yaşına girecek doğumlardan sonra 54 kiloya düşmeme rağmen şuan 61 kiloyum ve eşimle boşanma derecesine geldik nerdeyse kiloya zıt bir eşim var bana sürekli yemezsen almazsın der durur . keten tohumuna başladım bir haftadır ne bi gelişme var nede bişe .ya bide kabızlık yaptı bunlar normalmi acaba .birde nedense ben sayfanın üst kısımlarını okuyamıyorum bana şu çaylarınızla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. ne olur sadece 7 kilo vermek istiyorum fazla değil ama oğlum çok aksi ve onunla ne yürüyüş nede spor yapmak mümkün bana yardım edebilecek birileri varmı ıııııııı hepinize tşklr zayıf ve sağlıklı güğnler dileği ile by

 98. ebru dedi ki:

  mrb sıbel saglık sektorunde calıstıgını soylemıssın benım bebegım var emzırıyorum ve bende kullanmak ıstıyorum zahmet olmazsa benım ıcın sorarmısın ordakılere bana olurmuymus sımdıden tesekkurler

 99. ebru dedi ki:

  arkadaslar lutfen cvp verın hapını degılde bıtkı olarak kullanmak ıstıyorum emzırıyorumda duyup bıldıklerınızı banada soylermısınız?

 100. SİBEL ERTAN dedi ki:

  MERHABA ARKADAŞLAR. BENİM KETEN TOHUMUYLA TANIŞMAM YAKLAŞIK 5-6 YIL KADAR OLDU. BUNDAN 5 AY KADAR ÖNCESİ HEP KISA ZAMAN ARALIKLARLA KULLANIP BIRAKIYORDUM HALİYLEDE FAYDASINI GÖREMİYORDUM. ŞU ANDA 5 AYDIR DÜZENLİ OLARAK AKŞAMLARI 1 KASE ÇORBA YADA, 1 KASE YOĞURDA KATARAK YİYORUM VE BU ZAMAN ZARFINDA SAĞLIKLI OLARAK 4 KĞ VERDİM. OLDUKÇA TOK TUTUYOR VE KOLESTROLÜN DÜŞMESİNE, YAĞLARIN YAKILMASINDA DA EPEY ETKİLİ. SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM VE DOKTORLARIN TAVSİYESİYLE TOHUM OLANINDAN ALDIM ÇÜNKÜ İÇERDE O KENDİNİ ÖĞÜTÜNCE FAYDASI OLUYOR. AMA KESİNLİKLE BOL SU İÇMELİSİNİZ Kİ BAĞIRSAKLARADA GÜZEL FAYDASI OLSUN. BOL SAĞLIKLI GÜNLER HERKESE

 101. ebru aybar dedi ki:

  mrb arkaslar 9aylık bebegım var ve emzırıyorum tabıkı hamılelık surcınde kılo aldım ve veremıyorum emzırdıgım ıcınde olmaz denılıyor lutfen bılgısı olanlar benımle paylasabılırmı?

 102. fuat tascı dedi ki:

  fıtness antrenöruyum ayı zaman da kıck box thai box yapıyorum hayatım spor salonlarında ınasanları zayıflatmakla gectı dıyetısyenlerı cebımden cıkarırım b ısın tek bır sıır var oda azar azar sureklı olarak yemek yemek kola içki abur cubur kuruyemişten olduğu kadar uzak durmak, yavas yavas ve cığneyerek yemek bıraz spor bıde sabır …………….. bunları hayat tarzı halıne getırıpdiğiniz zaman bellı bı sure sonra vıctorı secrettakı mankenlere tas cıkartırsınız ınanın bana …………………………………………………

 103. fuat dedi ki:

  erygrgw

 104. gülsüm türkan dedi ki:

  sabine ablacım ben halende aynı klodayım keten tohumunu bıraktm artık kullanmıyorum.zaten ne zamandır giremiyorum artık vakit bulamıyorum ama seni cok özledim.vakit buldukca girmeye calısıcam sitedeki herkez kendine iii baksın vede sabine ablamı üzmeyin hee . hepimizden da cok deneyimli we bilgilidir…… öptümmmmm…..

 105. eylül doğan dedi ki:

  38 yaşındayım 4 doğum yaptım 8 kilo fazlam var.karın yaglarımı nasıl eritebilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürederim.

 106. ayse dedi ki:

  selamün aleyküm arkadaşlar

  bende baya bır araştırmadan sonra keten tohumunda sabit kaldım (:

  bakalım Rabbımden sıfası yakında düğünüm var inş. veririm hayırlısıyla

  sevgiler …

 107. eda bozkurt dedi ki:

  bende bugun keten tohumu aldım ama cay form olarak daha once kullandım ama kımısı rahım kanserı dıo falan selulıt dıo kafam karıstı yaa ıcmesem mı

 108. cirkin kral dedi ki:

  arkadaslar tesadüfen girdim ve yorumlarınızın cogunu okudum öncelikle sunu söylemek istiyorum yaratan yaradan herkezin bünyesini farklı yaratmıs kimini elma zayıflatır kimini kayısı kimini sirke kimini biberiye yagı kimini lahana vb. evet bunları hep duyduk benim sizlere önerim kesinlikle zayıflama hapları kullanmayın kıllanma veya ne bilim baska türlü yan etkiler yapıyo ben milli sporcuyum şimdi diyeceksinizki sende kilo sorunu varmı evet var sadece önerim su kalorilerinize dikkat edin ve spor yapın yiyeceklerinizden azar azar yiyin aksam en gec 6 ila 7 den sonra hiç bişi yemeyin cok acıkırsanız meyve tüketin yaglı yiyeceklerden kacının kesinlikle herkezin önerdiği bitkileride kullanmayın çünkü bünye her bitkiye yatkın olmayabilir mesala bende sinameki otu(cay gibi demlenerek) kabızlıgı çözüyo o gün evden cıkamıyorum veya kuru kayısı arkadaslar herkezin önerisini bence uygulamayın benim size tavsiyem yürüyüş hareket yapın verirsiniz metabolizma yavas calıstıgı için kilo veremeyenlerde var baharatlardan kırmızı biber veya hardal tohumu yiyin ama hardal tohumu ac karna agızda çiğnenerek veya toz haline getirin cok acı bi tadı var ama iştahı gercekten keser dediğim gibi herkezin bünyesi farklı ve yaradan herkezi farklı yaratmıs bence sizi hangisi rahatlatıyorsa ve rahat tutuyorsa onu kullanın bunu kendiniz keşfedin herkeze saygılar hayata salladığınız oltaya daima mutluluklar takılsın yaradana emanet olun….

 109. esraa dedi ki:

  seldam ben iyiyim cnm umarım sende çok iyisindir ya bu tohumlailgili bilgiyi ilk zaman gazetesinde okudum cnm sonra araştırdım çok faydalıymışş kilo wermede kolestorelun dengelenmesindee yağ yakımını hızlandırıyormuş vs ben yeşil çayla birlikte kullanıyorum 1 ayda 2 kilo werdim iştahta kesiyor inan tansiyonum düşmesin diye yemek yiyorum yoksa akşama kadar yemesem canım bişey istemiyorr yinede nette bi araştır ondan sonra kullan dahada emin olmak istersen beni görünce annemde kullanmaya başladı cnm çok özledim sizleri yaa ama hayatt telaşı neyse yine görüşürüz inş kendine çok çok iyi bak canımm güzel kızlarınıda öp benim için a e o

 110. selda dedi ki:

  esraaaaaa bu ne güzel süpriz :
  bende dedimki bu kız evlendi bizi unuttumu yoksa ne güzelki unutmamışsın kaçak anlat nasıl gidiyo yeni hayatın:))))
  yeni bulduğun bu tohum nasıl bişey anlatırmısın inanki kilolar aldı başını gidiyo umarım yan etkisi olmayan bit tohumdur
  ne olur bir daha kaybolma sana mutluluklar ve sağlıklı bir hayat dilerim.öpüyorum canım arkadaşım(*_*)

 111. esraa dedi ki:

  okuyorum ve yazıyorum seldacım yeniden merhaba herkes nasıl umarım iyisinizdirr ya ben yeni bir mucize keşfettim mucizenin adıASPİR TOHUMU merak edenler araştırsın arkadaşlar çok işe yarıyorr seldamm kızlarını öp benim için kendine çok çok iyi bak selamlarr

 112. güner dedi ki:

  arkadaşlar ben samsundan güner 1,63 boyunda 65 kiloyum 4 ay sonra düğünüm var ben 1 ay önce cok hareketsiz yasantımdan kurtulup spor yapmaya basladım önceden 55 kiloydum fakat 4 yıldır calısırken 6 aydır işten cıkıp evdeydim ve sürekli yiyordum spora baslayıp önce biraz vicudumu şekillendirdim 71 kilodan 65 e düştüm acı çehre bitkisini denedim hiç bir işe yaramadı hatta miğdemde sorun yarattı daha sonra zenical orlistat kullandım buda işe yaramadı sadece asırı sinirlilik baş agrısı miğdede asırı yanmaya sebep oldu doktora gittim depresyona yol actıgını söyledi içtiklerimin daha kullanmam suan cok iyiyim spor yapıyorum ve yediklerime az dikkat ediyorum ama acil kilo vermem lazım keten tohumunu denicem bende kansızlık problemi var insallah dokunmaz sürekli yazdıklarınızı okuyorum slmlar sizi görmeden sevdim insallah hepimiz zayıflarız spor insana süper mutlluluk veriyor motivasyon acısından deneyin hemde yeni arkadaslar edinmek için ayrıca benim nisanlım 100 kilo 26 yasında boyundan dolayı cok belli olmuyor kilosu ama göbek ve baseni var oda bende söz verdik zayıflamayao katı rejimi deniyor bitkilere inanmıyor ben deneyip onada yedirmeye calısıcam onu cok sevdiğim için saglıgı acısından zayıflamasını istiyorum insallah ikimizde zayıflarız size yazarım tek tavsiyem hap kullanmayın para tuzagı hepsi saglıgınız bozulur .görüşürüz

 113. serife dedi ki:

  arkadaslar bende venöz yetmezliği var ayağımda acaba keten tohumunun zararı olur

 114. Iz dedi ki:

  34 yasindayim. Ulastigim en buyuk kilo 135kg. Su anda 82kgdayim. Hedefim eski kilom 55-58kga dusmek. Sabah ve aksam spor yaptim, salata tavuk yedim. aksam 6'dan sonra hicbirsey yemedim. bazen de sekersiz kahve ya da cay ictim. kilo verdikce insanlar ne kadar degistigimi soledi. artik her goren sorior nasil verdigimi bu kadar kisa surede. Kolay gelsin.

 115. rukiye dedi ki:

  seldacımm tavsiyelerini dikkate alıcam ewet evliyim 1,5 sene falan olcak yani şu keten tohumu kullanmaya başlamadan önce 86 falandım şimdi 83 falan boy 170 aslında kilolu durmadığımı söylüo çoğu arkadaşım hareketliyim derken yaptığım iş yüzünden hafta içi doluyum yani tüm gün koşturuorum şimdi ewe koşu bandı falan alalım dioz eşimle hafta sonu yetmio yürüyüş falan yinede yaza kadar evde ne olursa artık neyse kendine iyi bak………..

 116. selda dedi ki:

  rukiyecim ayıp omasa sorabilirmiyim kaç kilosun evlimisin.
  diyosunya hareketliyim bu çok güzel ama spor da çok yararlı inan bana biraz zaman ayırırsan eminim çok yararını göreceksinve bide hormonlardan bahsediyosun hormonlar gerçektende çok etkiliyo o nedenle kullandığın her şeye dikkat et canım.sevgilerimi gönderiyorum sana ALLAHA EMANET OL

 117. rukiye dedi ki:

  tşkrler seldacımm :)))) ewet doğru söliosun spor hareket en iisi ama ben artık istesem de yapamıorum sadece ewde işte bi kaç egzersiz 15 tatilde spor yapıodum yani plates falan tvden ,bi de yürüyüş falan ama şimdi imkansızlaşamaya başladı aslında çok hareketliyim de bende bi de pcos hastalığı var hormonlar dengesiz bi kilo dağılımı üst ince alt sanki bana ait deil boy da var kurtarıoz ama daha çooluk çocuk doğurmadık halimiz nice olur yoksa:))elimden geldiği kadar engelliorum kendimi işte ne kadar yapabilirsem….neyse azimle dewam edelim…..

 118. selda dedi ki:

  rukiyecim merhaba canım:
  tabiki hepimizde aynı şey için burdayız kilolarrrrr………. ve ben inanıyorumki azimle her şeyin üstesinden geliniyo bu azme kilolarda dayanamıyo ama en önemlisi spor gerçekten çok etkili oluyo birde tabağınızdaki ölçüyü azaltmak herkese kolay gelsin sağlıklı ve kalıcı zayıflamala (*_*)

 119. mahmut adnan kılıçlı dedi ki:

  merhaba keten tohumu çok iyi bir gıda yağda yumurta yapıyorsun üzerine öğütülmüş şekilde serpiyorsun yiyorsun hatta tereyağlı sucuklu yumurtada daha lezzetli oluyor 5 yumurta kırıp 2 somunla götürüyorsun yumurta şişmanlandırıyor keten zayıflatıyor oh ne harika metabolizman kafayı yiyor sende tımarhanelik olup öte aleme göç ediyorsun. arkadaşlar şaka şaka biraz gülelim dedik.ha bu arada buzdolabı felam dağıtıyorlar ben bi koşu gidip alıvereyim malum tuncelideyizya.ama oyumu asla satmam. oyum namustur. ama bedava verilecek her şeyi alırım.saygılar vesselam

 120. rukiye dedi ki:

  arkadaşlar keten tohumu insanda tokluk hissi uyandırıo kesin biraz ara verdim okullar başladı acayip yiyom herhallde yine başlıcam ama arkadaşım farketti az da olsa inceldiğimi uzun süre dewam etmek gerek bi de yan etkileri olur die korkuom kist mist olayı 🙁 şerife sabah yaptığın doğru da akşam yatarken alıodum ben yemekten önce deil.lahana suyunu bende duydum bi ara yaptım içmedim hala duruo lahannın yarısı.ama herkes sölüo faydalı die yani zayıflamak isteyenlere öneriolar.selda beni de dostunuz sayarsanız sewinirim.aynı amaç için burdayız çünkü:)aranızdaki dostluklar gerçekten güseldi siteye tesadüfen girdiğimde tüm yorumlarınızı okumuştum.ümidimizi yitirmeyerk beynimize bol bol doydum artık yemicem sinyali göndererek bu işin üstesinden gelebiliriz herkese sewgiler………..

 121. serife dedi ki:

  ya ben bi yerde yanlıs yapıyorum sanırım sabah ac karnına tatlı kasığı içiom bide akşam yemekten önce içiom kimse bana yardım etmicekmi:(

 122. selda dedi ki:

  eveeeeet sevgili arkadaşlar :
  uzun süredir girmiyorum bu siteye ama yine hiç bir değişiklik yok bir zamanlar burda çok güzel dostluklar kurulmuştu ne oldu herkese nere gittiler böyle eğer yazdıklarımı okursanız ne olur cevap yazın.
  sevgiler selamlar

 123. serife dedi ki:

  arkadaşlar selam ben serife 20 güne yakındır lahana suyu içiyorum ama pek etkisini görmedim ağustosta düğünüm var ve 6 yıllık sewgilimle sonunda evlenicez tabi allah kısmet edersee ve normalolarak rüya gibi olmak istiyorum sizce keten tohumuyla 20 kilo verebilirmiyimmm 1.78 boyundayım ve 90 kiloyum:(motive edinnnn lütfennn

 124. rukiye dedi ki:

  ewet arkdaşlar bi haftada bi kilo verdim.Düzenli olark dewam dicem birden vermek birden almak istemiom umarım herkes istediği kiloya kavuşur ben dahil:))

 125. rukiye dedi ki:

  arkadaşlar merhaba bugün ilk defa keten tohumu kullandım bakalım nolcak acil kilo vermem lazım hepinize başarılar……….

 126. merve dedi ki:

  ben tiroid ameliyatı oldum we 56 kilodan bi anda 72 ye çıktım bu beni çok üzdü ve azmettim geçen yıl hergün yarım saat yürüdüm ve birazcıkta boğazımdan kıstım herşeyden yedim çikolatalı pasta bile ama yarım dilim.bunu bir buçuk ay boyunca dwam ettirdim we tam 12 kilo werdim.71den 59 a düştüm ama sonradan bıraktım herşeyi kışın tekrar aldım kiloları:( işin sırrı hareket hareket hareket onsuz olmuyo ama ben artık çok tembelleştim yani insanın oturdukça oturası yedikçe yiyesi geliyo en iyisimi hep birlikte yağmur çamur yürüyüşe baska yolu yok inanın yok

 127. XprodoksiT dedi ki:

  Keten tohumundan nasıl faydalanmalı

  Keten tohumu mükemmel bir sağlıklı yaşam desteğidir. Salatadan yoğurda, ekmekten çorbaya birçok yiyecekte kullanılabilen bu ucuz ve etkili sağlık desteğinin yararları saymakla bitmez.

  Tokluk duygusunu güçlendiren, kilo kontrolünü kolaylaştıran, vücuda bitkisel Omega-3 yükleyen, kabızlığı önleyen ve mükemmel bir östrojen işlevi gören bu güçlü destekten faydalanmak isteyenlerin yazıyı daha dikkatli okumasında fayda var!

  OMEGA 3, LİGNAN VE POSA DEPOSU

  Keten tohumunun yaklaşık yüzde 50’si balık yağında da bulunan Omega-3 yağ asitlerinden olan Alfa Linolenik Asit (ALA)’tir. Alfa Linolenik Asit, kalp ve damar hastalıkları riskini azaltmakta, ayrıca iltihap azaltıcı, yangı giderici (anti-inflamatuar) etki göstermektedir. Keten tohumu az miktarda Omega-6 yağ asitlerinden linoleik asidi de ihtiva eder. Keten tohumu sahip olduğu bu dengeli Omega-3/Omega-6 yapısı nedeniyle sağlık üzerine çok sayıda olumlu yararlar göstermektedir.
  Keten tohumu posadan da zengindir. Östrojen benzeri etki gösteren “lignanlar”ın en iyi kaynaklarından biridir. Bu nedenle kabızlık, menopoz sorunları, kan basıncı yüksekliği, şeker hastalığı gibi birçok alanda yararlı etkilere sahiptir.

  NASIL KULLANACAKSINIZ

  Keten tohumu bütün bu yararlarının yanında dikkatsiz kullanıldığında zararlı da olabilen bir destektir. Özellikle herhangi bir uzman önerisi alınmadan ve yüksek dozlarda kullanıldığında sindirim sisteminde bazı rahatsızlıklara (şişkinlik) sebep olabilir. Fazla miktarda kullanıldığında inflamasyon azaltıcı romatizma ilaçlarından bazılarıyla ve kan inceltici, kolesterol düşürücü diğer bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Hamileyseniz, emziriyorsanız, hormonal herhangi bir sorununuz varsa, özellikle prostat veya göğüs kanserine ilişkin kuşkular mevcutsa keten tohumunu kullanmayın.

  Prof.Dr. Osman MÜFTÜOĞLU

 128. melekper selma çil dedi ki:

  keten tohumu yağı nı deneyin..aç karnına kayısı meyva suyu (hazır) na 5 damla damlatın..(1 bardak)bide acı elma yağı…

 129. ispina dedi ki:

  mhb arkadaşlar ben gecen sene yogurt'la birlikte keten tohum'u kullandım tam 18kilo verdım 3ayda herkesin kullanmasında sakınca yok ama öncelikle inanç olacak birde beyaz lahana suyunu sabah ac karnına bir bardak kullanın.

 130. daüssila dedi ki:

  slm bende aranıza yeni katıldım yorumların geneli iyi ama hoş olmayan yorumlarda var.özellikle selüliti artırıyor,verilen kilolar geri alınıyor diye ama yinede deneyeceğim umarım kilo verebilirim.sahi aranızda ciddi kilo verenler varmı

 131. yasemin dedi ki:

  merhaba arkadaşlar nasılsınız hepinizi çok özledim.kardelen ,nimet ,kaçak gelin esra ,sabine tuba ,selda ,ve diğer arkadaşlar hepinizi öpüyorum.kendineze iyi bakın ben yeni bir zayıflama ixsiri deniyorum işe yararsa hepinizle paylaşacağım,hoşcakalın a.e.o

 132. eylul dedi ki:

  arkadaşlar slm:) ben bu siteyi daha yeni keşfettim keten tohumunun yan etkileri varmı biliyomusunuz artık herşeyden korkar olduk malumm

 133. arzu ceyda dedi ki:

  keten tohumunun zararı varmı?günlük en fazla ne kadar tüketilebilnir

 134. zehra yağmur dedi ki:

  merhaba arkadaşlr geçmiş olsun dileklerinizi okudum hepinize teşekür ediyorum ama bir musibet bin nasihattan iyidir ya artık çayla bitkiyle falan zayıflamayı bıraktım sabah 10 gibi kahvaltı öğlen yemeğini de 4 gibi yaıyorum akşan 7 gibi de meyve yiyiyorum ve galiba etkisi var zaten anlamadığım bir sebepten dolayı kilo verip duruyorum sonra geri alıyorum vücudumun dengesi mi bozuldu anlamadım ama şimdi bu diyetle hem kendimi rahat hisediyorum hemde kilomu dengede tutmaya çalışıyorum ha bide uyumadan mekik çekiyorum çünkü sabah erken yapılan yürüyüş kalbi zorluyormuş bende gece yapabiliyorum tavsiye ederim AEO

 135. sabine dedi ki:

  Evet kizlar listeyi verim miiiii?????
  Oldu veriyorum:

  1. Gün: Öglene kadar ye$il elma kompostosu yenecek ( 2-3 kase)

  Komposto tarifi: 2-3 ye$il elma kabuklariyla kesilecek, tarcin, 5-6 karanfil, 14-15 tane kuru üzüm.
  Bunlarla komposto hazirlanacak, tabi suyu unutmayin, yarim litrden biraz fazla olsun

  Öglenden aksama kadar 7-8 kase lahana corbasi icilecek.

  Lahana corbasi tarifi: 1 lahana, 3-4 di$ sarmisak, 1 sogan, maydonoz, 1 tatli ka$igi kimyon, 1 tatli ka$igi zerdecal, 1 tatli ka$igi zencefil, aci sivri biber, 1 tatli ka$igi sivi yag
  Hepsini pi$irip blendirdan gecirin.

  2. Gün: öglene kadar 2 ye$il elma ve istedigin kadar salatalik

  Öglen: Domatezsiz yesil salata ( özellikle tere ve roka) üstüne bir kase yagsiz yogurt yenecek
  2 saatte bie ye$il elma yada salatalik yenecek

  Ak$am: yarim kilo kadar hafif ha$lanmi$ kabak 2-3 ka$ik yagsiz yogurtla yenecek, ve 1 ye$il elma

  3. Gün: sabah 1 bardak yagsiz süt, 2-3 ceviz ici, ye$il elma

  Öglen: Ha$lanmi$ kabak, yagsiz yogurt, avuc ici kadar lor peyniri

  Ak$am: taze fasülye, ispanak yada brokoli, bol bol kivi

  Evet arkada$lar. Tabi yani sira bol su ve bitki cayi icilecek.

  Size ba$arilar dilerim. Yapanlar aydinlatsin lütfen!!!

 136. sabine dedi ki:

  Günaydin arkadaslar,
  nasilsiniz bakalim?
  Ben iyiyim, cünkü galiba süper i$e yarayan bi diyet listesi buldum. Bu diyet 3 günlük, zaten daha uzun da yapilmamaliymis.
  Dün ba$ladim, sabah tartindim veeeee 1,1 kilo gitmi$.
  Daha önce yazdigim gibi belli bi saatten sonra yemedim.
  Ye$il elmayi seven varsa bu diyet tam ona göre.
  Ilgilenen varmi???
  Dr. Ender Sarac'tan bi diyet bu.

 137. KARDELEN dedi ki:

  ZEHRACIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.SABİNE SENDE HOŞGELDİN NERELERDESİNİZ YA KIZLAR Bİ GÖRÜNÜP KAYBOLUYOSUNUZ.HEPİNİZİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN ÖPÜYORUM A.E.O

 138. sabine dedi ki:

  Selam arkadaslar,
  uzun bir aradan sonra araniza katiliyorum. Zehracigim cok gecmis olsun, Allah sana saglik versin. Evet senin de dedigin gibi her duydugumuzu uygulamamiz cok yanlis. Kedimize adeta deneme tahtasi yapiyoruz.

  Benim is arkadasim süper kilo verdi, hemde hic spor yapmadan….
  Nasil biliyormusunuz? Saat 16.00 dan sonra hic bisey yememis, sadece su ve sekersiz bitki caylari ( papatya, nane vb.)
  2 haftada 3 kilo vermis. Bende dünden beri uyguluyorum. Ilk etapta alismasi zor, cünkü aksam meyve veya cerez yememek zor.
  Ama süper huzurlu uyudum ve $i$lik hissi yok. Sabah kalktim karnim dümdüz. Keten tohumu beni cok $i$iriyodu.
  Anliyacaginiz devam etmeyi düsünüyorum. Sizi haberdar ederim.
  Kendinize iyi bakin.

 139. selda dedi ki:

  merhaba arkadaşlar
  Zehra yağmurcum öncelikle sana geçmiş olsun canım inan üzüldüm Rabbim sana sağlık versin
  ama ben her zaman söylüyorum her duyduğunuz bitkiyi kullanmayın önce bi araştırın nelere yararı var nelere zararı var biz bayanlar zayıflayalım die sonunu düşünmeden duyduğumuz ilacı kullanıyoruz lütfen daha dikkatli olalım
  bu arada şimdiden herkesin kurban bayramını kutlar sağlık ve mutluluk dolu nice bayramlar geçirmenizi dilerim
  (*-*)

 140. zehra yağmur dedi ki:

  KARDELEN mrb sesini duymak ne güzel verdiğin küloları aldığına üzüldüm ben hala veriyorum elimde değil hiç birşey de yapmıyorum
  bende keten tohumunu az zamanda tüketim şişlik yaptı beşibiryerde çayı içtim vücuttaki zzrzrlı toksinleri ve ödemi alıyor diye içiyordum hamile kalmışım haberim yok ve bu çay yüzünden düşük yaptım meğerse rahim temizleme özelliği de varmış beşibiryerde çayın zayıflayayım diye sağlığınızdan olmayın lütfen

 141. KARDELEN dedi ki:

  ARKADAŞLAAAAAR BENİ DİNLEYİN BEN SİTENİN ESKİ ÜYELERİNDENİM BEN KULLANDIM 4_5 KİLO VERDİM AMA GERİ ALDIM YANİ KİLOYU ONDAN VERMİŞ ZANNEDİYORSUN AMA HERŞEY BEYİNDE BİTİYO BENCE PEK FAZLA GÜVENMEYİN KOLAY GELSİİİN

 142. bRc_ dedi ki:

  MrbLar arkdşLar benimde yakında düğünüm var ve kilo vermeliyim daha önce böyle şeyleri pek takmazdım ama artık rahatsız etmeye başladı. Bir hafta önce beşli karışım denilen bir çay içmeye başladım.henüz bi faydasını görmedim ama kilo verdirdiğini çoğu kişiden duydum yada internette okudum… Çayı aldığım aktarda kesin sonucu bir ayda görebileceğimi söyledi.Şimdi de keten tohumu almayı düşünüyorum.Peki ben hem cayı hem keten tohumunu kullansam herhangi bir yan etkisi olurmu sizcee… Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar aydınlatın benii 🙂

  HoşçakaLın…

 143. AYSUN MAZLUM dedi ki:

  MERHABA KIZLAR BENDE KİLOLARIMDAN ŞİKAYETÇİYİM 10 KİLO FAZLAM VAR AKŞAM KETEN TOHUMUNU ALICAM İNŞALLAH FAYDASI OLUR

 144. gecekuşu dedi ki:

  bende bugün başladım keten tohumuna,gelişmeleri yazarım..ama kilo aldım yazan arkadaşımızın yazdığı kafamı karıştırdı ya daha da alırsam,hapı yutarım valla..:)))gecekuşu

 145. gecekuşu dedi ki:

  ben bugün başladım,uygulama şeklimse bütün bu yazılanların ortak noktası yani sabah aç olarak 1 bardak ılık suyla bir yemek kaşığıyla bir tatlı kaşığı arasında keten tohmunu almak..sonuçları yazarım:))

 146. ÖZLEM İNCİ dedi ki:

  merhaba arkadaşlar
  keten tohumuna başlayalı 1 hafta oldu ve 1 haftada 1 kilo verdim.
  harika birşey bu geçen hafta başında okumuştum bu sitede yazanları ve hemen gidip aldım sabahları sadece 1 tatlı kaşığı bol su ile veya yoğurtla tüketiyorum..1 kilo verdim..ve devam diyorum ben keten tohumuna mükkemmel tok tutuyor…keten tohumunu farlı bir şekilde kullanıpta kilo veren varmı.
  ben sacede 1 tatlı kaşığı tüketiyorum doğrumu bilmiyorum ama kullananlar nasıl kullanıyor yazarmısınız…

 147. sude yılmaz dedi ki:

  arkadaşlar bende bugün aldım metabolizma hızlandırıcı bitkisel çaya katmak için ama bir hanfendi keten tohumu yüzünden kist olmuş( doktoru ona söylemiş). kadın hastalğı bulunan bayanlar uzun süreli ve çok miktarda kesinlikle kullanmasın. O bayanda her sabah yoğurda 1 tatlı kaşığı katıp yemiş ama adet düzensizliği yaşıyormuş ve tamamen adetten kesilmiş, kist olduğunu öğrenmiş ve doktoru da tamamen keten tohumundan olduğunu söylemiş. Ben paylaşmak istedim karar sizin. sevgiyle kalın bayanlar,ince ve hoşça kalın.

 148. hakan can dedi ki:

  50 gr keten tohumu 50 gr zencefil ikiside ügütülmüş olacak yarım kilo balla karıştırılarak sabah akşam aç karına 1 tatlı kaşığı yenir
  afiyet olsun herkese

 149. hanife ılgaz dedi ki:

  ben 16 yasından beri rejım yapıyorum.su anda 29 oldum. hala yapıyorum. istedıgım kiloya gelınce tekrar yiyip yıne eski kilolarıma kauşuyorum. yanı ömrüm rejimle geçti. şimdi keten tohumunu denicem. 6 kilo fazlam var . inşallah veririm . bugun alıcam mutlaka denicem .herkese bol sans bana…

 150. özlem inci dedi ki:

  merhaba arkadaşlar
  dün keten tohumu ile ilgili yazdığınız bütün yazıları okudum ve iş çıkışında hemen gidip aldım.
  ve bu sabah saat 08:00 itibariyle kullanmaya başladım..
  inşallah bir faydasını görürüm.
  ben öğütülmüş toz halinda olanından aldım.sabahları bir tatlı kaşığı ve bol su ile tüketiyorum..bir yanlışım varsa kullanan arkadaşlar lütfen söylermisiniz….şimdiden teşekkürler….

 151. ALI dedi ki:

  BU KETEN TOHUMU ERKEKLERDEDE FAYDALIMI BENDE COK KILOLUYUM BANADA YARDIM EDERSENIZ COK SEVINICEM NE OLUR YA :(:(:(:(

 152. fatma yılmaz dedi ki:

  slm ben konyadan fatoş zayıflamak istıyorum elımde keten tohumu kapsülü var ama bı turlu cesaret edemedım.kapsülleri ezerek kullansam olurmu şimdıden tşkr

 153. Dr.Fatih dedi ki:

  arkadaşlar belki bu tanıtımı yapılan keten tohumuyla alakalı bir yorum olmmyacak benimkisi fakat tek birşeyden eminim reductil die bir hap var ve yeme içmeye dikkat edilmezse 6 kilo kadar..yeme içmeye dikkat edilirse 15 kiloya kadar verdiriyor yan etkisi pek fazlşa yok sadece dudak kuruluğu ve asabiyet yapıyor kalp ve yüksek tansiyon olan hastalar kullanamıyor ama tavsiye ederim.

 154. xprodoksit dedi ki:

  Keten tohumu meme kanserini önlüyor

  Keten tohumu içerdiği N-3 yağ asiti oranı, çözünebilir ve çözünemez liflerce zenginliği ve bir çeşit bitkisel östrojen olan lignanların en zengin kaynağı olması nedeniyle beslenme uzmanları tarafından sıklıkla önerilir. Lignanlar, hormonlara bağlı kanser türlerinde seks hormonlarına müdahale ederek kansere karşı koruma sağlar. Ayrıca, tümör hücrelerinin büyümesini engeller. Östrojenin kemiklerde bağlantı kurup büyümeyi sağlamasına izin verir ama göğüs ve rahim içi gibi hassas bölgelere girmesine izin vermezler.
  Fazladan bir hücre büyümesi olmadığında, kanser riski azalır.


  Kaynak : http://www.bitkilerianlamak.com/2007/12/ketentohumunun-faydalari.html

 155. zehra yağmur dedi ki:

  ya bu sitedeki arkadaşlar bende bağımlılık yapmış hergün siteye girip bakmadan edemiyorum hepinizi öptüm kib

 156. nihal dedi ki:

  arkadaşlaşler bende keten tohumunu 2 sene önce kullanmıştım 90 kilodan 60 kiloya düştüm tabi diet egzersiz hepsi bi arada yani zaten doğrusuda bu şimdi ise sağlıklı besleniyorum ve kilo almıyorum darısı başınıza bir öneri daha en iisi YAVAŞ YAVAŞ ama kalıcı zayıflamak

 157. KARDELEN dedi ki:

  NEYSE SELDA ZEHRA YIDA BULDUK YA SABİNEDE YAZMIŞTI 2 GÜN ÖNCE HERALDE GÖRÜR BİZİ YAVAŞ YAVAŞ TOPLANIYORUZ YASEMİİİİİİİİN NERDESİN ÇIK ORTAYA YETER AMA A.E.O.

 158. selda dedi ki:

  merhaba arkadaşlar
  Sabine ve Zehra yeniden sesinizi duymak çok güzel Kardelen ve benden başka kimsi yok burda herkes dağıldı anlayacağınız kimseden ses çıkmıyor .Umarım diğer arkadaşlarda yazmaya başlar artık. herkese sevgi ve selam gönderiyorumA.E.O.

 159. zehra yağmur dedi ki:

  merhaba kızlar uzun oldu yazışmayalı bu arada da ramazan boyunca 7,800 verdim daha bugün normal hayata geri döndüm herkesler kopmuş nerelerdesiniz bilmiyorum ama ben burdan bir iki kelime yazdıklarınızı okuyabilirim diye girdim okuyorsanız lütfen bir ses verin inanın daha önceki bildik arkadaşlara ihtiyacım var hepinizi öpüyorum kib AEO

 160. kardelen dedi ki:

  hoşgeldin SABİNE cim nerelerdesiniz yaa vallahi gözlerim hep aradı sizi öbür arkadaşlarımız nerelerde kimseden çıt çıkmıyo birde sizi neden unutayımki hepinizi çok seviyorum geçenlerde YASEMİN yazmıştı daha ses yok onunda ps si bozulmuş dahada konuşamadık neyse sık sık yazışalım yada bana msn ni verirsen de konuşabiliriz ne dersin bende bıraktım keten tohumunu ama 5 kilo aldım yine bende herşeyi yiyorum epeydir valla ne zamana kadar bilmiyorum O.neyse hadi iyi geceler herkese A.E.O….

 161. sabine dedi ki:

  Selam arkadaslar!
  Uzun bir aradan sonra tekrar burdayim.

  Kardelencim, bizi unutmamissin, cok mutlu oldum. Ben keten tohumunu biraktim, daha dogrusu zayiflamak adina herseyi biraktim. Nedeni ise, nekadar bu konuyla ugrasiyorsam bir türlü ilerleme olmuyor. Yani piskolojik olarak kendi kendimi bloke ediyorum dedi doktoum bana.
  Artik diyet ve rejim kelimesine takmiyorum. Inan normal hayatima devam ediyorum, 2 aydir ne veriyorum nede aliyorum. Canimin cektigini yiyorum. Bir arkadasim saat 16.00 dan sonra agzina hic birsey almiyor, tabi sekerli iceceklerde dahl. Cok cok acikma hissi duyunca bir kase sade yagsiz yogurt yemis. Zaten aksamlari protein tüketmek yag yakimini hizlandirirmis.
  Neyse bu arkadasim bir ayda 5 kilo vermis. Ama gözünde hic bisey birakmamis.

  Size basarilar diliyorum. Belki keten tohumuyla birlikte bunu uygulayan da süper kilo verir.
  Öptüm sizi.

 162. kardelen dedi ki:

  hoşgeldin DURU cum aramıza inşallah dilediğin gibi olur herşey ben bıraktım 3 ay falan oldu bırakalı aslında iradene bağlı herşey ben bidaha başlamayı düşünmüyorum doğrusu seni etkilemek istemem bol bol salata ve hareket hamur işinden uzak durmak en iyisi bence hadi sana kolay gelsin görüşürüz A.E.O

 163. duru dedi ki:

  merhaba herkese,bende aranizdayim.Dolapta rastladim keten tohumu ve yesil çay tablatine
  Bir kongre sırasinda almisimda haberim yok)Bu gün deneme karari alinca googlede aldim solugu .Bu size ulasmakla son buldu.Günde 40 dak yürümek ve sabah öglen aksam ac karina bu tableti kullanmakla basliyorum yarin sabaha…
  İlerleyen günlerde yazarim mutlaka Sevgiyle kalin simdilik umarim yazi diledigimiz gibi karsilar hayata daha mutlu merhaba deriz…

 164. KARDELEN dedi ki:

  YASEMİN cim hoşgeldin çok sevindim döndüğüne müsait olursak msn de görüşelim ARKADAŞIM

 165. yasemin şerbetçioğlu dedi ki:

  merhaba kızlar ben geldim nasıl gidiyor.zehra ve tubana msn de görüşelim ,tubacığım bende spra başladım doğru yolu buldum.yarından itibaren de plates e başlıyorum göbeği olanlara duyurulur.çok işe yarıyor çünkü .hepinizi öpüyorum.msn de görüşelim kızlar

 166. nermin dedi ki:

  Ramazandı bayramdı vakit yok kimsede 🙂

 167. kardelen dedi ki:

  SELDA cım ikimizden başka giren yok heralde siteye bende senin gibi bas bas bağırıyorum nerdesiniiiiiiz bende herkesin geçmiş bayramını kutluyorum hepicinizi öptüm arkadaşlar

 168. selda dedi ki:

  Aysuncum keten tohumunu yoğurda kat ve birazda tuz ek birde öyle dene çünkü ben öyle yapıyorum
  öylede olmazsa meyve suyuna karıştır oda olmazsa eğer kullanabilirsen boş al ve suyla yutama gerçekten faydası oluyo ilk başlarda şişkinlik yapıyo ama sonra geçiyo sana kolay gelsin
  Bu arada herkesin geçmiş ramazan bayramını kutluyorum sağlıcakla kalın

  kızlar ramazanda geçti bayramda nerdesiniz yaaaaaaaa

 169. sevda kuyumcuoğlu dedi ki:

  harika bi şey tavsiye ederim merak attiklerinizi aktardan öğrenebilirsiniz

 170. kardelen dedi ki:

  SABİNE AYSUM TUBA YASEMİN adı aklıma gelmeyen arkadaşlar nerdesiniz çıkın artık ortaya yaaaaa

 171. aysun ORUÇ dedi ki:

  merhaba arkadaşlarr ben fazla kilolarımı spor ve diyet yaparak verdim,şu anki halimden çok memnunum fakat keten tohumu kullanarak formumu koruyabilir miyim yoksa daha da mı zayıflatır, bu konuda bilgisi olan varsa cevabını bekliyorum, ayrıca keten tohumunu yoğurda karıştırarak yemeyi denedim fakat yerken bende mide bulantısı yaptıgından çok zorlanıyorum yediğim yemeklere koysam faydası olur mu? şimdiden teşekkürler…

 172. ersin dedi ki:

  tavsiye üzerine aldım umarım yanılam kilo preplemim var ya keten tohumuna bağlı yaşarsak ne sıkıntılar yaşatabilir ayrıca karaciğer proplemimde var

 173. selda dedi ki:

  ahmet bey ona bakarsanız amerikalı beylerde çok yakışıklı ama biz sizin göbeğinizi eleştirmiyoruz
  hem burda kimsede duba gibi değil bilir bilmez konuşmayın lütfen
  ben yine nazikçe saygılarımı sunuyorum:((((

 174. ahmet yıldız dedi ki:

  öyle düşünmeden gün yapıp löp löp diye hamur işlerini yer sporda yapmassanız sonra duba gibi olursununuz sonra zayıflayacam diye çırpınır durursunuz . baakın rus manitalara hepsi kürdan gibi maaaaaaşşallahhh bi de ruslardan bizim neyimiz eksikdersiniz yok canım hiç bir eksiğiniz yok aksine çok fazlanız var çok

 175. kardelen dedi ki:

  bende katılıyorum seldacım bakıp bakıp geri çıkıyorum

 176. selda dedi ki:

  kızlar hepinizi oruç mu tuttu ya nerdesiniz aaaaaa yeter çıkın ortaya artık:)))))

 177. r.komşu dedi ki:

  iki gündür sahurda tok olarak bir yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumunu bir bardak su ilie içiyorum.akşama kadar hiç acıkmadığım gibi yıllardır devam eden kabızlığımada iyi geldi .hatta neredeyse ıshal yaptı.yaptığım araştırmada aç karna alıhırsa sindirim ve şişkinlie iyi geliyor ayrıca tokluk hissi verdiği için kilo vermeyede yardımcı oluyor.
  ancak belki inanmayacaksınız ama sağlıklı kilo vermek( zayıflamak değil çünkü zayıflamak kişiyi güçten düşürür halsiz bırakır hasta eder.ama sağlıklı kilo vermek kişinin ideal kilosundan fazla olanları sağlığına zarar vermeden vucuttan atmasıdır)için sizlere bizat denenmiş ve ilk ayda altı dört ayda toplam 12 kilo verilip bir daha verilen kiloların alınmayacağı bir yaşam proğramı vermek isterim.acaba faydalanmak istermisiniz.

 178. selda dedi ki:

  esra bak bu son olsun ya niye kayboluyosun özlüyorum yaaaaaaa
  canım ben çok iyiyim sağol oruçlada şimdilik iyiyiz tabiki susuzluk dışında kilolara gelince onu heeeeeeeç sorma 1 kg almışım yeniden 66 oldum iyimi heralde ramazanda ölçüyü kaçırıyorum:)))
  tüm ailene sevgi ve saygılarımı gönderiyorum bak bir daha kaybolmaaaaaaaaaaa:))))
  diğer arkadaşlarada selam A. E. O.

 179. esraa dedi ki:

  yaşasın site kaldırılmamışş çok sewindim seldamm burdayım dön çağrın duydum ve geldimm işteee nasılsın cnm umarım iyisindirrr oruç la aranız nasıl ama şu su götürmez bi gerçek insan bu mubarek aydada kilo alıyor ya pes atık ne deyim bu kilolar kaderimiz galibaa:))))herkese hayırlı ramazanlarr seldam cnm görüşmek üzre haa bu arada bu yazdığın benim en sewdiğim parçanın sözzleri nasılda bildin nasıl yazdın cnmcmmm hemen dinlemeye gidiyorum şimdii a e o canım arkadaşımm

 180. aysumm dedi ki:

  selam a rkadaşlar aysun ben.nasılsınız?uzun süre oldu yazamadım tatildeydim.tubacım sabinecim ve bütün arkadaşlart nasıl gidiyo ve uzun yolun sonunda şu anda 82 den 73 e düştüm.olmayan kıyafetlerimi giyebiliyorum ama biraz daha gayret gerekiyo tabi.keten tohumuna ve beşibir yerdeye devam kızlar hepinizi çok öpüyorum.iyi geceler

 181. knight online ++ rep plss

 182. slm arkadaslar bende keten tohumuna az once basladım 120 kiloyum inşallah ideal kilomu bulurum

 183. zehra yağmur dedi ki:

  kardelen canım burdayız da eskisi gibi kimse takılmıyor artık ramzandan mı bilmiyorum eski tat kalmadı anlayacağın

 184. KARDELEN dedi ki:

  YASEMİİİN SABİNEE TUBAAA İSMİNİ HATIRLAMADIĞIM ARKADAŞLAR NERDESİNİZ YAA HADİ Bİ CEVAP YAZIN

 185. selam dedi ki:

  MERHABA ; BENİM BİR TANIDIĞIM VAR VE KETEN TOHUMU
  KULLANIYORMUŞ 2 HAFTADA 2 KİLO VERMİŞ VE BANA ÇOK
  TAVSİYE ETTİ BENDE HEMEN ALDIM AMA RAMAZANA DENK
  GELDİĞİ İÇİN KULLANAMIYORUM ÇÜNKÜ YETİŞMİYOR YANİ
  UYGUN OLMUYOR BENDE RAMAZANDAN SONRA BAŞLAYACAĞIM
  AMA ZAYIFLATACAĞINA GERÇEKTEN İNANIYORUM ,
  KULLANIMIDA BASİT ÖRNEĞİN BİR KASE YOĞURDUN İÇİNE BİR
  TATLI KAŞIĞI KETEN TOHUMUNU EKLEYİN ÜZERENE YEŞİLLİKTE
  EKLEYEBİLİRSİNİZ VEYA BİR İÇEÇEĞİN MESELA TANG 'IN İÇİNE
  BİR TATLI KAŞIĞI KOYUP İÇEBİLİRSİNİZ BEN ŞU ANDA 55 KİLOYUM
  KİLOMDEN MEMLUN DEĞİLİM 45 KİLOYO DÜŞSEN ÇOK İYİ OLUR
  NEYSE HERKESE BOL BANS BANADA TABİ TEŞEKKÜRLER……

 186. DENİZ BAHAR dedi ki:

  BENDE DÜN ALDIM SÖYLENENLERE GÖRE ZAYIFLATICI ETKİSİNİN OLDUĞUNU ÖĞRENDİM VE KULLANMAYA BAŞLADIM UMARIM ETKİSİNİ BENİM ÜZERİM DEDE GÖSTERİR.
  TEŞEKKÜRLER

 187. sunay dedi ki:

  YASLI GİTTİM ŞEN GELDİM,ZAYIFLADIM DA GELDİM.mrb arkadaşlar hepinizi çok özledim.tatilde yazamadım.ben tuba özay ın fitness cd.si ile 10 günde 2,5 kg verdim.üstelik bol bol yiyerek.vücudu acayip sıkılaştırıyor.60 kg iken 40 beden giyiyordum,şimdi 7 kg fazlasıyla da aynı bedeni giyiyorum.kesinlikle tavsiye ederim.tatilden dönünce herkes çok zayıfladığımı söyledi.şu an ramazan dolayısıyla yapamıyorum.zaten ramazanda mutlaka zayıflarım.birde tarsusun sıcağı eklenince eririz heralde.herkese hayırlı ramazanlar.bu arada avrupada hastanede çalışan ve bebeği olan arkadaşım keten tohumunu içerdiği omega sebebiyle doktorların hamile ve emziren bayanlara özellikle tavsiye ettiklerini söyledi.merak edenlere duyurulur.tubacığım kocan geldi mi,çok güzel kg vermişsin,yakana gül taksaydın tanıması için.ben öyle yaptım.eşim görünce çok şaşırdı.aslında kg olarak çok fazla gitmedi ama sıkılaştırdığı için çok zayıf gösteriyor.

 188. BAŞAK dedi ki:

  zayıflamak istiyorum =)))))

 189. BAŞAK dedi ki:

  bende zayıflamak istiyorum ama birtürlü yorumlarım çıkmıyor hızlı bir şekilde zayıflama programı bulmam lazım kocam beni beğenmediğini düşünüyorum

 190. BAŞAK dedi ki:

  bende yazıflamak istiyorum

 191. zehra yağmur dedi ki:

  kızlar hepinize HAYIRLI RAMAZANLAR DİLERİM inşallah hepimize zayıflamak için fırsat olur benim için kesin bir fırsat çalıştığım için akşamdan çorba pişiririm biz çorbayı içene kadar yemek hazırlarım böylece doktorların dediği gibi çorbadan sonra mide dinlenmiş olur ve iştah biraz tatmin olur fazla yemem gerçi her sene öyle yapıyorum sahur yemiyorum sadece sahuru eşime hazırlıyorum ve ılık su içip yatıyorum her ramazan en az 3-4 kilo veriyorum inşallah bu senede veririm.
  tabi teravih sonrasıçi öfte partilerimiz olmasa bakalım hepinize bol şans az kalori diliyorum AEO

 192. selda dedi ki:

  sevgili arkadaşlar

  HEPİNİZE HAYIRLI RAMAZANLAR

 193. kardelen dedi ki:

  meraba MELİKE hoşgeldin yemeklerden yarım saat önce bir kase yoğurda bir tatlı k.kat nanede katabilirsin yani gün içinde keten bir çorba kaşığını geçmesin sakın kolay gelsin

 194. kardelen dedi ki:

  YASEMİN cim sen nerelerdesin yaaa özledik valla msn de açık değil hepinize hayırlı RAMAZAN lar ALLAHA EMANET OLUN

 195. melike kıvran dedi ki:

  selam arkadaşlar bende kabızlık sorunu var bu keten tohumu cok faydalıymış.
  bende kullanmak ıstıyorum ama nasıl kullanacagımı bılmıyorum.
  kac kaşik yogurla ne zaman ac karnınamı tok karnınamı yoksa yemeklerden ne kadar once bılmıyorum kısacası ne zaman ve na kadar yıyılıyor bılen vasa bana soylermı cok sevınırım ve vermek gereken 6 kılom var allah aşkına bana soyleyın bende bılıyım.cevabınızı beklıyorum.
  istanbullu melıke

 196. gamze dedi ki:

  merhaba yasemin ben gamze ilk defa yazıyorum fakat sizin yazdıklarınızı uzun suredir takip ediyorum ben suan hamileyim fakat aldıgım kilolardan öturu dogum yapar yapmaz rejime baslamak istiyorum .sana bi sorum olucak cevaplarsan sevinirim bu ballı sirkeli su karısımını nasıl kullanıcam aydınlatırsan sevinirim.birde bunun yanında yapabileceğim işe yarayan baska seyler varmı simdiden tesekkur ederim.bu arada oluşturdugunuz dostluk yaptıgınız sohbetler cok samimi allah bozmasın iyi gunler

 197. yasemin dedi ki:

  merhaba arkadaşlar tubacım zayıflamışşın seni tebr,ik ediyorum başarılarının devamını dilerim .bende spora başladım henüz kilo veremedim ama şakle girmeye başladım ve inanın şu an çok pişmanım daha önce başlamadığıma …hepinizi öpüyorum msn de görüşelim

 198. sanem tan dedi ki:

  merhaba ben eskiden keten tohumunu denemişdim kısa bir süre ve faydasınıda görmüşdüm şimdi yeniden başlamaya karar verdim hedefim 20 kilo vermek ve yarın sabah başlıyorum inşallah kilo verince burdan sizinle sevincimi paylaşacağım her keze kolay gelsin irademizi yitirmeyelim arkadaşlar kolay gelsinn

 199. ÇİDOO dedi ki:

  SELAMM HERKESE ,BEN 1 78 BOYUNDA 55 KILOYUM. ZAYIFLAMAK VE FIT GORUNMEK ISTEYEN ARKADASLARA TAVSIYEM SU,KESINLIKLE ISTEDIGINIZ ÖLCUYE KAVUSANA KADAR BOGAZ YEME OLAYINII KESECEKSINIZ,SABAHLARI AÇ KARNINA BIR BARDAK ILIK LIMONLU SU VE KURU KAYISI YIYIN KESINLIKLE BAGIRSAKLAR ICIN SUPER,15 20 DAKKA SORA ABARTMAMAK KOSULU ILE GUZELCE KAHVALTINIZI EDIN,OGLEN HAFIF SEBZENIZI YIYIN VE AKSAM SAAT 6 DAN SORA KESINLIKLE AGZINIZA LOKMA KOYMAYIN.HER GUN TEMPOLU 1 SAAT YURUYUNN HAREKET EDINN.KESINLIKLE ZAYIFLAMAMK ICIN BOGAZ YEME OLAYNI ABARTMAMALISINIZ VE HAREKET ETMELISINIZ

 200. zehra dedi ki:

  zehracım gel beklerim, kaynın ne iş yapıyor kilolarınıı ne yaptın

 201. zehra yağmur dedi ki:

  merhaba kızlar bir kısmımızın hala takip ettiğine sevindim ya tuba ile görüşen varmı eşi geldi ortalıktan kayboldu ne oldu acaba
  zehracım kaynım elazığa tayin edildi ertık bayramda seyranda gelirim oralara memleketini görürüm hepinize kalorisiz günler diliyorum AEO

 202. Nurgül dedi ki:

  teşekkürler KARDELEN verdiğin bilgi için. dediğin gibi ramazandan sonra denememde fayda var.hoşbulduk bu arada:) sana da hayırlı ramazanlar..

 203. KARDELEN dedi ki:

  meraba NURGÜLhoşgeldin bence RAMAZAN dan sonra dene canım gece yemek yemek zorundayız onun için biraz zor olur.Keten tohumu tokluk verdiği için gece yiyemezsin orucuna mani olur benim düşüncem bu yinede sen bilirsin hadi ALLAHA EMANET OL tekrar aramıza hoşgeldin.SİBEL cim sende aramıza hoşgeldin sana zaten dokunmuş neden devam ediyosunki hepinizi öpüyorum şimdiden HAYIRLI RAMAZANLAR

 204. Nurgül dedi ki:

  selam arkadaşlar.ben de sizin gibi kilo vermeye çalışıyorum.ve bu keten tohumunu kullanmak istiyorum.okuduğum yorumlar genelde olumlu yönde.yalnız malum biliyorsunuz ramazan ayı geliyor.bu ayda değil kilo vermek almamak bile bana hayal gibi geliyor.
  şimdi sorumu soruyorum: bu keten tohumunu sahurda yemekten önce yesek veya içsek(ben toz şeklinde suya koyup içmeyi düşünüyorum) acaba bir zararı olur mu? gün içinde rahatsızlık olur mu? daha önce ramazan ayında kullanan varsa lütfen bana cevap versin.teşekkürler..

 205. selda dedi ki:

  sevgili Sibelcim seni tabiki arkadaş olarak aramızda görmekten mutlu oluruz ama sorduğun soruya vereceğim cevap yok çünkü keten tohumunun sana ne gibi bir etki yaptı bilmiyorum yani ben kullandım ama böyle bir rahatsızlığım olmadı sende migren varsa onun verdiği rahatsızlıkta olabilir canımAllaha emanet ol ve aramıza hoş geldin

 206. sibel g dedi ki:

  ……..bir soru sordum ama sanırım sizler yeni bir arkadaş istemiyorsunuz aranıza…….kimsenin cvp verdiği yok……….ilginize teşekkürler (!)

 207. ebuş dedi ki:

  selam zehra yağmurcum bende buralardayımda buraların biraz elma sirkesi kısmındayım.malum ben keten tohumunu kullanamadım ya onun içinde sevgili elma sirkeme yorum yazıyorum.=)) bu arada bende uzun süredir 72 yim anlaşılan ramazana kadar 70 olamıycam.ama belliydi işi bayağı gevşetmiştim.olsun almadığıma şükür.ramazandada ne olur bilmiyorum.yürüyüş yapayım diyorum ama dayanamazsın susuzluğa diyorlar.bakalım bir kaç gün denerim heralde.kendine iyi bak canım görüşürüz….

 208. kardelen dedi ki:

  meraba ZEHRA bende burdayım ama siteye her zaman giremiyorum.Bu siteden bizim PC ye virüs girmiş o yüzden giremedim şimdi temizledik inşallah bundan sonra yazışırız…Diğer arkadaşlarıda özledim sizinle arkadaş olduğum sizi tanıdığım için çok mutluyum hepinizi öpüyorum en kısa zamanda diğerleriylede görüşürüz inşallah hadi ALLAHA EMANET OL

 209. selda dedi ki:

  merhaba Zehracım bende burdayım yeniden okuyabildiğim için bende sevindim Allaha emanet ol canım
  Esracım bu ne ya bir görünüp bir kayboluyosun biz senin yorumlarına alıştık yapma yavvdön bebeği
  m dön ne olur

 210. Esra dedi ki:

  iyi akşamlar arkadaşlar ya dün yorumları okuyamayınca bende korktum site kaldırıldı diye yeniden okuyabildiğim için sevindim.
  zehracım ben burdayımda diğerleri yoklar umarım çabuk dönerler kendine iyi bak sevgiler

 211. zehra yağmur dedi ki:

  zehra,tuba,nurluay,esraa,selda,kardelen,ebuş,nurluay ya hepiniz ne oldunuz artık tatil matil kalmadı herhalde nerdesiniz ya

 212. zehra yağmur dedi ki:

  merhaba gülden hepimizin iradesine sahip olamadığı bir an mutlaka vardır zaten bu yüzden kilo verme çabasındayız. daha fazla iştahın açılmasın diye yani 3 ayda bayağı almışsın ki bunu 3 ayda verebileceğini zannetmiyorum gerçi bünyeye bağlı sana tavsiyem meşgale yarat kendine mesala ben geçen hafta limon yedim diye iştahım açılmıştı oruç tuttum akşam da iş dönüşü evin sağını solunu karıştırdım temizlik adına boş zamanım kalmasın diye işe yaradı yoksa uzun zamandır vermek için çabaladığım kiloları az bir sürede geri alacaktım

 213. melda balta dedi ki:

  soru soran çokta cevap verecek kimse yok kim verecek cevapları diyetisyenmi doktormu nerdelerrrrrrrr

 214. zehra yağmur dedi ki:

  ya kızlar ben dün okuyamayınca site kaldırıldı diye düşündüm ama bügun görünce sevindim ya ben bu sitenin kaldırılmasını istemiyorum

 215. sibel g. dedi ki:

  herkese selam….ben keten tohumuna dün gece yoğurda karıştırarak başladım….bu sabah da bir tatlı kaşığını suyla aldım….sabah biraz başım ağrıyordu ama aldıktan sonra birden aşırı iştahsızlık hatta kokuya duyarlılık,baş ağrımda artış ve mide bulantısı oldu……..kolumu oynatacak halim kalmadı hatta çıkarttım…….acil servise gitmek zorunda kaldım….dr keten tohumunun böyle bir etkisi olmaz dedi ama bir tanı da koyamadı…….açıkçası devam etsem mi bilemiyorum….sizlerde böyle etki yapanı oldu mu….keten tohumu kullanırken ilaç kullanmanın yan etkisi olur mu….cevaplarınızı bekliyorum….herkese selam…

 216. Esra dedi ki:

  yeni yorumları okuyamıyorum lütfen bu siteyi kaldırmayın

 217. GÜLDEN ÖNDER dedi ki:

  YA BANA YARDIM EDIN BEN 23 YASINDAYIM VE 66 KILOYUMM BUNU DATAM 3 AYDA ALDIM 52 KILODAN VEREMIYORUM VE IRADEM COK ZAYIF NE YAPICAM YAA GOZUM DOYMUYOOO SUREKLI YEMEK YEMEK IHTIYACI DUYUYORUM NASIL DAGITMAM LAZIM BUNUU YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM……….

 218. Sema Evenhuis dedi ki:

  Keten tohumu hakkinda cok guzel seyler okudu ve duydum.Emzirme doneminde oldugum icin denemeyi sonraya birakiyorum.ama cok guzel sonuclar alanlar olmus hem zayiflama acisindan hem saglik.Bende dogum yapali uc bucuk ay oldu ve kalan biraz kilom var su an spor ve dogru beslenerek fazlalarimdan kurtulmaya calisiyorum.Kiloda nefret ediyorum kendimi su aralar buna adadaim tabii birde bebegime:)Iyi sanslar herkese.

 219. zehra yağmur dedi ki:

  kızlar merhba ya herşeyi deniyoruz şu kilolar yüzünden birgün olan olacak ama inşallah kötü olmaz tamkilolarımı vermeye başlamıştım ne güzel. arkadaşım yemeklerden sonra bir limonun suyunu içmek yağları yakıyormuş deyince denedim tabi öyle bir iştahlandımki anlatamam önüme ne gelse yiyip bitiriyorum ama limon mideyi öyle rahatlatıyorki. azık kilo vermiştim onunda bir kısmını aldım şimdi oruç tutuyorum yoksa kendime hakim olamayacam
  herkese selam kib

 220. selda dedi ki:

  Esrammm canım benim inşallah her şey istediğin gibi olur bidenem ALLAH seni ömrün böyünca hep güldürsün ama bak bidaha bizi bırakma yoksa seni enişteye vermeyiz ona göre(*_*)
  Yasemine gelince oda kayıp msnyede cevap vermiyo, Nimetcimde tatile gitti dönmedi heraldeki oda yok
  k.i.b. ALLAHA EMANET OL

 221. esraa dedi ki:

  ya sabineciğim neden bıraktın ki hani pes etmek yoktuu aslında bu kullandıklarımızın faydası oluyor galiba bende artık kendiliğinden gidiyor ikinci bebeği düşünüyorum demişsinn belki hamileyken werirsin benim bi arkadaşım hamileyken kilo werdi nasıl oldu bilmiyorum ama çokta sağlıklı bi bebek dünyaya getirdii seldam canım benim düğün ramazandan sonra kısmetse e artık mutlu sona az kaldıı inş el öpmeyede getircez artık bakalım beğencenmii 😉 k i b ya bu arada yasemin nerelerde uzun zamandır yok galiba ammada uzun tatil yaptıı artık kışın ona uzuuuuuunnnn uzunnn yorumlar yazdırcaz kızlar ceza olarakkk:))

 222. zehra dedi ki:

  merhaba arkadaşlar kiloyla aranız nasıl benim hiç iyi değil hastaydım bu hafta bugün bitti 1 haftadır 5i bişryerdeyide içmiyodum şişdi vücut dün içtim su yum gitti 104 kilo olmuşum en son 106.200 dü temmuz 14 de sadece 2.200 gram vermişim28 günde bırakmıştım artık dikkat etmedim az vermişim bu ay bu gidişle ramazana kadar 100 e inemeyecem ramazanda istanbula gidecektim diyetisyene kasıma kaldı planlar değişti yarın endokrin polikliniğine gidecem metobolizmaya baktıracam bakalım ne diyecek sonra sizede anlatırım

 223. sabine dedi ki:

  Selam arkadaslar, uzun zamandir görüsemedik. Nasilsiniz? Esraacim da piyasada yoktu, bulundu sükür. Kilo konusuna gelince, evet bencede stres olunca insanin vicudu sanki bloke ediyor. Artik herseyi biraktim. Kendimde denemedigim sey kalmadi. Zaten hayirlisiyla kismetse en kisa zamanda ikinci kez hamile kalmak istiyorum. onun icin artik kendimle deneyimler yapmayi biraktim. Aslinda bi 5-6 kilo verebilseydim iyi olurdu ama, neyse zaten hamilelikte aliniyo geri.
  Hepinizi kocaman öpüyorum. k.i.b.

 224. Esraaa dedi ki:

  Mrb Arkadaslar

  Ben keten tohumuyla 4 günde 3 kilo verdim. sabahlari ac karnima yogurtla bir kasik keten tohumu yiyorum. Yogurt naturel veya meyveli.. Fark etmiyor. Yogurdu yedikten sonra yesil cay iciyorum. Yarim saat sonra felan.. Yani canim istediginde. günde 6 tane meyve yiyorum. 6 olmasi mecbur degil ama ben meyveyi sevdigim icin yiyorum. Ama muz degil… aciktikcada yesil cay icip meyve yiyorum. Aksam yemeklerinde azar azar. Yani istedigim gibi yiyip iciyorum ama azar azar.
  Su anda bir spor felan yapmiyorum ama yapmaya baslayacagim. Keten tohumunun zayiflamaya faydasi var…

  sevgiler

 225. selda dedi ki:

  Esraaaa hoş geldin datlım gıymatlım bende bu kız evlendi bizi unuttu dedim nasılsın bidenem nerelerdesin uzun zamandır yoksun bak bende bugün bi kardeşime senden haber alamadığımı söylemiştim iyi insan sözünün üzerine gelirmiş neoldu düğün oldumu kg verdinmi istediğin kgya indinmi annenler nasıllar damat bey nasıl hani el öpmeye gelecektiniz.neyse kendine iyi bak tatlım sana mutluluklar dilerim hoş ve esen kalın

 226. medine dedi ki:

  kızlar merhaba şimdi bu yazılanları baştan sona kadar okudum .
  benim 8 aylık bir bebeğim var.doğumdan sonra aldığım kiloların hepsini verdim .şuanda 56 kg fakat benim boyum 1.59 olduğu için ideal kilom 51 .
  özellikle bel bölgemden vermek istiyorum 71cm şuanda .
  vibro shaper aldım 5 gündür kullanıyorum 5 günde 2cm vermiştim .şuanda sadece bu bölgeye kullanıyorum .günde 3lt yakın su tüketiyorum şişlik yapıyor .bunun için bitki çayı vardı rezene,anason ve bibereden oluşuyor emzirdiğim için bir sakıncası yok ama sürekli içmeye eriniyorum .keten tohumundan azcık sabah aç karnına yesem bir sakıncası olmaz diye umut ediyorum .
  bazen funda yaprağının kaynatıp içiyorum hem sütümü arttırıyor hem de iştahımı kesiyor diğer emziren annelere tavsiye ederim .
  ve dere otu tozunu balla karıştırıp ye demişti arkadaşlarımdan birkaçı denemiş ve göbeği erittiğini söylemişti ben denedim ama tadı iğrenç yoğurtla karıştırdım yedim yine iğrençç eğer göbeği olan varsa ve tadı hoşuna giden varsa bunu deneyebilir.kızlar ben de 5 kg vermek istiyorum ne yapıp edip vermem lazım.

 227. esraa dedi ki:

  ya bu arada yukarda dr_cardio rumuzlu arkadaşa az gıcıklık olsun diyee bi cewap wermek isterim :))bizz kullandık oldu tokluk hissi inançla değil reelde oldu hiç kullanmadıysanız deneyin inan faydasını göreceksinizz

 228. esraa dedi ki:

  aaa inanmıyorum yazdığım yorumu okuyamayınca sitede sorun vr diye düşünüp birdaha yazmamıştımm sonra tümünü göstere tıklayınca bütün gerçek ortaya çıktııı:))))) çok komikk . arkadaşlar nasılsınız seldam kaderde yine senle alt alta yorum yazmakta varmış insan sewdiğini bi şekilde buluyor demkki
  sabineciğim aylar önc sınavlarımı sormuşsun bitti şükür sonuçlar harikaa tatilimide yaptım herşey yolunda inşallah sizlerde iyisinizdirr tekrar görüşmek üzre hoşcakalınn

 229. selda dedi ki:

  sevgili KARDELENCİM iyice stres atmışsındır şimdi iyi yapmışsın canım tatil gerçekten iyi geliyo
  ben baya kg verdim şimdi 62yim ama biraz daha verecem
  diğer arkadaşlara gelince hiç birinden ses çıkmıyo yani eski topraklardan bikaç kişi kaldık aramıza yeni ve tatlı arkadaşlar katıldı lendine iyi bak canım
  ÖZNURCUM keten tohumu ilk başlarda şişkinlik yapıyo arkadaşım ama daha sonra geçiyo yani bende öyle oldu kullanmaya devam et canım biraz geçte olsa yararını görürsün kolay gelsin.
  HERKESE SAĞLIK SIHHAT VE MUTLU BİR HAYAT DİLİYORUM.ALLAHA EMANET OLUN.

 230. kardelen dedi ki:

  meraba SELDACIMIIM evet tatildeydim ama baya bi oldu geleli nasıl gidiyo kııız zayıfladınmı ben o kadar uğraştım veremedim tatilde boşverdim 4 kilo vermişim gelince almaya başladım napcaz yaseminin sesi çıkmıyo nerelerde sabine ve diğer arkadaşlar hepinizi çok özledim valla AEO

 231. öznur dedi ki:

  merhaba herkeze iyi akşamlar 6 gün oldu keten tohumunu içmeye başlayalı fakat kilo vermeye başlamanın yanı sıra aşırı şişkinlik var bende de çok moralim bozuk. acaba sabırla devam edeyim mi kilo vermeye belli bir zamandan sonra mı başlarım yemeklerimede dikkat ediyorum ve 2 lt su içiyorum ekmek,pilav, makarna ve tatlı yemiyorum ama gram oynamadı cevap yazarsanız sevinirim

 232. zehra yağmur dedi ki:

  kızlar merhaba herkes köşesine sinmiş kimseden ses çıkmıyor nasıl gidiyor kilolar şimdi ben vermeye başladım ya artık iyice heveslendim ve sizinle paylaşmak istiyorum dün kızımı kreşten almaya gittim öğretmeni kilomu verdiniz dedi ay çok sevindim anlatamam demek artık belli oluyor kesin karar verdim ve bu sıcaklarda veremezsem kışın hiç veremem ramazana kadar bir 5 daha gitse rahatlayacam hepinizi öpüyorum KİB

 233. selda dedi ki:

  biz burdayızda KARDELENcim sen nerdesin kız uzun zamandır yoksun hayırdır sendemi tatildeydin yoksa

 234. kardelen dedi ki:

  huuuuuu arkadaşlar nerdesiniz yaaav

 235. türkan ekim dedi ki:

  ZEHRA cavapladığın için teşekkür ederim günde 3 fincan yeşil çay,3 kere ılık sarımsak-bal-limon karışımı,1 kere keten tohumu,1 kerede funda yaprağı suyu içiyorum.bahsettiğin yoğurttan yedim ama tadı hoşuma gitmedi normal yoğurt yiyorum 15 sene önce funda çayını çok kullanırdım faydasınıda görmüştüm ama sanki şimdi hiçbirşey fayda etmiyor gibi fazlalıklarımı veremiyorum TAVSİYELERİN İÇİN SAĞOL.

 236. zehra yağmur dedi ki:

  türkancım hoşgeldin öncelikle zayıflama çaylarının ortközellikleri metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını sağlamak birkaç çay demişsin ama hepsinin içindeki aynı veya benzermi mesela ben 5 li çay içiyorum ve iyi geliyor şişlik hisasi kalmıyor daha önce keten tohumu içtiğimde öyle şişlik hissi vardı istersen içtiğin çaya sinameki kat ama çok az şişlik hissini alır veya şişlik için markette satılan yoğurtlar var deneyebilirsin ama çaylarının içeriğine bak bol zayıflamalar kib

 237. türkan ekim dedi ki:

  merhaba ben türkan bana hala cevap yazan olmamış.demekki şişlik sorunu olan yok.ben hep şişlik hissediyorum.acaba içtiğim karışımlar mı yapıyor acaba?aynı anda birkaç zayıflama çayı içilirmi?ben içiyorum ama inşallah zararı olmaz.

 238. esma güzel dedi ki:

  bende rahatsız oluyorum kilomdan ne yapmam gerekir 90 kilodayım biraz kısdım yürüyüş yapdım olmadı ne yapsam sinir ilacları kilo aldırırmı bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler

 239. selda dedi ki:

  merhaba NURULAYcım kız elbette insan sevdikleri şeyleri yerken duramıyo ama ne yapalım mecburen azaltacaz bak ben 2 ayda 6 kg verdim arkadaşlarımın dikkatini çekiyor keten tohumu gerçekten iyi geliyo herkese tavsiye ediyorum
  YASEMİN hoş geldin bu arada tatil nasıl geçti çocuklar nasıl
  HERKESE SAĞLIKLI ZAYIFLAMALAR DİLİYORUM

 240. dr-cardio dedi ki:

  Arkadaşlar, keten tohumunun başta kolesterol sorunu olmak üzere cilt hastalıkları ve bağışıklık sistemi gibi problemlere yararı biliniyor. Ancak kilo verme üzerine faydasını gösteren tutarlı çalışmalar bildiğim kadar ile yok. Keten tohumu almakla nasıl ve neden zayıflansın? Belki şu olabilir; bunun alınca tok tutuyor gibi bir inanç geliştirdi iseniz gerçekten de kendinizi tok hissedebilirsiniz. Keten tohumu özü pazarlayan ilaç firmalarının bile bununla zayıflanacağı gibi bir iddiaları olmadı. Aksine bilgi (Ben kullandım iyi geldi gibi laflar değil, araştırma sonuçları) varsa öğrenmek isterim.

 241. Nurluay dedi ki:

  selamlar fatma, selda, sabine, zehra, zehra yağmur,ebuş, tuba nasılsınız kızlar sende hoşgeldin türkan Ramazanda geliyo bakalım ne yapcaz ben ramazanda alıyorum kiloları inş bu sene almamm. Ben bu ara bırakdım kilo verme diyet işlerini tansiyonum düşüyor evdekilerden fırça yiyorum.
  Selda insan sevdiği şeyleri yerken duramıyo gözü doymuyo 🙂 ah ahhh
  Herkes tatilden döndü ben daha hiç bir yere gidemedim bakalım inş izin alırımda bende giderim bir yerlere. Sagulasın Tuba kardeş bende herkesin Geçmiş Kandilini kutluyorum geç oldu ama 🙂 Allaha emanet olun. Hayırlı günler

 242. türkan ekim dedi ki:

  saat 24 ten beri okuyorumda zaman epeyce geçmiş.yarın inşallah cevap yazılır

 243. türkan ekim dedi ki:

  burayı yeni keşfettim.herkese merhaba.2haftadır termal şort,zayıflama karışımları,yağlar(sürülen),titreşimli kemer kullanıyorum ama dahada şişmişim gibi geliyor.yememe dikkat ettiğim halde.böyle sorunu olan var mı?

 244. yasemin dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben geldim tatildeydimde .nasılsınız hepinizi çok özledim.zehracığım msn adresim sende varmı ? msn yoksa kaydet msn de görüşelim .tubacığım nasılsın evet fikirlerine katılıyorum.tatilde azıcık yüzdüm onda bile vücut şekle giriyor hemen arkadaşlar sporsuz olmayacak galiba hepinizi öpüyorum kendinize iyi bakın.

 245. öznur dedi ki:

  merhaba
  ben öznur şubat ayında diet,syene gittim 2 ayda 6 kilo verdim 80 kilodan 74 kiloya indim. fakat sonra vermem durdu ve gitmedim bidaha..hedefim 65 fakat bir türlü olmuyor 3 haftadır günde 2 kez elma sirkesi içiyorum hiç kilo veremedim bu günden itibaren keten tohumuna da başladım hayırlısı bakalım inşallah veririm bu arada elma sirkesi ve keten tohumunu aynı anda kullanmanın sakıncası varmı?tüm arkadaşlara başarılar

 246. zehra dedi ki:

  zehra yağmurcum2 gündür oruç tutuyorum diye beyhut yatıyordum bilgisayarı açmıyordum kilolarım durdu 1 hafatdır çok kaçırmıştım 17inde 105.5 olmuştum 28 temmuzda bitartıldım 106.4 sabah uyanınca belkide şidi bilmme 2 gün oruç tuttum bugün tartıldım 104.7 olmuşum bu hafatda 2 gün gezmem var bugün ve yarın şimdi 5 biryerdeyi içiyorum şeftali yiyip öyle gidecem gittiğim yerde yerim diye yarında bahçeye gidecm gözleme yapıp kısır yapacağız arkadaşlarla ordanda gelip akşam yemekli düğün var anlıyacağın bu hafatda pek vermiyecem sağlık olsun fazla sıkmıyorum kendimi yavaş yavaş gitsin nacılsa 17 kilo gitti onlarda gider ramazanda tabi dikkat edersek yürüyüşe devam edersek ramazanda ben tatile istanbula gidecem eylülün 15 inde orda biraz zor veririm burda daha rahat olyor insanın evinde yürüyüşde burda daha iyi ancak orda mağazalara bakıp yürüyecen biraz zor oda yürüyüşden sayılmaz eylülün 15ine kadar 100 olrum inşallah 4.5 kilo veririm galiba

 247. xprodoksit dedi ki:

  İşadamı Fransuva Baloğlu, 4 ayda tam 50 kilo verdi. 174 kilodan 124 kiloya düştü. Yani tam 6 beden inceldi. Tüm gardırobu değişti ve tam 10 yaş gençleşti. Hayatının yarısını obez olarak geçiren Fransuva Baloğlu'nun kilo vermesinin, artık mümkün olmadığı düşünülüyordu. Ancak o yaşam şeklini değiştirerek, hakkındaki bu tezi çürüttü. Hiçbir operasyon geçirmeden ve hiç ilaç kullanmadan zayıflamayı başardı.

  ÇOCUKKEN ADI 'ÇİROZ'MUŞ
  Baloğlu, şu andaki kilosuna en son 25 yaşındayken sahip olduğunu söylüyor. Ama çoçukluğu çok zayıf geçmiş. Öyle ki; ona 'çiroz' derlermiş. Yemek yemediği için ailesi onu doktor doktor dolaştırırmış. Zayıflıktan öleceğini düşünen ailesi, ona vitamin iğnesi de yaptırırmış. Bütün bunlar, ömrünün tam 30 yılı boyunca obezlikle mücadele etmesine neden olmuş. Ergenlik döneminin ardından, onun için zor günler başlamış. 20 yaşında kilosu 100'e ulaşmış ve artık şişmanmış. Sonra, obezliğe geçiş yapmış. Bir anda, en az 3 kiloyu bir anda almaya başlamış. 30'lu yaşlarında kilosu 120'lere ulaşmış. 120 kiloyu görünce, teker teker sağlık problemleri yaşamaya başlamış. Hemen yeni açılan zayıflama merkezlerine gitmiş. Verdiği bir miktar kilo onu rahatlatmış ama sonra bir o kadar kilo almış. Kendisine protein ağırlıklı bir diyet verildiği için gut hastalığına da yakalanmış. 40 yaşında yüksek tansiyon ve damar hastalığı ile tanışmış. 50 yaşının başında 150 kiloyu aşmış. 53 yaşında 174 kiloya ulaştığında, kilolarının çoğu göbeğindeymiş. Arabaya inip binerken bile, kendini işkence çekiyor gibi hissediyormuş. Artık nefes almakta bile zorlanır hale geldiğinde, doktora gitmeye karar vermiş.

  HERKES BAŞARABİLİR!
  Eskiden 50 metre bile yürüyemeyen Baloğlu, artık her gün bir saat yürüyor. Sabahları poğaça ve börek yerine kepek ekmeği yiyor. Sebzelerle tanışmış, meyveleri hayatına eklemiş. Bu sayede de fazla kiloları onu hızla terk etmiş. Üzerindeki 50 kiloyu 4 ay gibi bir sürede atınca, hedefi olan 120 kiloyu 90 kiloya çekmiş. 150 santim olan göbek ölçüsü tam 120 santime kadar düşmüş. Hiç dışarı çıkmak istemezken, tekrar hayata bağlanmış. Kendisi şişman insanlara, "Umutsuzluğa kapılmayın. Herkes kilo verebilir" diye sesleniyor.

 248. tuba ok dedi ki:

  selam arkadaşlar öncelikle hepinizin mürabek kandilini kutluyorum.nasılsınız görüşmeyeli nasıl gidiyo kilolarla aranız.
  zehra yagmurcum cok sevindim kilo vermene ne güzel yavaşta olsa veriyorsun işte.hem kalıcı olur gerialmazsın kilolarını.

  ebuşcum sen nasılsın iyisindir umarım.sende vermişsin kilo ne güzel.

  fatma sen nasılsın arkadaşım iyisinidir umarım.

  sabine cnm sen nerelerdesin bayadır görüşemiyoruz.en sonunda gidiyoruz senin köyee:))yarın akşam cıkacaz allah izin verirse.oraların resmini cekip sana msnden yollarım .yarenimi öp benim için kocaman .arkadaşlar ben 42beden oldum sonunda şimdi 40 a inmeye calışacagım allah izin verirse .sık sık giremiyorum siteye zamanımızı eşimize ayırmaktan :))).aslında korkmuştum gerikilo alırım diye ama almadım şükür.ama bol su ve spor olduktan sonra arkadaşlar egzersiz yapıyormusunuz hımmm?devam arkadaşlar güzel mesajlarınızı okudum .hadi bakalım bir aya kadar ericeksiniz böle devam ederseniz.

  hepinizi öpüyorum kucakdolusu sevgiler kendinize iyi bakın allaha emanet olun.byyyyyyyyyyyyyyy

 249. zehra yağmur dedi ki:

  ebuşcum ya ramazanda gitmez çünkü sabahtan acıkıyoruz akşam da gün boyunca aklımızdan geçenleri yemeye çalışıyoruz bugün oruçluyum diye kedi gibiydim işyerimiz azötesinde restoran var ne pişirdiyseler hepsinin kokusunu aldım buarada sen nerde oturuyorsun kib

 250. ebuş dedi ki:

  günde 3 defa yemeklerden önce

 251. eleyna dedi ki:

  arkadaşlar yazılarınızı okudum keten tohumunu tohum şeklinde aldım, ama ezmeliyim sanırım çok olmasada, böylece kolay emilimini sağlayabilirim, çünkü şümdi bi de tozu için ayrıca para vermek anlamsız olucak, bi paket aldım çünkü marketten, bunun dışında, llipton'un form çayında bu beşi bir yerde formülüyle hazırlanmış çünkü içerik aynı, böylece tek tek almaktan daha pratik olur mu acaba diyorum, sirke olayına gelince elma sirkesi dimi ama günde kaç defaydı onu yazmamışım okurken, bir de yemeklerden öncemiydi acaba?sevgiler hepinize, gülümsemeyi unutmayın:)

 252. ebuş dedi ki:

  selam hepinize hayırlı kandiller
  zehra yağmurcum sıcaklardan pc nin başına geçilmiyor.bizim buraların bağı bahçesi meşhurdur.fırsat buldukça atıyoruz kendimizi serin serin.bende sonunda 73 ü sabitledim.ama yinede ağır gidiyor.ramazana kadar 70 olurmuyum bilmiyorum.sanırım ben şok diyetler olmadan kilo veremiycem yeni bir diyet araştırmasındayım =) herşey allahtan olduğuna göre dua edinde şu kilolardanda bir an önce kurtulalım.hepinize sevgiler….

 253. zehra yağmur dedi ki:

  HEPİNİZİN KANDİLİNİ KUTLIYORUM ALLAH DUALARINIZI KABUL ETSİN …..

 254. zehra yağmur dedi ki:

  seldacım 2,5 ay bana çok az görünüyor ama fark ediliyormuş birkaç ay görmeyenler fark ediyorlar verdiğimi bugünde oruçluyum bakalım
  yamerak ediyorum acaba zehra ne oldu ne kadar verdi ebuşunda sesi çıkmıyor tubayı anladık da herkese ne oldu ya

 255. selda dedi ki:

  zehra yağmurcum çok değil diyosun ama iyi kilo vermişsin hayatım6 kg azmı ama yavaş yavaş vermek daha sağlıklı umarım istediğin kiloya ulaşırsın bak ben 65 de kaldım veremiyorum
  Nurulaycım canının istediklerini yiyebilirsin ama abartmadan azıcık azıcık fazla zarar etmezher şey kararında güzeldir
  herkese sevgi ve selam A.E.O.

 256. zehra yağmur dedi ki:

  merhaba kızlar
  ben tekrar vermeye başladım az az gidiyor ama inşallah bir daha geri gelmeyecek bunlar zehra bu hafta kilo verdiğini yazmamış bu sabah tartınmadınmı tuba da eşiyle ilgileniyor umarın verdiklerini geri almaz bu arada
  FATMACIM iyi gidiyor canım az ama bukadarıda bana yeter son günlerde mekik çekmeyi ve yürüyüşü bırakmıştım havalar çok sıcak ve çok yoğundum tekrar başladım bu sabah şimdilerde herkes kilo verdiğimi söylüyor özellikle belimin inceldiğini söylüyorlar buda mekikten kaynaklanıyor bu arada 2,5 ayda 6 kilo vermişim çok değil ama hiçyoktan iyi düşünsenize bukadarı bile farkediliyorsa çok verrisek ne olur öpüyorum kızlar kib

 257. sabine dedi ki:

  Sevgili FATMA, ben gecenlerde okumustum, hastalandigimizda vicudumuz 2 litreye kadar su bagliyormus, ama gecer korkma. Sen yeterki pes etme, tamam mi canim. Bende cok dikkat ediyorum bu aralar. Elma sirkesini iciyorum her sabah. Insallah faydasi olur. Aylardir burdayiz ama yinede istedigimiz sonuca varamiyoruz nedense dimi. Bence biz yeterince azimli degiliz. Baka Tubaya ne güzel verdi.
  Neyse herkese saglikli günler diliyorum. Öptüm

 258. fatma dedi ki:

  günaydın arkadaşlar,
  nurluay cığım moral verdiğin için tşk. dediğin gibi 73 şe indim .inşallah tekrar 72 olurum . sen neden bırakdın bende sporu falan bırakdım eve gidince koşdurmadan vakit ayıramıyorum dinlenmeden hemen akşam saat 11 oluyo iş güç hiç bitmiyor….
  zehra yağmurcuğum nerelerdesin nasıl gidiyor sesin çıkmıyor tuba gibi azimli olamdık maşallah tubacım iyi kilo verdi darısı başımıza……….

 259. Nurluay dedi ki:

  selamlar kızlar insan sıkılıyo demi istedikleri şeyleri yemeyerek pastalar börekler çörekler abur cuburlar 🙂 yesek yesek kilo almasak eheh ben bu ara bırakdım niyeyse ne dikkat ediyorum ne spor 🙁 ne yesem diye onu düşünüyorum inş yakında geçer 3 kilo vermişdim dikkat ederek tekrar 1 kilo aldım inş devamı gelmez.
  Fatma bence fazla çıkan kilon hastalığından kaynaklanıyodur iner canını sıkma.
  Sabine bende sana katılıyorum tekrar yorumlara tıklamak istemiyorum eskiler silinse mesela daha güzel olur veya eskiler arkaya atılsa
  Selda bizde seni kucaklıyoruz 🙂 tşk ederiz
  Herkes inş sağlıklı bir şekilde kilo verir. ahh ahhh bu bayanlar halimiz ne olcak. herkese iyi günlerrrr…

 260. fatma dedi ki:

  selam arkadaşlar
  çok üzgünüm ya 72 ye kadar düşmüştüm tekrar 74 oldum hastalanınca.acaba hastalığım geçince inermi……………….

 261. selda dedi ki:

  ooooo ESRA sultan hoş geldin nerelerdeydin kaçak gelin olup ellerinmi oldun yoksa hiç arayıp sorduğun yok datlım gıymatlım ama senden haber almak çok güzel yeniden hoş geldin
  EBUŞCUM senin adına sevindim yavaş yavaş M sağlıklı kg ver canım
  herkesi sevgiyle kucaklıyorum ALLAHA EMANET OLUN

 262. sabine dedi ki:

  Sayin XPRODOKSIT yöneticileri, sizden tüm arkadaslarim adina bir ricada bulunmak istiyorum.
  Bu siteye girer girmez hemen en son yorumlari görebilsek mümkünse.
  Tessekkürler

 263. xprodoksit dedi ki:

  Selam Sabine hanım VİRÜS felan yazınca bakayım dedim 🙂 Sanırım yanlış anlaşılma olmuş ALTI ÇİZİLİ kullanıcı adlarınınn sebebi kullanıcıya ait bir web sitesinin olmasıdır. Tıklarsanır o kişiye ait web sitesine gidersiniz o kadar. Sağlıklı günler

 264. sabine dedi ki:

  Kizlar merhaba,
  yahu su KAAN ile ZAYIFLAMA diye biri varya, cok süpheli duruyor. Ikinci defa ayni seyleri yazmis ve isminin alti cizik farkettiniz mi?
  Bence bu kesinlikle bi virüs, sakin ona tiklamayin.

 265. keten tohumu çok kuvvetli bir omega 3 kaynağı olduğu için, hem kalp damar sağlığı hem de zayıflama anlamında harikalar yaratabilir.

 266. sabine dedi ki:

  Günaydin kizlar.
  evet ESRAAcim burda sadecec bi kac kisi kaldik, ama sende uzun süredir yoktun. Bu arada senin sinavin yokmuydu? Nasil gecti?

  AYSUMMcum naber, dün fazla konusamadik msn de, insallah bi ara denk geliriz bugün. Sen ve kader arkadasin Tuba süper kilo verdiniz vallahi. Sizi cok takdir ediyorum. Bende o irade yok. Bide sizin bi avantajiniz var. Esleriniz uzakta ve onlara sürpriz olsun diye bu kilo verme konusuna 4 elle sarildiniz. Zaten heralde tek iyi olan yönü de budur. Ama yinede Allah daha fazla ayirmasin diyorum.
  Öptüm sizi kizlar.

 267. esraa dedi ki:

  heyy merabalar herkes tatildemi yoksa yaz rehavetimi arkadaşlar hayırdırr:))))

 268. aysumm dedi ki:

  selam kızlar nasılsınız.sabine ve tubacım ne var ne yok meleklerimiz iyilermi.kızlar devam kilo vermeye.kilolar bizi diil biz onları üzelim.içine giremediğim kotlarımı rahatlıkla giyiyorum.kilo veriyorum ama basenlertim az biraz küçüldü ya inşallah tamamen kurtulurum.kendinize iyi bakın allaha emanet olun canlarım byy

 269. tuba ok dedi ki:

  SELAM ARJADAŞLAR NASILISNIZ GÖRÜŞMEYELİ.YA KIZLAR BENDEMİ SİMİT DİYETİNE BAŞLİM NAPİM .10 KİLO DAHA VERMEK İSTİYORUM ÇÜNKÜ.EŞİMDE GELDİ YAA EGZERSİZİDE BIRAKTIM ARTIKK:))))
  AMA KETEN TOHUMUNA DEVAM EDİYORUM.BENDE BAYA FAYDASI OLDU AMA BİLMİYORUM 10 KİLOYUDA RAHATLIKLA VEREBİLİRMİYİM ACABA
  FATMA ARKADAŞIM SEN BANA KAÇKİLO VERDİGİMİ SORMUŞSUN BEN 11 AYDA YANİ DOGUMDAN SONRA 20 KİLO VERDİM .AMA EGZERSİZİ HİÇİHMAL ETMEDİM BİRAZDA YEMELERİME DİKKAT ETTİM.VEEEEEEEEE EN ÖNEMLİSİ BOLBOL SU TÜKETTİM.ŞU ANDA 42 BEDEN GİYİYORUM BOYUM DA 1.68.BEN 65 KİLOYA DÜŞMEK İSTİYORUM AMA BEBEK EMZİRİYORUM BU YÜZDEN HEMEN KISA SÜREDE VEREMEM.AMA BU KADARDA VERDİM YAA YETER.NEYSE ARKADAŞLAR HEPİNİZE KOLAY GELSİN ÖPÜYORUM .K.İ.B. SABİNE CNM SENİNLEDE EN KISA SÜREDE MSN DE GÖRÜŞÜRÜZ İNŞALLAH.GECEN ACTIM MSNYİSEN YOKTUN .NEYSEÖPÜYORUM.BYY

 270. sabine dedi ki:

  EBUSCUM ben simit diyeti yapmiyorum. Kendimce saglikli beslenmeye calisacagim. Ahh bide su icebilsem. Hic aramiyorum.

 271. ebuş dedi ki:

  SABİNECİM simit diyeti sadece bir haftalık bir diyet.benimde dün bir hafta oldu işte.bir ay kadar sonra tekrar bir hafta daha yaparım demek istedim.farkındaysan diyette vitamin mineral içerikli hiçbişey yok uzun süre yapmak direk sağlığğımızı bozar.sende bugün simit diyetinemi başladın.bakalım sen ne kadar vereceksin.şimdiden sabırsızlanıyorum.haberleri bekliyorum,kolay gelsin.

 272. Çok güçlü bir besin. Özellikle çok yararlı yağlar içerdiği için, kalp damar sağlığı açısından çok önemli. Zayıflama içinde birebir…

 273. sabine dedi ki:

  Sealm EBUScum, vallahi süper vermissin. Bi ay sonra tekrarlamayi düsündügünü yazmissin. Yani simit diyetine ara mi veriyorsun, yoksa tartilmayi mi demek istedin, kafam biraz karisti. Bende bugün tam basladim, ama elma sirkesi iciyorum, tohum iyi gelmiyo biliyosun.
  Basarilarinin devamini diliyorum, öptüm.

 274. ebuş dedi ki:

  selam kızlar sabah kalktım ve tartıldım.hastalıkta eklenen 2 kiloyuda göz önüne alırsak 3-3.5 kadar vermişim.yani sonunda 75 den kurtuldum.hastalığım bitince tekrar tartılıcam.ama bişey söyliyimmi göbeğim küçüldü.bende hastalığımın bitmesini iple çekiyorum.en sağlıklı tartım o zaman.ters zamana denk geldi benim diyet.ama şunu söyliyim kesinlikle insanı zorlamıyor.siz yaparsanız dikkat edin adet dönemine getirmeyin.çünkü bu dönemde karbonhidrat ağırlıklı beslenmemek gerekiyor.aksi halde çok hızlı kilo bile alabiliyorsun ama ben başlamış oldum.belki daha fazla verebilirdim.neyse bir ay kadar sonra tekrarlamayı düşünüyorum.sizde başlarsanız haberleri yazın.öpüyorum..

 275. selda dedi ki:

  Zehra yağmurcum davetin için teşekkür ederim canım inan türkiyenin her köşesinde böyle değerli arkadaşlarım olduğu için çok mutluyum.
  Sabinecim evet benimde hiç hoşuma gitmiyo tüm yorumları tekrar tıklamak umarım yoneticiler bu durumu düzeltir .
  Ebuşcum bugün tartılacaktın kaç kg vermişsin umarım her şey istediğin gibi olur
  herkese sağlıklı zayıflamalar Allaha emanet olun

 276. sabine dedi ki:

  EBUScum, yarini iple cekiyorum. Acaba kac kilo verdin bi haftada? Ben olsam dayanamam, hergün tartinirim. Insallah istedigin sonucu elde edersin canim.
  Herkesi öpüyorum

 277. ebuş dedi ki:

  evet canım herkeste öyle oluyor.ilk bin yorumdan sonra yenileri ancak tüm yorumlardan okuyabiliyorsun.çok sinir bozucu bir durum aslında.bu vesileyle bunun düzeltilmesi için bir kez daha XPRODOKSİT yetkililerine seslenmiş olalım

 278. sabine dedi ki:

  Selam kizlar, size bisey sorcam. Sizde bu siteye girdiginizde en son yorum olarak 07.07. tarihinde Aylin tarafindan yazilan yorumu mu görüyorsunuz.? Bende hep öyle oluyo, sonra tüm yorumlari göstere tikliyorum, en aktüel yorumlari ancak ozaman görüyorum.

 279. ebuş dedi ki:

  ya valla zehracım senin yazdıklarını okudukça ağzım açık kalıyor.ben senin o dediklerini bir haftada yemiyorum inan.yesem bırak vermeyi bi bu kadar daha olurum.metabolizmana hayranım.simit diyetine gelince onun sonucunu hastalığım bitince yazıcam.çünkü ilk iki gün 1,5 kilo verdim.hastalanınca herşey allak bullak oldu.

  seldacım inan bu sefer vazgeçmeye hiç niyetim yok temennilerin için sağol canım

  zehra yağmurcum çok kibarsın gerçekten.davetin için teşekkürler.mardinin methini gidip gören çok arkadaşımdan duydum cidden.inş bizede nasip olur
  ben gidip bir iki bardak daha su içiyim bari.hepinize sevgiler

 280. zehra dedi ki:

  zehracım hastayken 2.800 gram verdim hastalığim bitti bu hafta ben çarşamba kısır pasta perşembe lahmacum cuma patile diyoruz siz belki gözleme diyorsunuz ondan 3 4 tane yedim o yüzden bu hafta vermeyebilirim diyorum bu hafta çok yedim ben yiyiyorum yoğurdumu ayranı bazende sütü içiyorum sadece onları yediğimde lahmacun gibi sabah yemiyom meyveyle geçiştiriyorum öğlen yiyiyorum akşamda meyveyle geçiştiriyorum çok sıkı değil bence ama bugün ve yarın hamır işi yok çorba ve güveç yiyerek pazartesine kadar yiyecem pazartesi çünkü tartılacam ben bu arada elazığda oturuyorum sana yakın çarşamba perşembe gezmedeydim görenler çok şaşırdı bayağı kilo vermişsin dediler nasıl yaptın ben kendimden belli olmuyor diyodum ama belli oluyormuş çok sevindim sen enelri yiyiyorsun nasıl verdin kilonu sevindim senin adına inşallah diğer haftada öyle verirsin kaç kilo oldu toplamda daha ne kadar vercen k,i.b

 281. zehra yağmur dedi ki:

  TUBACIM sarımssak limonu kayınbabam dediğin şekilde kullandı ama midesini bozdu yara(ülser) oluştu sarımsak ve soğanın iştah eçtığını biliyorum ama işe yararmı bilmem istersen limonu yemeklerden yarım saat sonra bir kahve fincanı olarak iç oda yağları yakarmış hatta çiğerde yağ birikimi olurya iç hastalıkları doktoru arkadaşıma bunu önermişti yinede sen bilirsin belki bünyeye göre farklılık gösterebilir.kib öpüyorum

 282. zehra yağmur dedi ki:

  merhaba kızlar
  veeee sonunda bu hafta 1,200 kg verebildim ya ben çok çabuk alıyorum ama veremiyorum bir türlü FATMACIM sen beşi bir yerde kekik katma o bende iştah açıyomuş yeni keşfettim onun yarine ıhlamur kat
  TUBACIM eşinin gelişine sevindim seni çıtır seni…. hala kilo vermek istiyorsun bide kız eriyip gidersin bu şekilde
  EBUŞCUM teşekür ederim canım kocaman öptürdü
  ZEHRACIM belki ben yanlış hatırlıyorumdur kilo verme konusunda sen diyetisyene gidince birdaha sorarsın bizede söylersin canımsıkı bir diyet yapmıtorsun ama vücudun alıştı herhalde belkş buhafta hastasınya o yüzden veremedin hani insan kilo vermeye başilayınca kemiklerde zarar görürya gerçi sen yoğurt çorbası yiyiyorsun istersen haftada 2-3 kez light süt içmeyi dene kemiklerin zarar görmesin inan vermene çok seviniyorum ben mardinde oturuyorum inan çok güzel bir yer hem insanları çok sıcak hem iklimi yazın sıcağı çekilir gibi değil görmek istersen bekllerim veya merak edersen mail adresi yaz sana resim yollayayım sen nerde oturuyorsun
  Tuba,Ebuş,Sabine,Selda,Fatma bu davetim sizin içinde geçerli burası dünyanın 3 sit alanı edildi gelip görmek isterseniz burda herzamanbir eviniz var unutmayın sizi seviyorum kib

 283. selda dedi ki:

  Ebuşcum ben 6 kgyu 2 ayda verdim diyete gelince özel bişey uygulamadım sadece tabağımdaki miktarı azalttım ve bende keten tohumunu sabah aç karına bir tatlı kaşığı ılık suyla akşam yatmadan yine bir tatlı kaşığı keten tohumunu yoğurda katıp tuz koyup yiyorum ve sabah aç iken ılık suyu çok tüketiyorum
  asla vaz geçme canım mutlaka istediğin kgya ulaşacaksın biraz sabır . bide evet canım özel günlerde kg aldığını zannedersin ama sonra geçiyo merak etme
  Diğer tüm arkadaşlarada kolay gelsin Allaha emanet olun.

 284. zehra dedi ki:

  ebuşcum bol su iç vücudun su toplamaz bende hastayken burda yazılanlara göre kilo alırım demişdim ama 2.800 gram verdim benim bu hafta kilo vermem durdu galiba simit diyeti nasıl gidiyor verebildinmi
  tubacım toplam kaç kilo oldu verdiğin kilo şimdi kaç kilosun

 285. sabine dedi ki:

  EBUScum, hastalaninca benim bildigim vicudumuzda su toplaniyomus. Ayrica zaten bi siskinlik hissi oluyo. Bu yüzdendir 1-2 kilo fazla göstermesi. Ama hastalandiktan sonra normale dönmesi lazim.

  TUBAcim o karisimi icince agzimiz hergün sarmisak kokar. Hani pismis sarmisak fazla kokmaz, ama tazesi…Demekki haftada 1,5 kilo veriyosun, ciddimisin yaa…neden birden böyle hizlandi kilo vermen? Yakinda eriyip biteceksin bu hizla devam edersen. Su anda citirsin, peki acaba sonra ne diyecek esin sana? Köye ne zaman gideceksiniz? Öptüm

  Herkese iyi aksamlar

 286. tuba ok dedi ki:

  selam arkadaşlar nasılsınız bakalım.ben cok iyim allah şükür.eşim yanımda olunca günler dahada cabuk geciyo:))
  nasıl gidiyo kilolarla aranız .umarım gidiyorur kilolar.
  yaaa arkadaşlar gecen bi arkadaşımdan duydum oda kiloluydu baya vermiş.ama o cok farklı şeylerle vermiş.limon suyu ve sarmısak karışımı bi su ile vermiş.
  20 tane aynı boy limonu sıkıp suyunu bicam kavonoza katmış ve üzerine bir baş sarmısak soyup içine katmış.agzını sıkıca kapatmış ama. ve kapalı güneş görmeyen bi odada saklamış 20 gün.daha sonra sabah ve gece ac karnına bir yemek kaşıgı almış.tokluk hissi veriyormuş ve yag yakıyormuş.bide ayrıca SABİNECİM sen su içemiyorum demiştin bu karışım bol su içiriyormuş.
  ben denicem arkadaşlar dilerseniz sizdedeneyin zaten bi yan etkisiolmaz günlük tükettigimiz şeyler limon ve sarmısak.ayrıca ben devam ediyorum kilovermeye.haftada en azından 1,5 kiloveriyorum kesin.keten tohumuna ve egzersize devam ediyorum.
  arkadaşlar hepinizi öpüyorum kucak dolusu sevgiler .kendinize iyi bakın morellerinizi asla bozmayın.allahaemanet olun.byyyyyy

 287. ebuş dedi ki:

  sabinecim selam daha değil canım pztesi
  simitin gramı hakkındada hiç bir bilgim yok inan.ama fikir olarak ekmek 300 gr geldiğine göre bi 50 gr olabilirmi acaba.bildiğimiz normal halka simit ebatı işte.
  diyet iyi gidiyor sıkıntı yok ama hastalıktan dolayı bir kilo eklendi.acaba yanlış zamandamı başladım bu diyete.özel günlerde kilo vermek yavaşlarmı bilgisi olan varmı.

 288. fatma dedi ki:

  selam kızlar
  22 gündüe keten tohumunu kullamıyorum ilk 2 hafta 3 kilo verdim sonra takıldım kaldım 73 şe
  bu gün sabah 72 çıktım sevindim bi kilo daha gitmiş çok hızlı kilo verenlere şaşıyorum valla ama spor pek yapamıyorum
  ama su miktarını artırdım 3 litreye yakın su iki gündür mate yeşil çay ve biberiye içiyorum beşli çay tam olmadı ama funda ve kekik de alacağım bide keten tohumu ve 5 çay deneyeceğim bakalım nasıl olacak hedefim 65 olmak yediklerime dikkat ediyorum insan aralarda açıkıyor atıştırmalık layt bisküvilerden alsak olur aslında ağustosun 16 da tatile gidecem verdiğim kiloları alırsam diye korkuyorum insan güzel yemekleri görünce dayanamıyor……K.İ.B görüşmek üzere hoşcakalın

 289. sabine dedi ki:

  Seam arkadaslar.
  Selda bende sana ayni soruyu sormak istiyorum. Ne kadar zamanda 65e düstün ve bu kilo vermeni keten tohumuna mi bagliyorsun?

  EBUScum senin simit diyetin nasil gidiyo? Yarin büyük gün , yani tartinacaksin dimi? Bana sonucu bildirmeyi unutma oldumu? Bide sence yedigin simit kac gram geliyodur sence. Bizim burdaki simitler cok büyükte ondan sordum. Icabinda bende baslarsam fazla kacirmim diye sordum.
  Öpüyorum hepinizi. Iyi aksamlar

 290. ebuş dedi ki:

  sağol seldacım ama bana baya bi sıkıntı verdi heralde tekrar başlamam.sen ne kadar zamanda verdin bu kiloyu.diyet yaptınmı.ben bide imkanı yok toz olarak kullanamıyorum.belki tohum şişirdi o kadar.çok ağırlık yaptı mideme.iştahımıda açmıştı.bana yaramadı açıkcası……

 291. selda dedi ki:

  selam arkadaşlar
  öncelikle Tubacım gözlerin aydın kutluyorum seni inş hiç ayrılmazsınız bidaha inşallah
  Ebuşcum keten tohumu ilk başta evet şişiriyo ama 10 vaya 20 gün içinde kilo verdiğin belli oluyo yani vücüt keten tohumuna alışıncaya kadar şişkinlik yapıyo bende öyle oldu 71 liloyla başladım ve şu anda 65 kiloyum herkese sağlıklı zayıflamalar diliyorum. Allaha emanet olun ;=))))

 292. sabine dedi ki:

  EBUScum merakla bekliyorum sonucu. Sende ise yararsa bende baslicam.

 293. ebuş dedi ki:

  haklısın sabine ya keten tohumu benide resmen iki günde 9 aylık gibi yaptı.bırakınca anında indi.şimdi bende sadece sirke kullanıyorum.hakkaten iştah kapatıyor

 294. ebuş dedi ki:

  gözünaydın tubacım allah bir daha ayırmasın.
  zehra yağmurcum kızına söyle o şeker yanağını bide benimiçin uzatsın sana =)
  sabinecim benim diyetin 2. günü bitti bugün.iyi gidiyor hiç zorlanmıyorum gün içinde yediğim o 1,5 simit acayip tok tutuyor beni.öyleki akşamki et hakkımın bile yarısını yiyebiliyorum.ama kilo söylemiycem 5 gün sonra inş.

 295. sabine dedi ki:

  Selam arkadaslar! Nasilsiniz?

  Öncelikle TUBAcim cok gözün aydin, senin adina mutlu oldum, sonunda kavustunuz. Tadini iyice cikart citir kiz. Sebnem neler yapti babasini görünce? Ya Onur? Sana mutluluklar diliyorum, bizi merak etme, biz burdayiz.

  Fatmacim ben gece hafta izinden döndüm, toplam 2 kilo almisim orda. Eeee ye ic yat, baska bisey de beklenmezdi.
  Ben dün elma sirkesine basladim, kendimi cok dinamik hissediyorum. Hemde istahim gitmis baya, cabuk tokluk hissediyorum. Keten tohumu bana cok siskinlik yapiyordu. Bakalim neler olacak.
  Hepinizi öpüyorum, k.i.b.

 296. fatma dedi ki:

  TUBAcığım beklediğin gün geldi sonunda Rabbim ayırmasın mutluluğunuz daim olsun sevindin senin adına zaten çıtır olmuşsun niye daha fazla vermek istiyorsun şimdi kaç kilosun toplam kaç kilo verdin fazlada verme …..
  NURLUAY cığım sen nasılsın bence kilo vermek için sanırım tuba gibi eşleri göndermek gerekiyor :)))))))))
  dediğin gibi hafta sonu ipin ucunu kaçırıyoruz hala 73 deyim 3 kilo verdim
  yeşil çay mate ve biberiye çağı içiyorum benimki 3 lü çay oldu günde 2,5-3 litre su içiyotum wc sorunum var yollarda reszil oluyorum :)))))))))
  ZEHRA VE ZEHRA YAĞMUR sizin nasıl gidiyor
  SABİNE senin nasıl gidiyor

 297. ZEHRA dedi ki:

  tubacım çok sevindim eşinle mutluluklar diliyorum ara sıra gir özletme bize kendini

 298. Nurluay dedi ki:

  Selamlar kızlar
  Tuba çok sevindim eşinin gelmesine gözün aydın. Eşin demek çıtır olmuşsun dedi seni çıtır seni demişdim fark etmezmi diye allah herkese sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi nasip etsin. Eşine çok düşkünsün maş. zamanımı eşime ayırcam demişsin 🙂 Bende seni çok öpüyorum tşk ederim.
  Kilo verme çabalarına devam hafta sonu olunca gezmeler oluyo biraz kaçırıyoruz ipin ucunu bakalım tartılmadım daha ne durumdayım inş almamışımdır. Herkese selamlar. Fatma sen ne yapdın sesin çıkmıyor kilo verdin mi ?

 299. tuba ok dedi ki:

  KIZLAR BEN GELDİM
  NASILSINIZ BAKALIM.SİZE İYİ HABERLERİM VARR.
  EŞİM GELDİ SONUNDA KAVUŞTUM ALLAH ŞÜKÜR. HAVA LİMANINA BENDE GİTTİM KARŞILAMAYA.BENİ GÖRÜNCE BAYA Bİ ŞAŞAIRDI.KİLO VERDİGİMİ BİLİYORDU AMA BU KADAR VERDİGİMİ BİLMİYOMUŞ.UMDUGUMDANDA GÜZEL SÖZLER DUYDUM EŞİMDEN.
  BANA CITIR GİBİ OLMUŞSUN DEDİ:)))
  COK MUTLUYUM KIZLAR.İNŞALLAH SİZDE DİLEDİGİNİZ KİLOYA DÜŞERSİNİZ.AMA BEN 10 KİLO DAHA VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.BÖLEDE İYİM AMA DAHA SAGLIKLI OLMAK İÇİN.YORUMLARININZI OKUDUM BAYA İLERLEME VAR SİZDE ARKADAŞLAR.
  ZEHRA ZEHRA YAGMUR SABİNECİM EBUŞCUM NURLUAY SEDA FATMA VE DİGER ARKADAŞLAR HEPİNNİZİ ÖPÜYORUM.KUCAK DOLUSU SEVGİLER.BEN ARTIK ARASIRA GİRERİM SİTEYE.TÜM ZAMANIMI ARTIK EŞİME AYIRMALIYIM DİMİ ARKADAŞLAR.KENDİNİZE COK İYİ BAKIN.
  ALLAHA EMANET OLUN.BYYYYYYY

 300. ZEHRA dedi ki:

  zehracım teşekkürler ama ben sıkı rejim yapmıyorum ki yemeğimi yiyiyorum ekmek yemiyorum sadece bazen haftada 1 dilim yiyiyorum gezmeğe gidince pastalarımıda yiyiyorum çarşamba arkadaş günüm var pastaları yiyecem perşembe ailece gün var lokantada ordada lahmacun yiyecem yani sıkı yapmıyorum bu aralar çok koşturuyom annem yok evin bütün işi bana dışarı işi bana babam da yok yemekleride sadece 1 yemek kaşığı zeytinyağıyla yapıp yiyiyorum bide ayranlı çorba yapıp yiyiyorum acıkınca sabah da kahvaltı yapmasam o çorbadan yiyiyorum yemesem anlıyorum kemiklerimin içi sızlıyor halsiz oluyorum şu ana kadar öyle birşey olmadı oruç fazla tutmadım sadece 4 gün sen nerde oturuyorsun bizim burasısa sıcak evler serin çalışmayınca evde oturuyom benim kilomda normal ağırlığını yüzde 10 ukadar verbilirsin diye biliyorum ayda yalnışda olbilir diyetisyene gittiğimdede böyle veriyordum bilmem belkide senin dediğin doğru olabilir.k.i.b

 301. zehra yağmur dedi ki:

  ZEHRACIM ya çok güzel veriyorsun ama bence verdiğin kilo normalin üstünde artık canım kendine dikkat et bünyenin dengesi bozulmasın çünkü aylık4-6 kilo normalmiş senin bu şekilde aylık 8-10 olur bence sen diyetisyene gidene kadar şuanki kilonu koru sonra kendine bir zararvermeyesin bende çocukluumdan beri oruç tutuyorum ama bizim burası çok sıcak resmen çöl sıcağı yemek aramıyor gözüm sadece su ihtiyacım fazla bakalım ramazanda ne yapacaz hem çalış hemde oruç zor oluyor birde işyerinde kimse tutmuyorsa feci oluyor insan
  EBUŞCUM haftada değil canım ayda 4-6 kilo olmalıymış oyüzden dikkat et dedim kızın daha küçükmüş öpüyorum benim kıza "biri kızını öp dedi" desem "öp ozaman" diyor yanağını uzatıyor.
  kızlar hepinizi öpüyorum kendinize iyi bakın

 302. ebuş dedi ki:

  =)))))))))))))))))))