By 29 Mart 2011 Devamı →

KESTANE BALI ŞERBETİZindelik sırrı : KESTANE BALI ŞERBETİ

Ilık suya bir tatlı kaşığı kestane balı
Ilık suya Kestane Balı

Yoğun temposuna rağmen zindeliğiyle dikkati çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bal’lı sırrı ortaya çıktı. İşte, Başbakan’ın ‘Şifadır, şifa’ dediği reçete…

Başbakan, 5 gün içinde 4 ülkeye seyahat edip; o toplantıdan bu toplantıya, o açılıştan bu açılışa koşturuyor; halkla buluşuyor, konuşma yapıyor, basın ordusunun sorularına yanıt veriyor. Yoğun temposuna rağmen zindeliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Başbakan’ın sırrı ne?

‘Altın çilek’tüketerek, bağışıklık sistemini güçlendiren Erdoğan’ın ikinci doğal dopingi: Kestane balı…

Başbakan’ın, kestane balından nasıl faydalandığı geçen hafta ortaya çıktı. 5 gün boyunca Moskova, Kazan, Çanakkale, Mekke, Medine ve Cidde’de temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan, uçakta rahatsızlanan bir gazeteciyi görünce, ‘Ilık su içine bir tatlı kaşığı kestane balı karıştırıp hemen getirin. İçsin, hiçbir şeyi kalmaz’ talimatını verdi. Sonra da yanındakilere dönüp, ‘Ama su sıcak olmayacak, ılık olacak; şifadır şifa…’ dedi.
Yarayı bile iyileştiriyor
– Kestane balı, ‘antiseptik’ ve ‘antioksidan’ özelliğiyle ön plana çıkıyor.
– Kestane balı kasları kuvvetlendirici, kan dolaşımını düzenleyici, mide ve karaciğer yorgunluğunu giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici etkiler gösteriyor. Baş, göğüs ve karın ağrılarının giderilmesine, ağız yaralarının iyileştirilmesine, üst solunum yolu enfeksiyonlarının hafiflemesine yardımcı oluyor.
– Alman bilimadamlarının araştırmalarına göre kestane balı, yara tedavisinde antibiyotikten daha etkili. Kestane balı birçok antibiyotiğe karşı direnç kazanmış bakterilerin bulaşmış olduğu kronik yaraları bile birkaç hafta içinde tamamen iyileştiriyor.

BAŞBAKANIN ZİNDELİK SIRRI KESTANE BALI

 

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


1 Yorum Var "KESTANE BALI ŞERBETİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. Kestane balı dedi ki:

    Faydası çok düzenli ve dikkatli bir şekilde tüketmek gerekiyor. Bilgiler için teşekkürler.