By 25 Şubat 2013 Devamı →

KEMAL UNAKITAN’A İSRAİL’DE KÖK HÜCRE NAKLİEski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İsrail’in başketi Tel Aviv’de kök hücre nakli oldu

kemal unakıtan2009 yılında ABD’de by-pass ameliyatı oluş nedeni “Yüce Rabbim Cleveland dedi” sözleriyle gündeme oturan Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bu kez İsrail’de böbrek yetmezliği nedeniyle kök hücre nakli oldu.

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İsrail’in başketi Tel Aviv’de kök hücre nakli oldu.

2009 yılında by-pass ameliyatı için ABD’nin Cleveland eyaletini tercih eden Unakıtan, “Yüce Rabbin Cleveland dedi” diyerek gündeme oturmuştu.

Hürriyet gazetesinden Mesude Erşah’ın haberine göre, 2.5 ay önce Tel Aviv’de kısa adı CTCİ olan Kanser ve İmmünetorepi Araştırma Merkezi’ne başvuran Unakıtan’ın kemik iliği alındı. Kemik iliğinden alınan kök hücreler çoğaltıldıktan sonra yine damar yoluyla Unakıtan’a verildi. Unakıtan kök hücre naklinin sonuçlarını beklerken Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne böbrek nakli için başvurdu.

CTCİ’nin Türkiye temsilcisi üroloji uzmanı Dr. Mehmet Pütün, Unakıtan’ın durumunda düzelme görüldüğünü belirterek, kesin konuşmanın yanlış olacağını söyledi.

Kaynak : T24

Kemal Unakıtan kontrol için İsrail’e gitti 12.03.2013

KRONİK böbrek yetmezliği yaşayan Maliye Eski Bakanı Kemal Unakıtan tedavisinin tamamlanması ve kontrol için bu gün karısı Ahsen Unakıtan ile birlikte sabah saat 09.00’da İsrail’e gitti.

Kemal Unakıtan’ın 2.5 ay önce Tel Aviv’de kısa adı CTCİ olan Kanser ve İmmünetorepi Araştırma Merkezi’nde kemik iliğinden alınan kök hücreler çoğaltıldıktan sonra yine damar yoluyla Unakıtan’a verildi. Unakıtan’ın şimdi yine aynı hastanede kontrollerinin yapılacağı öğrenildi.

Atatürk Havalimanı VIP Salonundan THY’nin TK-0794 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İsrail’in başkenti Telaviv’e giden Kemal Unakıtan ve Ahsen Unakıtan basın mensuplarının görüntü almaması için seyahatlerini gizli tutarken, Unakıtan ailesinin morallerinin iyi olduğu öğrenildi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.