By 07 Ekim 2010 Devamı →

KAVAL KEMİĞİNDEN ÇENEAntalya’da ağız bölgesini saran tümör nedeniyle çene kemiği alınan hastaya kaval kemiğinden çene yapıldı.
Antalya’da ağız bölgesini saran tümör nedeniyle çene kemiği alınan Kore gazisi 81 yaşındaki Namık Kemal Sındıran’a, kaval kemiğinden çene yapıldı. Sağlık durumu iyi olan Sındıran, yemek yiyip konuşabiliyor.çene kemiği alınan hastaya kaval kemiğinden çene yapıldı
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Koray Coşkunfırat ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon, 5 saat sürdü. Doç. Dr. Coşkunfırat, 1 yıl önce Namık Kemal Sındıran’ın alt dudağında çeneyi tutan derinin tümünü kaplayan tümörle karşılaştıklarını söyledi. Doç. Dr. Coşkunfırat, “Operasyonda çene kemiğini almak zorunda kaldık. Alt çene kemiğinin yerine sağ ayağının kaval kemiğinden alınan parça ile yeni çene yaptık. Hastanın sağlık durumu çok iyi. Rahatlıkla yemek yiyip, konuşabiliyor” dedi.

Finike İlçesi’nde tek başına yaşayan Namık Kemal Sındıran, alt dudağında 1 yıl önce oluşan tümörün kısa sürede büyüdüğünü ve ağız bölgesini zorladığını belirtti. Sındıran, “Zor bir karardı. Çünkü sağ ayağımdan alınacak kemik ve bacağımdan alınacak deri ile çene ve alt dudak yapacaklarını söylediler. Ameliyatım çok iyi geçti. Yemek yiyor, rahatlıkla konuşabiliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.