By 28 Mart 2013 Devamı →

KAŞ DÖKÜLMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜMLERKaşlarınızı dökülüyorsa çare fındıkta

Kaşlarım çok dökülüyor. Bu sorunu çözmenin yolu nedir? Sıdıka T./Adana

kaş dökülmesiDört adet taze fındığın içini teflon bir tavaya yerleştirin ve kısık ateşte kavurun. Ilıkken, masaj yaparak kaşlarınıza sürün. Bu bakımı haftada en az üç gün uygulayın.

Kırışıklıklarınızı salatalıkla giderin

Henüz 25 yaşında olmama rağmen göz altlarımda ince çizgiler halinde kırışıklıklar var. Bu kırışıklıkları nasıl giderebilirim? Meral Y./İstanbul

Yarım salatalığı rendeleyin ve suyunu sıkın. Bu suyu, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı sütü karıştırın. Bu karışımla her sabah-akşam göz çevrenize masaj uygulayın. Karışımı serin bir yerde muhafaza edin.

Tırnaklarımı yiyorum. Bir türlü engel olamadığım bu alışkanlıktan nasıl kurtulurum? Gül S./Çanakkale

KÜÇÜK bir şişenin içine bir çorba kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı ananas suyu doldurun. Bu karışıma bir limonun suyunu da sıkıp ekleyin. Ardından da içine bir adet E vitamini ampulü kırın. Bu karışımla tırnaklarınıza sürekli masaj uygulayın. Ekşi bir tadı olan bu etkili karışım tırnaklarınızı yemenizi önleyecektir.

Başınızın ağrısını lavantayla geçirin

■ Son dönemde geceleri çok sık dışarı çıkıyorum. Yorgunluk ve uykusuzluktan kaynaklanan baş ağrıları çekiyorum. Bu ağrıların önüne geçip rahatlamak için ne yapmalıyım? Mine G/İzmir

Dışarı çıktığınız gecelerin ertesi günü küvetinizi sıcak su ve bol köpükle doldurun. Suya bir çorba kaşığı lavanta ve bir tatlı kaşığı ardıç yağı atın. Bu suyun içinde 15 dakika kalırsanız ağrı hafifler.

Boyalı saçlara kekikli bakım

■ Sürekli boya yaptırdığım için saçlarım çok sert. Çeşitli bakım kürleri uygulamama rağmen saçlarımın yumuşamasını sağlayamıyorum. Bana ne yapmamı önerirsiniz? Zerrin K./Bursa

200 gram kuyruk yağını eritip süzün. Ilıkken içine bir çay kaşığı lavanta, dört damla kekik yağı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı süt katın. Bu karışımı tarak yardımıyla saçlarınıza yedirin. Başınızı streçle sarın ve bir saat boyunca böyle bekleyin. Açtıktan sonra, sıcak havlu sarın. 15 dakika sonra saçlarınızı, saçınıza uygun bir şampuanla yıkayın.

Sorular için : suna@sunadumankaya.com.tr

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , ,


Comments are closed.