By 14 Kasım 2010 Devamı →

KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME NEDİR?Önce ihanete uğradı, sonra boşanma sürecinin getirdiği stres dolu günleri yaşadı ve sıtma hastalığıyla boğuştu. Kısacası son zamanlarda genç oyuncu Cheryl Tweedy’nin hayatında bir felaket bitmeden diğeri başladı. Ama o, her şeye rağmen, her zamankinden daha enerjik ve ışıltılı haliyle boy göstermeyi, tüm kadınlara “Her ne kullanıyorsa, işte ondan istiyorum!” dedirtmeyi bildi.
Sizce sırrı ne olabilir? Hayır, kesinlikle Los Angeles’ta pek revaçta olan vitamin kokteylleri değil. Cheryl, kan grubuna göre beslendiğini ve bunun hayatını değiştirdiğini iddia ediyor. Peki kan grubuna göre beslenmek ne yarar sağlıyor?

HALSİZ MİSİNİZ?

Eğer kendinizi uyuşuk, halsiz ve neşesiz hissediyorsanız, kan grubu diyeti tam da size göre… Bu diyetin yaratıcısı olan ünlü doğal tıp uzmanı Dr. James D’Adamo, “Kanınız besleyici maddeleri taşır, toksinleri uzaklaştırır ve vücudunuzdaki her bir hücreye oksijen sağlar” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:
“Aynı yiyecek maddesi bir kişiye enerji verirken diğerini hasta edebilir. Üstelik bugün tükettiğiniz bazı besinler, sizi ileride karşınıza çıkacak olan sağlık sorunlarından da koruyabilir. Kan grubunuzu bilip ona göre beslenmek önemlidir.”

GEÇİCİ BİR MODA MI?
Dr. D’Adamo’ya göre kanser ve depresyon gibi pek çok hastalık, virüsler değil stres ve yanlış beslenme yüzünden ortaya çıkıyor. Aslında 70’li yıllarda lanse edilen bu diyet, şimdi Hollywood ünlüleriyle tekrar gündeme geliyor. Bugüne dek 50 bin kişiyi tedavi eden Dr. D’Adamo, “Kan grubu diyeti, geçici bir moda. Bu program, bedeninizin ihtiyaçlarını ve size iyi gelen besinleri anlamaya dayanır” diyor.

0 GRUBU İÇİN
Örnek günlük mönü

Kahvaltı
1 bardak limonlu su, 1/2 greyfurt, 1 adet poşe yumurta (suya kırılıp haşlanmış), 1 dilim tam buğday ekmeği.
Öğle yemeği
100 gr tavuk, domates ve marul salatası, 1 dilim tam buğday ekmeği.
Akşam yemeği
2 parça yağsız kuzu eti, 1 porsiyon zeytinyağı- limon soslu marul, soya filizi.

A GRUBU İÇİN
Örnek günlük mönü

Kahvaltı
1 bardak limonlu su, üzerine tofu ezmesi (1 yemek kaşığı tofu, 1 çay kaşığı zeytinyağı) sürülmüş 2 dilim ekmek ve 3-4 adet badem.
Öğle yemeği
1 porsiyon kepekli pirinç pilavı, zeytinyağı-limon soslu marul, domates, kereviz sapı, tere, salatalık ve soya filiziyle yapılmış 1 porsiyon salata, 1 dilim ekmek.
Akşam yemeği
1 porsiyon derisi alınmış tavuk, buharda pişmiş brokoli, kuşkonmaz ve 1 porsiyon salata.

AB GRUBU İÇİN
Örnek günlük mönü

Kahvaltı
1 bardak limonlu su, üzerine tofu ezmesi (1 yemek kaşığı tofu, 1 çay kaşığı zeytinyağı) sürülmüş 2 dilim ekmek ve 3-4 adet badem.
Öğle yemeği
Mozzarella peyniriyle süslenmiş zeytinyağı-limon soslu karışık yeşillik salatası, 2 adet katı yumurta.
Akşam yemeği
Derisi alınmış hindi göğsü, buharda pişmiş brokoli ve kuşkonmaz, zeytinyağı-limon soslu marul, kereviz sapı, salatalık ve beyaz peynirle yapılmış 1 porsiyon salata.

B GRUBU İÇİN
Örnek günlük mönü

Kahvaltı
1 bardak limonlu su, 1/2 greyfurt, 2 adet yumurtanın beyazıyla yapılmış omlet, 2 dilim ekmek.
Öğle yemeği
1 porsiyon kepekli pirinç pilavı, zeytinyağı-limon soslu marul, kereviz sapı, tere, salatalık ve soya filiziyle yapılmış 1 porsiyon salata, 1 dilim ekmek.
Akşam yemeği
1 dilim somon, buharda haşlanmış taze fasulye ve brokoli, zeytinyağı-limon soslu marul, tere, salatalık ve soya filiziyle yapılmış 1 porsiyon salata.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , ,


2 Yorum Var "KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME NEDİR?"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. suzan oymaağaç dedi ki:

    tebrik ediyorum sizi,güzel vatanım için ne güzel cümleler kurmuşsun canım benim,gerçekten ülkem bir cennet onun için bütün ülkelerin gözü bizde,herkes para peşinde,onlar hiç birşey yemeseler,sadece bizim tarhana çorbamızı yesinlerde vitaminin,kan grubunun ne olduğunu öğrensinler,vatanımın her çeşit sebzesi,meyvesi,her hastalığa şifa, boş ver dediğin gibi abuk sabuk şeyleri para tuzağı onların reklamı kendilerine müşteri çekmek, heeeepsi yalan,güzel vatanı sana canım kurban.seni takdir ettim fatmagül'cüm,senin,benim gibiler olduğu sürece onlar köşeyi dönemezler.sağlıklı günler bitanem.

  2. Fatmagül Durmuş dedi ki:

    Belli ki yine diğer diyetler gibi, ABD ve Avrupa'ya göre hazırlanmış.Yurdum insanı ne bilir tofunun ne olduğunu, ne bilir mozzarella peynirini..Benim ülkemde ki penir ve peynir çeşidi hangi ülkede hangi kıt'ada var? Tanrı aşkına artık bırakın bu abuklukları, özentileri…kendi ülkeniz koşullarında kendi ülkenizin insanı için hazırlayın diyet ve beslenme programlarını. Gittim İng,ltere'de gördüm insanların ne yiyip içtiğini..midemi bulandırdı. Onlar bizde görüyorlar mutfağın alasını..dünyanın en güzel meyvesi ZEYTİNİ bile bilmiyorlar.